Svatba mého nejlepšího přítele

Svadba môjho najlepšieho priateľa

Tú svadbu treba zrušiť!

Komedie / Romantický

USA, 1997, 105 min

Až když někoho ztratíme, tak si uvědomíme, že ho milujume a že nám ta osoba bude strašně chybět. Julia Roberts si taky tohle uvědomila, ale už bylo příliš pozdě. Ano, opravdu jde o příjemnou romantickou komedii, kterou můžete vidět kdykoliv a nikdy se neomrzí. Rupert Everett byl ze všech zúčastněných herců nejlepší a dokonale zastínil Julii Roberts a Dermota Mulroneye.(27.12.2009)

Oscar 1 nominace: Hudba - M(4.3.2004)

Hodně průměrný film s nečekaným koncem.(22.3.2004)

Nevím proč se říká, že jde o romantickou komedii. Moc jsem se totiž nenasmál (ale osobní důvody sem výjimečně zatahovat nebudu;)). Takže nám zbývá romantika - a té je v tomhle filmu dost a dost. Ale není to taková ta "romantika" jako v Danielle Steelové, taková ta trapná, předvídatelná, cajdákoidní červenoknihovnová "romantika", ale nádherná, hluboká, možná trochu smutná a podle mě ta pravá romantika. A právě ten konec bylo to, co mě dostalo. Neváhal bych za nejlepší postavu celého filmu označit Ruperta Everetta. Podívejte se na film a pochopíte proč.(15.2.2003)

• Matty

Pokud natočit moderní screwball komedii bez snahy pochopit, v čem spočívalo kouzlo opravdových screwball komedií. 50% Zajímavé komentáře: Superpero, Jeanne(10.6.2005)

Romantická hra na jistotu, kde se sází na Julii Robert víc, než je zdrávo. Mnou oblíbená Cameron Diaz se tu však ukazuje v příjemném světle a na neustále se usmívající Julii pro mě jednoduše překonává. Po Lásce nebeské se už těžko dává romantickým komediím víc jak 3*:).(25.12.2009)

Rozpočet $38miliónovTržby USA $127,120,029Tržby Celosvetovo $299,288,605 ║ Nevýrazná sladká uspávanka. /40%/(5.1.2006)

• AngelAngie

Jedna z klasických romantických komedií, která mě zcela minula a nikdy jsem si k ní nevytvořila vztah...(6.7.2008)

• Superpero

Chujovina s debilnim scénářem a nezachrání to ani megarajcovní Cameron Diaz.(28.12.2005)

Výborná romantická komedie, jedna z těch, které můžu vidět kdykoli. Nesrší nuceným humorem, je citlivá, zábavná, pohodová, pak tu jsou dobré výkony ústřední čtveřice, no a závěr, ten je fakt krásnej. Jak se rozezní ta písnička, a oni jedou... Ach, no jo, ve skrytu mé sedminy duše jsem asi romantik.(13.6.2007)

• mandes

rozpočet : $38 million tržby celosvetovo : $299,288,605(10.12.2006)

• Faidra

Volovina na kvadrát s jedinou světlejší výjimkou - Rupert Everett, I say a little prayer for you bez ohledu na to, že stále doufám, že tě za toho vymr...šeného Sherlocka chodí Jeremy Brett strašit.(15.7.2010)

Zajímavý pokus o "revoluci" v romantické komedii.:o)(28.10.2003)

Průměrná romantická komedie, s několika povedenými scénami. V podstatě je tenhle film založenej na soupeření Julie Roberts s Cameron Diaz, ale neni to moc podařený a vtipných scén z toho vnikne velice pomálu, ale naštěstí to oboum herečkám tady sluší, takže je aspoň na co se dívat, když už schází kvalitní scénář(29.12.2005)

Ruppert Everett září, Julia odvádí svůj standart, scéna se zpíváním v restauraci je boží a konec chvályhodně nehollywoodský.(10.3.2011)

• Jeanne

Příšerná Cameron Diaz v hlavní roli? No, už to je nebezpečné, ale hraje tam i Julia Roberts a Rupert Everett, to vede k tomu, že člověk toto nebezpečí podcení, do kina vyrazí ...a pak to přijde - po chvíli pochopíte, že tohle opravdu není film, na který budete s potěšením vzpomínat. Prostě jedna z "populárních amerických romantických komedií"(5.1.2004)

V podstatě velmi triviální a jednoduché, avšak díky výtečně zvoleným hercům tak trochu sázka na jistotu. Korektní romantika, která se jednoduše nemůže tak úplně nelíbit. Ano, může kolovat spousta názorů o sentimentálnosti, lacinosti a předvídatelnosti tohohle snímku, ale fakt je ten, že se rozhodně nejedná o další z řad rádoby směšných a zábavných komedií. Na to má až příliš dobré herce, až příliš velké množství zábavných a inteligentně vtipných scén, příliš mnoho upřímné a velmi dobře koukatelné romantiky a až příliš mnoho osobního nádechu. Nejde o stěžejní dílo, avšak pobaví parádně. Konec je rovněž vpravdě nečekaný. Některé scény si pamatuji nazpamět.(23.11.2006)

Solidní romantická komedie s Robertskou a Diazkou, určená k odpočinku. Nic víc, nic míň, ale v rámci požadavků vyhovující.(28.9.2007)

Jedna z těch lepších romantických blbostí, která ke konci jen s obtížemi dohání zastavení tempa ve středu snímku, které tak dobře rozjelo ze začátku.(30.12.2005)

Julia Roberts je jako hodně zamilovaná houba prostě neodolatelná.(28.5.2014)

Když šli při studiích od sebe, slíbili si, že pokud budou v osmadvaceti svobodní, vezmou se. Teď ten čas nastal, oba žijí v jiném koutě Ameriky, mají rozdílné životy a povolání, a on se rozhodl k velkému kroku: ožení se, jen s nějakou jinou. Ona má jediný cíl: svatbu překazit. Svatba mého nejlepšího přítele svým způsobem boří zavedená klišé žánru. Julia tentokrát nehraje hlavní objekt touhy, protože její dávnou lásku odloudí jiná (Cameron Diaz), navrch není její hrdinka morálně bezúhonná, ani klasického happy-endu se nedočkáme (pokud ovšem stačí morální prozření, budou diváci spokojení). Škoda, že kromě Julie Roberts a skvostného Ruperta Everetta má pár snoubenců tak mizerně napsané role. Zejména Dermot Mulroney se jen něčemu diví, něco ho překvapuje, leccos mu nedocvakne, ač se to před ním rozbalí v plné kráse. Škoda toho, protože jinak to byl slušný náběh na „revoluci“ v žánru romantické komedie. Tudíž, že je tenhle kus víc než snesitelný, vděčí zejména dvěma zmíněným hercům, svižnému tempu a sympatickému soundtracku. Protože se solidním námětem tu prostě neumíme pracovat a samotný příběh je ve výsledku dost jednoduchý a spoléhající na několik scénáristických berliček. Což je velká škoda. Ale ty čtyři hvězdy nakonec dám.(13.4.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9