Reklama

Reklama

Pavoučí teror

  • USA Eight Legged Freaks (více)
Trailer

Obsahy(1)

Řidič nákladního auta veze chemikálie a jeden sud mu spadne do jezera. Nedaleko odtud je pavoučí farma, kam týden po havárii přijíždí chlapec Mike. Joshua, který farmu vede, krmí své pavouky cvrčky nachytanými u jezera. Pavouci po nich nejen více rostou, ale jsou stále agresivnější. Když Mike odjede, jeden z pavouků, který utekl, kousne Joshuu. Ten ve snaze se ho zbavit rozbije všechna okolní terária a pavouci utečou... Mikeova matka Sam Parkerová pracuje jako šerif a spolu s kolegou Peterem vytahují z jezera sud. Když Mike zjistí, že je voda kontaminovaná, chce informovat Joshuu, ale matka mu zakáže k němu jezdit. Do městečka se po deseti letech vrací Chris McCormick a zjišťuje, že město je na dně a velká společnost má zájem o koupi všech pozemků kolem města a obnovu dolů jeho otce. Starosta Wade prosazuje zájmy této společnosti a Chris na veřejné schůzi prohlásí, že věří otci, který před smrtí ve svých dolech údajně našel zlatou žílu, a důl odmítne prodat... Mike se mezitím dostane na Joshuovu farmu, která je celá obalená pavučinami, a stopy pavouků vedou do starých dolů. Tam najde kus obrovské pavoučí nohy. Cestou domů si stopne Chrise a řekne mu o Joshuových pavoucích i o tom, že se ukryli v šachtách. Tam už ale zatím začali Chrisovi muži obnovovat práce... Jednoho z pracovníků dolu napadne a sežere obří pavouk. Starosta telefonuje se zástupci společnosti a vychází najevo, že společnost chce v dolech skladovat toxický odpad. Navíc v noci zmizí několik chovných pštrosů, stejně jako v okolí záhadně mizí psi a kočky... Samina dcera Asley má rande s Bretem, ale ten začne být dotěrný, a tak ho Asley vyhodí z auta a odjede. Na Breta a jeho kamarády pak zaútočí obří pavouci. Bret jako jediný přežije a vjede na motorce do štoly, kde se za ním sesype vchod... Chrisově tetě Gladys mezitím zmizí ve sklepě pes a teta najde obrovskou díru ve zdi, která vede do štol. Jde se tam podívat, ale to ještě netuší, že tam číhají zmutovaní a velmi nebezpeční pavouci... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (265)

Kryton 

všechny recenze uživatele

Ja ty pavoučky prostě žeru ! Pocta všemu brakovému co se v monster-hororech objevilo a připlazilo a plus citace z hororů tak zásadních , že ten kdo je neviděl tak se bohužel nebude řehtat jako já. Ach nostalgie mnou zavladlá a branice mě bolela. Moc příjemné mrazivé koukáničko. Btw. Spiderman je břídil, tlupa škodolibych pavouku ho hravě přeskočí (doslova). ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

První polovina docela nuda, ale ta druhá šlape už celkem dobře. Dokáže to být napínavé a občas to dokáže i pobavit (asi nejvíc mě bavil ten konspirátor Harlen (btw úžasné jméno...)) nicméně i tak jsem z toho ve finále měl jenom průměrný dojem. A jestli to měla být parodie, stejně bych čekal víc, navíc poctu monster movies jsem v tom moc neviděl. Ale tak jako tak je to příjemný film na jedno zhlédnutí. Vyšší ambice tu nejsou, ale svůj účel to splní. 3* ()

Reklama

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Nabízí se samozřejmě srovnání s o jednu generaci starší Arachnophobií (1990). Paradoxně tam, kde se ELF snaží být novější, modernější (umělí digitální pavouci namísto "jako živých" chlupatých hýbajících se loutek), je citelně horší než jeho předchůdce. Ale zase je epičtější, dějovější, pavoučí potvory jsou několikrát větší... A nebudu lhát - bavilo mě to. Po náročném dni relax jedna báseň. Obří zmutovaní pavouci jsou plní zeleného slizu, který se blemcavě rozprskne, když to do nich nakropíte brokárnou, paráda... ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Milá blbůstka odkazující na staré monster-movies. U nich i u tohoto filmu se člověk neubrání pobaveného úsměvu, pavouci reagují na lidské volání ("Hey, Spidey!"), po kousnutí do vycpané trofeje jelena si odplivnou a vydávají mlaskavé pazvuky. Celým filmem prostupuje veliká nadsázka, záměrná béčková stylizace a parodickou náladu snímku dokresluje rozjuchaná "elfmanovská" hudba a pár drobných odkazů na klasické béčkové horory. A ta jedna scéna s puštěnou televizí, ve které jsou záběry z filmu Them! v rámci MONSTER-MOVIE MARATHON je takovým malým milým režisérovým připomenutím, které fandy starých béčkových scifáren pohladí po duši :o) ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Tak nebolo to zase tak strašné. A je tam naozaj sranda aj strach. Celkom dobre herecké obsadenie, na to, že je to taký béčkový film. Toto bol fakt film na hrane geniality a stupidity. Pozeral som to a pozeral a len som čakal, kedy mi dôjde, že je to strata času. Takže som sa naozaj bavil, napríklad aj hlúposťami. Avšak digitálne pomerne slušné. Sem tam aj trocha tej srandy. Filmy tohto typu nemám rád, ale kedže to vizuálne šlo a nápad je to fajn, tak by som tento film označil za najlepší film z tejto úbohej kategórie. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (14)

  • Ve filmu se objeví několik různých druhů pavouků, například křižáci, skákavky, sklípkani (jak klasičtí zemní, tak tzv. „trapdoor spiders“, lovící kořist z podzemních úkrytů) či lepovky (v angličtině tzv. „spitting spiders“). Obří Consuela je pak zástupce rodu snovačka. (Israha)
  • Mike Parker (Scott Terra) sleduje v jedné scéně v televizi relaci „Monster Movie Marathon“, v jejímž rámci zrovna běží klasický monsterfilm Them! (1954). (Israha)
  • Při souboji s pavouky v obchodním centru je jeden z obyvatel města vybaven hokejovou maskou jako Jason Voorhees ze série Pátek třináctého. Místo typické mačety však jako zbraň používá motorovou pilu po vzoru konkurenčního Leatherface ze série Texaský masakr motorovou pilou. (Israha)

Reklama

Reklama