Druhá světová válka z toho úhlu pohledu, který mě baví víc než znázornění všemožných bitev. Farrell ztvárnil roli mladičkého "právníka" velmi dobře a dokazuje, že kromě hezké tváře byl obdařen i velkým hereckým talentem. Kromě něj a Bruce potěšil i rozkoukávající se "Avatar" Worthington. Vyvrcholení příběhu mě překvapilo, v pozdních večerních hodinách jsem se dokázala vypořádat i s trochu delší stopáží. Nejvíc na mě ale stejně zapůsobily úvodní výslechy.(5.4.2015)

• BadoXXII

Povedal by som, že prvá polhodina je veľmi zaujímavá a vidím ju na slabšie 4 ****, ale akonáhle sa začne dej odohrávať v zajateckom tábore, tak sa stáva zo zaujímavého námetu nudné rozťahané divadlo. Film patrí do kategórie slabších vojnových filmov a zaujímavých momentov je pramálo. Jednoducho povedané : nevedel som sa dočkať konca. Jedno veľké plus však film má : je to skvelá uspávanka. Za úvodnú polhodinu a pozerateľné herecké výkony dávam 2 **.(9.3.2008)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $19,077,641Tržby Celosvetovo $32,287,044Gregory Hoblit si udžal svoj režisérsky štandarta a ponúkol zaujímavú drámu zo zajateckého tábora, kde celkom fajn zapasovali Bruce Willis a Colin Farrell. /65%/(4.4.2007)

Ano, Hartova válka působí až moc americky a tudíž nereálně, přesto má svoje nezpochybnitelné kvality. Přesněji řečeno: poutavý (bohužel však lehce kostrbatý) příběh, skvělého Colina Farrella, jemuž je těsně v patách Bruce Willis a depresivně působící prostředí, které pro film poskytla naše česká zemička. 70%(23.7.2005)

Tak nějak mi přijde, že Gregory Hoblit se nemohl rozhodnout, co vlastně chce fimem říct. Zda natočit remake Velkého útěku, ukázat rasismus ve své nahotě či natočit jen obyčejný válečný film. Takhle je to ve filmu všechno, a to působí chvilkama docela chaoticky. I když musím říct, že hlavu a patu to určitě má, herecké obsazení je docela dobré (alespoň v podání Farella, Bruce Willis je takový nemastný, neslaný (asi byl nízký honorář?) a i zbytek jakžtakž ujde)....(24.1.2004)

• - Útěk vězňů zde proběhne během divadelního představení, také jako ve filmu Útěk z Colditzu (1955). (Winster)

• - Spoiler: Podľa pôvodného scenára mal nemecký veliteľ zajateckého tábora Visser (Marcel Iures) po zastrelení amerického plukovníka McNamaru (Bruce Willis) odkráčať do svojej kancelárie, kde mal spáchať samovraždu, a to zastrelením. Režisér však od toho upustil a rozhodol sa pre taký koniec, aký môžeme vidieť vo filme. (Danny88)

• - Viadukt, po kterém na začátku filmu jede vlak, se nachází v Novině na Liberecku. (Flancer)