Profesionální hráč amerického fotbalu Paul Crewe prodal důležitý zápas a byl vyloučen z ligy. Pak se pohádal s bohatou přítelkyní Lenou a opilý vyrazil s jejím autem na projížďku. Během své spanilé jízdy zcela zdemoloval její auto, ale také řadu policejních vozů. Je zatčen a odsouzen ke třem rokům v texaské věznici, o což se postaral její správce Hazen, velký fotbalový fanoušek. Chce po Paulovi, aby mu pomohl zlepšit výsledky týmu, a když vzpurný vězeň neprojeví dostatek nadšení, pod pohrůžkou dalších pěti let vězení ho k tomu donutí. Paul si s výběrem hráčů hlavu nedělá. Pak se objeví Nate, který byl kdysi úspěšný fotbalista, a společně se pustí do sestavování týmu, složeného především z obránců. Paul však cítí, že to stále není to pravé, a tak se vydá k vůdci černých vězňů Mossovi. Ten sice účast na zápasu pro pobavení dozorců odmítne, ale nechá se umluvit na basketbalový zápas jednoho proti jednomu. Pokud Paul zvítězí, přidají se černí vězni k jeho týmu. Situace se vyhrotí, když se stráže pokusí některé hráče zastrašit. V konečném důsledku to však má opačný efekt. Nejenže se k týmu přidají černí vězni, ale celý tým má najednou novou motivaci a bojovou náladu. Poslední kapkou se stane pokus o vraždu Paula. Je jasné, že tentokrát půjde na hřišti o víc než jen o sportovní výsledek. (TV Nova)

nunka

Som nesmierne prekvapená hodnotením. Pre mňa vážna hypernuda, bez jediného skutočne zábavného miestečka, Sandler, ktorého nemusím a 45 minutový otravný futbalový zápas. Za "hviezdne" ksichty z tímu väzňov dám rada jednu hviezdičku. Na viac, to určite nemá. ()

juta

Nezdá se, ale byla to fajn podívaná, která nabízí rovnou několik skvělých momentů včele s mým oblíbencem Sandlerem a několika dalšími jako je Schneider, Rock, Crews, nebo Morgan. Vlastně je to film našlapaný hollywoodskejma hvězdama. Odreagovačka jak se patří. ()

Fiftis

Režisér Peter Segal si zjavne užil výsady osemdesiat miliónového rozpočtu (rad náročných trikov s kamerou) a na kruto povrchnom scenári vlastne ani nemal čo pokaziť. Verdikt je v tomto konkrétnom prípade dosť sporný. Hardcore fanúšikovia "sandleroviek" budú zrejme sklamaní z utlmeného výkonu svojho idolu, ktorý sa tentoraz musel vojsť do koľají položených pred tridsiatimi rokmi. Podľa mňa - ako nenáročného diváka sa jedná o podarenú komédiu. ()

Shakers

Miestami zábavne miestami nuda.Ale skôr viac srandy.Zopár dobrých hlášok sa tam nájde.Sandler výborný.Veľmi podobné ale filmu víťazstvo kde hral Stallone.Len toto je komédia. 70% - 3* ()

lamps

Sportovní perlička z doby, kdy všechny Sandlerovy komedie ještě byly minimálně pro jeho fanoušky zárukou kvality. Film v ohromném tempu přechází z víru velkoměsta a svlečených večírků do zatuchlé vězeňské pustiny a začíná se orientovat na to nejdůležitější - fotbal. Není to sice ten nádherný evropský sport, kde vítězí talent nad silou, ale co si budeme nalhávat, vidět zástup nadělaných "pětihvězdičkových" černochů či bývalých wrestlerů, jak se řežou hlava nehlava a ještě si sami ze sebe dělají nehoráznou legraci, je zkrátka skvělá zábava, nehledě na demenci (nechutné roztleskávačky, Rob Schneider) a jednostrannost (jeden hráč má nadváhu, tak se mu opakovaně zasmějeme) některých vtipů. Každopádně zbytek i včetně nutné dramatické nadstavby a za vydatného přispění výkonů Cromwella a Fichtnera funguje takřka na jedničku a v závěru držíme těm sprostým, násilným a duševně zaostalým jedincům z řad vězňů palce tak křečovitě, až si říkáme, čím si to vlastně zasloužili... Asi tím, že Trestná lavice povedeným filmem zkrátka je. 80% ()

Indiana

Opravdu zábavná komedie. Vadilo mi jen, že už ke konci byli hrdinové až moc morální, ale to je jedinej důvod, proč si ten film nezaslouží 5*, ale bylo to opravdu těsně.....Peter Segal se rozhodně nemá za co stydět, myslim, že tohle je jeho nejzábavnější film. ()

petaspur

Po zdařilém pohodovém vstupu do vozidla a následné policejní honičce se hlavní hrdina dostává do basy, kde končí smích a začíná vězeňská pohodička. Pak už si jenom parta vesměs čokoládových sympaťáků zahraje trochu fotbálku (toho s tou šišatou merunou) s partičkou kamarádů různých hodností za férového dohledu taťky ředitele. Čest sportu! ()

hippyman

ufff, to zas byla bída... chtěl jsem dát jednu, ale zdařilé efekty, kamera a nepochopitelný smích přítelkyně během filmu mě obměkčily... 40% ()

