Hartova válka

danny_21

Dramatický soudní proces v německé zajateckém táboře. No těžko uvěřit se by se s tím náckové tak párali, poté co jim nedělalo problém střílet do hlav, skoro jsem se divil, že si nešli začutat a pak na kávičku a štrůdl ...no a nesmí se zapomenou na závěr plný patosu. Bruce mi připadal že ho to moc neba ( možná to byl nový výraz nezůčastněného nadhledu ), z Collina naopak může něco vyrůst - 60 %. ()

Hellknight12

Nedávno som si to pozrel po rokoch. Trošku netradične spracovaná 2SV. Za čo som úprimne rád. Spoilerová časť .Príbeh sa síce odohráva počas 2SV ale nie je to hlavne téma príbehu. Príbeh sa odohráva v utečeneckom tábore, kde je zavraždený americký vojak a odsúdený je nevinný chlap. Jeho advokátom je vojak Hart (Colin Farrell). Jeho nadriadený (Bruce Willis) ho menoval počas toho ako stal nad telom a počul ako rozpráva. Celý film sledujeme priebeh vojenského súdu. Máme tu skvelé herecké výkony, zaujímavý príbeh. Mínus celého filmu je stopáž a aj strih. Za mňa je to trochu natiahnuté. Mohli to trochu viac zostrihať. Film môžem odporučiť, každému komu neprekáža trochu netradične spracovaná 2SV. Celkové hodnotenie za mňa je 75% ()

AlexDLarge odpad!

Jo, jo, kdepak jsou ty časy, kdy se filmy točili skutečně o válce a ne o tom, jací jsou všichni hrdinové(především Američani). Tento film patří k tomu nejhorší, co jsem na válečné téma viděl. Už začátek mi přišel docela podivný a naznačující, že něco asi nebude vpořádku. A nebylo. Po příchodu do tábora se to začíná pořádně rozjíždět. Tedy, co se blbosti týče. Willis se tam ihned ukazuje jako hrdina všech hrdinů, který se nechal nacisty donekonečna mučit. Je tak chytrý a nezlomný, že to po kratší chvíli začíná být naprosto k smíchu. Celkově je tábor vytvořen podle nějaké podivné předlohy. Scénáristi asi při hledání informací o zajatéckých táborech omylem narazil na tábor skautský a tyto údaje použili v tomto snímku. Všichni víme, že se nacisti chovali k Američanům mírněji, než například k Rusům, ale tady to vypadá spíše tak, že bojovali ve válce na jedné straně. Willis si jen tak chodí k veliteli tábora pokecát, vězni tam mají jídlo, pití, cigarety, divadlo. A celé to dohnali tak daleko, že jim dokonce povolili uspořádat soud. Není divu, že Američani byli nezlomní, když celý den dělali velký hovno a jediné, z čeho si mohli odnést hrůzný zážitek, byl pohled na Rusy, chodící na 24 hodinové směny. Nakonec samozřejmě příšlo veliké obětování, kdy se Willis nechá hrdině zastřelit. Aby bylo jasno, tenhle film není špatný po všech stránkách, ale pachuť, která mi po něm zůstala, je opravdu nepřekonatelná. P.S.: Výkon Colina Ferrela byl jako vždy výborný, ale jeho precizní práce byla jako by z kontextu vytržená v porovnání s blbě(hrdině) se tvářicími vězni. ()

Nostos

I když tohle asi není nijak mistrovský kousek, tak se v mém hodnocení odráží moje láska k válečným filmům. A když mě navíc šokoval závěr...bylo to jasný. ()

stiewe

Děj vložen do zajateckého tábora mi přišel jako vskutku dobrý nápad, realita byla bohužel otřesná. Scénář naprosto bez nápadu až ubohej v některých schvílých. Jediným lákadlem na tento film byl opravdu jen Bruce Willis a Collin Farrell, kteří ovšem nepředvedli žádný úžasný výkon. Překvapením bylo obsazení tolika českých herců což nebejvá moc časté u filmů co se u nás natáčejí. ()

M4rkl4r

To neni fér! U nás ve státech mají Němci v zajateckých táborech Ruský kolo, autodrom a prolejzačky a my tady nemůžeme mít ani blbý divadlo. Jestli sakra něco neuděláte, tak budeme muset z téhle pekelné díry utéct a až nás při tom chytíte, tak se budeme džentlmensky předhánět, kdo se za koho obětuje a protože tady Bruce bude zase stát na konci, tak vyjde řada na něj a dopadne jako v Armagedonu. A nebuďte tady sprostí na našeho afroamerického kamaráda.. Já vím, že nemáte rádi všechno, co se jen trochu diferencuje od bílé, ale přece jsme lidi, ne?! Jako sketch výborný nápad... ()

dj_kure

Trochu okrajově válečný film, který má sice co nabídnout, ale plně nevyužívá svého potenciálu. Dá se doporučit jako film na jedno použití. Litovat nebudete, ale jásat blahem taky ne. 60% ()

fantomas19

* rasizmus a hierarchia v US army * zajatecký tábor v Nemecku * proces s černošským dôstojníkom letectva * útek, česť * ()

