L.B.J.: První léta (TV film)

LBJ: The Early Years

USA, 1987, 155 min

• danecek24

45. Zlatý Glóbus za rok 1987 - cena (1) - *Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Randy Quaid(27.2.2009)

Film to není špatný. Historika sice ničím novým nepřekvapí a některými nepřesnostmi ho dokonce naštve, ale pro méně zasvěceného diváka je zajímavým pohledem na život Lyndona B. Johnsona. A protože Johnsonova éra nepatří u nás zrovna k těm známým kapitolám moderní americké historie, stojí tento film za shlédnutí. Škoda jen, že ještě nevzniklo pokračování o Late Years Lyndona Johnsona. Film totiž končí atentátem na Kennedyho a o válce ve Vietnamu nebo o boji za občanská práva na Jihu, což jsou hlavní symboly Johnsonova prezidentství, se tudíž nic nedozvíte. 3 hěvzdy si to ale zaslouží. Za neotřelé téma, výkon Randyho Quaida a za to, že JFK tu ten klasický hodný a úžasný hrdina.(24.1.2013)

Jeden z životopisných filmů, který se dá shlédnout místo dokumentu... jeho zajímavost se pak odvíjí od toho, je-li pro vás titulní postava zajímavá a chcete-lise o ní něco víc dozvědět. Já jsem se ve škole (jak praví klasik - "mimo jiné") samozřejmě nedozvěděla, že LBJ neměl ani tak problém s JFK jako s jeho bratrem ....(18.6.2011)