Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

hroubek

Tim Burton ve své nejlepší formě. Krásná pohádka, která sází na perfektní atmosféru viktoriánské Anglie a skvělá propracovaná hudební čísla. Morbidní humor, netradiční postavy, skvělá hudba to všechno dělají z Mrtvé nevěsty pohádku, kterou si více užijí dospělí, než děti. ()

venalce

I s odstupem času představuje Mrtvá nevěsta vrchol Burtonovy roztomile morbidní tvorby. Krásnější příklad jeho svérázného rukopisu nenajdete. Kde ty časy jsou! ()

lykan9

Výborná pohádka se skvělou strašidelnou atmosférou. Bude to znít divně, ale nejlepší je pro mě její délka 74 minut. Díky tomu, že Mrtvá nevěsta dlouho netrvá, nestačí nudit a děti u ní nestačí dělat kraviny :-D ()

cross

****1/2 - Co naplat - Mrtvá nevěsta je nádherná. Výtvarníci se skutečně vytáhli a vytvořili vizuálně brilantní podívanou, opepřenou tou nejdokonalejší technickou složkou, jakou snad vůbec lze filmu dodat. Všemu vévodí skvělá hudba, naprosto úchvatný zvuk, výborná kamera, herecké výkony(!) loutek atd.. atd... Superlativů je mnoho, ale bohužel...Ač jsem čekal opak, celkově mě příběh ani film neuchvátil tak, jak bych si představoval. ()

smolicek04

Tak po nudnom týždny preležanom v posteli z chrýpkou som sa rozhodol že dám druhé šance filmom ktoré sa na CSFD červenajú a u mňa majú za 3*, no musím povedať že Mrtvá nevesta, čož je zvlášte mi pripadala trocha viac zaujímavá a nerozhodná plná neočakavaných prekvapení plnej hudby. Síce to nedopadlo podľa mojích prekvapení ale dá sa povedať že lepšie 4, ako 3*. ()

homerr

Skvěle aminačně zpracované, v úvodní části v hospodě mezi mrtvolami sem byl maximálně nadšený. Parádní vtípky, zlo zůstalo potrestáno, dobro zvítězilo - tak to má být :-) ()

huli601

tak 3,5* mám rád Burtonove filmy ale keď toto porovnám napr. s Karlíkovou továrňou tak je to slabšie. Film je dosť predvídateľný a to ma kúsok hnevalo. Samozrejme že prostredie a efekty sú pekné. ()

Guzo

Úžasnej film.. Viděl jsem ho teda "jenom" s českm dabingem, kde byly přezpívané i písničky, ale jak nemám rád dabing u hraných filmů, tak o to víc mi většinou sedne u animovaných. Nemůžu si stěžovat na jedinej hlas a to se opravdu často nestává. Celkově je i film úplně perfektní, nápad, zpracování i vtipy na jedničku (respektive plnej počet bodů :-) Burton prostě umí, ať jde o cokoliv. ()

PollyJean

jojo, krásná stylizace, propracovaná animace, chatrný příběh...prostě všechno, co už od Tima Burtona známe, protřepat, promíchat. Škoda, jak jsem jeho filmy měla ráda, tak mi přijde, že v těch posledních už jenom klouzá po povrchu. ()

D28

Prečo je toto môj najobľúbenejší Burton?Má okrem technickej dokonalosti dušu.Je romantický a vtipný a dôležité je to, že humor je síce často čierny, nikdy však nie nevkusný.Užívam si všetky detaily mimické, metaforické a hudobné.Žijem ten príbeh s postavami, ale hej, aj s mŕtvymi,aj s Kosťom.V takejto podobe rozprávky, čiže fantastickej a pre dospelákov, je to naozaj možné.Dokonalý je ten film, čo vás dojme i rozosmeje takmer súčasne, film, kde všetko tak nádherne ladí ako klavírny duet Viktora a Emily, film, ktorý môžete vidieť i počuť zas a zas. Nechápem len, ako ten istý režisér môže natočiť zároveň i "čosi", kde naopak toto všetko absolútne chýba."Čosi" morbídne nechutné, bez akejkoľvek estetiky a poetiky.Holiča...Ako to, že väčšine z vás sa to páčilo?Veď ani hudba a spev nič moc, pre mňa jedna z najväčších záhad na čsfd. ()

