Epizody(14)

Schmauzik

Na seriál jsem narazil úplně náhodou a v té době jsem neměl moc co dělat, takže jsem si sehnal hned 2 série. Při prvním sledování jsem hltal celou první sérii, nyní při opětovném sledování už jí ale považuji za nutné zlo a úplné počátky se všemi mouchami a podivnostmi, které už třeba netrápí další série. Přelom 1. a 2. série mne už pak nadobro přimkl k doživotnímu fanouškovství... ()

rostsoft

Když jsem koukal na první díl, měl jsem pocit, že si autoři dělají srandu. Ovšem u druhého a všech následujících dílů jsem pochopil že tomu tak není. Triky jsou tak zaostalé že Star Wars z roku 1977 má triky o dost lepší než toto dílo. Furt přemýšlím, co se vlastně stalo, co je vlastně špatně. Když vezmu v potaz že v roku 2001 vznikl první Pán prstenů s naprosto famózními triky tak prostě musím přemýšlet nad tím, jestli to byl úmysl, nebo jestli dostali prostě tak málo peněz. Uvidíme, jak budou vypadat další řady, páč tato mě technicky rozhodně neuspokojila, a ani děj nebyl nijak famózní. Když se kouknu na první souboj Titánů, ten má také triky otřesné, ale vznik o 23 led dříve, jenže ten má aspoň famózní příběh, takže mu ledacos prominu. ()

stuj

Slabé a někdy přímo hloupoučké. Speciální efekty jsou hodně levné, takže spíše k smíchu. Ani hlavní postava není moc sympatická. Jdu do další série jen proto, že Doctor Who je přeci "kultovní", takže na tom za čas něco být musí, uvidíme tedy. ()

MrMartinTm

Doctor Who je bez debat můj nejoblíbenější seriál všech dob a i když si myslím, že jeho první série (tedy spíš první série po té, co byl v roce 2005 obnoven) není ta nejlepší, určitě není špatná. Musím určitě ocenit to, že ze všech moderních sérií má první řada asi nejvíc „klasický“ feeling, který svými příběhy, svými efekty a celkově vším opravdu připomíná Doctora Who ze 70. let. Christopher Eccleston v hlavní roli je naprosto boží a mě hrozně mrzí, že nezůstal na víc než právě na tuto jednu sérii. Rose je jako postava taky fajn, je zde určitě méně otravná a sympatičtější než v pozdějších řadách. K samotným epizodám, střídají se zde poměrně dost solidní díly (mezi mé favority určitě patří dvojice horrorových epizod z druhé světové války, Empty Child a Doctor Dances) s ne moc povedenými (třeba úvodní epizoda Rose fakt není moc dobrá a nedivil bych se, kdyby to některé lidi doslova odradilo od sledování tohoto seriálu :D). Další věc, co určitě není moc povedená, tak jsou počítačové efekty, které prostě nevypadající moc dobře (jasné, je to televize v roce 2005, ale i tak), to naopak celkem vyvažuje kvalita setů, kostýmů a celkově praktické části vizuálu, která je velmi povedená a třeba Slitheeni ze 4. a 5. epizody vypadají velmi dobře (kromě té jedné scény, kde běhají, která je udělaná přes počítač :D). První řada Doctora je celkově celkem povedená a myslím si, že je to takový krásný otvírák, který připravuje půdu pro budoucí série. 7/10 ()