Připoutejte se, prosím! 2

• USA Airplane II: The Sequel (více)
USA, 1982, 85 min

Na palubě je nepříčetný sebevrah, první lunární raketoplán se chystá zničit sám sebe, motory nefungují a co hůř - posádka zjišťuje, že došlo kafe! Když představitelé svérázných hrdinů Robert Hays a Julie Hagerty opustí atmosféru, jako by se vrátilo šílenství původního Připoutejte se, prosím! Bláznivou posádku doplňují Peter Graves, Lloyd Bridges, William Shatner, Chad Everett, Sonny Bono, Raymond Burr a řada dalších. Dokáže Hays i bez kofeinu znovu zachránit situaci? Užijte si jízdu, na kterou nikdy nezapomenete – a Připoutejte se, prosím! 2. (Magic Box)

Jehan

Možná to není taková prdel a naprostá klasika jako jednička, ale pořád je to dobře zhovadilá zábava a to je to, oč tu jde. ()

Blazkowicz

Stejně blbé jako předchozí díl. Takový jednoduchý, plochý, prostě do očí bijící humor jde mimo mě. V té době se tomu asi někdo smál, ale teď? 1* ()

Max Q.

Ani zdaleka nedosahuje kvalit jedničky, ale pořád ještě pobaví. Škoda, že i tomuhle se nevěnovali ti šílení režiséři osobně. ()

Goodmen

Opakovaný vtip není vtipem. Kouzlo jedničky je pryč, zbylo jen ubohé vykrádání prvního dílu. Zachraňuje to alespoň William Shatner. ()

Gladi

O dost slabsie ako prvy diel a dost vyrazny hyjenyzmus prvej casti, nic nove ale aj tak som sa vcelku dobre bavil, najma reklama na Rocky XXXVIII ma pobavila :-) ()

FREEWHEELER

-„Ted, I have the strangest feeling we've been through this exact same thing before.“ Od základov to isté ako prvý film, ani odlišnú réžiu nie je cítiť. Dobrý film, samozrejme. ()

Stanmi

Dva roky po úspěšné parodii Připoutejte se prosím! přišlo do kin pokračování, na kterém se však už nepodíleli bratři Zuckerové a Jim Abrahams, ale zase se vrátilo prakticky celé hlavní herecké obsazení: Robert Hays, Julie Hagerty, Lloyd Bridges, Peter Graves a spolu s nimi také několik herců ve vedlejších rolích. Základní kostra příběhu je prakticky totožná jako v přechozím díle, Ted Striker (Robert Hays) se opět kvůli své lásce Elaine (Julie Hagerty) dostane nečekaně na palubu a poté je okolnostmi donucen usednout do křesla pilota a zachránit pasažéry raketoplánu, který míří na Měsíc. Debutující režisér a scénárista v jedné osobě Ken Finkleman se snažil zachovat duch předchozího dílu, což ovšem způsobilo, že se některé gagy opakují či jsou v jisté podobě recyklované, takže snímek místy působí málem jako parodie na parodii, naštěstí Ken přidal také spoustu nových vtipů a situací, takže v konečném výsledku je to docela zábavný mix. Hlavní herci podávají v zasadě stejně herecké výkony jako v případě jedničky, z nováčků samozřejmě je nejvíce zapamatovatelný kapitán Murdock v podání Williama Shatnera (ano i na Star Trek dojde). Připoutejte se prosím! 2 je tak sice o něco horší než první díl, ale pořád se jedná o kvalitní a zábavnou parodii, tentokrát však více zaměřenou na žánr sci-fi. ()

MFZB

Už to neni prakticky nič nové, ale stále riadna zverina. Keby boli všetky paródie takéto dobré... ()

MorraEddie

Nějak takto by měly vypadat parodie. Ty filmy,které se točí teď a nazývají se parodiemi si k Připoutejte se prosím nemohou ani čuchnout. Tentokrát je to sice o trochu slabší než první díl,ale já se i tak opět dobře bavil. ()

Xylobalsam

Bajecna legrace s radou legendarnich scenek. Soucasne parodie by si mohly vzit priklad, jak jde jednoduse a ucelne natocit kvalitni zabava. ()