Reklama

Reklama

Zlo pod sluncem

  • Velká Británie Evil Under the Sun (více)
Trailer

Obsahy(1)

Na malebném jadranském ostrůvku tráví pár dní své dovolené menší – na první pohled různorodá, leč de facto jak pracovními zájmy, tak osobními vztahy úzce propojená – společnost. Pod lesklou slupkou společenské smetánky bují vášně, nenávisti, intriky, zloba… A tak když dojde k vraždě jedné její prominentní příslušnice, je jasné, že prakticky každý měl víc než pádný motiv ji odstranit, teoreticky to ovšem nikdo spáchat nemohl, protože všichni mají dokonalé, neotřesitelné alibi. Zdá se, že vrah vyvázne nepotrestán, neboť místní policie si s takovou záhadou asi těžko poradí. To by tu ovšem nesměl být víceméně náhodou přítomen slavný belgický detektiv Hercule Poirot, v jehož geniálním mozku se jednotlivé střípky fakt složí do překvapujícího odhalení… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (121)

ajuska 

všechny recenze uživatele

Téhle detektivce škodí pomalý rozjezd. Po pár minutách je jasné, kdo bude zavražděn, protože se zkrátka jedná o osobu, kterou všichni ostatní obyvatelé hotelu nenávidí, ale trvá přes hodinu než k zamordování skutečně dojde. Pak už je to Hercule Poirot, jak má být. Všichni podezřelí mají alibi, ale Belgičan záhadu samozřejmě svou skvělou myslí rozplete.. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

...jakej suchar??? Aghatě Christie sluší omezený prostor, na kterém může -nejčastěji s pomocí Hercule Poirota- rozehrát boj s podezřelými, ďábelskými vražednými plány a šedými buňkami mozkovými. Toho všeho se dočkáme i zde. Navíc kvituji s povděkem, že mnoho adaptací těchto detektivek ozdobuje svým aristokratickým herectvím Maggie Smith! ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Čaj z máty peprné v osm hodin, včelí vosk na vyleštění botiček, blýskající se příbory vedle vybraných pokrmů, na nebi azzurro a procházky po malebném ostrově. Tohle válení belgických šunek může zhatit jedině vražda.. Jadranské vyšetřování mordu mezi starými brécami a navoskovanými panáky už nedisponuje vtipem a uměním vtáhnout, jako se to dařilo na egyptském parníku, a závěrečnou pěst jsem Poirotovi za to sebestředně přednesené obvinění trošku i přál. Mimochodem, kde se objeví on a Jessica Fletcher, tam lidé padají jak kuželky. Kdyby ti dva nevytáhli paty z domu, svět by byl rázem bezpečnějším místem.. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Pokaždý když sleduju Hercule Poirota, tak je někde na dovolený, tu se cachtá na Nilu, tu si válí koule v Orient expresu a nebo jako právě tady, chytá lelky na krásným ostrově. Spíš než detektiva mě Hercule Poirot připomíná tlustou verzi Hanzelky se Zikmundem. Nicméně musím uznat že verzi velmi zábavnou což potvrdil i v tomto příběhu. Tyhle hrátky na vraha co vedou tvůrci s divákem, když se podaří tak je to bájo a tady se vskutku vydařily. Patrání pro vrahovi v nádherných exteriérech za doprovodu výtečných dialogů, skvělých hereckých výkonů a vynikající letně ospalé atmosféry si každej pořádnej milovník kvalitních detektivek vychutná na ex. ()

Javert 

všechny recenze uživatele

Zajímavé je, že ač si při zmínce jména Poirot vždy představím Davida Sucheta, nedokázal bych si ho v titulní úloze představit v žádné z "ustinovek." I ke krásnému prostředí a dusné atmosféře (doslova) Zla pod sluncem se Sir Peter hodí perfektně a spolu s ostatními předvádí to nejlepší z britské herecké školy. Za zmínku stojí skvělý dabing Čestmíra Řandy. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (1)

  • Interiéry byly natočeny v Lee International Studios ve Wembley v Londýně, exotický ostrov, který představuje sídlo Daphne Castle (Maggie Smith), je ve skutečnosti neobydlený ostrůvek Sa Dragonera na Baleárských ostrovech. Pláž, nad níž se vyjímá hotel Daphne Castle, je Cala d´en Monjo na ostrově Mallorca. Další hotelové záběry byly natočeny na Raixa Estate - jedné z částí ostrova nedaleko Palmy. Zátoku racků a pláž, kde byla zavražděna Arlena Stuart Marshall (Diana Rigg), představuje Cala en Feliu, taktéž na Mallorce a nakonec místo, kde Hercule Poirot (Peter Ustinov) nastupuje na loď, je malá pobřežní vesnička Deiá, která se nachází v severní části ostrova. (Cucina_Rc)

Související novinky

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg

10.09.2020

Z Velké Británie dnes přišla smutná zpráva, ve věku 82 let zemřela filmová, televizní a divadelní herečka Diana Rigg. Informaci s odvoláním na jejího zástupce zveřejnila stanice BBC. Hereččina dcera…

Reklama

Reklama