Připoutejte se, prosím! 2

• USA Airplane II: The Sequel (více)
USA, 1982, 85 min

Na palubě je nepříčetný sebevrah, první lunární raketoplán se chystá zničit sám sebe, motory nefungují a co hůř - posádka zjišťuje, že došlo kafe! Když představitelé svérázných hrdinů Robert Hays a Julie Hagerty opustí atmosféru, jako by se vrátilo šílenství původního Připoutejte se, prosím! Bláznivou posádku doplňují Peter Graves, Lloyd Bridges, William Shatner, Chad Everett, Sonny Bono, Raymond Burr a řada dalších. Dokáže Hays i bez kofeinu znovu zachránit situaci? Užijte si jízdu, na kterou nikdy nezapomenete – a Připoutejte se, prosím! 2. (Magic Box)

dawexx

Áááá, tady máme pokračování srdcovky mládí. Náhodou mi dvojka vůbec nepřipadá slabá, líbí se mi, kolik prostoru dostal můj oblíbenec Lloyd Bridges a "nejhorší herec všech dob" William Shatner má roli správně trhlýho velitele měsíční základny. Nejlepší hláška - McCroskey: "Chci vědět naprosto všechno, co se až dosud stalo." Pošuk Jacobs: "No, asi takhle: nejdřív se Země ochladila. A pak přišli dinousaři, ale byli moc velcí a tlustí a tak pošli a stala se z nich ropa. A pak přišli Arabové a koupili si mercedesy. A Princ Charles začal nosit šaty lady Di, nemohl jsem tomu uvěřit..." :DD ()

Svadbos

Mierne zábavné prepracovanie prvého filmu (s novým scenáristom a režisérom), ktoré sa nevyrovná ani kvantitou smiechu ani kvalitou jednotke. Mnoho slávnych mien sa objavilo v šteku, ako napr. Raymond Burr, Chuck Connors, Sonny Bono, Rip Torn. ()

galil

Klasická dvojka. Vše co fungovalo v prvním díle je tu v mnohem větší míře. Takže totální vykrádačka s raketoplánem místo letadla. A to nestačí. ()

zurivymlok

Pořád celkem dobré, ale i když se objevlo i pár dobrých nových vtipů, většinou jsou to jen různé variace vtipů, které jsme viděli v prvním díle. Svým způsobem tak jednička a dvojka vypadají jako dvě varianty scénáře jednoho filmu. Také přibylo trapných momentů a přiznám se, že mi trochu chybí Leslie Nielsen. Tři a půl hvězdy za film a půlka hvězdy z nostalgie. ()

Monniques

Je možné, že jsem toto pokračování viděla až včera? Trochu pozdě, no. Pěkná absolutně nezbytečná dvojka této parodie. Stejně vtipné, jako jednička, originalita vtipů též výtečná. Já jsem spokojená. Oba díly jsou vedle Žhavých výstřelů nejlepší parodie vůbec. ()

Chlo0opek

Místy humor až moc "jednoduchý", ale jinak se na to podívat dá a člověk se i zasměje. Je vidět, že je to začátek tohoto typu komedií, takže zde nějaké ty mouchy jsou. ()

soukyd33

Škoda je, že některé scény jsou hodně vynucené. Vůbec se tam nehodí. Scény jsou podobné jako u prvního dílu. Je to prostě zase hrozná blbost. Díky za ní. 😀 Poznámka: Tímto způsobem by se dali točit i další díly. Bylo by to pořád to samé. Doporučuji. Hvězdiček 3 ()

nikhaj

Zaujimave vidiet tieto stariny, citit z nich co si dnesny mainstreem osvedcil a ochocil. Kupodivu velmi vela mam pocit. Nato ze to je totalne nadsadene boli niektore sceny totalne vychitane. Urcite inspirujuca hovadinka ()

RoyBatty444

Pokračovanie bláznivej komédie s množstvom vtipov, ktoré sú občas, ale ukotvené v USA jazyku a kultúre, a preto pre nás neznáme. Na filme sa podiela aj rada známich hercov s ich ikonickými rolami ako William Shatner (Commander Buck Murdock) a Raymond Burr (Sudca). ()

Strogov

Některý fórky geniální, ale problém spatřuju v tom, že cca 1/4 filmu jsou vložené části z jedničky a to v mých očích sráží film min o 2 *. Ale hláška : " Cože my nemáme kapitánský můstek ? A to mi nikdo neřekl !! " je jedna z nejlepších co jsem kdy slyšel. ()

Mezerník

Klasika! I dvojka chrlí tolik vtípků, kolik jindy nenajdeme ani v deseti pokusech o komedie. Ano, slabší než jednička, občas se opakuje, má hluchá místečka. Takže jen pět hvězdiček, ne víc :) ()

+sfinx+

Úžasný film, rád se k němu vracím, i když opět platí to, co jsem psal u jedničky - vím, že je i něco ještě lepšího (Bláznivá střela). I tak to ale kvalitou daleko přesahuje současné rádoby vtipné propadáky. Nejlepší scéna - černoch u soudu. ()

Sejkorka

Nechtěl jsem to porovnávat s prvním dílem a chvíli dumal o stejném hodnocení, leč nejde to. Málokterá dvojka tak kopíruje jedničku. Jen z letadla je raketoplán, nechybí stejné postavy, některé gagy se opakují, ona se s ním rozejde, nakonec ho miluje a dokonce se vezmou. Bohužel nechybí ani přiblblej glosátor z věže, je to až trapný, jak jde vždycky kolem a prohodí nemožnou kravinu. Ale celkově to není špatné. Nejen pro pamětníky. ()

Clowie

Raketa na Měsíc startuje a s ní všechno, co ti šílenci ve filmových studiích dokázali vymyslet v prvním dílu, a ještě je toho víc! To se nedá popsat, to musíte vidět! Tedy, kdo nemáte smysl pro černý humor, tak se na to nedívejte. Miluju ten humor. Kéž by toho mohlo být víc! ()