Hooligans

• USA Hooligans (více)

jajinka

Hm, tak tady opravdu váhám, film velmi dobře natočen, zpracován, docela obstojně vykreslena atmosféra drsných fanoušků. Ale na druhé straně, obsah, jak to jen říci.. Po letech strávených na tribuně malého a svého času velmi moderního fotbalového stánku jsem měla možnost se setkat s českým odvarem těchto chlapů.. A jednoduše vyfackovat všechny a držet se od nich co nejdál.. Kvůli takovým by měli zrušit celý fotbal jako hru.. ()

movieband

"My Jsme ta slavná, my jsme ta slavná, my jsme ta slavná GSE! My jsme ta slavná GSE!" Perfektní, surový, drsný a nezapomenutelný snímek! Líbí se mi, že režisérka k filmu přistoupila, s tak reálným zpracováním. Hunnam se mi touto rolí zapsal a vryl do paměti a budu jenom čekat na jeho další filmy. Charismatický herec. Elijah Wood se mi vymanil z dojmu Froda z Pána Prstenů a ukázal mi, že dokáže zahrát i takovou roli. Dějově sem se obával kýče, ale dostal jsem hodně silný, těžký a realistický snímek. 95% ()

Damiel

Hooligans je velmi dobře udělané drama, které zdaleka není určeno jen fotbalovým fanouškům. Naopak, samotnému fotbalu tady není věnován nijak velký prostor, jak by někdo mohl očekávat, uvidíte jen pár klipových shotů z jednoho zápasu West Hamu. Jinak jsou centrem režisérčina zájmu vztahy mezi jednotlivými hooligans (jeden Matta opravdu nemá rád) s přesahem do Američanovy rodiny. To se režisérce podařilo vykreslit velmi dobře, stejně jako bitky. Jsou autenticky podané, většinou snímané z ruky, což navozuje větší autenticitu, že jste přímo uprostřed mely. Násilí je syrové až na kost, ale oproštěno od nešvarů akčních filmů – rána pěstí do obličeje opravdu bolí. Neštěstím je jen samotný závěr, jinak jsem už už sahal po nejvyšším hodnocení. Poslední zhruba dvě minuty – děj nebudu prozrazovat, i když v tomto případě by to bylo jedno – působí jakoby nalepené z nějakého jiného filmu, z hollywoodské dílny sešněrované milióny dolarů velkých producentů, kteří nutí režiséra k podobně trapným věcem. Škoda, že Lexi tuhle zbytečnost neustřihla. Neudělala to. Podobně jako třeba Ridley Scott v jinak povedených Švindlířích ()

BobStClar

Británie, taková , jaká zřejmě dnes je. V celku realistické pojetí tamních nešvarů, zákoutí, cihlových domů,stadionů...na to, že sem od tohohle nic nečekal, tak radost:)Ani mi nevadil Wood a to už je co říct..no jo byl celkem dobrej, ale jeho spolubouchači byli lepší(myslim mladé britské herce).a pěkná hudba. ()

Thomassi

Naprosto nabušený filmeček z prostředí anglických hooligans. Student Elijah Wood je neprávem vyhozen z Harvardu a tak odjíždí do Anglie. Zde se setkává s národním sportem - fotbalem, a také s jeho temnější stránkou. Je to fascinující příběh o přátelství a obětování, plný krve, násilí a pouličních bitek. Má to hlavu i patu a naprosto mě to chytlo, jelikož také fandím fotbalu a toto téma bohužel na dnešní fotbalovou scénu patří a je aktuální. Navíc vidět Elijahe Wooda, jak rozdává ránu za ránou, to se jen tak nevidí, protože ho, myslím, všichni máme ještě za toho malého Froda Pytlíka z Pána Prstenů. Já prostě musím dát 90%. ()

CageDepp

Pět hvězd nic jinýho mě nenapadá..Já mám rád fotbal tak i proto..Jestli se někomu něco nelíbí tak to asi bude nějaký Amík nebo nějakej žurnál...Tento film musí vyprovokovat každýho, aby jsi šel někam do někoho kopnout. ()

runner85

Veľmi dlho som tento film obchádzal až nakoniec som sa rozhodol pozrieť hlavne kvôli Claire Forlani, Zo začiatku som si myslel že to bude len hlúpe rozbíjanie hláv s hlúpym dejom, ale pravdou je tak to nie je. Koniec / nemyslím záchodovú scénu / bol ale smutný, ale ono to asi inak ani skončiť nemohlo :( ()

