Umístíte-li seriál do atraktivního prostředí majestátných Tater, tak máte minimálně "krajinkářskými" záběry z poloviny vyhráno. Když zkusíte reálnější přístup k látce a ne ten klasický československý "vše dobré-jsme prostě nejlepší-happy end nade vše", tak je to také jedině ku prospěchu a tak to tu ne vždy vyjde. Navíc vesměs nejde ani o nic dramatického, ale o běžné záležitosti, že se někdo ztratí na túře apod. Dost se to podobá přístupu prvních sérií autralských Záchranářů. K tomu se dost prostoru věnuje osobním životům, kde se řeší otázky zodpovědnosti či xenofobie. Jediné nad čím zůstává rozum stát, je to nedůstojné a nepovedené české předabování.(31.1.2005)

Serial je vyborne remeslne udelany. Ani bych takovou miru propracovanosti od naseho (ok, slovenskeho) serialu necekal. Mnohem horsi je to se scenarem. Misto ucelenych pribehu nam nabizi jenom jakesi pohledy na dej. Kdyz se v jednom dilu hlavni hrdina skoro zabije, malem se ani nedozvime, jak vubec dopadl. Podobne je to se vsim, scenar nas postavi na zacatek, prostredek se nekam vypari a pak vidime zablesk zaveru. Trochu mi to připadá, jakoby měl být původně seriál dvakrát tak dlouhý, někdo ho sestříhal a ještě filmaři některé klíčové díly ani nestihli natočit... Nepochopitelnou zalezitosti je naprosto zbytecny a ubohy cesky dabing.(28.11.2005)

Dost dobrý a podle mého realistický seriál. Na rozdíl od záchranářů v jiných seriálech tady nekončí každá akce happy-endem - naopak, konec je někdy šokující nebo alespoň a mrazivý, ale o to (bohužel) realističtější. Samotní záchranáři jsou také "jen" lidé, se svými slabostmi a poklesky, ale vždycky je pro ně záchrana životů na prvním místě. To vše se odehrává v nádherné kulise Vysokých Tater a dává také možná podnět k zamyšlení nad tím, jak se někdy my, obyčejní návštěvníci hor chováme lehkomyslně.(14.2.2005)

Krásné hory, sympatičtí lidé a střízlivě civilní humánní étos. 1) Nesmyslný český dabing mě dost štval, než jsem zjistil, že Česká televize vysílá seriál v duálu a že si zvuk mohu přepnout do slovenštiny. Pak jsem ale musel čelit skutečnosti, že ten dabing ve srovnání s originálem vůbec špatný nebyl. 2) 22letý Luboš Kostelný (nováček Martin), o jehož homosexualitě se na stránkách slovenského bulváru spekuluje už hezky dlouho, byl tehdy ještě vlasatý, štíhlý a velmi přitažlivý. 3) Líbivé trochu limonádové pojetí se ve čtvrtém díle přemění v drama, kterým zůstane až do konce. Se vzrůstajícími chmurami však seriál ztrácí na atraktivitě a začíná nudit. 4) Vieš, prečo je dobré umrieť na horách? ... Duša má bližšie do neba.(27.10.2017)

• Martin741

Tento serial reziroval Vladimir Michalek, ktory ma na konte moc fajne veci typu Zabudnute Svetlo, Babi Leto. No a tymto filmom Zachranari sa moc npredviedol. Hrozne herecke vykony, polodementny scenar a absencia akehokolvek napatia by film poslali do odpadu, ale ze rezisera napadlo dat sceneriu Vysokych Tatier, dam aspon 1 hviezdicku a 10 %.(31.1.2013)

• - Poradcem při natáčení byl jeden z nejlepších slovenských horolezců, člen horské služby Peter Šperka, který si v seriálu několikrát zahrál - turistu, záchranáře i zachraňovaného. Šperka byl zabit v červnu 2013 v Pákistánu, když při expedici na Nanga Parbat jejich stanový tábor přepadli členové hnutí Taliban. (cheyene)

• - Zuzana Fialová během natáčení coby fotografka Klárka ve scéně, kdy odjíždí vlakem pryč, při nastupování omylem vešla do kabiny strojvedoucího. Zareagovala však maximálně pohotově a scénu dohrála. Tato scéna pak zůstala i v seriálu, přestože je vidět, jak se Fialová dívá do kamery. (Vazzy)

• - Názvy štítů, potoků a dolin byly záměrně změněny. Chata pod Rysmi tu vystupuje jako Gáletova chata. (cheyene)