Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jezinka
  ***

  Velmi slibný začátek, scény a hlášky mezi Deanem a Sinatrou jsou milé, ale jakmile se objeví blondýnky něžné, tak film ztrácí na tempu a poněkud se rozbředne. Ad hlášky: "Děti?" "Všech 25." "To jste musel mít nejrychlejšího koně v Texasu." ; "Ten pan Jarrett je prý právník?" "To víte, nikdo nejsme bez chyby."(15.1.2010)

 • sud
  ****

  Velmi pěkný western. Začíná klasicky přepadením dostavníku a obranou jeho uživatelů. Avšak poté se to změní na značně komediální a odlehčený western. V hlavních rolích se nám představí dva ryzí chlapi Frank Sinatra a Dean Martin a s nimi dvě krásné dámy Anita Ekberg a Ursulla Andress. Western, který před lety uváděla ČT a který prahne po opětovné repríze.(14.8.2006)

 • StarsFan
  ****

  "V kolika státech vás pronásledují, pane Jarrette?" "Kolik států vůbec je, pane Thomasi?" Dean Martin a Frank Sinatra se jednoho dne potkají v dostavníku uprostřed americké pustiny a od té doby se handrkují o sto tisíc dolarů. Mlátí se, střílejí po sobě - jak tomu v duchu westernu má být - ale více než kulky nakonec vzduchem létají slova. Občas jsem si říkala, že to vypadá jako kdyby Frankie a Dino hráli sami sebe, ta podoba s jejich Rat Packovskými charaktery je až neuvěřitelná. Kolem obou se točí řada spoře oděných žen (scénárista zde zjevně zobrazil svou vizi dokonalého světa), oba dva k tomu házejí nezapomenutelné ksichtíky, které mám jako fanoušek The Rat Packu tak ráda. Ano, můžete namítat, že řada věcí je silně nedomyšlená (například závěrečné vystřižení některých erotických scén nebylo přímo chytré, když na ně postavy později mezi řečí odkazují), jenže Čtyři z Texasu je přesně jeden z těch filmů, které si jako fanoušek Deana Martina a Franka Sinatry nemůžete neužít. Podobně jako u jiného Rat Packovského filmu Robin and the 7 Hoods, kde se objevil ještě Sammy Davis jr a Bing Crosby, tady totiž nejde o strhující děj nebo vymakanou kameru, ale prostě jen o to, že Deana a Franka diváci milují a že největší ovace budou vždy získávat se svou image bezstarostných, zatraceně dobře vypadajících chlapů s nadhledem. "Mířil přímo do středu vašeho čela." "Ano, ale kdyby mě minul jen o pár centimetrů, byli bychom na vašem pohřbu." "Fajn, tak jsme si rovni." "Ne tak docela. Pořád je tu ta malá záležitost se 100 000 dolary."(12.6.2009)

 • dopitak
  ****

  Tohle není klasický western jak ho známe, Charles Bronson není na straně zákona a Frank Sinatra nezpívá. Mnou vzpomínaná Ursula Andress si po bondovce s panem Connerym hned za rok střihla další nohy a jiné přednosti odhalující roli, tentokrát se jejím vychutnávačem a ochutnávačem stal Dean "Rat Pack" Martin.__ Jak už jsem zmiňoval, westernových prvků není zase tolik, najdeme je především na začátku a na konci, do toho pár slušnějších pěstních soubojů, trošku komiky, základem všeho jsou pak dialogy (a proto je podle mě škoda, že ve filmu víc prostoru dostává Martin na úkor Sinatry).(28.10.2008)

 • Mikino00
  ***

  Úsměvný western s super hvězdným obsazením, kde spolu soupeří Sinatra a Martin, ale nejlepší je záporák prahnoucí po pomstě v podání Bronsona, samozřejmě dvě nádherné ozdoby v podání Ekberg a Andress nesmím opomenout. Lehce hravý příběh s kapkou těch potyček působí velice sympaticky, na to, že je velmi předvídatelný a dlouhý.(29.7.2013)

 • - Režisér Robert Aldrich se během natáčení několikrát rozčílil kvůli Sinatrově přístupu k filmování a také se ho pokusil z natáčení vystrnadit. Neuspěl. (Coldrex)

 • - Bette Davis odmítla roli v tomto filmu kvůli snímku Dead Ringer (1964). (Karlos80)

 • - Role Maxine Richterové byla původně určena Gině Lollobrigida. (Karlos80)