Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Politické šarvátky i soukromý život 36. prezidenta USA Lyndona Johnsona na počátku jeho politické kariéry.

V tomto mnohovrstevnatém portrétu 36. prezidenta USA Lyndona Johnsona se Randy Quaid, který za svůj výkon získal Zlatý globus, úspěšně vyhýbá karikatuře i klišé. Televizní snímek pokrývá období 1934 až 1963, zaměřuje se však na počátek Johnsonovy kariéry, sleduje zrod jeho ne vždy čisté politiky i jeho vývoj z kongresmana přes senátora a vůdce nejvýznamnější parlamentní strany až k viceprezidentovi. Navzdory všem překážkám při Johnsonovi stojí jeho věrná manželka Lady Bird (Patti LuPone), jejíž věrnost zůstává nedotčena, i když její manžel vesele flirtuje s jinými ženami. V roli Johna F. Kennedyho se objevuje Charles Frank, a právě díky atentátu na Kennedyho se zdráhající se Johnson stává prezidentem, po čemž vždy toužil, tak vysoko chtěl ovšem vystoupat díky svým vlastním schopnostem. Několik dní před premiérou 1. února 1987 kritizoval Larry L. King v časopisu TV Guide nepřesnosti, které se ve filmu vyskytují. Divákům však nešlo o absolutní pravdu a namísto toho toužili spatřit Randyho Quaida v roli nezapomenutelného prezidenta Johnsona. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (3)

LoArmistead 

všechny recenze uživatele

Film to není špatný. Historika sice ničím novým nepřekvapí a některými nepřesnostmi ho dokonce naštve, ale pro méně zasvěceného diváka je zajímavým pohledem na život Lyndona B. Johnsona. A protože Johnsonova éra nepatří u nás zrovna k těm známým kapitolám moderní americké historie, stojí tento film za shlédnutí. Škoda jen, že ještě nevzniklo pokračování o Late Years Lyndona Johnsona. Film totiž končí atentátem na Kennedyho a o válce ve Vietnamu nebo o boji za občanská práva na Jihu, což jsou hlavní symboly Johnsonova prezidentství, se tudíž nic nedozvíte. 3 hěvzdy si to ale zaslouží. Za neotřelé téma, výkon Randyho Quaida a za to, že JFK tu ten klasický hodný a úžasný hrdina. ()

plechulka 

všechny recenze uživatele

Jeden z životopisných filmů, který se dá shlédnout místo dokumentu... jeho zajímavost se pak odvíjí od toho, je-li pro vás titulní postava zajímavá a chcete-lise o ní něco víc dozvědět. Já jsem se ve škole (jak praví klasik - "mimo jiné") samozřejmě nedozvěděla, že LBJ neměl ani tak problém s JFK jako s jeho bratrem .... ()

Reklama

Galerie (6)

Reklama

Reklama