Anakonda

Do hlubin amazonského pralesa se vydává výprava dokumentaristů, vedená profesorem Stevenem Calem, aby našla tajemný indiánský kmen Širašama. Cestou expedice neplánovaně získá dalšího člena, lovce Paula Saronea, který chytá hady pro zoologické zahrady a jeho loď uvízla v hustých kořenech. Paul jim vypráví indiánskou legendu o obrovském hadovi, události v džungli však dávají tušit, že by nemuselo jít jen o mýtus. Krátce po vyplutí se Steven ocitne v ohrožení života, když při pokusu uvolnit zaseklý lodní šroub vdechne vosu. Sarone provede tracheotomii. Zachrání mu tak život, znamená to však, že se výprava musí vrátit a dopravit Stevena do nemocnice. Sarone navrhne plavbu zkratkou, kterou prý dobře zná, a výprava v tísni neochotně souhlasí. Nový směr plavby se jim však stává osudným. (TV Nova)

Radim odpad!

Něco naprosto příšerného. Mohl bych odpustit špatný scénář, příšernou Jennifer Lopez, laciné triky, ale nemůžu odpustit naprostu ignorantský přístup k chování, anatomii a biologii hadů. A může mi někdo vysvětlit, co na lovu škrtičů dělá hysterická ženská, která se bojí i mláďat sotva větších než žížala? ()

Wishkah

Návod na popcornovou lekačku: vezmete tuctový příběh, smícháte s plochýma postavama, poté okořeníte nějakým obyčejným dravým zvířetem, kterému přidáte nějaké ty superschopnosti a pak to smícháte s čelistma. Ano. Čelisti jsou jen jedny a od té doby vznikly mnohé klony, které nikdy nedokázali byť jen přiblížit se slavnému originálu. A tohle je jen další z řady ()

Haymar

Dobrá atmosféra, parádní záporák Jon Voight - tím veškerá pozitiva končí a divák je hodinu a půl konfrontován s příšerným digitálním hadem (který byl mimochodem strašný už v době vzniku) a otřesnými hereci (pronášejícími dementní repliky), jimž vévodí Gangsta-Niggah-Kostka-Ledu! ()

Prochy38

Osobně bych to úplně neřadil mezi B-čka. Film jsem viděl, když vycházel a byl jsme z něj unesen. Taky mi bylo 14:). Výborné herecké obsazení bohužel nezastíní hlavní nedostatky. Tyto filmy o zvířatek!! Proč se do toho vůbec někdo pouští?! Alespoň základní informace by si měl zjistit. Anakonda, která vyvražďuje posádku lodi. Bože! To si tvůrci nemohli alespoň zjistit, že když anakonda sežere něco tak velkého, jako je (když už teda) dospělý člověk, že ho bude až půl roku trávit, ne-li dýl??? A to bych se tu rozepisoval! Bylo to dobře natočeno, těch pár efektů nebylo špatných, ale kdo o těchto zvířatech něco málo ví, musí brečet.Ovšem po zhlédnutí mnoha pokusů o nějaké pokračování musím přidat hvězdičku (***). O tři až čtyři třídy výš.... PS : Prosím ostaní komentátory, aby se vyvarovali u hadů výrazům typu slizký! PS2 : Pro ty, kteří dávají odpad jen za to, že anakonda zvracela. Každý had, obzvláště škrtiči, který nemá po pozření kořisti dostatek klidu na trávení, svou oběť při prvním vyrušení prostě vyvrhne. Tak se vzpamatujte, "odborníci". ()

chaometic

Děláte si srandu za takovéto nízké hodnocení? Tohle je klasika všech dobrodružných filmů a pro ty, kteří mají přírodu a dobrodružství. Expedice na Hausbotu v Amazonské džungli, krásná Jenipher Lopez a obrovská anakonda. Nemám slov... ()

ondrula

Další kravina, na kterou jsem v 90. letech šel do kina. Tehdá se mi docela líbily scény s digitálně modelovanou anakondou, dneska bych se tomu asi už jen smál. Jinak je zajímavý, že v galerii screenů k tomuhle filmu jsou jen nezajímavý obrázky herců a anakonda žádná. ()

