Chamtivý strýček (Brian Cox) a hromada dluhů donutí roztomilého smolaře Steva Barkera (Johnny Knoxville) uchýlil se k plánu tak šílenému a zavrženíhodnému, že by dokonce mohl fungovat. Bude předstírat mentální retardaci, pronikne na nadcházející Speciální olympiádu a domů přiveze zlato! Jenomže soupeři celý podfuk prokoukli. Steve díky nim procitá a uvědomuje si, že chce zdolat mnohem větší výzvu: stát se lepším člověkem. U filmu Bláznivá olympiáda, natočeného v produkci neohrožených bratrů Farrellyů (Něco na té Mary je, Těžce zamilován) se budete neskutečně bavit od začátku až po závěrečné titulky! (oficiální text distributora)

Andre3000

Jak někoho může napadnout takovej scénář, to zkrátka nechápu. herecký výkony nebyli vůbec špatný, ale je to prostě kravina. ()

fars

Americka komedie kde Johnny Knoxville hraje dementa? Ono to prekvapive docela funguje.. je sice pravda, jak rekl MrHlad, ze se autori snad zalekli tematu a tak je zde kvalitnich foru minimum, ale i tak jde o prijemnou podivanou, ktera rozhodne neurazi. ()

Icefist

Podle mě příjemná komedie, kterou jsem viděl už asi čtyřikrát. Sice to zní dost střeleně přijít k prachům díky podvádění na paralympiádě, ale myslim, že všechno zůstalo v mezích dobrýho vkusu a to oceňuju. Fórů je tu celkem dost a pár vyloženě špičkovejch. Trochu váhám s procenty a asi bych normálně dal sedmdesát, ale Katherine Heigl je kočka k pomilování a jen kvůli ní to zvednu (to hodnocení ;-)). 80 % Oblíbená část- Steve u zpovědi ()

SHI-SHA

Poměrně kontroverzní téma zabité šablonovitostí příběhu. Doporučuji o třídu lepší německou verzi "Kde je Fred?". Tam nejenže fungují city, ale fóry jsou mnohem méně prvoplánové a celkově jsem se bavil lépe. ()

KajusaK

Perfektní nápad, předvídatelný závěr ale některé vtípky jsou opravdu nezapomenutelné. "Dostanu tu zmrzlinu? " ()

Radiq

Některý fóry mě dohnaly k fakt hlasitýmu smíchu, ale děj jasně směřuje do jednoho jediného závěru. Přestože to může vypadat, že film si dělá šoufky z mentalů, je to právě naopak - ukazuje to jejich pravou stránku a jak dokážou být zákeřně roztomilí, když jim o něco jde. Johnny Knoxville hrál Jeffyho znamenitě (no, on to žádnej krasavec není, takže do ksichtu postiženýho nemá daleko), ale i své skutečné filmové já hrál sympaticky. Rozsudek ode mě není rozsudek smrti, ale krásného 60letého života. ()

sir-dave

Není lepšího herce pro mentálního retarda než je Johnny Knoxville :)) Banda postižených lidí spolu s Johnnym baví svými hláškami celý film. Bláznivá olympiáda je proto jedním z dalších zábavných filmů u kterých vypnete a neskonale se bavíte pokud Vám není proti srsti tenhle typ humoru. ()

wendelin9

Jediná věc, které mě na tomto snímku upoutala, bylo obsazení hlavního hrdiny. Že zrovna v komedii, která se točí okolo postižených dětí/lidí, se objeví staré (pardon za to slovo) prase Johnny Knoxville, jsem opravdu nečekala.. To je asi tak jediné, co mě zaujalo.. Děj mi přišel nudný už jen proto, že bylo jasné jak to dopadne, a hlavně trapný.. Nemluvě o tom, že předstírání postižení mi přišlo v některých scénách až nechutné(?) nemotální(?).. nevím jak to nazvat. ()

