Reklama

Reklama

Zlo pod sluncem

  • Velká Británie Evil Under the Sun (více)
Trailer

Obsahy(1)

Na malebném jadranském ostrůvku tráví pár dní své dovolené menší – na první pohled různorodá, leč de facto jak pracovními zájmy, tak osobními vztahy úzce propojená – společnost. Pod lesklou slupkou společenské smetánky bují vášně, nenávisti, intriky, zloba… A tak když dojde k vraždě jedné její prominentní příslušnice, je jasné, že prakticky každý měl víc než pádný motiv ji odstranit, teoreticky to ovšem nikdo spáchat nemohl, protože všichni mají dokonalé, neotřesitelné alibi. Zdá se, že vrah vyvázne nepotrestán, neboť místní policie si s takovou záhadou asi těžko poradí. To by tu ovšem nesměl být víceméně náhodou přítomen slavný belgický detektiv Hercule Poirot, v jehož geniálním mozku se jednotlivé střípky fakt složí do překvapujícího odhalení… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (130)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Čaj z máty peprné v osm hodin, včelí vosk na vyleštění botiček, blýskající se příbory vedle vybraných pokrmů, na nebi azzurro a procházky po malebném ostrově. Tohle válení belgických šunek může zhatit jedině vražda.. Jadranské vyšetřování mordu mezi starými brécami a navoskovanými panáky už nedisponuje vtipem a uměním vtáhnout, jako se to dařilo na egyptském parníku, a závěrečnou pěst jsem Poirotovi za to sebestředně přednesené obvinění trošku i přál. Mimochodem, kde se objeví on a Jessica Fletcher, tam lidé padají jak kuželky. Kdyby ti dva nevytáhli paty z domu, svět by byl rázem bezpečnějším místem.. ()

Blofeld 

všechny recenze uživatele

Naprosto skvělá detektivka, Ustinov jako Poirot je v tomto díle nejlepší. Osobně mám také radši Sucheta, ale člověk si snadno zvykne.... Výtečný je soundtrack - jedná se výhradně o orchestrální verze hitů génia amerického muzikálu Colea Portera. Dalším důvodem, proč film vidět, je také geniální Maggie Smith. A Diana Riggová, známá též jako zesnulá žena Jamese Bonda, hraje koketní mrchu taky bezvadně. mimochodem, viděli jste to v originále? V jedné chvíli mluví Poirot o "půl hodině" a místo "half an 'our" vysloví "'alf and Hour";oD. ()

Reklama

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Buď jak buď, Slunce je v tom nevinně, neboť jen kdesi v nadoblačných výšinách, obklopené mrazivou temnotou mezihvězdného prostoru, plní svou odvěkou každodenní povinnost - a svítí, bez ohledu na své momentální rozpoložení. Záleží jenom a pouze na nás, zda jeho životodárné paprsky zahřívají dobro či zlo. Pokud snad o nás kdysi mívalo nějaké iluze, předpokládám, že je na své jednotvárné pouti dávno ztratilo - vidělo dost, takže žádný zločin už ho nemůže překvapit. Dlužno podotknout, že diváka také ne - divák se na zločin obyčejně těšívá jako dítě na pohádku. A tak nejprve absolvuje nezbytné seznamovací kolečko, kdy jsou mu postupně představeni všichni protagonisté spolu s důvody, které by je snad mohly svést na scestí - a poté už jen napjatě sleduje, kterak se ho nadmíru košatá zápletka za vydatné pomoci neobyčejně fotogenických exotických exteriérů snaží důmyslně zmást, aby snad předčasně neodhalil pointu. Rozuzlení je maličko překombinované, leč v podstatě dokáže splnit většinu vašich očekávání, takže 4* mu patří plným právem. ()

Ben Nevis 

všechny recenze uživatele

Poirota mám z detektivů Agathy Christie nejméně ráda (arogantní snob) a Ustinov ho zrovna nevylepšil (což neznamená, že ho hraje špatně, ale v jeho podání je Poirot pěkný slizoun). Doporučuji vychutnat si jeho francouzský přízvuk v originále. Úlohou detektivek je napínat čtenáře/diváka až do konce, což však znamená, že k nalezení vraha nelze použít logiky (natož šedých mozkových buněk), ale je třeba počítat s neuvěřitelnými, předem plánovanými náhodami. Ale když člověk vypne mozek, může si užívat, že je ta mrcha po hodině filmu konečně mrtvá, a pochopit každou porotu, která by vraha osvobodila. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Na to, že to měl být výpravný celovečerák, je to nuda. Ano, je tu moře, pár palem, ale pak také úděsné interiérové kulisy, v nichž se žel odehrává většina děje včetně závěrečného rozuzlení, herečka, jež zde hraje dospívající dívku, je uvěřitelná jako důchodkyně v roli diblíka, a celé se to vleče neskutečně. Že to Agatha měla často totálně překombinované, na to už jsem si zvykl, ale přece jen bych chtěl vidět vraha, jak trpělivě čeká, až se nějaký Poirot vykecá, a vůbec mi často jednání postav přišlo nepřirozené a proti logice. Zlatý TV seriál se Suchetem, kde každý díl vypadá líp a nákladněji, než tento velkofilm. Herci hrají jako z musu, a ani samotný případ není nijak neprůhledný, aby se nedalo odhadnout, jak to bylo, chybí i větší nadhled a vtip. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (2)

  • Interiéry byly natočeny v Lee International Studios ve Wembley v Londýně, exotický ostrov, který představuje sídlo Daphne Castle (Maggie Smith), je ve skutečnosti neobydlený ostrůvek Sa Dragonera na Baleárských ostrovech. Pláž, nad níž se vyjímá hotel Daphne Castle, je Cala d´en Monjo na ostrově Mallorca. Další hotelové záběry byly natočeny na Raixa Estate - jedné z částí ostrova nedaleko Palmy. Zátoku racků a pláž, kde byla zavražděna Arlena Stuart Marshall (Diana Rigg), představuje Cala en Feliu, taktéž na Mallorce a nakonec místo, kde Hercule Poirot (Peter Ustinov) nastupuje na loď, je malá pobřežní vesnička Deiá, která se nachází v severní části ostrova. (Cucina_Rc)
  • Filmový hotel, kde se příběh odehrává, se nacházel na ostrově Mallorca. V současnosti už hotel neexistuje. (horskejvlk)

Související novinky

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg

10.09.2020

Z Velké Británie dnes přišla smutná zpráva, ve věku 82 let zemřela filmová, televizní a divadelní herečka Diana Rigg. Informaci s odvoláním na jejího zástupce zveřejnila stanice BBC. Hereččina dcera… (více)

Reklama

Reklama