Izz

Ani se nedivím,že Hoblit už čtyři roky nic nenatočil,protože jeho poslední filmy byly dokonalou ukázkou zabíjení nadějných témat ozdobených vynikajícími herci.Okamžik zlomu byl ještě v mnoha ohledech solidní,ale starší Hartova válka je dokonalá válečná nuda s prkenným Brucem,nehodícím se Farrellem a především spoustou minut,které diváka doslova ubíjejí.Takhle rozhodně ne! ()

create

Zajímavý snímek, zachycující život válečných zajatců v německém zajateckém táboře. Ze začátku, jsem si film celkem dost užíval a zajímalo mě, jaká se ze slibně se tvářícího filmu vyklube zápletka. Dost mě zklamalo, že film je stavěný z velké části pouze na soudním líčení, které je z velké části dost nudné. Ve filmu jsem nenašel nic co, by mě nějak zaujalo, překvapilo, nebo vyvedlo z omylu, že film patří mezi silný průměr. O opaku mě nepřesvědčil, ani hrdinský návrat Willise, který si přišel pro jistou smrt. Ovšem nemůžu říct, že jsem si film neužil, skvělá kamera a hudba mě přesvědčily o tom, dát filmu alespoň 3/5. ()

papadoce

Výborný začiatok, ale zbytočná natiahnutá dĺžka spôsobila, že film stratil tempo. Je však pravdou, že je odlišný oproti iným vojnovým filmom a to je jednoznačne jeho plus. Navyše Colin je vynikajúci herec, takže to celkom slušne potiahol. Je to taký priemer, ktorý nie je potrebné vidieť dvakrát. ()

Amonasr

Poněkud nezvyklý pohled na válku prostřednictvím zobrazení života v poměrně fešáckém zajateckém táboře pro americké válečné zajatce v porovnání s brutalitou, s níž se jinak Němci chovali k těm, které považovali za rasově méněcenné. Neobešlo se to bez různých amerických klišé a všelijakých málo věrohodných situací, ovšem víc než přepjatý americky patetický závěr všechno nakonec shodil alespoň o dvě patra níž. ()

Anianna

Film zraje jak víno. Vypráví příběh odehrávající se během pár týdnů na přelomu let 1944 a 1945 v prostoru zajateckého tábora v Německu. Film nadčasový a sdělný. Čest, pravda a odvaha proti lži a zbabělosti jsou nosnými pilíři morálky v každé společnosti, válka neválka. Výborný Farell i Willis! A hudba Rachel Portmanové je opět výjimečná, niterná, tepající v rytmu srdce... Její skladby používají i tvůrci českých dokumentů. Myslím, že naposled jsem ji slyšela ve Stezce Českem. ()

HanSolo

Čekal jsem více než jen průměrné válečné soudní drama. Nicméně Bruce Willis zde byl jako vždycky perfektní a Colin Farrell ještě lepší. ()

J0hn

Velmi slibný začátek filmu by si zaslouzil minimalně 5 hvězdiček, pro předvídatelný a patetický závěr (".....a Lincoln se mohl vrátit domů a vysvětlit svému synovi co je to čest, odvaha, povinost a oběť.....") je i odpad slabé hodnocení. Mnozí tu kritizují nerealistické poměry v zajateckém táboře, ale v tom příliš nesouhlasím. S americkými a britskými zajatci zacházeli němci velmi slušně. Herecké výkony jsou průměrné (kdo od Willise čeká nějakou mimiku je naivní), jen Farrell to trochu zvedá (od toho se ale nadprůměrný výkon očekává) takže ve výsledku 60%. Kdo má rád téma 2.sv.války a rád zahlédne i české herce (film se točil v ČR) může pár procent klidně přidat. ()

wef

Napoprvé to byl velice neobvyklý zážitek, napodruhé už to začalo nudit, ale napotřetí po dvou letech se z toho stal opět zajímavý zážitek. Hartova válka - film pro ty, kteří mají rádi u filmu výřečnost a nepotřebují bezduchou akci, která často příběh v běžném filmu narušuje. Inteligentní příběh, skrývající v sobě otázku rasismu a americký patriotismus, jenž do děje zapadá. Spíše jde o čest jednotlivých postav. K výkonům Bruce Willise a Colina Farrella není potřeba nic říct, odvedli svůj tradiční výkon. Za zmínku stojí i Terrence Howard, Cole Hauser a Marcel Iures. 3,5* ()

Prankster

Ani nevim jestli Willis byl klaďas nebo zápornej... Strašně přecpané umíráním pro čest, ale bylo tam pár docela podarených scén... ()

Arccos

Obával jsem se, že se díky obsazení Brucem Willisem dočkám jenom nějaké akční variace na Velký útěk. Naštěstí tomu tak vůbec není. Měl jsem pocit, že záměr byl velkolepější, jakoby měl vzniknout stejně kultovní film jako Shawshank, ale nestalo se. Přesto nejde o špatný film. Zvláště oceňuji vykreslení charakterů, protože nikoho byste asi neoznačili za vyloženě kladného hrdinu nebo záporáka. (Perlička pro lidi z Česka: Točilo se u nás, hrad Kost poznáte...) ()