Mol

Já nevím. Knoxville je blázen a dokáže si dělat srandu fakt ze všeho, ale divat se jak šišlá a dělá ze sebe dementa? Nevím Johnny. Ale přiznávám, že jsem se dodíval a i uchechtl, i když jsem si během filmu nejednou řekl: co to sakra dělám se svým životem? ()

Prometheus69

Nejlepší je na tom asi ten Kněz a pak jak si jde ještě vsadit! :D Jinak je to taková malá neškodná komedie... rozhodně né nic bláznivého, i když teda to téma, je trochu víc než na hraně: ()

drexik

Skvělá komedie z prostředí, které by bylo normálně tabu, protože s postižených se prostě legrace nedělá. No ale to by u toho nesměl být všehoschopný Johnny Knoxville a jeho partička "mentálů", s kterými se jednoduše musíte smát. --- Poškrábal jsi mi cédéčko. ()

Kjůkíí

Johnny Knoxville nemá k postižení daleko, vypadá v té roli tak přirozeně. Příběh o seberealizaci a uvědomění si sebe sama, který není moc pravděpodobný, moc jsem se nebavil, akorát mě překvapilo, že i postižení mohou být opravdu fajn. Viděli jste, jak mezi ně Johnny zapadl jo?A ty jejich vtipy ani nechápal. Trocha poučení v tom je. Ale děj znáte už od prvních 10 minut, velké mínus a těch mínusů je tam hodně. Určitě se to dalo natočit lépe, kvalitněji, ale nebyl rozpočet ani zájem producentů, se nedivím, takových filmů se za rok objeví nespočet. Johnny .. příjemné překvapení, jak se zhostil role. ()

Vecko99

Filmy se sportovní tematikou mám rád a nezáleží na žánru, takže jsem si to nenechal ujít. Když přežijete prvních dvacet minut, které moc zábavné nejsou, tak se to pak zlepší. Vtipy a silnější místa střídají slabší a je jen škoda, že těch silnějších je tam jen pár, ale i tak je to příjemná oddechovka, která neurazí. ()

Jizni Tlapa

Duševně méně svěží nápad je originální. Veliká škoda, že z něj tvůrci zdaleka nevytřískali maximum.Potenciál tam byl sakramentský. Ať už jde o hlavního mimoně Knowvilla nebo ostatní bandu mentálně postižených. Vyvedený scénář a celkově málo "k zasmání nehod". Lehký nadprůměr a palec nahoru za použitou hudbu ze Sedmi statečných.. ()

T-pack

Takový zcela běžný tuctový snímek, který není ani příliš vtipný, ani příliš vážný a má zcela odhadnutelnou pointu. A Johnny je možná jackass, ale není to dement a něco takového mu s tímto hereckým výkonem neuvěřím... ()

Yoshimitsu

Nejlepší scénka je s cédečkem, kterou si z filmu určitě každý zapamatuje:D. Jeho představení je taky super: Jmenuju se Jeffy a mám rád jablka:D. Johny Knoxville zahrál mentálně postíženého mladíka skvěle! ()

demented

Milionkrát obohratá šablóna, kde dej je možné predpovedať s 99 %-nou pravdepodobnosťou minimálne hodinu do predu :) Trocha originality a prekvapenia by rozhodne nezaškodilo. Napriek zdanlivo zaujímavému (prinajmenšom šialenému) konceptu (a prítomnosti Knoxvilla samozrejme), je celkový dej až prekvapivo umiernený a mdlý. Z letarigie ho občas vytrhne nejaký podarený vtip (pár ich tam je "Volám sa Jeffy Dahmor. S "o". " ), ktorý je ale následne zabitý ústrednou milostnou zápetkou. Klišé strieda klišé (myslené smrteľne vážne) a záverečná trojka - srdcervúce priznanie, rozchod, zmierenie - je už len pre masochistov. Celkovo môžeme film zaradiť k blízkym príbuzným Shallow Hall a Stuck on You bratov Farrellyovcov (produkovali aj Ringera). Čo sa týka Johnnyho Knoxvilla, nemám námietky. Toho retardovaného som mu veril, dokonca aj vtedy, keď sa na neho nehral :o) ()