Pavoučí teror

John Ottman

Dean Devlin

David Siegel

Scénografie:

Charles William Breen, Marcia Calosio (set dekoratér)

Kostýmy:

Alix Friedberg

Tak nebolo to zase tak strašné. A je tam naozaj sranda aj strach. Celkom dobre herecké obsadenie, na to, že je to taký béčkový film. Toto bol fakt film na hrane geniality a stupidity. Pozeral som to a pozeral a len som čakal, kedy mi dôjde, že je to strata času. Takže som sa naozaj bavil, napríklad aj hlúposťami. Avšak digitálne pomerne slušné. Sem tam aj trocha tej srandy. Filmy tohto typu nemám rád, ale kedže to vizuálne šlo a nápad je to fajn, tak by som tento film označil za najlepší film z tejto úbohej kategórie.(9.1.2015)

• DH3Factor

Klasická ukázka americké trapnosti. V hlavních rolích tak dvanáctiletý intelektuál radící celému městečku jak na pavouky, mentálně zaostalý policista, mentálně zaostalý správce supermarketu, superman volající armádě, zhulenej černoch skákající z budov a neohrožená žena zákona s brokovnicí, kosící od pasu hordy pavouků se zavřenýma očima. Zbytečné promrhání dobrého nápadu. Škoda.(7.1.2011)

• Dever

Soundtrack John Ottman: 1. Spider mania - John Ottman ,2. Spider shack - John Ottman ,3. Cat napped ,4. Trailer trashed ,5. Investigating ,6. Mall mayhem ,7. Bedroom attack ,8. Out of the fire ,9. Spider got your tongue ,10. Scurry flurry ,11. They will come ,12. Spider assault ,13. Shopping spree ,14. The tunnels ,15. Climactic plan ,16. All's well that ends well ,17. Spiders and cycles (for the film Eight Legged Freaks)(15.5.2011)

"Nechcem prísť o panenstvo na predných sedadlách auta." - "Môžeme ísť na zadné." Papagáj posadnutý filmom Šiestym zmyslom, Jason Voorhees, sadrokartón, baník vycucávajúci zapchatú hadicu, pštrosy, buranská výzbroj v nákupnom centre... David Arquette alias Dewey z Vreskotov zvládol hlavnú rolu so cťou a v ponuke večera je aj Scralett Johansson. Dravé béčko so schválne (predpokladám) brakovými trikmi a schválne (tým som si istý) béčkarskou zápletkou, ktoré sa nehanbí za svoju béčkarskosť. Skôr naopak.(18.12.2004)

"Pavouček nitku souká, fajn se mi na to kouká. Za zdí se s kočkou kočkuje, bránice smíchem vibruje!" Zařazeno do mého Zlatého fondu zvířecí kinematografie, k nešikovným vrtákům červíkům a k prďácky prdícím hebounkým ovečkám. Hororová zábava jak má být. Když souboj zmutovaného pavouka s kočkou domácí, tak jedině za sádrokartonovou zdí! :-)) Btw, film daruji k narozeninám, coby pracovní pomůcku, svému psychiatrovi. Má i pár pacientů s arachnofobií a myslím, že po opakovaném zhlédnutí filmu při terapiích budou vyléčeni. Pak v pohodě zajdou i babičce do sklepa pro zavařeninu, protože už se nebudou bát malinkých pavoučků, jen PAVOUKŮ O PRŮMĚRU METR a víc. Navíc třeba tarantule, to jsou roztomilá zvířátka, příjemně chlupaťoučká na omak a jejich nožičky lechtivě šimrají na kůži, KDYŽ PO VÁS LEZOU...(14.6.2020)

• - Mike Parker (Scott Terra) sleduje v jedné scéně v televizi relaci „Monster Movie Marathon“, v jejímž rámci zrovna běží klasický monsterfilm Them! (1954). (Israha)

• - Při průchodu doly pod obchodním centrem oznámí jedna z postav, že ucítila zápach methanu. Methan ale ve skutečnosti je sloučeninou, která žádný zápach nemá. (Israha)

• - V lednu roku 2003 bylo na amerických webech ohlášeno natáčení druhého dílu. Jednalo se o první a poslední zmínku o tomto nikdy nevzniklém pokračování. (Israha)