Pavoučí teror

Eight Legged Freaks

Útok pavúkov

Akční / Komedie / Horor / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2002, 99 min

Povedený béčkový crrosover. A zábavný! To je ten film, který hledáte na filmový večírek ke kamarádům. Chvíli se bude hlasovat, ale nakonec vypadne starý Fellini, kterého nikdo nechce vidět, avantgardní Herzog, kterého skoro nikdo nezná i tahák typu Pulp Fiction, který už každý viděl. Nakonec zbyde něco jako Lady Terminator nebo tohle. A je to dobrá volba. Pro takové účely klidně dvě hvězdy přihodte.(18.6.2011)

Já NENÁVIDÍM PAVOUKY. Vážně, ty osminohé šmejdy nemůžu vidět, slyšet, prostě nic (včetně Spidermana). Tady mi ale nevadili, protože strach je to poslední, co z Pavoučího teroru jde. Celý film je o nadsázce, akci, více či méně povedených digitálních efektech... A to mi vyhovovalo. Nenáročná zábava se sympatickými herci a dobrým Ottmanem.(25.4.2010)

Rozhodně jedno z lepších spojení horroru a komedie. Bát se příliš nebudete, ale nudit taky ne - je to vtipné, hezky zahrané, narvané odkazy a citáty (masky v obchoďáku), akční (honička na motorkách a útok na město). Když si k tomu přidám mladičkou Scarlett Johansson, tak prakticky není co řešit. Nenáročná, ale ne stupidní zábava.(28.7.2010)

• VanTom

Obyčejná parodická monster-hororová komedie - fáze, než všichni uvěřili v existenci přerostlých pavouků, dost trvala, nicméně následný "mayhem" v městečku a nákupním centru už docela šlapal. Těch únavných klišé se ovšem vyrojilo více, než z nich vyplývajících vtípků a narážek, čili se dá říct, že tvůrci nedokázali přiznanou nadsázku uspokojivě využít.(4.5.2017)

"Nechcem prísť o panenstvo na predných sedadlách auta." - "Môžeme ísť na zadné." Papagáj posadnutý filmom Šiestym zmyslom, Jason Voorhees, sadrokartón, baník vycucávajúci zapchatú hadicu, pštrosy, buranská výzbroj v nákupnom centre... David Arquette alias Dewey z Vreskotov zvládol hlavnú rolu so cťou a v ponuke večera je aj Scralett Johansson. Dravé béčko so schválne (predpokladám) brakovými trikmi a schválne (tým som si istý) béčkarskou zápletkou, ktoré sa nehanbí za svoju béčkarskosť. Skôr naopak.(18.12.2004)

• - Inspirací pro film se stalo krátkometrážní dílo Larger Than Life, ke kterému napsal scénář právě režisér, Ellory Elkayem. (viperblade)

• - Na začátku filmu, když Johny vidí skákající pavouky na pavoučí farmě, tak řekne: "They call it an Arac-Attack" ("Říkají tomu Pavoučí útok"). To je odkaz na původní název tohoto filmu. (viperblade)

• - Ve scéně, kdy lidé utíkají před pavouky do obchodního domu, tak Sam (Kari Wuhrer) střílí z pušky. Když se hlavní vchod pomalu zavírá a naposlední chvíli se zkutálí pod dveřmi, tak v ruce nedrží pušku a hned v dalším záběru ji opět má. (OndrejKW)