Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

P1tr

Z původního dlouhého komentáře zdůvodňujícíhi proč dávám 4 hvězdy a ne 5 jsem byl po přemýšlení a opětovném shlédnutí sám sebou donucen snížit na tř. Proč? Je to slátanina, která neví co chce. Trailery nás připravovaly na nejtemněší komiksovou jízdu, ovšem dostalo se nám trapné romantiky bez špetky temna. Od doby, co Parker "dostal" černý oblek se začal chovat jako blbec a začal se česat jako nejtuctovější emouši. Místo abychom po jeho přerodu začali cítit temno se nám dostalo tuctové romantické komedie, kterou sem tam prošpikují akční scény. Další neprominutelnou chybou je Venom, který se tu ukáže jen na půl hodiny a to ještě v dosti pochybném provedení. Takhle se do filmového zpracování slavného komiksu zapracovává nevětší záporák? To ani náhodou. A závěrečné Spider-Manovo odpuštění Sandmanovi? To už je vrchol, který po předchozím průběhu ani nepřekvapí. ()

Pipes

Po vizuální a zvukové stránce na jedničku. Atmosféra byla taky dobrá. Co mi na třetím pokračování Spider-mana vadilo je jakási dějová neucelenost. Jde zde především o skupinku efektních scén, mezi kterými je takové pěkné nic. Také záporní postava není nic moc (vizuální stvárnění samozřejmě ano = výborný Sandman). Celkově vzato se ale film celkem vydařil - divák se nenudí (aspoň já ne), kochá se krásným vizálním stvárněním a.. to je vlastně všechno (někomu to ke spokojenosti stačí). Řekl bych lepší 3*. ()

Almásy

najvacsie sklamanie tohto roka. nevyuzite sance utopene v bessonovsky prisernom scenari. ako samostatny film by to mohlo fungovat ale s prihliadnutim na to ze filmu predchadzala uzasna dvojka, je spidey 3 jeden velikansky pruser ()

Borat

Jelikož mám Spider-mana rád, tak mu dávám za 3*, ale kdybych ho neměl rád, tak by dopadl hůře. Režisér Sam Raimi si nevzal to dobré z předešlých dílů a vsadil na své schopnosti. Bohužel. Film má až moc (pro mě) nekonečně dlouhých scén s tetičkou a plačícím spidermanem a M. J. Jediné co film drží, jsou bojové scény se záporným Sandmanem (na kterém se grafikové asi vyhráli) a záporným Spider-manem. Prot bych se v příštích dílech (jestli nějaké budou) držel osvědčených bojových scén a zkrátil dlouhé, nicneříkající pasáže.|65%| ()

V-Ray

Po vizualní stránce dokonalé. U některých častí jsem měl pocit jako u přiblblé komedie. Velice mě pobavil Bruce Campbell:) No každopádně jsem čekal silnější dějovou linii. Lepší 3 hvězdičky.. ()

Molir

Naprosto pohodova letni zabava - nic vic jsem necekal a tak jsem byl naprosto spokojen :-) [a libil se mi tento dil rozhodne vice jak dil druhy] ()

silent cut

Spiderman nikdy nepatřil mezi moje extra oblíbence. Pro mě je to jakýsi Mirek Dušín komicsového světa a spolu se Supermanem jsou pro mne tím svým optimizmem tak trochu nudní... Tento pohled na věc Sam Raimi nezměnil, ale u prvního i druhého dílu jsem si díky skvěle odvedené práci všech zúčastněných na Parkerovo ostentativní slušňáctví ani jednou nevzpomněl. TROJKA... Příběhová linie mi připomíná argentinskou telenovelu v kapesním vydání. Kromě obligátních patnácti minut můžete jít prakticky kdykoliv na záchod / něco si uvařit / projet se na kole a o nic podstatného nepříjdete. Parkerovo černé období je sice na poslech hezká věc, ale běhat po ulici a kroutit bokama jak dement dovedu taky. Akce je sice monumentální, ale co na tom, že efektu je docíleno tím, že hrdinové padají pouze do větších hloubek... Co se Mary Jane týče, její výraz se od jedničky nezměnil a i přes všechna comicsová pravidla a nařízení bych doporučoval ji na počátku čtvrtého dílu odstranit... Nevím sice, o čem čtyřka bude, protože Sam Raimi se zřejmě vzhlédl v četbě Jackie Collins... ()

