Připoutejte se, prosím! 2

• USA Airplane II: The Sequel (více)
USA, 1982, 85 min

Na palubě je nepříčetný sebevrah, první lunární raketoplán se chystá zničit sám sebe, motory nefungují a co hůř - posádka zjišťuje, že došlo kafe! Když představitelé svérázných hrdinů Robert Hays a Julie Hagerty opustí atmosféru, jako by se vrátilo šílenství původního Připoutejte se, prosím! Bláznivou posádku doplňují Peter Graves, Lloyd Bridges, William Shatner, Chad Everett, Sonny Bono, Raymond Burr a řada dalších. Dokáže Hays i bez kofeinu znovu zachránit situaci? Užijte si jízdu, na kterou nikdy nezapomenete – a Připoutejte se, prosím! 2. (Magic Box)

DocBrown

Dvojka ma v mych ocich velke stesti, ze jsem ji videl jeste driv nez jednicku, takze jsem si nemohl vsimnout tech opakovanych vtipu. Tehda jako velke dite jsem se rezal smichy a asi bych nemohl dat jinak nez pet hvezd. Postupem casu musim byt o neco strizlivejsi, ale i tak mam dvojku radsi nez jednicku. To pro jeji zamereni na sci-fi, zejmena na Star Trek (Shatner dela pulku filmu a nechybi tu ani Enterprise!). Jinak docela ocenuji Novu, ze v roce 2009 dala film s puvodnim dabingem, ackoli pred par lety byl film predabovan. ()

wosho

Jedno z mála pokračování, které je mnohem podařenější než původní díl. A když v potaz vemu, že se na něm podílel jiný tvůrce, tak **** je obrovské vítězství. ()

Paity

Stále dobré a stále zábavné. Ano jednička to není, ale to snad ani nikdo nemohl čekat. Tyhle filmy se strašně rychle "vybijí", jednou něco použijete a ve dvojce už se tomu nesmějete. Takže hodnotím velice kladně pokus o zachování určitého standardu, který se tak tak podařilo udržet. ()

Wishkah

Oproti předchozímu dílu...no vlastně se nic nezměnilo. Několik nových vtípků se najde a jsou opravdu dobré. Obzvlášť oceňuju nesčetné narážky na startrekovou minulost Williama Shatnera. Spousta gagů je ale okopírovaných z předchozího dílu, takže nemálo krát sem měl pocit dejavu. Inspirovat se je jedna věc, ale kopírovat je špatné ()

peetriss

Sice o něco slabší než první Připoutejte se, prosím!, ale stále vysoce zábavné. Tentokrát trojice ZAZ svěřila režii Kenu Finklemanovi a vzala si na paškál sci-fi filmy, především tehdejší hit Star Wars. Klenot žánru bláznivé parodie. ()

kwoky

Trošičku slabší než jednička, ale přesto krutě zábavné. Některé vtípky jsou naprosto geniální :) ()

Itar

Jednou se na to kouknout dá, a je tam i pár výborných fórků, naprostá většina jsou ale slaboučké gagy, hluchá místa a do posledního puntíku okopírované vtipy z prvního dílu, u kterých spíš začnete přemýšlet nad recyklací, než nad tím, že byste se měli bavit. Dva puntíky za Lloyda Bridgese, Petera Gravese a hlavně Williama Shatnera, jehož nástup se rovná pěti originálními vtipy nejnabitějším minutám filmu. ()

willis

Nevím čím to, ale dvojka mně připadala o něco vtipnější než jednička. Možná lepší překlad, možná mně sci-fi reálie sedí víc. ()

Jeržik

Nejsem si zcela jist zda je hodnocení úměrné kvalitě snímku ale z toho co si pamatuju(aspon doufam že je to ono) můžu říct, že jsem se hodně nudil a bylo to až neuvěřitelně trapné.... ()

laepus

Zuckerové to už sice nejsou, ale stále je to vynikající Robert Hays s ještě lepším Lloydem Bridgesem a Willimam Shatnerem. Parádní vtipy - parodie ze zlatého fondu parodické kinematografie. ()

Emzet

Dvojka je už samozřejmě slabší, ale dveře ovládané hlasem, nákup bomby v suvenýrech a další úžasné ptákoviny dělají z tohoto filmu ještě docela solidní pokračování. ()

(Z)denny

Slabý, blbý, ubohý.. Prostě jenom vykradená jednička.. Koho by mohl ještě pobavit Ted Striker zachraňující raketoplán, který míří do slunce? Třeba mě! Ted Striker společně s celou squadrou na place mě úplně odrovnal, převálcoval.. Oba filmy "Připoutejte se prosím" pro mě patří do zlatého fondu kinematografie.. ()

warrenur

"But that's not important right now". Najznamejsia hlaska prveho filmu. Spomenul som si nan a dufal, ze opat dostanem vnipne, teraz uz "nekorektne" sceny. Vedel som, ze som v suchu, ked uz v stvrtej minute: "No dogs, are allowed on the shuttle, son, I'm afraid, Scraps will have to be shot". :) Mnamka, z tejto sceny by sa mnohi sucasni mileniali, ci mladsi doseru v ich jazyku "trigernu". :D Teda aspon na dobu 4-och sekund. :) Taktiez, gay Jacobs z riadiaceho centra, opat chrli hlasky prakticky kazdych 10 minut. Informacie..."should I fake my orgasm?" "Yes, next!" Casopis ministrant, ktory cita knaz a sleduje plagatik :) "Place your head between your knees" "Between your OWN knees, father!". hehe. Prakticky akoby ste sledovali dokrutku prveho filmu. A to je zrejme to, co budu jedni ludia vnimat pozitivne, kym druhi opacne. Mne sa pacilo pritvrdenie v humore, ale zamrzela nizsia originalita. Opat kvantum vtipnych drobnosti v pozadi, musite byt pozorni. 65% Odporucam. ()