Fullmetal Panic? Fumoffu

• Japonsko フルメタル・パニック? ふもっふ (více)
Japonsko, 2003, 5 h (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Šódži Gató (kniha), Dódži Šiki (kniha)

Kamera:

Rjúta Nakagami

Tomokazu Seki, Sacuki Jukino, Akio Ócuka, Mamiko Noto, Šin'ičiró Miki, Džunko Noda, Iššin Čiba, Júdži Ueda, Ken Narita, Majumi Asano, Mikuni Šimokawa (více)

Epizody(12)

V druhé řadě FMP Fumoffu se příběh odehrává převážně ve školním prostředí s hodně komediální stránkou, ale nic neochrání Kaname Chidori před možným nebezpečím než neohrožený seržant Sousuke Sagara, který je Chidori vždy nablízku. S únosy, nečekanou návštěvou, ale i s místním ragby týmem si Sagara poradí. Sagara ve Fumoffu vyvede jestě víc vylomenin než v původním FMP. Chidori zde předvede mnoho lepších boxerských úderů než minule. Ve 12dílném pokračování mají méně prostoru oblíbené postavy jako Melissu Mao nebo vždy veselý KurzeWeber. (Roby)

Tichošlápek

Nejvíce jsem se nasmál první sérii School Rumble, která obsadila první místo. Druhé místo získává seriál+ova Seto no Hanayome. A nakonec, třetí místo získává tato série! :-) Bylo to skvělé. Vtip, děj i pointy. Nejvíce mě rozesmálo, když Sagara zapomněl přinést sešit Kaname a ta div nezešílela. Byl jsem tomu moc vděčnej za to, že jsem se zas jednou poořááádněěě u obrazovky zasmál a tak za odměnu dávám 5*. :-) ()

TaanStari

Bavilo mě to mnohem víc než souboje mechů. Vlastně je to podle mě jedno z nejlepších komediálních anime. Nejlepší díl: 2b. ()

Five By Five

Namiesto robotov - kostýmy prerastených mončičákov.... Šialenosť! ... ale naozaj zábavná...:) Jediné, čo mi tam tak viac vadilo, okrem malého počtu dielov - bolo to so školníkovým kaprom.. naozaj zbytočne hnusné / kruté...:( ()

glitter

Na to, že mě občasný humor v samotném Full Metal Panic! oslovoval pramálo, jsem se u Fumoffu bavila neskutečně! Dvanáct výborných dílů, které jsou pro mě rozhodně o pár stupňů výš než původní FMP. Nevím, co bych měla vyzdvihnout nejdříve, ačkoliv ono se asi ani nejde zaměřit na jednu věc. Snad jen všechny ty hlášky a hlavně...Bonto!! ()

Radek.SCH

Na první sérii se mi líbila právě ta romanticko-komediální lilie ze školy, světe-div-se, tvůrci se rozhodli mi dát celou jednu sezónu ze školy. A dopadlo to... hodně blbě. I když tomu sluší poloviční stopáž a rychlejší tempo, dramaturgicky jsme se dostali do slepé uličky. Postavy jsou vehnané do krajnosti (vlastně to jsou špatné parodie sebe sama z první série) a každý díl je (většinou) rozdělen ještě na dva poddíly, které navíc spolu téměř nesouvisí. Navíc se v nich neděje nic pořádného, podstatného ani... no, ono se tam vlastně neděje NIC. Po pár dílech vás přestane bavit model Sagara udělá naprostou kravinu (už i házení granátu na chodbě nemá takovou šťávu), Kaname ho za to zmlátí. A tohle se v každém díle opakuje dvakrát, třikrát. Psychologie postav veškerá žádná (obzvlášť Sagara by se po pár měsících v reálném světě určitě naladil na podobnou vlnu, jako většina vrstevníků a rozhodně by pořád nebyl tak dementně-nechápavý). Humor už taky často selhává (Fumoffu??). A ani se mi nechce věřit, že ani po 36 dílech (!) se vztah Sagary s kaname NIKAM neposunul (oni se o tom dokonce ještě ani nebavili)! Jak něco takového může být v TOP 200?? Nedívat, a když už je pozdě, tak rychle zapomenout, že jste viděli. ZBYTEČNÉ. - 50 % ()

kubka4

Tak tohle bylo fakt něco :D Myslím, že mě bude pusa z toho neustálého smíchu bolet ještě hodně dlouho... Pokud se vám líbili vtipné scénky z původního Full Metal Panic!, tak rozhodně nezapomeňte zhlédnout i Fumoffu. Doopravdy jsem místy až umíral smíchy :D Sagarův přímočarý, nevybíravý a poněkud extrémní přístup k věcem ho neustále dostává do problému, o kterých by se vám ani nezdálo. A do toho tu máme Chidori, která ho musí neustále kontrolovat a případně ho pořádně profackovat, aby si uvědomil, co udělal špatně. Samozřejmě se přidají i další postavy, z nichž někteří jsou staří známí z původní série (např. Tessa, Kurz, Mao, atd.). I hudba je až překvapivě dobrá na to, že je to vlastně jen takový speciál k původnímu anime. Jen škoda, že to nemá trochu výraznější a souvislejší příběh... - 100% ()

