Agent Pete Garrison má na starosti ochranu amerického prezidenta a jeho manželky. Kdysi zachránil život prezidentu Reaganovi, a pokud jde o ochranu prezidentského páru, je považován za nejzkušenějšího experta. Kolega Charlie se mu chce svěřit s něčím vážným, ale odloží to a krátce na to je zavražděn na prahu svého domu. Na místo činu se dostaví nejen Pete, ale také agent Dave Breckinridge s mladou agentkou Jill Marinovou. Podaří se jim přesvědčit místní policii, že nešlo o loupežné přepadení, ale o vraždu a oba se pustí do pátrání, i když ne společně. Pete se sejde s informátorem Xavierem, který mu předá obálku s důkazy, že se chystá atentát na prezidenta, a také mu prozradí, že přímo mezi členy ochranky je zrádce, který s atentátníky spolupracuje… (TV Nova)

zette

Od tohoto filmu jsem si nesliboval vubec nic. Zacatek filmu ale zacal celkem dobre a ja uvelebeny v sedacce cekal, jak to dopadne. Bohuzel od doby, kdy Garrison utika pred svymi kolegy film strasne ubere na krase, zacne pribyvat nelogicnosti a paradoxne nejak ztrati tempo. Celkem casto jsem mel pocit, jakobych uz nektere sceny videl v jinych filmech. Strazce neni v nicem originalni. To, jak si americka tajna sluzba necha utect vraha z obchodniho centra je taky nepochopitelne. Sice v nicem objevna, ale i tak dobra rezie a kamera. Musim konstatovat, ze E. L. Parker je mimoradne sexy zenska. ()

pufina

Přiznám se, že jediné, co mě na film nalákalo byl Michael Douglas - který nezklamal. Příběh nebyl ničím originální, ale díky dobré atmosféře a Douglasovi jsem se slušně bavila. ()

pakobylka

Strážce ... osobní strážce ... až příliš osobní strážce - což může přivodit nemalé komplikace, obzvláště pokud je v sázce život prezidenta Spojených států. Napodruhé jsem shovívavější a zvedám hodnocení na 4* - za autentickou napínavou atmosféru, za elegantní a rafinované provedení profláknuté a už mnohokrát zfilmované zápletky ... a v neposlední řadě za Michaela Douglase. ()

laik_60

Film mal grády, najmä keď sa z Douglasa stal štvany pes, skvelí herci, a napokon po tolkom vzrušení a nahaňačkach ani mi tak nevadil typickýho američiansky záver. ()

otík

Nemastný, neslaný trailer o zrádci v ochrance prezidenta USA nevyniká ani akcí, ani nasazením, natož pak originálním scénářem. Přesto Douglas a Sutherland jsou tak dobří herci, že dokání i tohoto slanečka udržet aspoň trochu při životě. Čekal jsem daleko víc. ()

fantoci

Skupina profesionálů se sešla, aby natočili debilní historku. Hlavní role jsou obsazeny skvěle, režisér Clark Johnson má cit pro budování napětí a postupné rozplétání konspiračních nitek, ale ani schopný tvůrčí tým nemůže zamaskovat slabý scénář, který má rafinovaný začátek, slušně dynamický prostředek a konec o ničem, který vyšumí tak nepěkným způsobem, že se fíling z filmu propadá o několik pater. Jakoby se nevalné závěrečné scénáristické kličky odrazily i na Johnsonovy, který z civilního špionážního thrilleru v posledních třiceti minutách přesedlá na dost slabé akční béčko. Veliká škoda, jiskření mezi Douglasem a Sutherlandem je na deset hvězdiček… ()

hans500

Slušný thriller, dobrý scénář i režie, Douglas a Sutherland tradičně výborní, především díky ním to tak dobře funguje. ()

Triple H

Old-schoolová jednohubka, ktorá hrá na Douglasove silné stránky, a ktorému pomáha primeovo sexi Eva Longoria a prekvapivo solídny a sústredený Kiefer Sutherland (u ktorého pri tomto výkone aj zamrzí, že v áčkových filmových vodách sa takto nepredviedol viac). Čo trošku filmu uberá je drobnosť, že satyr Douglas si neodpustil, aby jeho radový SBS-kar lámal srdce prvej dáme. ()

Magneto

V poslednom čase sa stáva nejak často,že filmy so zaujímavým začiatkom majú o to blbší koniec...Toto nieje ten prípad ;-) pretože film má divný začiatok,kde sa v podstate zoznamujeme s prácou špeciálnej prezidentskej ochranky v USA,ťahá sa to v podstate skoro hodinu...Neviem v čom je ten najväčší problém filmu,ale buď to je samotný Douglas,od ktorého som čakal minimálne dôstojný výkon,alebo nevyrovnaný scenár...Možno je to réžiou...Kiksy keď realita dostáva poriadne zabrať ani nespomínam.Kiefer je priemerný,Longoria má jednu dobrú scénu...keď sa kamera zazoomuje na jej zadok.Slabé ale miestami to má aj svetlé chvíľky.Atmosfére dopomohla aj výborná hudba... ()

Beky

Nuda, šeď, nevyužitý potenciál...tak nějak by mohla vypadat celá charakteristika filmu, ani bych nemusel nic dodat!! Clark J. mě sklamal, po výborném filmu Swat jsem čekal, že otřepaný scénáristický matroš dostal na post režiséra toho správného, který je schopný okořenit banální věci tak, aby nám nepřišlo na mysl, že koukáme na něco 100X viděné...bohužel se tak nestalo a sterilita zvítězila nad originalitou!! Originální by bylo nenatočit tento film!! Pvních 20min.je zajímavých, pak ale už nemá smysl koukat na plátno, i když se herecké složení stalo zajímavým!! Mrzí mě to zejména u Kiefera, protože ten jako známý agent v tv seríálu, stojí opravdu zavidění!! Snad příště...!! Usmolených 40%!! jednou větou: Vydat se cestou průměrnosti, nesmí být volba tvá, nebo nám chceš říct, že navíc nemáš?? ()

TO

Film je vystavěný podle všech osvědčených vzorů, nic ho vyloženě nekazí, ale ani nezlepšuje, pokud nepočítám herce, kteří ho drží na docela solidní úrovni. Trochu natáhlý začátek, dramatický průběh a finální akční ťafka (prostě celé jak výstřel z praku). ()

lennyd

Stárnoucí agent Pete Garrison (Michael Douglas) obětoval celý svůj život (a málem i život jako takový) práci v ochrance prezidenta Spojených států. I nyní, takřka po 20 letech je hlavním strážcem první dámy Spojených států (Kim Basigner) - a nejen strážcem :). Jednoho dne je před svým domem zabit Peterův přítel, další ze členů ochranky prezidenta a všechny nitky ukazují právě na Peta Garrisona. Vyšetřování se ujímá David Breckinridge (Kiefer Sutherland), bývalý Petův přítel se svoji pomocnicí Jill (Eva Longoria). I přes soukromé rozepře se oba musí spojit, aby našli pravého vraha a zabránili atentátu na prezidenta ... To takhle smícháte Uprchlíka s S nasazením života, okořeníte Osobním strážcem a přisypete trochu z 24 hodin a máte hnedka tento film. Pokud vám na natáčení kývnou také hvězdy typu Michaela Douglase či Kiefera Sutherlanda, úspěch je takřka zajištěn. Film si drží určitou dávku napětí až na posledních cca 20 minut, kdy (asi) bylo nutno rychle ukončit natáčení, tak tam Clark Johnson prdl přestřelku, při které všichni padouši umírají a hrdinové přežijí a bylo to. Výkon obou hlavních postav je obdivuhodný (i když Kiefer si jen střihl Jacka Bauera z 24 hodin). Obě ženské představitelky zde byly snad jen pro potěchu mužského oka, zvlášť role Evy Longorie byla úplně zbytečná.. Kdyby to Clark Johnson dotáhl i těch posledních 20 minut, byl by film naprosto dokonalý... ()

shantim

Dobrý film, který má drajv a nenudí. O žádný výjimečný počin však nejde a konec je až moc romanticky hezký, sladký a uhlazený, že vlastně vůbec nesedí k celému příběhu. 65% hvězdiček ()

Ichabod

Nemůžu alespoň z části nefandit Douglasovi, když dostal akční roli, stejně tak když ve filmu hraje Kiefer "Bauer" Sutherland, který vlastně si jen odskočil mezi sezónami a má tu teměř stejnou roli jako ve své TV Show. Jako třešnička na dortu se tu občas mihne Eva Longoria a všem obleky Tajné služby seknou. Clark Johnson je velmi slušný herec ( Homicide: Life on the Street ) ale i režisér ( SWAT patří k mým oblíbeným akčňárnám ), bohužel bez ohledu na atraktivnost námětu scénář občas selže v logičnosti a závěrečné prostřílení se do konce nemá ani moc originality a obsahuje až hanebně trapné momenty. ()

ganz

Případ, kdy vás film do kterého jste šli bez očekávání už už začíná přesvědčovat že se bude jednat o kvalitu a najednou je všechno pryč a vy dokoukáváte zbytek filmu, doufáte že se stane ještě něco, co by vás alespoň trochu zaujalo. Boužel to se nestane a ochránce je přesně o tomhle. Herci můžou své role zvládat na jedničku, ale když pokulhává scénář je to na nic. ()

Halle Berry je k sežrání... žraloky

Halle Berry je k sežrání... žraloky

10.09.2009

Vzpomínáte na doby, kdy platila za největší sexbombu a herecký talent oscarových parametrů? Pak přišla jedna Catwoman a dnes už si na Halle vzpomenou snad jen fanoušci trilogie X-Men. Halle chystá… (více)