Pavoučí teror

Eight Legged Freaks

Útok pavúkov

Akční / Komedie / Horor / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2002, 99 min

Nabízí se samozřejmě srovnání s o jednu generaci starší Arachnophobií (1990). Paradoxně tam, kde se ELF snaží být novější, modernější (umělí digitální pavouci namísto "jako živých" chlupatých hýbajících se loutek), je citelně horší než jeho předchůdce. Ale zase je epičtější, dějovější, pavoučí potvory jsou několikrát větší... A nebudu lhát - bavilo mě to. Po náročném dni relax jedna báseň. Obří zmutovaní pavouci jsou plní zeleného slizu, který se blemcavě rozprskne, když to do nich nakropíte brokárnou, paráda...(22.11.2016)

• Stoka

Dá se říci,že až pohádkové a pavouci byli jako gumy.Mrštní,rychlí,velcí a dobře naprogramovaní :D Byli všude strašně rychle a už samá kvalita filmu nebyla příliš zdařená,takej legrácky natočený film s velkýma pavouky. Pavoučí teror a Arachnid jsou proti Arochnofobii,jen nezdařilé a nereálné instituce.(6.4.2012)

Docela příjemný horor u kterého se bát budete leda omylem, protože je to natočeno na samé hranici parodie i herecké výkony zůčastněných podle toho vypadají, David Arquette nikdy moc hrát neuměl a tak je tu mnohem přesvědčivější Kari Wuhrerová a nečekaně povedené triky s pavouky, kteří jsou sympatičtější než živý herci. Prostě je to taková milá pitominka na kterou se dobře dívá a která nemá žádné ambice ohromit.(11.2.2009)

Pavouci jsou oblíbenou rekvizitou filmových hororů či thrillerů už od nepaměti a přijít s něčím inovativním v tomto směru už snad ani nejde. Autoři tohoto snímku nás ale přesvědčili o opaku. Jednoduše pavouky zvětšili a celý film pojali s hodně velkou nadsázkou. Logika a přírodní zákony jdou povětšinou stranou a cílem je hlavně pobavit diváka, což se v mém případě víceméně podařilo. Nenudila jsem se ani chvilku a některé scény měly opravdu hodně silný náboj (např. skákavky a motokrosaři v poušti). Tuto hororovou komedii doslova 'žeru' a pavouci, ti byly dokonalí a dost dobře ztvarnění. Navíc to, že se místy chovali komicky a vydávali vtipné zvuky, to bylo třešničkou na dortu. V podstatě jsem dostala, co jsem nečekala a odcházela jsem od obrazovky v dobré náladě a spokojená. Tohle byl prostě film na hraně geniality a stupidity, ovšem v tom nejlepším slova smyslu. Milovníkům tarantulí, křižáků, sekáčů a podobné osminohé havěti jenom doporučuji. - "Don't make any movements or noises. There's a giant tarantula headed your way."(3.1.2019)

• Martrix

Když se na film připlácne žánrová nálepka horor/komedie, tak se dá čekat spíš parodie na horor. Jenže tvůrci tohoto filmu, na to šli nejspíš jinak. Natočili horor, ale po prvním promítání si řekli, že to není ono a rozhodli se tuhle přidat, támhle ubrat... a pustit Pavoučí teror do světa s tím, že ty směšné věci jsou schválně. Ale nebojte, těch směšných věcí tam moc není. Tedy pokud vás nerozveselí pohled na obří pavouky, kteří loví lidi a u toho dělají stejné zvuky jako gremlins. Triky nejsou na deset let starý film vůbec špatné, ale i tak digipavouci vyděsí jen arachnofobiky a hloupým pištěním a žvatláním pobaví jen zvrhlé teenagery. Zabývat se hereckými výkony je zbytečné stejně, jako řešit děj filmu. Jen mě překvapilo, kolik filmů je děláno jako přes kopírák. Potvory terorizují městečko, šerifka s dětmi, útěk a bitka v obchodním domě, podzemní chodby... . Děj je téměř totožný s Evoluce (2001) a kdyby se mi chtělo přemýšlet, tak bych nejspíš přišel na další velmi podobné kousky. Na druhou stranu třeba taková Larva (2005) má stejný děj a byla by naprosto příšerná, i kdyby se tvářila jako hororová komedie. Pokud máte nakoukáno z dřívějška, Pavoučí teror je až na pár vtípků nudná záležitost, která ničim nepřekvapí. Nicméně pokud jste tímto žánrem ještě nepolíbeni(neosliznuti), jako úvod do světa zmutovaných potvor to není špatné.(19.6.2011)

• - Inspirací pro film se stalo krátkometrážní dílo Larger Than Life, ke kterému napsal scénář právě režisér, Ellory Elkayem. (viperblade)

• - Ve scéně, kdy lidé utíkají před pavouky do obchodního domu, tak Sam (Kari Wuhrer) střílí z pušky. Když se hlavní vchod pomalu zavírá a naposlední chvíli se zkutálí pod dveřmi, tak v ruce nedrží pušku a hned v dalším záběru ji opět má. (OndrejKW)

• - Název filmu nepochází ze scénáře, od režiséra, nebo od studia. Při jedné scéně herec David Arquette improvizovaně řekl frázi "Eight Legged Freaks" a tak vznikl název. Původní název byl Arac Attack (ve většině evropských zemí je tento film známý pod tímto titulem). (viperblade)