Deimos

VHS/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +Adam Sandler a celkově fain obsazení, dobré zpracování (divím se, že to nešlo do kin), celkem sranda a ke konci výborný tah na branku -příjde mi, že se to žánrově pře o to jestli to má být vážná komedie nebo odlehčené drama, obojího je tak půl na půl, takže to až tak nevadí, ale čístá žánrovka s Adamem Sandlerem by byla možná lepší a tady bych chtěl spíše vidět to drama/// Přikloním se spíš ke čtyřem hvězdám, protože tento film dokáže zaujmout i zabavit. Sice nedokáže uchvátit jako to dokážou jiná vezeňská dramata, ale myslím si, že o to mu ani nejde./// Celkem 73%/// ()

Satan

Klasicky vystavěný příběh a klišoidní konec jsou sice snadno předvídatelné, nicméně nudit se není na místě. Dalo by se říct typická Sandlerovka, jenže zdejší gagy a fórky i mají něco do sebe. Nastínění zlých dozorců a hodných vězňů není zrovna originálním tématem, koneckonců sportovních témat s průhledným závěrem není málo. Ovšem je to právě ta podivně hrdinská a vážná nota, která snímek posouvá někam výš a byť některé scény balancují nad propastí toho nejprovařenějšího kýče, vždy se z něho nějakým fórkem dokáže na čas vymanit. Svou pozici má i zběsilý střih, průrazná hudba a především půlhodinový zápas z dozorci, který ač probíhá podle představ, měl jsem chuť uprostřed utkání vzít vázu a mrštit ji proti zdi. To bych ale nesměl mít ruce od popcornu. [Přesná stopáž: 109 min] ()

mzss1

Je to rozhodně vydařená komedie se skvělým nápadem, kdy se nakonec střetne fotbalový tým trestanců proti dozorcům. Film má dost vtipné scény, dobré herce a výborné hlášky. Nejvíc se mi líbil zápas ke konci a na začátku zběsilá honička s policajty. Hlavní hrdina filmu Adam Sandler mě nejvíc ze všech herců zaujal. Co se mi nelíbilo, no těžko říci, možná mi to někdy přišlo lehce natahované, občas mi hudba nesedla, ale to je asi všechno. Film mi sedl na 80% = **** ()

kingik

Nápad spojit americký fotbal s vězeňským prostředím se nějak míjí účinkem. Adam Sandler chtěl ukázat, že umí hrát a ne jen šaškovat před kamerou, a jeho hraní je stále předmětem sporů. Ve vedlejších rolích se chtěl casting vytáhnout, a tak neváhal obsadit jména Burt Reynolds, Chris Rock, Nicholas Torturro nebo zástupkyni sličného pohlaví "Arqetku" a ti všichni mají dostatek hereckého umu, aby zazářili víc než Sandler a skutečně se tak stane, protože osádka ve vězení je opravdu pestrá a zaujme. Příběh už tolik ne. Americký fotbal je přece jen v USA sportem číslo jedna, ale u nás stěží někdo vyjmenuje jediného hráče hrajícího NFL. A tady právě nastává problém se záživností. Ono to totiž nebylo ani tak moc drama, ani tak moc komedie, ale spíše film z vězení se sportem, který v tuzemsku oblibu nemá. 50% ()

Frajer42

Mně se to páčilo. Adama Sandlera mám rád, i když si musíme upřímně připustit, že v poslední době hraje hlavní role v monstrózních výplaších soudobé kinematografie. Trestná lavice disponuje zcela přímočarým příběhem, do kterého jsme bleskurychle uvedeni, plným nejrůznějších steroidoidních maníků a hlavně slušné porce humoru. Nezbylo mi než zavřít moje filosofické já do klece a nechat se unášet tím nejkvalitnějším vězeňským americkým fotbalem, který rozesměje, pobaví a dokonce i vyvolá úsměv na tváři. O 100% lepší než ta hovadina z 1974. Dávám slabé 4* a nestydím se za to. ()

boshke

A Fichtner potřetí (po Armageddonu a Pearl Harboru). Sandler, kterého mám čím dál méně rád (i díky Theatisovi), a Rock v jednom filmu je celkem silné kafe. Celý film na mne působil dost pitomě a moc jsem se tedy nenasmál... 50% ()

swamp

Sandlerovka, která neurazí a místy i pobaví. Asi netřeba více slov, máte-li chuť vypnout mozek, tohle je to pravé. ()

Paramount chystá remake Trestné lavice

Paramount chystá remake Trestné lavice