poster

Pavoučí teror

 • USA

  Eight Legged Freaks

 • Slovensko

  Útok pavúkov

Akční / Komedie / Horor / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2002, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Stoka
  **

  Dá se říci,že až pohádkové a pavouci byli jako gumy.Mrštní,rychlí,velcí a dobře naprogramovaní :D Byli všude strašně rychle a už samá kvalita filmu nebyla příliš zdařená,takej legrácky natočený film s velkýma pavouky. Pavoučí teror a Arachnid jsou proti Arochnofobii,jen nezdařilé a nereálné instituce.(6.4.2012)

 • sedm.1
  **

  Souhlasím s tím,že jde o crossover.Bohužel,crossover tak hloupý,že mě ani trochu neoslovil a pro mě šlo o jednu velkou nudu.Jestli to měla být parodie na starší horrorové pavoučí braky,tak Pavoučí teror se sám tím brakem stal.Všeobecný názor na Pavoučí teror je:zábavná kravina,pobaví a neurazí.Já bych ho trochu poupravil,jak tento film vidím já:kravina,která nepobaví a nudí.Sorry!(12.11.2005)

 • waits
  ***

  Povedený béčkový crrosover. A zábavný! To je ten film, který hledáte na filmový večírek ke kamarádům. Chvíli se bude hlasovat, ale nakonec vypadne starý Fellini, kterého nikdo nechce vidět, avantgardní Herzog, kterého skoro nikdo nezná i tahák typu Pulp Fiction, který už každý viděl. Nakonec zbyde něco jako Lady Terminator nebo tohle. A je to dobrá volba. Pro takové účely klidně dvě hvězdy přihodte.(18.6.2011)

 • zdepapepa
  ****

  Hmm, k tomuhle filmu jsem přistupoval ne příliš důvěřivě, když jsem ho dával do videa. Hned zkraje(z obalu) mi bylo jasné o co půjde-malí pavouci,velcí pavouci,ty žerou lidi a útočí na město. Jasný, hned od začátku je jasné co se stane, ale snad to tak pán režisér chtěl, kdo na tu hru přistoupí, bude se skvěle bavit. Vždyť tolik narážek se v dnešní době jen tak nevidí, prostě pořád to bylo něco mezi komedií/parodií a hororem(spíš to 2. ze 3) Pokud a jen a pouze když překnousnete animovaný pavouky(těžko říct, jestli by víc karikaturně působily vycpaný modely, ale muselo by to být vidět, že jsou vycpaný...)tak vám to bude připadat jako luxusní komedie. A pěkný cameo, že v B-čkovym monster movie 21. století dávají v televizi B-čkový monster movie ze 70. let :)) Jupíí :D(10.11.2005)

 • lennyd
  ****

  Každý milovník hororu dobře ví, co se stane, když se potká nějaké milé a oblíbené zvířátko (např. pavouk) s radioaktivním odpadem. Většinou toto zvířátko patřičně zmutuje, a většinou také naroste do rozměrů dobře vyvinutého dobytka. To samé se stalo v malém hornickém městečku, kde nyní přerostlí pavoučci začínají obléhat celé město. Naštěstí je tu Hrdina (v každém podobném filmu přece je) a ten má k dispozici velmi šikovného klučinu, který ví o pavoucích první poslední, a společnými silami se vydají nakopat osminožcům jejich přerostlé zadečky ... Musím říct, že jsem se od prvních minut perfektně bavil - film sice v sobě skrývá veškerá klišé, které se v podobných filmech vyskytují odnepaměti, ale způsob, jakým si s nimi Ellory Elkayem poradil je naprosto parádní (ehm - aspoň tedy doufám že film byl myšlen jako parodie na podobné horory). Pavoučci jsou náramně roztomilí, takže i člověku, s dobře rozvinutou arachnofóbií jako jsem já, nepůsobí film žádné žaludeční problémy. Herecké obsazení je takové nijaké, ale to opět přikládám tomu parodování typických béčkových hororů, kde přece také povětšinou nejsou obsazovány žádné herecké hvězdy.(8.2.2004)

 • - Na začátku filmu, když Johny vidí skákající pavouky na pavoučí farmě, tak řekne: "They call it an Arac-Attack" ("Říkají tomu Pavoučí útok"). To je odkaz na původní název tohoto filmu. (viperblade)

 • - Ve scéně, kdy lidé utíkají před pavouky do obchodního domu, tak Sam (Kari Wuhrer) střílí z pušky. Když se hlavní vchod pomalu zavírá a naposlední chvíli se zkutálí pod dveřmi, tak v ruce nedrží pušku a hned v dalším záběru ji opět má. (OndrejKW)

 • - Když šerif vidí, jak všichni lidé běží k obchodu, tak řekne "If you build it, they will come!" ("Když to postavíš, tak oni přijdou!"). To je narážka na film Hřiště snů, kde zazní věta "If you build it, he will come." ("Když to postavíš, on příjde.") (viperblade)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace