Pavoučí teror

Eight Legged Freaks

Útok pavúkov

Akční / Komedie / Horor / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2002, 99 min

Filmek je sice naprostá kravina, ale je to povedenej mix hororu a komedie. Toto dílo nejde brát vážně a ani se tak samo nechová. Hlavní hrdinové jsou celkem potrhlí (mladá Scarlett i Kari jsou buchty které zaujmou nejednoho chlapa). Pavouci jako hlavní záporáci připomínají Gremlins, kdy vtipně piští, všelijak bourají a ani v nejmenším nejsou děsivý. Efekty jsou taky úsměvný, ale zas nejsou tak špatný, jako u Asylum, nebo podobným produkcím. Já se u filmu hodně bavil a dávám mu 85%. :)(9.10.2014)

Tak nebolo to zase tak strašné. A je tam naozaj sranda aj strach. Celkom dobre herecké obsadenie, na to, že je to taký béčkový film. Toto bol fakt film na hrane geniality a stupidity. Pozeral som to a pozeral a len som čakal, kedy mi dôjde, že je to strata času. Takže som sa naozaj bavil, napríklad aj hlúposťami. Avšak digitálne pomerne slušné. Sem tam aj trocha tej srandy. Filmy tohto typu nemám rád, ale kedže to vizuálne šlo a nápad je to fajn, tak by som tento film označil za najlepší film z tejto úbohej kategórie.(9.1.2015)

Přestože se mi film kdysi děsně líbil, musím nyní konstatovat, že ve srovnání s pavoučími filmy poslední doby jde o mistrovský snímek. Výborně zvládnutí pavouci (dobře, občas byl počítač poznat, ale chvílemi vůbec), vtip, nadsázka, parodie (v jisté chvíli zazní ústřední motiv z Indiana Jonese), kamera i hudba. Moc se mi líbila pavoučí farma, u mizení pštrosů jsem opět dostával záchvaty smíchu a mečivý kvikot pavouků byl přímo rozkošný. A pavučiny! Skvělá práce nohou při tvoření zámotků, nádherně vyzdobené hnízdo v podzemí. Nemluvě o drobných legráckách - figurina muže se skácí obličejem do klína sedící figuriny ženy nebo dvojsmyslné: ,,Ty budeš strkat a já budu tlačit." Z lovu jsou jedněmi z nejhezčích sekvence motorkáři kontra skákavky.(9.8.2015)

" Viete čo je to strach? " ,, Zažili ste už niekedy pocit, keď sa vám rozbúši srdce tak, že nemôžete dolapiť dych? " Tak sa radšej poriadne nadýchnite, pretože vás čaká nezabudnuteľná jazda s velkými pavúkmi, ktoré majú chuť na ľudí. Zvlášť samička ktorá meria najmenej 3 metre, je rýchla, skáče a keď vás chytí obmotá si vás a ak budete mať štastie, možno vás nezje 80 percent.(28.6.2008)

Role jsou jasně dané, děj čitelný (jedovatý sajrajt ve vodě), takže vzhůru do digitalizace pavouků v plné kráse. Pocta monster movies s příjemnou nadsázkou balancuje na hranici několika žánrů, záměrně se tlačí do béčkových vod a náramně se jí to daří. Jde tu pak především o zábavu (správný čich projevili staří známí Dean Devlin a Roland Emmerich), lemovanou citacemi starších i současných filmů. Nicméně nutno přiznat, že i když se neustále něco děje, v závěru snímku docházejí síly i nápady. Osminohé potvory vydávajíc roztomilé pazvuky mají své kouzlo, příjemná atmosféra se line celou délkou a láska k žánru je tu cítit na každém pavoučím „skoku“.(25.7.2008)

• - Na začátku filmu, když Johny vidí skákající pavouky na pavoučí farmě, tak řekne: "They call it an Arac-Attack" ("Říkají tomu Pavoučí útok"). To je odkaz na původní název tohoto filmu. (viperblade)

• - Název filmu nepochází ze scénáře, od režiséra, nebo od studia. Při jedné scéně herec David Arquette improvizovaně řekl frázi "Eight Legged Freaks" a tak vznikl název. Původní název byl Arac Attack (ve většině evropských zemí je tento film známý pod tímto titulem). (viperblade)

• - Když šerif vidí, jak všichni lidé běží k obchodu, tak řekne "If you build it, they will come!" ("Když to postavíš, tak oni přijdou!"). To je narážka na film Hřiště snů, kde zazní věta "If you build it, he will come." ("Když to postavíš, on příjde.") (viperblade)