Profesionální hráč amerického fotbalu Paul Crewe prodal důležitý zápas a byl vyloučen z ligy. Pak se pohádal s bohatou přítelkyní Lenou a opilý vyrazil s jejím autem na projížďku. Během své spanilé jízdy zcela zdemoloval její auto, ale také řadu policejních vozů. Je zatčen a odsouzen ke třem rokům v texaské věznici, o což se postaral její správce Hazen, velký fotbalový fanoušek. Chce po Paulovi, aby mu pomohl zlepšit výsledky týmu, a když vzpurný vězeň neprojeví dostatek nadšení, pod pohrůžkou dalších pěti let vězení ho k tomu donutí. Paul si s výběrem hráčů hlavu nedělá. Pak se objeví Nate, který byl kdysi úspěšný fotbalista, a společně se pustí do sestavování týmu, složeného především z obránců. Paul však cítí, že to stále není to pravé, a tak se vydá k vůdci černých vězňů Mossovi. Ten sice účast na zápasu pro pobavení dozorců odmítne, ale nechá se umluvit na basketbalový zápas jednoho proti jednomu. Pokud Paul zvítězí, přidají se černí vězni k jeho týmu. Situace se vyhrotí, když se stráže pokusí některé hráče zastrašit. V konečném důsledku to však má opačný efekt. Nejenže se k týmu přidají černí vězni, ale celý tým má najednou novou motivaci a bojovou náladu. Poslední kapkou se stane pokus o vraždu Paula. Je jasné, že tentokrát půjde na hřišti o víc než jen o sportovní výsledek. (TV Nova)

DwayneJohnson

Adam Sandler mě celkem příjemně překvapil. Hlavní role v celkem snesitelné komedii? Je to tak. Pár opravdu velmi vtipných situací, při kterých mi málem praskla moje bránice. Ale víc, jak za tři? Tak to ani náhodou. ()

sarkas21

Já ho miluju!a dají mu ješte černochy aby je učil dobrému chowáni a hrát fotbal.Nikdy nebude mít lepší obsazení we filmu jako má w tomhle. ()

predators

Adam Sandler určitě né v trapné komedii. Jo, celé to fotbalové klání mezi dozorci a vězni je ujeté, ale funguje výborně. No řekněte, nechtěli byste někdy svému šéfovi/nadřízenému jednu natáhnout? Pokud to teda není sexy kočka, na to se to nevztahuje. Ale zpět na bojiště! A že to někdy jako v ringu vypadalo! Slušný kasting (ti hromotluci byli vážně obrovští a tupí, to jo) a dokonce se podařilo pro některé i z tak nudného sportu, jako je americký fotbal, udělat skvělou podívanou. Pohodička, kterou si nenechte příští týden na Markýze ujít. Zajímavosti: České pojmenování filmu mají nasvědomí Robert Záruba a Petr Vichnar. 70% ()

nash.

Mírně naprůměrný remake, který se však do komedie příliš nehrne. Spíš zůstává takovým úsměvným, odlehčeným sportovně-vězenským dramatem s nadsázkou, několika fórky, několika postavami přetaženými do karikatury a občas zábavnou scénou. Ubíhá rychle, bez prostojů a zádrhelů, a i když zápas samotný není tak vypjatý a strhující jako u jiných podobných filmů, jedna malá napínavá scéna v závěru to zachránila a potěšila. ()

Slarque

Když obsadíte do hlavních rolí remaku Nejtěžšího yardu Adama Sandlera a Chrise Rocka, neznamená to automaticky, že výsledkem bude komedie. Ano, párkrát jsem se pousmál, ale film je nejlepší v těch pasážích, kde se o jakýkoli humor vůbec nesnaží. Takže něco mezi průměrným remakem a špatnou komedií. ()

Chrustyn

Povedená komediální variace na "Mean Machine" plná zajímavých a zábavných postav. Jedna z těch lepších "Sandlerovek". ()

Arsenal83

Kedysi mi to prišlo ako top komédia, dnes stále veľmi dobré, hoci nie dokonalé. Uvedomil som si, že sa tu nachádzajú aj tie typické trápne vtipy, ktoré som predtým nevnímal. Z dnešného pohľadu ale Sandler predčil dobu a dnes by jeho film mali vysielať povinne v školách na hodinách o systémovom rasizme. Geniálne poukázal na to, ako je vo väzniciach väčšina černochov, ale aj na to, že sú to všetko dobráci od kosti a tí bieli bachari ich tam len nespravodlivo ponižujú. A to už v roku 2005. Liberálom sa určite vtisli slzičky do očí. ()

Scalpelexis

The Longest Yard bohužel nijak nevyniká od jiných podobných sportovních komedií. Příběh se odvíjí podle nezměněné nitě, postavy se bojují z těch nejmarnějších pozic až na výslunní a téma neoblomného a nekonečného přátelství a loajality je tu omíláno dokola. I přes tato tradiční klišé je film kupodivu poměrně zábavný: Trestanci si dokážou užít po svém, řežba na hřišti je trochu absurdní, ale efektní a Sandler vzal svou roli poměrně vážně, i když mu quarterbacka moc něvěřím. Co mě opravdu ale ze srdce potěšilo byla hudba od AC/DC. Takže, sečteno, je to takové to domací pobavení ale tak na jedno, dvě shlédnutí. ()

triatlet

Problém tohoto snímku je, že míchá dohromady všechny žánry. Nejvíc se asi blíží parodii na krimi filmy. Děj je předvídatelný, smrt jedné z hlavních postav je v tomto žánru naprosto zbytečná. Za zmínku stojí část přípravy trestaneckého družstva a závěrečný zápas. ()

heyda

Podle mě asi nejlepší film s Adamem Sandlerem. Žádný fekální humor, naopak fajn příběh, sympatická sestava herců, slušné zpracování. Prostě sportovní film jak se sluší a patří. Chvíli jsem rozmýšlel mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale nakonec jsem se přiklonil k té vyšší variantě. Fakt jsem si to užil. ()

jojinecko odpad!

74%??? WTF! Pre mňa najotravnejšia sračka čo som videl za posledný cca rok...Úplný suterén po všetkých stránkach, od "provokačného" Sandlera, cez megadementný scenár, až po tradičné a predvídateľné americké klišoidné scény a postavy...škoda reči, GRC obludných rozmerov! ()

sharky

65% Na Sandlera určitě nadprůměr, příjemná zábavná oddychovka na mrazivé odpoledne. Pár povedených vtípků, jedna dojemná scéna a bojovné finéle. Ovšem ani účast mnoha hvězd americké kulturistiky nemění nic na faktu, že originální The Longest Yard s Burtem Reynoldsem (v Sandlerově roli) je mnohem lepší film, daleko emotivnější s bojovnější atmosférou a zručnějším režísérem. ()

Flego

Nemusím Sandlera, ani Rocka... Ale tento film je okúzľujúco zábavný, že si získa každého, kto sa rád zabaví. Dobrá muzika, spomalené zábery, rýchly strih, humor - všetko v rýchlom klipovitom tempe. Pre mňa príjemné prekvapenie. Mimochodom, nie je ešte Courteney Cox stále vo vývine..? ()

Ivoshek

Sandler mi vždycky přišel jako takové šklebící se pako, které neumí moc hrát a točí komedie, které nejsou vtipné. Ale tentokrát tomu tak není - tahle komedie je vcelku svižná, místy vtipná a s povedenou sportovní částí. Celkově slušných 60 %. ()

rikitiki odpad!

Možná měl A. Sandler touhu natočit "opravdový" film, ale povedla se mu ještě větší hrůza než obvykle. Film je totiž příšerně rasistický. Na jedné straně jsou téměř ušlechtilí černošští vězni a na druhé podlí bílí dozorci, kteří - podle toho jak vypadají - nejspíš vypadli z katalogu Vzorník árijské rasy. Bílí podrazáci používají hrubou sílu a nechutné podpásovky, zatímco vězni jim oplácejí jen rádoby klukovskými kanadskými žertíky. Ve finále jsou dozorci potrestáni absolutním zesměšněním (jeden se promění v ženu, druhého několikrát nakopou do rozkroku, třetí se podělá - jak legrační!). _____ Přestože by se mohlo zdát, že jde jen o nablblou protirasistickou agitku (černoši jsou charakternější, tudíž vyhrajou, běloši zákeřnější, tudíž je čeká posměch), ve skutečnosti to tak není a film je rasistický v pravém slova smyslu. Černošské (a hispánské) vězně stmelí až bílý hráč a k vítězství je dovede bílý trenér. Černoši jsou zobrazeni jako rapující partička, občas s inteligencí tykve (vězeň - silák, který si před spaním vybarvuje omalovánky), nebo jako "srandovní" afektovaní transvestiti. Snímek se nevyhýbá ani motivu legračního černého poskoka hlavního hrdiny, něco jako jeho sluhy, který mu pomáhá, ale včas je odklizen z cesty, aby zásluhy připadly jen bílým. Tenhle snímek je k zblití._____ Když odmyslím rasistický kontext, tak je to tisíckrát viděný kýč o vítězství nad silnějším soupeřem a o znovuzískání vlastní hrdosti. Podaný přehnaně pateticky, až nechtěně legračně. Ušla kamera, která předvedla dramatické jízdy i vcelku smysluplně použití děleného plátna. Ale znovu: TENHLE FILM JE K ZBLITÍ. (19. 4. 13.) ()

honajz

Docela slušné a vtipné dialogy i některé scény. Začátek šlape jako hodinky, scény ve vězení a tréninky už jedou podle určitých klišé a záleží na té které scéně a dialogu či situaci, nakolik je zajímavá a vtipná, a nakolik zbytečná. Protože i zde se najdou scény, které jsou vatou a zbytečně jen natahují stopáž. Být film kratší, je daleko lepší a svižnější. Stejně tak je asi jasné, kdo zápas vyhraje, takže scény samotného zápasu mají podobně kolísavé tempo. Možná mi i vadí, že vlastně o nic jiného než o ten zápas nejde. Že by mě zajímaly nějaké vedlejší linie, nějaká nadstavba nad tím vším, aby to bylo zajímavější a sevřenější. ()

Paramount chystá remake Trestné lavice

Paramount chystá remake Trestné lavice