Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Za barevnou duhou v pohádkovém světě Fairytopia žije Elina, krásná květinová víla, která by si moc přála mít křídla. Elina bydlí ve velkém květinovém domečku na Kouzelné louce. Spolu s ní tu žije také Bibble, trochu svérázná, ale jinak roztomilá pýchavka. Jednoho dne se Elinin domeček rozestůně a její vílí kamarádky ztratí schopnost létat! Elina sebere všechnu odvahu a vydá se na fantastickou cestu za ochránkyní všech víl, Azurou, která jediná může pomoci. Cestou potká spoustu pohádkových bytostí, projde mnoha zkouškami a pozná, co je to opravdové přátelství. Ale copak může jedna víla bez křídel zachránit celou Fairytopii? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

Yalka 

všechny recenze uživatele

Filmy z Fairytopie mi přijdou takové nemastné neslané. Hlavně hlavní samotná hrdinka, která se vyznačuje tím, že se nevyznačuje ničím. Ale u dětí rozhodně Fairytopie boduje. Byl to první film, který jsme doma s Barbie viděli. To ještě existovaly videopůjčovny (2007, je to vůbec možné? Žádné servery s filmy, levná DVDčka na stáncích teprve začínala a v půjčovně vedli ještě i VHSky). Když jsem viděla v půjčovně tu růžovou Barbie polici, dostala jsem záchvat smíchu. Vůbec jsem fenomén Barbie filmů neznala, ale okamžitě jsem viděla ten dokonalý marketingový potenciál, před očima mi defilovaly panenky, hračky, filmy, hry... A už jsme v tom lítali... ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

První film Fairytopie nám poprvé představuje vílu Elinu, která se nám stane průvodkyní v celé čtveřici vílích speciálů ze světa filmové Barbie. Nyní ji čeká první dobrodružství, na jehož konci se promění outsiderka v hrdinku :) Jak také jinak, že. Tyhle filmy jsou zajímavé osvěžení Barbie filmové série. ()

Flaxik 

všechny recenze uživatele

Minisérie Fairytopie je z těch růžovoučkých pohádek asi to nejlepší, menší množství cukru, docela slušný děj (pro děti) a hlavně se upustilo od zpívání, což v barbie filmech přeskakuje většina holčiček, které udrží ovladač. ()

LeoH 

všechny recenze uživatele

Období blízkých setkání s růžovými poníky a bílými jednorožci se vyhne jen málokterý otec bytosti ženského pohlaví; nechce-li v této důležité ontogenetické fázi ztratit tvář a důvěru, měl by především bezpečně odlišit poníky okřídlené, zvané „pegasi“, od obyčejných, zvaných prostě „poníci“. Naproti tomu jednorožec je jednorožec, s křídly nebo bez. U víl je věc složitější – o vílovitosti víl neokřídlených mohou panovat důvodné pochybnosti. Každá pořádná víla bez křídel, zato s duhovým zábleskem v oku, byť by byla sebehůř animovaná, proto neúnavně roboticky pochoduje křiklavě barevnými luhy a háji a trhaně poskakuje z květu na květ, dokud nevyrve vílí svět ze spárů zkažené sestřenky a nevyslouží si tím nehynoucí úctu posměvačných souputnic a jeden obzvláště nadýchaný páreček osobních nosných ploch. A pokud u toho neindoktrinuje malé divačky ničím horším než „what makes you different makes you special“, případně „do the right thing for the friends you haven't met yet“, může otec bytosti ženského pohlaví zachovat klid a tiše přemýšlet, jestli je blíž pravdě Kundera se svou definicí kýče jako absence exkrementu, nebo Josef Čapek, podle kterého se kýč liší od neumětelství tím, že z něj žádným zlepšováním nelze udělat nic opravdu krásného – zahnívá totiž zevnitř. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Když Laverna vysílá fanguse, aby našli Elinu, tak se Azuře v jednom záběru na krku záhadně objeví její náhrdelník. (SIRborio)
  • Když Laverna představuje svůj plán, sedí na židlích jen 4 strážci. O několik chvil později, když přivádejí zajatou Azuru, je tam najednou všech 6 zbývajících strážců. (SIRborio)

Reklama

Reklama