JimiH

Oddechovější, leckdy dost zábavné, ale chybí tomu nějaká provázanost a větší hloubka originálu. Ale minimálně kvůli postavě Fumoffu to stojí za to ;-) ()

Allcinna

Jsem teda velice nemile překvapena, že tenhle ujetý komediální paskvil se pyšní nálepkou Full Metal Panic. Osloví tak maximálně skalní fanoušky série anebo ty z vás, co si potrpíte na mělký humor.... No, tak teda funguje fan service? Jdu blejt, velebnosti. ()

Angelos

Pokud se Vám líbil humor v původním FMP, tak není co řešit. Fumoffu je ještě šílenější a vtipnější, než jeho předchůdce. Absence mecha akce a zaměření spíše na komediální část seriálu prospěla, díly s Bontou a Tessou byly opravdu parádní. Jako v původním FMP se dočkáte pěkné animace a povedeného soundtracku, který je možná ještě lepší, než v původním FMP... Celkově velmi pěkná oddychovka, kterou bych doporučil všem méně náročným... 9/10 ()

Moiraine

Líbilo se mi to víc, než původní seriál, ale na ty 4* to pořád není. U pár epizod jsem se hodně nasmála, ale u těch ostatních zas skoro vůbec. Přijde mi to hodně nevyvážené. Celých 12 epizod stojí na tom, že Sagara je opravdu kolosální lama, což se postupně může už trochu ohrát. Možná, kdybych jednotlivé díly sledovala s větším časovým odstupem, nepřišla by mi většina vtipů tak moc podobná. Ale Bonta-kun je boží. ()

Lettanea

Keby som nevidel obyčajné FMA tak by som to určite hodnotil lepšie, ale ten vývoj (aspoň malý) ktorým postavy prešli vo FMA tu chýba, sousuke je totálne tupý a kaname ho vždy len "zdrbe" a na tom je celá sranda... V jednotke tam bolo medzi nimi viac náznakov a to mi tu určite chýbalo :( . Jediné čo fakt stojí za pozretie je dvojdiel s Tessou, Mao a Kurtz boli výborní :) Absencia príbehu bola tiež veľkou chybou, nemal som dôvod pozerať ďalšie časti, na mesiac som seriál prerušil... 3* ()

pekas

Vzhledem k tomu, že první série se chvílema brala příliš vážně a přestávala být zábavná, jsem na začátku druhé byl dost skeptický a málem jsem to zabalil. Pak jsem pochopil, že těchto dvanáct dílů je mnohem odlehčenějších a jen komických, téměř bez návazností na sebe a začal se náramně bavit. Dokonce jsem se párkrát nahlas zasmál a chvíli vydržel, což se mi v posledních letech stává bohužel zřídka. Navíc holky tam začínají být nebezpečně sexy (dvoudíl dovolené Tessy). Tak vypnout mozky a pozor, od desíti se střídají strany! 85% ()

Lighter

Dost vtipná anime série a ta Tessa s tím submisivním hláskem, přesně můj typ! Díly s ní byly jasně nejlepší. Návštěva v lázích a celkové zahrávání si z nahotou bylo podáno opravdu velmi originálně a komicky. Rozhodně doporučuji jako anime k odpočinku. ()

DExUS

Pôvodný seriál mal byť a je prezentovaný ako hard core mecha akcia, no nieje tomu úplne tak. Pokračovanie "Fumoffu" je zasa len zbierka humorných udalostí medzi Chidori a Sousukem. Animácia postáv a dabing je rovnako dobrý keď nie lepší ako v pôvodnom seriáli. Vďaka absencii akéhokoľvek spojitého deja je v jednej epizóde je aj viac "poviedok" čo sa mne osobne veľmi páčilo. Myslím že tam nebola ani jedna slabšia epizóda, bavil som sa pri každej rovnako dobre. Fanúšikom pôvodného seriálu plne odporúčam. ()

3KAVKY

He, he! Ještě teď mám slzu v oku od smíchu. Opravdu. Krátké epizodky v tomhle duchu jsou přesně tím pravím, co potřebuju na odreagování. Možná sice trochu ecchi, takže spíše pro dospělejší publikum, ale to já už dlouho jsem, takže naprosto v pořádku. Upřímě se divím, že se Sagarův bojový exoskelet špatně prodával. Vůbec nechápu proč:-) Kdo neviděl, nepochopí. Kaname a Sósuke kolem sebe neustále krouží jako dva satelity bez toho, aniž by se kterýkoli z nich vyznal tomu druhému. Což je na romanticko/komediálně laděný seriál hrubý nedostatek. ()

Sethiel

Že je to dobrá (a dost prdlá) zábava už tu zaznělo mockrát, já bych za sebe ještě vyzdvihl úvodní znělku (tu původní, v prvních dílech), která je prostě skvělá a snad lepší než seriál samotný. ()