Vironey

Tento pohádkový muzikál vás ve velmi lehkém tónu přesvědčí, že s mrtvolami je větší sranda než s živými. Jakmile se totiž hlavní hrdina propadne do podsvětí, kde kostlivci hrajou pěkně od podlahy a ohnilí obyvatelé říše mrtvých to rozjíždí jako o život (ehm), na tváři se vám samovolně rozlije přihlouplý úsměv od ucha k uchu a po chvíli si budete pobrukovat s nimi. A na závěr možná i slza ukápne. ()

Koryntos

Podle mého názoru nejlepší Burtonův film.Miluji vypadávající očíčko mrtvé nevěsty a červíka hlodajícího v její hlavě, nemůžu opomenout ani mrtvého psa Kosťu. Geniálně vymyšlené. ()

vyfuk

Co k tomu říci.... kdybych měl srovnávat s Ukradenými Vánocemi, tak toto se mi líbilo více. Mělo to větší šťávu a chuť do příběhu. Songy také ušly. Akorát místy trochu úzkoprsné a zpátečnické, nicméně měl film hezký příběh, hezké písně, hezkou animaci a herci se s dabingem docela předvedli. ()

TheRoller

"Play dead. Aw, sorry." Tim Burton je asi jediný popredný režisér súčasnosti, ktorého tvorba ma nijakým spôsobom neočarila. Zväčša neublíži, skončí so statusom "fajn" a tým to zhasne. Corpse Bride má výhodu v tom, že je animovaná, že má Johnnyho s Helenkou, že má Dannyho Elfmana (klavír!!) a že má neuveriteľný scenár. Že sa do niečo vyše hodiny dá napratať toľko originálnych nápadov, narážok a slovných obratov spojených s danou témou, to by som si nikdy ani len nepomyslel. 80% ()

MrMar

Krásný animák, který má v sobě víc citu, než spousta hraných filmů. Ve filmu jsou hned dvě nevěsty, ale vy nevíte které z nich fandit, obě jsou moc sympatické. Mám slabost pro loutkové filmy + skvělé hlasy + hudba + scénář=pět hvězdiček ()

Nepi

Spojení Tim Burton a Danny Elfman znamená záruku vysoké kvality.To jsme mohli poznat už na Střihorukém Edwardovi,Karlíkovi a továrně na čokoládu a dalších společných projektech.Tentokrát se sešli,aby nás ohromili moderní animací s překrásným příběhem a unikátní hudbou,která celý děj posouvá a skvěle doplňuje.Mrtvá nevěsta je pohádka o životě, smrti ,o lásce a nenávisti a o touze po penězích a zlých úmyslech.Pohádka,která pobaví nejen děti,ale také dospělé a všechny ostatní generace. ()

Almásy

povznesieme sa nad zaver a mame jednu skutocne z najkrajsich najmorbidnejsich a najlepsich rozpravociek. fakt skvela oddychovka s uzasnym humorom. ()

jefff

Přesto, že Mrtvá nevěsta je o něco horší než ukradené vánoce i tak nemohu jinak, než za plný počet. Burton je ve svém živlu, který ovládá dokonale. Nádherná animace, hutná až děsivá atmosféra (scéna kdy spadne prsten na kořen a ten se změní v mrtvou nevěstu je úchvatná a pro mě kultovní), parádní hudba a...už nevím co bych ještě vychválil. Nutnost vidět. Burton opět ve formě! ()

Philoun1

Taková pěkná pohádka se zajímavým provedením. Nedávno ještě v top 200, ale myslím, že takhle je to lepší. Prostě to bylo pěkný nic víc. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia