Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Yoshimitsu

Mrtvá nevěsta místy působí jako šedivý nevýrazný animák, ale znázornění podsvětí nemrtvých bylo velice vydařené, tak jako animáci se špetkou vtipu. Dávám 75% ()

Timak

Velice pěkné, zvláště pro mě, který si libuje v lebkách a kostlivcích =) Je to trošku slabších 5* ()

Beatle

Krásná pohádka, která je dokonalá tím, že je animovaná, ale myslim, že by se uchytila i hraná. Velmi sympatická hudba (škoda, že si tam Johnny taky nejakou pisničku nezapěl), velmi sympatické postavy. Burton opět dokázal pozvednout laťku zcela obyčejnému příběhu jednoho neobyčejného manželství :o) A nejkrásnější scéna filmu?...řekněte kostřičce svého bývalého pejska povel: "mrtvý pes!" :oD ()

yeniczek

Člověku se až nechce věřit, že to bylo snímáno obrázek po obrázku s pravými loutkami. Neskutečně živá animace a nádherně barevné záhrobí v kontrastu s pochmurným a šedivým světem. 9/10 Pravidelně na Vánoce společně Ukradenými Vánocemi a Smrtonosnou pastí :) ()

Moogwi

Animáky tohoto typu se mi nelíbí, a nějak jim nemůžu přijít na chuť, proto jsem byl přijemně překvapen, protože Mrtvá nevěsta je opravdu hezký a dojemný film, a zvláště ten konec se postaral o čtvrtou hvězdičku v mém hodnocení..červík je opravdu geniální, stejně tak jako perníček ve šrekovi, a stal se pro mně nejvtipnější postavou filmu :) mimochodem emili jako nevěsta se mi líbila o hodně víc než Victorie, jako nevěstě jí to fakt sekne, a naživo musela vypadat ještě líp :) já bych si vybral ji :P ()

dANo

Trochu som sa obával, že Mŕtva nevesta bude iba akousi kópiou Predvianočnej nočnej mory, ale našťasie to tak nebolo a musím priznať, že je to jeden z najlepších animákov, aké som kedy videl. Výborný scenár, kde divák do poslednej chvíle nevie, ako to nakoniec s hlavnými hrdinami dopadne. Ďalej musím vynachváliť aj ja Dannyho Elfmana, ktorému sa podarilo geniálne hudobne dokresliť tento zaujímavý film (úplne najlepšie je swingové vystúpenie kostlivcov:). Tim Burton nesklamal a to som rád, lebo pár krát sa mu to už podarilo (Mars útočí, alebo Planéta opíc). ()

Danny F.

Bezvadný příběh který má hloubku. Jelikož nejsem příznivcem muzikálů a předlouhých popěvků ve filmech, zkousnu tuto skutečnost, protože jde opravdu o povedené dílko. 80% ()

sskrblik

Naprosto famózní zpracování pěkné pohádky. Morbidní, absurdní, skvělé písničky a stylisticky úchvatné. Když připočteme hru na piáno je to prozatím nejlepší animák co jsem měl tu čest vidět. ()

Mishqo

veľmi pekné...čo sa týka spolupráce štvorlístka Burton-Elfman-BonhamCarter-Depp tak tí snaď nikdy nesklamú...pekné 8,5/10 ()

H.Gordon

Nádherná animace ( tohle Burton prostě umí )a doba, ve které se děj odehrává. Příběh také hezký, temný, na druhou stranu milý, ale místy hrozně nudný. Kdybych měla být konkrétnější, dala bych filmu 3, 75* ()

finy_cz

Asi nejlepší scéna: Kdo je můj hodný kluk? Sedni, sedni, Kosťo, sedni. Hoodný Kosťa. Válej sudy, válej sudy. Hodnej Kosťa. A Mrtvého :-D Na to, že se nejedná o komedii, takovéto srandičky (i třeba pokus o úsměv Finnise Everglota) prochází celým filmem. Nádherně nazpívané, ať už originál nebo český dabing, texty mají hloubku a dokáží vás vnést do děje každým dalším slovem. Ode mě jednoznačně: 5/5 (95%). ()

VanTom

Nádherná romantická pohádka z morbidně poeticky pokřiveného světa Tima Burtona, možná poslední, kde mne jeho styl ještě bavil. Když se k němu ve správném poměru přimíchají skvělé dialogy, neokoukaný příběh, zábavné postavy, originální vizuál a kouzelná hudba, vznikne filmový klenot; ale když se ten poměr neodhadne (popř. kvalita jednotlivých složek výrazně kolísá), pak z toho vylezou prachbídné Temné stíny, průměrné Frankenweenie nebo přeplácaná Alenka. ()

Sany33

Najlepšia rozprávka pre staršie deti alebo až priam pre dospelých akú som mal možnosť vidieť. Chytľavá atmosféra pútavý príbeh a znamenitý vizuál. jednoducho Burtonov podpis je na tomto diele sakramentsky vidieť. Nechápem ako sa človeku môže niečo podobné zrodiť v hlave. Nápad o mŕtvej neveste je vynikajúci. Film prechádza z jednej roviny do druhej so znamenitou ľahkosťou vtip nie je silený a ku koncu sa dočkáte aj detektívneho rozuzlenia. Veľmi pekné a chytľavé pesničky v niektorých pasážach dávajú voľnosť a oddych pre nasledujúce scény. jednoducho nemám tomu čo vytknúť bavil som sa a dostal som to čo som očakával. Vynikajúce. 98% ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia