Pavoučí teror

Eight Legged Freaks

Útok pavúkov

Akční / Komedie / Horor / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2002, 99 min

Zpočátku nudnější, ale při evakuaci do obchoďáku se to začne pěkně rozbíhat. Jo a jako u dalších podobných filmů… bezpečnost především. Lidi u benzínky zabíjí pavouci a borec si napřed nasadí helmu a až pak sedne na motorku a začne jim ujíždět. Ostatně na motorce před pavouky ujíždí mnoho lidí, ale všichni si napřed vezmou helmu… tak tak.(17.4.2013)

I když nápad není nijak originální a herecké výkony taky nejsou zrovna nejlepší, u tohoto filmu se mse celkem bavil, velcí pavouci člověku naženou daleko větší strach než třeba prdící zmutované ovce ve filmu Black Sheep, film je docela napínavý a sem tam sem opravdu i měl strach, podle mě lepších 70%(23.12.2007)

• Kusko.t2

Eight Legged Freaks znovu oprášilo monster filmy o gigantických pavúkoch s použitím digitálnych efektov. Avšak je to také o ničom, tie staré filmy boli na tom lepšie (bolo z nich cítiť také zanietenie, aj keď efekty boli jednoduché, dnes už veľmi zábavné a preto majú neopakovateľnú atmosféru a zapamätáte si ich). Samozrejme je to vec vkusu, mne dávajú viac tie staršie monster filmy. Vo filmoch vizuálna stránka nie je všetko (nie je ani prvoradá). ELF je tradičný slabší film na jedno, dve pozretia, ktorý mi toho nedal moc. Zišlo by sa trochu ubrať vo filme z až moc cieleného humoru a grimás (ktoré boli moc cielené takým neprirodzeným spôsobom), a ďalšie veci, ale vo všeobecnosti to chcelo aj napriek tomu, že je to jednoduchý film na pár použití, viac seriózneho prístupu.(27.4.2007)

• Stoka

Dá se říci,že až pohádkové a pavouci byli jako gumy.Mrštní,rychlí,velcí a dobře naprogramovaní :D Byli všude strašně rychle a už samá kvalita filmu nebyla příliš zdařená,takej legrácky natočený film s velkýma pavouky. Pavoučí teror a Arachnid jsou proti Arochnofobii,jen nezdařilé a nereálné instituce.(6.4.2012)

Role jsou jasně dané, děj čitelný (jedovatý sajrajt ve vodě), takže vzhůru do digitalizace pavouků v plné kráse. Pocta monster movies s příjemnou nadsázkou balancuje na hranici několika žánrů, záměrně se tlačí do béčkových vod a náramně se jí to daří. Jde tu pak především o zábavu (správný čich projevili staří známí Dean Devlin a Roland Emmerich), lemovanou citacemi starších i současných filmů. Nicméně nutno přiznat, že i když se neustále něco děje, v závěru snímku docházejí síly i nápady. Osminohé potvory vydávajíc roztomilé pazvuky mají své kouzlo, příjemná atmosféra se line celou délkou a láska k žánru je tu cítit na každém pavoučím „skoku“.(25.7.2008)

• - Ve scéně, kdy lidé utíkají před pavouky do obchodního domu, tak Sam (Kari Wuhrer) střílí z pušky. Když se hlavní vchod pomalu zavírá a naposlední chvíli se zkutálí pod dveřmi, tak v ruce nedrží pušku a hned v dalším záběru ji opět má. (OndrejKW)

• - Inspirací pro film se stalo krátkometrážní dílo Larger Than Life, ke kterému napsal scénář právě režisér, Ellory Elkayem. (viperblade)

• - Na začátku filmu, když Johny vidí skákající pavouky na pavoučí farmě, tak řekne: "They call it an Arac-Attack" ("Říkají tomu Pavoučí útok"). To je odkaz na původní název tohoto filmu. (viperblade)