Xavi6

Celkové hodnocení mě celkem hodně překvapuje. Koukal jsem na tento film hlavně když jsem byl malý a vždycky jsem se u toho jenom klepal, hlavně když anakonda vyvrhla tělo Jona Voighta. Jak jsem již avizoval, lepší hodnocení by bylo na místě. ()

Hanes88

Tak opět nevím, proč je tento film tak špatně hodnocený. Podle mě by si zasloužil určitě přes 50 když ne přes 60%. Řekl bych takový průměrný film. ()

J*A*M*A*L

Vzpomínám si když na stanici Nova měli vysílat i s dalšími scifárnami jako byla Godzilla a podobně.Já osobně jsem se těšil hlavně na Godzillu, protože jako malý jsem dinosaury miloval, ale první na řadě byla Anakonda, kterou jsem měl jako hada docela taky rád.A tak jsem s napětím sledoval tohle béčko a nikdy nezapomenu jak jsem z toho pozvracel obývák když Anakonda spolkla Jona Voighta i když si to zasloužil (no co? byl jsem ještě malej snad sedm mi bylo a tak silná povaha jsem ještě nebyl a hlavně jsem z toho pak měl i můry) mě vlastně ani nevadilo to, že ho spolkla, ale spíš to jak vypadal když ho vyplivla.Ale i tak se mi ten film moc líbil, alespoň natolik, že jsem ho už zde mohl ohodnotit čtyřmi hvězdičkami.70% ()

Paldiny

Priemerný hororík, akého zápletku prekuknete už z názvu. Aspoň že sa odohráva v domácom prostredí. Inak ponúka neoslnivé triky, krásnu neherečku Lopez a sem-tam úsmevný pohľad do tráviaceho traktu obludy. Toť vše, pokračovania už nutné neboli, ale to by zas Hasselhoff prišiel o kšeft :) ()

lukasd

Další nudná variace na téma hodně velká obluda versus hodně hloupí lidé. Celkem kvalitní herecký obsazení film nezachrání. ()

Klay

Pamatuju si že když jsem to viděl poprvé, ten digitální had se mi strašně líbil. Dneska když už je ve filmech digitální i psí hovno tak nadšenej nejsem. Pořád je to ale solidní béčko, kterému na zajímavosti přidává exotické prostředí Amazonky. Jon Voight je správně slizký, takže mi byl hned od začátku nejsympatičtější ze všech. Výkon Lopezové je tradičně nulový, protože se snaží vypadat sexy a na nějaké hraní nemá moc času a Danny Trejo opět nedostal tolik prostoru, kolik by zasluhoval. Zbytek nestojí za zmínku. Tohle všechno plus typické žánrové zápory by měl tolerantnější divák překousnout a nechat se prostě bavit. ()

spiritus

Slaboučkej filmeček, který měl rozhodně jiné ambice než se stát béčkem.Pro to se ale musí alespoň něco uděla a filmaři jak je vidět neudělali téměř nic.Anakonda je nepovedená po trikové stránce,ale to je není tak podstatné.Hlavní nedostatek téhle slátaniny je absence normálních dialogů a absence normálního děje.Jen nechápu jak se k tomuto braku mohl propůjčit John Voight.Nadruhou stranu on je ten díky komu tento film neklesl ještě níž.Ale i tak děs. 29% ()

patrik221

Akosi nechápem až tak nízke hodnotenia. Ano nie je to nič svetaborného ale je to celkom dobrý triler v krásnom prostredí, Anakonda je realistická mrcha, Lopez očakávane príšerná herečka ale dosť šukézná a Voight skvelí, slizkí záporák. Ja to vydím za 4. ()

laepus

Viděl jsem to jako malý harant ve zlatých devadesátkách ještě u nás v malém kině a bylo to prostě famózní. Právě u téhle vzpomínky mě vždycky napadne, že je vlastně normální, že současní mladí se dívají na současné kraviny a odpady, místo aby si pustili nějakého Kubricka, Scorseseho nebo Formana... Ale zpět k Anakondě - Jon Voight je záporák jak se patří, Jennifer Lopez má docela šmrnc a Danny Trejo krásně zemře. V žádném případě bych to nenazval odpadem, je to prostě svědek své doby, kterého mám vždycky rád a krásně si to užiju. ()

slajsik

Jako malej jsem to měl moc rád (a to mám odjakživa fobii z hadů). Teď už se na Anakondu dívám s nostalgickým úsměvem. ()