• kaylin

Susan Sarandon se nám ukázala v Karlových Varech, já jsem v tom samém týdnu poprvé viděl snímek "Pan tělocvikář". Příběh o tom, jak jeden kluk měl na základní škole pořádně drsného učitele tělocviku. Když tenhle kluk zestárnul a vrátil se do města, kde vyrůstal jako spisovatelská hvězda, zjistil, že právě tenhle tělocvikář, kterého všichni nenáviděli, mu běhá za jeho mámou. Postaví se tedy proti sobě dva kohouti, kteří se klasicky nenávidí, aby na konci mohli "dospět" a uvědomit si, že vlastně nejsou tak špatní. Neskutečně přímočarý a jednoduchý děj, který zvedá jen několik věcí - herecké výkony, kdy Billy Bob Thornton i Seann William Scott podávají své klasické výkony, které neurazí, postava Scotta se postupně ale mění v tak otravnou, že jí ani nechcete fandit. Tělocvikář je zase ukázkou toho, že i když je člověk vážně docela šmejd, najde si přátele a je u lidí uznávaný. Chtěl bych vidět, jak zrovna v Americe by se takový člověk stal učitelem roku, když v dnešní době jsou dětmi podávány žaloby i za horší prohřešky proti jejich osobám. Film se může chlubit jen několika málo hláškami, epizodní postavy, které zde jsou, nemají pro děj absolutně žádný význam, a tak se celá komedie plácá v tom, že prostě není dost vtipná, ani dost nápaditá. Rozhodně to není film, na který by člověk chtěl jít do kina a měl z něj pocit, že peníze nemohl utratit lépe. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/kacatko-woodcock-nakaza-laska-dalsi.html(22.2.2013)

• ElizabethB

Oznacenie “ komédia ” v suvislosti s tymto filmom mi pride ako vydareny vtip, narozdiel od samotnej snimky. Billy Bob Thornton a Seann William Scott boli ok, scena na beziacom pase a s Mr. Woodcockom na lehatku v zavere - vydarena. A ak dobre ratam...dohromady som sa zasmiala asi "az" 5 krat ... ;) Taaakze, ak neviete kde premrhat 87 minut vasho zivota, odporucam tento film... ;) 2/10(1.2.2009)

To jak se všichni postavili za Woodcocka mi přišlo hodně trapný. Ačkoli jsem též vyznavač tvrdé morálky, tak tohle byla vyloženě šikana, i když humorná :-D. V jednom se mi však film líbil. Připomenul mi totiž léta tréninků v basketbalu, když mi bylo kolem 13 let. Trestná kolečka, klikování, dřepování, to všechno jsem taky musel absolvovat. A tehdá jsem taky nebyl zrovna štíhlý chlapec. :-D 60%(17.2.2011)

• sedm.1

Pan tělocvikář má tak extrémně jednoduchou a neoriginální zápletku,že i sebevíc zkušenější režisér by s tímto otřepaným blábolem těžko udělal něco víc,než se podařilo právě autorovi Mr.Woodcocka.Jediným pozitivem je,že má poměrně hodně krátkou stopáž a docela i slušný spád.Co se však odpustit nedá,je skutečně hodně omletý scenář,bez špetky nápadů,nulových zvratů a vlastně vše plyne od prvních vteřin tak,jak se dá očekávat,sice plynule,ale nezáživně.A především zde chybí i to základní koření všech komedií,tedy humor a vtip.Sem tam se člověk sice může poušklíbnout,ale těžko Pana tělocvikáře může označit za vyloženě zábavnou podívanou.Bohužel k tomu nepřispělo ani hvězdné obsazení.Součastná sázka na jistotu v komediích Seann William Scott je zde krutě mdlí,oproti svým ostatním rolím ušláplý a doslova se chvílemi trápí a třeba takový Ethan Suplee ho vtipem jasně přehrává.Též osvědčená hvězda Billy Bob se tu spíš nudí a vypadá jako by svou postavu odehrál jen z povinnosti.Je bez života,energie.Susan Sarandon pak už jen těmto dvěma nejiskřícím postavám přicmrndává a ani ona toho moc bohužel nerozhýbe.Mr.Woodock je zkrátka taková klišovitá rychlopovídka,která sice příjemně rychle uteče,ale v divákovi nezanechá absolutně žádný dojem.(30.10.2010)

• genetique

Myslím, že hneď od začiatku aj Thornton vedel, že týmto filmom veľa nezarobí a tak sa aj celý dobu tváril. Znechutene a kyslo. A tak som sa potom celú dobu tváril aj ja. Keď vedel zahrať úchylného Santa Clausa, určite by zvládol aj zlovestného telocvikára. Ale keď sa nechce, tak sa nechce a pritom mohol mať film celkom slušné ambície. Pár vtipných momentov mal na svedomí hyperaktívny William Scott a jeho asistentka a ani Susan Sarandon nepomohla k úspechu. Zachraňovala to najlepšia scéna s prevráteným nemocničným lehátkom. Inak nič moc. 40%.(25.8.2008)

• - Při rozhovoru na začátku filmu v restauraci, kdy si hlavní hrdina Farley (Seann William Scott) stěžuje kamarádovi, že mu tělocvikář spí s mámou, má na sobě Farley částečně propocené triko, na němž se v jednotlivých záběrech mění množství potu. Chvílemi zasahuje až do textu, jindy zase pouze nad písmena. (snikrs)

• - Producent David Dobkin režíroval některé scény, které se musely natáčet znovu, což trvalo 3 týdny. (HappySmile)

• - Skupina "The Ramona Dynasty" z Riverside v Kalifornii si ve filmu zahrála místní školní kapelu. (HappySmile)