Reklama

Reklama

Čtyři z Texasu

Trailer

Obsahy(1)

Důvod, proč Zack Thomas (Frank Sinatra) nemá rád Joe Jarretta (Dean Martin) je velmi prostý, Joe ho totiž při přepadení dostavníku připravil o tašku se sto tisíci dolary a peníze ihned uložil do banky. Galvestonská banka je přitom v rukou vychytralého bankéře Harvey Burdena, společníka Zacka Thomase. Zack ale neví, že s ním bankéř nehraje čistou hru a musí tak čelit najatému pistolníkovi Matsonovi (Charles Bronson). Mezitím se Joe rozhodne investovat peníze do přestavby staré herny v nový, honosný a především hodně výnosný podnik. Takový plán se ale nelíbí Zackovi ani Herveymu. (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

sud 

všechny recenze uživatele

Velmi pěkný western. Začíná klasicky přepadením dostavníku a obranou jeho uživatelů. Avšak poté se to změní na značně komediální a odlehčený western. V hlavních rolích se nám představí dva ryzí chlapi Frank Sinatra a Dean Martin a s nimi dvě krásné dámy Anita Ekberg a Ursulla Andress. Western, který před lety uváděla ČT a který prahne po opětovné repríze. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

"V kolika státech vás pronásledují, pane Jarrette?" "Kolik států vůbec je, pane Thomasi?" Dean Martin a Frank Sinatra se jednoho dne potkají v dostavníku uprostřed americké pustiny a od té doby se handrkují o sto tisíc dolarů. Mlátí se, střílejí po sobě - jak tomu v duchu westernu má být - ale více než kulky nakonec vzduchem létají slova. Občas jsem si říkala, že to vypadá jako kdyby Frankie a Dino hráli sami sebe, ta podoba s jejich Rat Packovskými charaktery je až neuvěřitelná. Kolem obou se točí řada spoře oděných žen (scénárista zde zjevně zobrazil svou vizi dokonalého světa), oba dva k tomu házejí nezapomenutelné ksichtíky, které mám jako fanoušek The Rat Packu tak ráda. Ano, můžete namítat, že řada věcí je silně nedomyšlená (například závěrečné vystřižení některých erotických scén nebylo přímo chytré, když na ně postavy později mezi řečí odkazují), jenže Čtyři z Texasu je přesně jeden z těch filmů, které si jako fanoušek Deana Martina a Franka Sinatry nemůžete neužít. Podobně jako u jiného Rat Packovského filmu Robin and the 7 Hoods, kde se objevil ještě Sammy Davis jr a Bing Crosby, tady totiž nejde o strhující děj nebo vymakanou kameru, ale prostě jen o to, že Deana a Franka diváci milují a že největší ovace budou vždy získávat se svou image bezstarostných, zatraceně dobře vypadajících chlapů s nadhledem. "Mířil přímo do středu vašeho čela." "Ano, ale kdyby mě minul jen o pár centimetrů, byli bychom na vašem pohřbu." "Fajn, tak jsme si rovni." "Ne tak docela. Pořád je tu ta malá záležitost se 100 000 dolary." ()

Reklama

Jezinka 

všechny recenze uživatele

Velmi slibný začátek, scény a hlášky mezi Deanem a Sinatrou jsou milé, ale jakmile se objeví blondýnky něžné, tak film ztrácí na tempu a poněkud se rozbředne. Ad hlášky: "Děti?" "Všech 25." "To jste musel mít nejrychlejšího koně v Texasu." ; "Ten pan Jarrett je prý právník?" "To víte, nikdo nejsme bez chyby." ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Takový trošku načinčaný western. Ještě nikdy jsem v žádném jiném westernu neviděl tolik drahých rób, nóbl obydlí a snobů. Začíná to jako šarvátka o 100 tisíc mezi dvěma postavami hranými Martinem a Sinatrou. Martin má více štěstí, za peníze buduje parník, zatímco Sinatra plánuje jak mu škodit. Je to úsměvné, jsou tu krásné dámy Andressová a Ekbergová, místo stříleček se boxuje a velice mě potěšilo finále SPOILER kdy se oba spojí proti slizkému bankéři a pistolníkovi. KONEC SPOILERU. Přesto ale spíše takový průměr, kde dohromady o nic moc nejde a napětí je na nule. Bronson jako záporák naprosto nevyužitý. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Tohle není klasický western jak ho známe, Charles Bronson není na straně zákona a Frank Sinatra nezpívá. Mnou vzpomínaná Ursula Andress si po bondovce s panem Connerym hned za rok střihla další nohy a jiné přednosti odhalující roli, tentokrát se jejím vychutnávačem a ochutnávačem stal Dean "Rat Pack" Martin.__ Jak už jsem zmiňoval, westernových prvků není zase tolik, najdeme je především na začátku a na konci, do toho pár slušnějších pěstních soubojů, trošku komiky, základem všeho jsou pak dialogy (a proto je podle mě škoda, že ve filmu víc prostoru dostává Martin na úkor Sinatry). ()

Galerie (31)

Zajímavosti (10)

  • Role Elye Carlson byla nabídnuta také Sophii Loren. Za čtyři týdny práce měla dostat 1 000 000 amerických dolarů, ale po negativních zkušenostech se Sinatrou při natáčení Pýcha a vášeň (1957) nabídku odmítla. (kenny.h)
  • Režisér Robert Aldrich se během natáčení několikrát rozčílil kvůli Sinatrově přístupu k filmování a také se ho pokusil z natáčení vystrnadit. Neuspěl. (Coldrex)

Reklama

Reklama