Lucjen

Aby ma necelé dve hodiny držalo v napätí niečo späté s futbalom, tomu hovorím sakra úspech. Futbaloví fanúšikovia musia byť z tohoto snímku v siedmom nebi. Jednoduchý príbeh, postavy ktoré robia rozhodnutia, s ktorými sa asi ťažko stotožníte (ak áno, niečo je zle), všetko sprevádzané moralizovaním. Sú tu však skvelí herci, ja som teda nemala problém Woodovi tú jeho zmätenosť veriť, v princípe to bol Frodo s krátkym účesom a pár modrinami, čo mi nijak nevadilo. Z dobrých hereckých výkonov vyčnievali Hunman a Leo Gregory, tí boli naozaj perfektní. Spolu s neuveriteľne emočne vypätými scénami nemám s tými niekoľkými typickými radami do života žiaden problém. Možno ešte treba spomenúť moju menšiu slabosť pre britský prízvuk... ()

Aleee89

Na film jsem byla zvědavá hlavně kvůli Elijahu Woodovi. Jsem na něj zvyklá z LOTRa a tohle je pro něj přece jenom něco jiného než hobit Frodo. Film samotný mě svým tématem moc neupoutal. O problematiku hooligans se nijak nezajímám. Ale uznávám, že to natočili dobře, to tady znamená docela věrohodně. Ne, že by mi to vzalo dech, to vůbec ne, ale alespoň k nějakému přemýšlení mě film vyburcoval. I když si nejsem jistá, jestli se na to ještě někdy podívám. Spíše ne... ()

Skip

Když jsem viděl, že hlavní roli v tomto filmu hraje Elijah Wood, byl jsem poněkud skeptický. Ale ono mu to fakt sedlo. Na začátku sice vykuleně čumí jako to předváděl coby Frodo Pytlík, o to kontrastnější a efektnější je jeho proměna ve fotbalového fanouška a rváče. Hooligans jsou bezpochyby vypatlaný hovada. Film Hooligans je o vypatlaných hovadech a je dost dobrý. ()

Tygrys

Co se týče filmů z prostředí fotbalových rowdies je u mě jasnou jedničkou Proč?. Další filmy s podobnou tématikou, které jsem shlédnul byly jasně slabší a nepříliš povedené. Hooligans se mi ale zamlouvá, nečekal jsem takovou surovost a zajímavý příběh, stejně tak jsem nevěřil Woodovi, že líp než obstojně zvládne tuto roli. Akční scény bitek, až na tu závěrečnou moc přehledné nebyly. ()

Fanucci

Jednoduchá zápletka podaná silně, v tempu a ve fotbalovém prostředí. Film není o hooligans a oslavou násilí, jde v něm o to, jak se má člověk postavit k životu a podle jakých zásad život žít. Slabší 4, ale stále 4 hvězdy. "I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the air / They fly so high / They reach the sky / And like my dreams they fade and die / Fortune's always hiding, I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles, pretty bubbles in the air. / United! United!":-) ()

Had6

Na tento film jsem se tešil už dopředu. Mám rád fotbal a ten je doma v Anglii. A samozřejmě angličtí fans jsou také dobře známí po celé Evropě. A nemají zrovna dobré jméno. Byl jsem tedy zvědav, co o nich povypráví tento snímek. Trochu jsem se bál, že by tomuto filmu mohla uškodit přítomnost Elijah Wooda, ale opak byl pravdou. Neměl jsem problém mu uvěřit, že to s tím praním myslí vážně. Vlastně celý film mě docela solidně dostal. Vážně jsem měl občas chuť se sebrat a jít se někam porvat. Hlavně po poslední rvačce. Takže pokud si odmyslím jedině tu zbytečnou scénu s diktafonem na konci filmu, tak tento film nemá žádnou chybu. Ale ani tento malý kaz nemůže film oloupit o pětihvězdičkovou porci a já si ho řadím mezi svoje nej filmy. Tedy zpívejme... They reach the sky... And like my dreams they fade and die... Fortune's always hiding... I've looked everywhere... I'm forever blowing bubbles... Pretty bubbles in the air... United!... United!... United! ()

maverick10

mimochodem souhlasim s Tosimem slovo "kopana" je tak priserne asi jako pro Brita slovo soocer. JInak film na me pusobol velice prijemne.Pohled do rad fotbalovych hooligans a je to lepsi v tom ze se jedna o anglicke hooligans. Tedy jedni z nejvyhlasenejsich. Pribeh nam ukazuje ze preci jen jsou to obycejni lide kteri se proste musi pomlatit aby si dokazali ze jsou to tvrdaci a ze nekam patri. Potom se chlubi kdo kolik ma jizev. Svoji roli naprosto perfektne zahral Charlie Hunnam, ktery mi pripadal ze do te role nema daleko. ()

Violeta

Ačkoliv jde tenhle film obsahově úplně mimo mě, přesto se mi hodně líbil. Pojetí "násilí hrou" tomu dodávalo pro mě velice zvláštní atmosféru. Režisér tu mimojiné zavedl sondu hodně hluboko do útrob fotbalových hooligans a tím mi odhalil něco dříve nepoznané a fascinující svojí extrémností. Velký dík za rozšíření obzorů! ()

ilemas

Možná je to tím, že fotbal mě nic neříká a chuligánství okolo něj už vůbec ne. Jedinné co mě zaujalo bylo prostředí Londýna. ()