hot_spot

Silně přesentimentalizovaná a hlavně překombinovaná podívaná, jejíž hlavní problém spočívá ve snaze skloubit materiál, který by stačil na dva filmy. Vtipům chybí šmrnc (opravdu otřesná je variace na Jima Carreyho v Masce zahraná Maguirem), kompozice je chvílemi opravdu prapodivná a jedinou jistotou tak zůstávají špičkové akční scény. Horší hodnocení ale nedám, protože celkově jsem z toho zas tak špatný pocit neměl a letošní rok ukázal, že adaptace komiksů se dají odfláknout mnohem víc. /// Po druhém shlédnutí musím ještě bod srazit. Tenhle film je prostě k smíchu. ()

Pecival

Tenhle film jsem prežil bez psychické újmy asi jenom proto, že jsem v kritických pasážích mačkal pravou šipku :) Ale popořadě: Nejdřív co se mi na filmu líbilo. A to byla jednoznačně postava Jamese Franca. Že to není úplnej looser mě utvrdil již Tristanovi a tady konečně dostal šanci předvést něco jiného než afektované kvičení o svém otci a podobný crap. Kromě poslední části filmu byla jeho postava jednoznačně to nejlepší co film nabízí. Tak to byly plusy a teď k tomu horšímu. Moudra jsou snad ještě horší než minule, dialogy mi přijdou zcela banální, "romance" s "tou ženskou z laborky" naprosto nedotažená, akce v zásadě nepřehledná, záporáci bez pořádného prostoru nejsou "uvěřitelné" postavy, ale pouze objekty, které scénárista umístil do filmu, aby nějak zaplnil místo. O tom, že většina akce je bezúčelně prokládána juchajícími lidmi skoro škoda mluvit. Tak a teď zdaleka to nejhorší. A tím byla Peterova přeměna v "toho zlýho". Pominu-li dosti úděsnou patku (nebo co to), tak při pohledu tancujícího Maguira ulicí po němž se dívají zaluskně všechny ženské okolo se mě jímala opravdová hrůza. To bylo ale nic proti šílenenýmu tanečnímu číslu v baru. To už vypadalo jak z laciných muzikálů nebo proste z nějaký parodie. Buď je Raimi na fetu nebo vážně nevím (třeba mi unikla nějaká zásadní myšlenka). Abych jenom nenadával, některé pasáže filmu se mi líbily (třeba první zhmotnění sandmana). Každopádně po dosti solidní jedničce a ještě nadprůměrné dvojce, je to velký sešup dolů. ()

Philoun1

Celou dobu sem si říkal jestli dám tři nebo čtyři hvězdy. Film, hlavně ke konci, hraje hodně na city, což není vůbec na škodu, ale počet záporných hrdinů, ze kterých se posléze stanou dobří a naopak, no je jich prostě moc přímo přeplácáno a když sem v pozadí za spidermanem uviděl americkou vlajku tak sem si řek: Ne tohle je moc. ()

Styxos

Ježiši Kriste! Sam Raimi se asi musel zbláznit, když natočil takovouhle sračku a pak ji vypustil do světa. Co se stalo se Spíďou s druhého dílu, který by klidně obětoval svůj život, jen aby zastavil ten vlak??? Tohle je obyčejný namyšlený floutek, který si myslí, že se mu každý bude klanět, jen aby mu ukázal, jak ho zbožňuje. A když už konečně posedne symbiont, proč se chová jako blbec, tancuje na ulici a snaží se zalíbit holkám? Proč se z něj nestal pořádný parchant???? Doufám, že si příští dá Sam pozor a nenacpe tam vše co má rád. To by to s ním už nemuselo dopadnout dobře. Prozatím je to hodně špatné zakončení slavné filmové série o jedné z mých oblíbených filmových postav. ()

Specs

Hlášky: (Mary Jane čte Petrovi recenzi z novin o jejím pěveckém vystoupení.) Mary Jane Watsonová: - "Mladá slečna M. J. Watsonová je pěkná žena. Milá na pohled, ale ne na poslech. Její slabý hlásek se nedostal dál než za první řadu." Peter Parker: - "To není pravda. Byl jsem tam." Mary Jane Watsonová: - "Seděl jsi v první řadě." & Harry Osborn: - "Na střední jsem tě chránil, ale teď ti nakopu prdel." & Peter Parker: "Cokoliv se nám postaví do cesty... Jakoukoliv bitvu musíme svést sami se sebou, vždy máme na výběr. Můj přítel, Harry, mě to naučil. Vybral si a vydal ze sebe vše. To právě volba z nás dělá ty, kým jsme. A vždy si můžeme vybrat to, co je správné." ()

IMPAIRED

Hezké efekty. Zbytek příběhu, platí to co jsem napsal k jedničce, plus + proč proboha nemohl zůstat zlý? Ta černá vypadá tak stylově! A mohl by aspon sbalit daleko lepší kusy než hlavní aktérku (nehledě na to že na takového ubožáka se měl už tak nezvykle dobře). ()

Andrew78

Ohromné zklamání. Přitom to vypadalo všechno tak nadějně. Dokázal bych překousnout nevyužitého Sandmana, hloupou linku s Mary Jane, otravného Edwarda Brocka, příšerný soundtrack a spoustu dalších věcí. Ale že se z hlavní postavy udělá hloupý, trapný a nesympatický pitomec, to je vážně tristní. Jako bonus naprosto nevyužitý potenciál Venoma, který je zrozen jen kvůli pár minutám. Mělo to vůbec cenu? Takhle zahozenou šanci jsem už dlouho neviděl. Spider-Man 3 zkrátka není podobný svým předchůdcům. A to je výrazně na škodu. Skvělý příklad toho, co dokáže špatný scénář, spousta postav a ohromný rozpočet. Snad se studio poučilo a chystaný restart celé série se ubere původním nebo zcela odlišným směrem. ()

Fony

Po druhém dílu jsem si říkal, že to už horší být nemůže a třetí díl musí být zákonitě lepší. Měl jsem pravdu tak napůl. Je to stejný průšvih jako díl druhý s tím rozdílem, že se zde navíc nachází několik silnějších momentů, které dokázaly na okamžik vtáhnout do děje a bavit (finální bitka). Ale ani ty nedají zapomenout na hektolitry patetických výlevů a sentimentálních klišé, které se můžou směle měřit s romantickými filmy německé televizní produkce. Místy je to slušný akční film, většinou je to slabá (a nechtěná) komedie. ()

spikey1

První díl, byl ve své době absolutně geniální. Druhý zachraňoval svým hereckým výkonem Molina, ve třetím díle, měl být hlavním tahákem Venom, ale kromě ohromného digitálního balastu a písku, který budete po filmu vysypávat ze všech svých kapes rychle vysypete i zážitky z filmu. důkaz, že méně je někdy více než megalomanství. ()

Masrii

Škoda, velká škoda. Film je sice z hlediska akčnosti nadprůměrný, ale z hlediska vtipnosti a "romantiky" je to fakticky ubohé. Po předchozích dvou dobrých dílech je toto jedno veliké zklamání. 50% ()

DeathTheKid

Příběh slabší než v jedničce, vlastně v podstatě téměř o ničem, jen se dořešují nedořešené věci. Nebo se spíš rozpitvaly věci, které to umožnily (smrt Bena). Všechno okolo už je jen omáčka - pár dobrých vtípků, dobré akční scény (asi nejlepší z trilogie) a hlavně to dost zachránil soundtrack. Ten je opravdu peckovní a já se při každém songu úplně rozpouštěl. Škoda, Raimi měl dvojkou nakročeno k solidnímu zakončení, ale zpackal to. Jednička byla klasika, začátek Spideyho, dvojka byla skvělá, lepší než jednička po všech stránkách a trojka přesně naopak. ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)