Nedaleko francouzského pobřeží vytáhnou rybáři z moře postřeleného muže. Když se probere, nedokáže říci, kdo je a co se mu stalo. Jediným pojítkem s minulostí je čip s kódem k účtu ve švýcarské bance, který měl implantován pod kůži. Když se uzdraví, vydá se pátrat po své minulosti. Ke svému překvapení zjistí, že dokonale ovládá bojová umění, když v parku hravě vyřídí policisty, kteří chtějí vidět jeho doklady. Pátrání ho zavede k bankovní schránce, kde objeví pistoli, velkou finanční částku, americký pas na jméno Jason Bourne. Jde na americký konzulát, tam je nečekaně napaden a musí prchnout před ozbrojeným komandem. Dostane se z budovy a venku přesvědčí německou dívku Marii, aby ho za dvacet tisíc odvezla do pařížského bytu, jehož adresu našel také v bankovním boxu. Teprve s její pomocí začíná skládat první kamínky do mozaiky své minulosti. (TV Nova)

majklfly

Do svého žánru zapadá bezchybně. Rozhodně zajímavé kamerové záběry, hvězdné obsazení v podání Matta Damona a na čem jsem si zgustnul nejvíc je správná dávka akčnosti. Žadná extrémní dávka naivity typu už zmíněný XXX. Dokonce se ani nenaplnil můj zbytečná strach z prvů typické komedie :). 95% ()

lemrousek

I když to není můj favoritní žánr, udržela jsem pozornost a po každé reklamě se hnala zpátky k televizi, aby mi nic neuniklo. Pár věcí mi přišlo vykonstruovaných (proč začal Bourne střílet na mabasádě?), ale bondovky to strčilo do kapsy! ()

vincbenet

Nejslabší z příběhů Jasona Bourna, ale pořád skvělé. Viděl jsem ho později než další díly, a proto jsem od toho možná čekal příliš mnoho. ()

Ant@nio

Po tom, co jsem si přečetl obsah tohoto filmu, jsem měl dojem, že se tak trochu budeme vracet stylem a vzdáleně i příběhem ke klasickému Bondovi. Ale tento film je opravdu unikátním dílem ve svém druhu. Celý příběh nás provází nečekané akce a nenechá nás na minutku vydechnout. Postupné odhalování a vysvětlování všech okolností nás nutí si přát, aby se film ještě o prá desítek minut natáhl. Tento film si právem plný počet zaslouží. Myslím, že lepšího herce, než Matta Damona byste asi jen těžko hledali. Svůj neustálý vážný a tajemný výraz ve tváři takovýmto způsobem mohl zahrát pouze on. ()

A.Dufresne

Vynikající akční thriler. Co k tomu více dodat. Výborně hrající Matt Damon jen podtrhuje tento film. Geniálně propracované honičky po městě. Výborná hudba. To vše na jednom dvd:) ()

iLBenacio

Není lepší špionážně/akční podívaná, která by mohla triumfnout první ze tří dílů Ludlumova Bourna ... svižný, napínavý, plný akce, s bravůrně promyšlenou zápletkou, výbornou hudbou a samozřejmě parádním herecký výkonem M.Damona. I přes výbornou střihovou práci, se za výkonem hlavního "hrdiny" skrývaly jistojistě týdny či měsíce tvrdé dřiny, což je samosebou vidět. (95%) ()

papinak

Začátek naprosto pohlcující trilogie. Pamatuji si, že v tomto prvním díle jsem Mattovi Damonovi nevěřil jeho agenta ani náhodou. Film mi přišel jako průměrný a dal bych za tři, ale opravdu ho nejde brát úplně samostatně a je potřeba provázat ho s ostatními díly.V tomto světle je pak film o jednu hvězdu výše, protože to byl podle mého záměr, aby člověk pochyboval o schopnostech Damona jako zabijáka. Zde mělo proběhnout jen seznámení a přesvědčit jste se měli v dalších dílech. ()

Romanko99

Hej hej, tak toto by uslo, skvely Matt Damon + zvuk + rezia. Treba dodat, ze vela filmov s takym skvelym tempom nevidiet casto, zvlast , ked si ho film udrzi az dokonca. Skvely zaver a ihned ako som dopozeral Agent bez minulosti uz sa tesim na Bournovo ultimatum... ()

Draugen

Hezký (pokud se tedy dá použít slovo hezký) akční film. Matt Damon ztvárnil agenta Jasona Bournea velice dobře. Film má spád, dobrý děj a přiměřeně akce. Celkově se mi The Bourne Identity líbil a jediné, co bych vytknul, je zvuk. Zdá se mi, že to byl zvuk spíše s 20 let starého filmu a ne dnešního akčního filmu. No nebýt toho zvuku, možná bych i přemýšlel zda nemám dát 5 hvězdiček. ()

cmman

Skvělá hudba. skvělý příběh a na první pohled žádné logické chyby. Matt Damon sympaťák a Franka Potente do příběhu krásně zapadá. Velmi příjemně strávené 2 hodinky. 90% ()

bocy

Filmy s Jamesom Bondom sa mi nepáčia, majú síce možno niečo do seba, ale väčšinou sú pritiahnuté za vlasy. Po pozretí tohto filmu som prišiel na to, že asi som našiel náhradu za všetkých agentov 007. Super atmosféra, pointa a spracovanie. Teším sa na pokračovanie.:-) ()

Spacesan

Vážně mě tento film nenechal odtrhnou oči. Výborné nápady skvělá kamera i hudba. Navíc mě inspirovalo to náhle impulzivní řešení situací. Samá překvapení. 4 a půl ()

golf78

První z trilogie... Jednoduše výborné dílo. Skvěle propracovaný děj bez trhlin, to je Bourne. Tohle nejde popsat, to se musí vidět. ()

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

28.01.2021

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (více)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav