Jako žák základní školy měl John Farley nadváhu a byl pravidelným terčem posměchu a šikany svého tělocvikáře, pana Woodcocka. O třináct let později z něj je štíhlý muž, který právě s úspěchem vydal knihu o hubnutí. Proto ho pozve starosta jeho rodného města, aby mu předal symbolický klíč od města jako poctu. S hrůzou však zjišťuje, že se jeho ovdovělá matka Beverly hodlá znovu provdat - za toho sadistu Woodcocka! John se jí snaží vysvětlit, že ho tělocvikář v mládí šikanoval a že je to zlý člověk. Matka nad tím jen mávne rukou. To už je na něj moc a vymýšlí plán, jak se Woodcocka zbavit. Odmítá přijmout fakt, že s člověkem, který mu zničil celé dětství, by mohl trávit rodinné Vánoce. Nezbývá mu než napnout všechny síly, aby ji od tak neuváženého kroku odradil a vyrovnal si s učitelem své vlastní účty... (TV Nova)

BaronX

Je to taková průměrná pitominka. Zatímco ze začátku se film rozjíždí solidně, postupně se vytrácejí humorné scénky až zbyde pouze jedna - a to až v závěru filmu. Zatímco B.B.Thornton hraje velmi solidně, S.W.Scott je vyloženě slabej (dávno je zapomenut jeho výkon z prciček). Nelze se zbavit pocitu, že námět sliboval mnohem větší podívanou než se nakonec stalo, škoda :( ()

IvonaK

O moc větší nesmyslný a laciný závěr natočit nešlo. Popravdě jsem se u této komedie smála a zároveň byla i napínavá. Proto jsem v polovině filmu byla rozhodnutá pro čtyři hvězdičky, že takový agresor tělocvikář dostane co si zaslouží a jeho nastávající manželka bude čumět. Bohužel nestalo se tak a místo toho všichni k sobě lacině přilnuli i po tom všem co se stalo. Takže dávám slabé hodnocení i přestože to nebylo nudné. ()

jojoping

Komédia, ktorá sa rozbehne v dobrom tempe, ale doplatí na moralizujúci záver. Nebyť jeho, určite by vo mne zostal väčší, lepší a krajší zážitok, takto len bežný priemer. Billy Bob Thornton nadväzuje na svoj podobne ladený film Škola svádění, kde mu ale Jon Heder bol podstatne lepším sekundantom ako Seann William Scott. ()

soldiersn

Nesnasim tyhle seriovy a nudny komedie, kde je vam okamzite jasne, co se v zapeti stane. Hruza a bes s blbounem Stiflerem. Vrele nedoporucuji. ()

J.Cobra

*** a to jen díky hereckému obsazení a několika momentům, kdy jsem se opravdu zasmál. Na nedělní dopoledne dobrá oddechovka. ()

tronka

"Aj v plytkej vode sa dá utopiť." Myslím si že komédie o šikane sú rovnako vtipné, ako komédie o znásilnení. Nemám nič proti morbídnemu humoru. Dokonca si myslím, že je to práve humor, ktorý nám môže pomôcť preniesť sa nad ťažké obdobia našich životov. Ale zobraziť školskú šikanu ako komédiu, to by dokázali (tak, že by ma rozosmiali) snáď len v Monty Python, prípadne si myslím, že by to mohol dokázať ešte aj Will Ferrell. Billy Bob Thornton, ktorý je tentokrát mimoriadne nesympatický (aj záporná postava môže byť sympatická), však nemá úroveň spomenutých združení (Ferrell je združenie sám osebe). Zasmiala som sa raz za 30 minút ("Daj tú ruku dole, Louis, všetci vieme, že tvoji rodičia zomreli."), čo pre komédiu nie je dobrá vizitka. Ak necháme bokom zlý nápad poňať šikanu ako komédiu, najviac ma nahneval scenár, v ktorom nie je žiadny originálny zvrat - ak sa niečo stalo, bolo hneď jasné, čo bude nasledovať. ()

helrohir

Thorton bol dosť dobrý, pár krát som sa zasmial, ale celkove ma táto komédia nebavila až tak, aby si zaslúžila vyššie hodnotenie a najmä v druhej polovic výrazne strácala dych. Takýchto komédií jednoducho bolo a ešte bude...na mraky. ()

Benjik

" Woodcock píchá tvoji mámu?" "Jo, ale byl bych ti vděčný, kdyby..." "Hej lidi, WOODCOCK PÍCHÁ FARLEYHO MÁMU!!!" Myslíte si že je tahle komedie o fanatickém hřebci a učiteli tělocviku, který se dostane do rodiny jednoho z mnoha neschopných kluků, BEZVA A VEEELMI ZÁBAVNÁ?...xx... To byla řečnická otázka. Třicet kliků! ()

marek29

Typická americká komedie se vším všudy a Stiflerem, Randym z Earla a tim přísným dementem :) čekal jsem, že mu to celou dobu natře Steve, ale nestalo se.. 😕 navíc to skončilo přeslazeným happy endem (cca kilo cukru v jednom hrnku) a tak kladné musím hodnotit pouze tu jeho manažerku která nemá chybu. Její dabing v češtině taky super :) taková ta holka co darovala metalistku v protivných sprostých holkách ;) tak 3z5 objektivně ()

Bublasaurus

Super klasická komedie u které se normální člověk pobaví. Super Seann William Scott. Fakt jsem se u toho pobavil. Hlavně se mi nejvíce líbila scéna, která je úplně stejná jako ve filmu Soumrak mrtvých (2004), kde John řekne mámě, že ho Woodcock osahával!😂👌🏼 Za mě 85%!!! ()

Miloško

Klasická americká jednohubková komédia.Samé klišé,a až moc zidealizovaný život američanov.Ale aj napriek tomu sa na to dalo pozerať a to hlavne vďaka skvelemu B.B.Thorntonovi. ()

Paladin25

Mne sa táto komédia veľmi páčila. Keďže som nikdy nemal športový talent tak ma to oslovilo. Billy Bob bol úžasný a skvele mu sekundovali aj ostatný. Dokonca tam bolo dosť okamihov, ktoré ma prekvapili a ktoré som nečakal. Nezabudnuteľná je scéna keď dobiahajú alegorický voz a trafia do výmola. I keď aj ten hod stoličkou bol skutočne prekvapivý. ()

Blazis34

Hodiny, které vedl Billy Bob Thorton, byly opravdu podařené. Sem tam i nějaký ten vtípek mimo tělocvičnu ušel, ale jinak vše na mě působí až moc americky. Průměrná komedie. ()