Pavoučí teror

John Ottman

Dean Devlin

David Siegel

Scénografie:

Charles William Breen, Marcia Calosio (set dekoratér)

Kostýmy:

Alix Friedberg

Mám rád horory, miluju starý béčka a obdivuju Elkayema, kterej to vzal, přidat pár galonů humoru, kopu mizernejch hereckejch výkonů, špetku parodie, zamíchal to a udělal z Pavoučího teroru jednu z nejstylovějších a nejzábavnějších poct béčkovému braku, jakou jsem kdy viděl. Je to svižný, je to blbý, je tam spousta obrovskejch pavouků a hlavní hrdinové jsou i přes své herecké výkony sympaťáci až na střechu obchoďáku. Obchoďáku? Moment, to mi něco připomíná :-) Jen by mě zajímalo, jestli to takhle režisér, s přihlédnutím k jeho pozdější tvorbě, takhle opravdu zamýšlel, nebo to je nečekaný důsledek jeho kvalit. Když ale koukám, jaká jména se podílela na produkci… Není to ale jedno? Jen je škoda, že mám nakoukáno málo monster movies a ještě míň filmů s roztomilými pavoučky. Ženy přece milují snídani do postele.(2.5.2009)

Ja ty pavoučky prostě žeru ! Pocta všemu brakovému co se v monster-hororech objevilo a připlazilo a plus citace z hororů tak zásadních , že ten kdo je neviděl tak se bohužel nebude řehtat jako já. Ach nostalgie mnou zavladlá a branice mě bolela. Moc příjemné mrazivé koukáničko. Btw. Spiderman je břídil, tlupa škodolibych pavouku ho hravě přeskočí (doslova).(8.10.2007)

Sám nevím proč, ale mě se tato ujetá šílenost docela líbí. Kdyby se trůrci rozhodli s tímto námětem natočit smrtelně vážný akční horor, byla by to zaručeně nezáživná hovadina na entou. Pavoučí teror se ale může naplno opřít o svou komediální stránku, která dělá téměř ze všech akčních scén a ze všech záběrů na obří pavouky scény zábavné a z celého snímku lehce nadprůměrnou hororovou komedii. Obsazení Davida Arquetteho bylo navíc stejně jako u dalších herců jednoznačně trefou do černého. A samotní pavouci sice působili chvílemi trochu směšně, ale na druhou stranu byl možná právě to režisérův záměr, který se koneckonců v několika okamžicích výborně osvědčil. A scéna z pavoučího hnízda plného kokonů pak nemá žádnou chybu! "NEŘÍKEJTE MI, ŽE TOHLETO JE POZEMSKÝ!?- NO DOBŘE, TAK JSOU TO PAVOUCI Z MARSU!!"(30.9.2011)

• Kusko.t2

Eight Legged Freaks znovu oprášilo monster filmy o gigantických pavúkoch s použitím digitálnych efektov. Avšak je to také o ničom, tie staré filmy boli na tom lepšie (bolo z nich cítiť také zanietenie, aj keď efekty boli jednoduché, dnes už veľmi zábavné a preto majú neopakovateľnú atmosféru a zapamätáte si ich). Samozrejme je to vec vkusu, mne dávajú viac tie staršie monster filmy. Vo filmoch vizuálna stránka nie je všetko (nie je ani prvoradá). ELF je tradičný slabší film na jedno, dve pozretia, ktorý mi toho nedal moc. Zišlo by sa trochu ubrať vo filme z až moc cieleného humoru a grimás (ktoré boli moc cielené takým neprirodzeným spôsobom), a ďalšie veci, ale vo všeobecnosti to chcelo aj napriek tomu, že je to jednoduchý film na pár použití, viac seriózneho prístupu.(27.4.2007)

Masakr! První půlhodinu jsem se lekl toho, že se film bude brát moc vážně (což s ohledem na téma by nebylo to pravé ořechové…), ale nestalo se. Ti velcí pavouci byli svým způsobem roztomilí, hodně jsem se zasmál a co je nejdůležitější, téměř jsem se nenudil. Ale nepochopím jedinou věc. Scarlett, tady taková mladá holčička, která za rok natočí jeden z nejkrásnějších filmů! Nevěřil jsem, že časový odstup pavouků od Ztracena je pouhý rok! Takže za Scarlett, za to, že jsem se večer tak skvěle pobavil a i za toho Czuchryho (Logana z Gilmorových děvčat), dávám 4 hvězdy.(2.5.2009)

• - Ve scéně na střeše obchodním domu, Chris (David Arquette) s Harlenem (Doug E. Doug) visí na anténě a střílí pavouky, tak Chris řekne Harlenovi, aby polezl výš a do toho si mezitím nabijí brokovnici, kterou v následujícím záběru ihned zahodil aniž by vystřelil. Ještě k tomu bylo vidět na pažbě brokovnice, že v pouzdře mu ještě 2 broky zbývaly přichystané. (OndrejKW)

• - Ve filmu se objeví několik různých druhů pavouků, například křižáci, skákavky, sklípkani (jak klasičtí zemní, tak tzv. „trapdoor spiders“, lovící kořist z podzemních úkrytů) či lepovky (v angličtině tzv. „spitting spiders“). Obří Consuela je pak zástupce rodu snovačka. (Israha)

• - V lednu roku 2003 bylo na amerických webech ohlášeno natáčení druhého dílu. Jednalo se o první a poslední zmínku o tomto nikdy nevzniklém pokračování. (Israha)