Reklama

Reklama

Letopisy Narnie: Princ Kaspian

  • USA The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (více)
Trailer 6
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA / Polsko / Slovinsko / Česko, 2008, 150 min

Princ Kaspian z rodu Telmarínů, právoplatný dědic trůnu, bojuje se svým strýcem, samozvaným králem Mirazem, o moc a je pronásledován jeho poskoky, kteří mu usilují o život. V nouzi zatroubí na čarovný lesní roh a pomocí teleportace přivolá ze školních lavic zpět čtveřici sourozenců z válkou sužované Británie, aby mu pomohli naplnit dávné proroctví. Za pomoci skřítků, kentaurů, minotaurů, mluvících zvířat a dalších členů živočišné říše budou muset Kaspian, Petr, Zuzana, Edmund a Lucie bojovat o zdánlivě ztracený trůn, pomstít smrt Kaspianova otce a obnovit stav spravedlnosti v říši, kde se sourozenci odměnou za svou statečnost stali králi a královnami. Podaří se jim zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí? (TV Nova)

(více)

Videa (8)

Trailer 6

Recenze (652)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $200miliónovTržby USA $141,621,490Tržby Celosvetovo $419,649,086Tržby za predaj DVD v USA $100,640,794 //počet predaných kusov 5,562,857║ Po nie moc výraznom prvom filme o Narnii, prišlo ešte o dosť nevýraznejšie pokračovanie, ktoré na svojej vyše dvojhodinovej ploche nič zvláštne nepredvedie a len ponúka už mnoho krát otrepané scény, hlavne že natočené za neskutočné veľké peniaze. Okrem nezáživného príbehu, kde je všetko naokolo pasívne nudné, sú aj taký záporáci len takými úbohými štatistami premávajúcimi sa po pľace, takže z hereckého osadenstva žiadna výnimka a všetci si len odbijú svoje repliky bez toho aby tam vložili niečo zaujímavé, niečo čím by svoju postavu obohatili a prijmeli uveriť jej počínanie v tomto príbehu. Napríklad vedľajšie postavy od malých myší až po trpaslíkov sú maximálne otravné a taký princ Caspian je len premávajúci sa cukruš po pľaci, nič viac, jeho postava je rovnako prázdna ako ostatné. Z nudnej atmosféry filmu to vytiahnu len občasné záblesky lepších sekvencií pretavené v niektoré vydarené súboje(samozrejme nič prevratné nejde ale aspoň trošku potešia oči) a k tomu sa zo šedého priemeru vymyká hlavne výborná hudba od Harry Gregson-Williamsa a popri tom vycibrená vizuálna stránka filmu zasadená v tom nešťastnom scenáristickom vákuu. Po trikovej stránke ide o dnes už klasický štandart aspoň z tej trikovo lepšej polovice filmu, nuž dočkáme sa samozrejme aj občas tej odbitej animácie, hlavne pri náletoch na hrad či ponad bojujúcu armádu rytierov na koňoch, tam to vyzerá všelijako len nie dobre. /40%/ ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Za Narniuuu, za Aslanaaa! Tak takéto prázdne výkriky si scenáristi môžu strčiť niekam! Je síce pravda, že tvorcovia priblížili príbeh tentokrát viac dospelejšiemu divákovi, za čo im patrí pochvala, no zároveň si musia uvedomiť, že podobnými klišéovitými príhovormi v rozhodujúcich scénach filmu si reputáciu a dôveru k ďalším dielom jednoducho nezískajú. Scény bojov majú neskutočne monštruózny spád, sú originálne a napínavé. Ale stavať celú úspešnosť filmu len na nich je ozajstná trúfalosť, ktorá sa im tentokrát znova vypomstila. Ukončenie filmu potešilo, detskí herci mali na mňa tentokrát lepší vplyv, no priehľadnosť scenára, ťažkopádny rozjazd filmu a niektoré rozvláčne scény ho razom sekundy zmazali. Pokračovaniu dávam šancu len za predpokladu výmeny (hlavných vinníkov) štábu, prítomnosť Aslana je podmienkou. 65%. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Ač žánr fantasy, tak knihám se pro samou hloupou agitku hrubě nedostává právě fantazie. V tomhle bodě zůstal Adamson předloze věrný. Natočil rutinérskou rodinnou podívanou o tom, kterak čtvero nezletilých fracků, za pomoci neuvěřitelně egocentrického chlupatého Ježíše, pobije stovky nevinných otců od rodin. A navzdory těžce směšným závěrečným patnácti minutám (i když pojízdná zbrojovka Dědy Mráze z jedničky zůstala nepřekonána) a nic moc tempu je to lepší film než minule. Pěkně se na to kouká, dobře se to poslouchá (pokud tedy zrovna nemluví Lucinka s Aslanem), Dinklage, myšáci a záporáci to celkem táhnou, ale ubohost dětských “herců”, především představitelky Lucinky, přes veškerou snahu přebít nedokáží. Kratší stopáž, snesitelná děcka a režisér s fantazií by z toho možná vykřesali více. Ovšem zase tak moc pravděpodobné to tedy není. Takže za tři slaboduché a vratké hvězdičky. ()

Pumiiix 

všechny recenze uživatele

Nějaký pokrok k lepšímu od prvního dílu je znatelný docela rychle. Zlepšila se kamera, herci povyrostli a jsou více snesitelní, i když ta Lucinka štve pořád stejně. Přibyl docela solidní Princ Kaspian. Opět se hodně kopíruje, ale aspoň má akce lepší spád a lépe se na ni dívá. Zvířecí postavy vypadají opravdu dobře, nejvíce mě bavil rytíř myšák ;-) Celkový dojem, ale není nijak světoborný, radil bych příště znatelně snížit délku filmu, ale přidám jednu hvězdu oproti jedničce. 6/10* Doufám, že se každým dílem bude kvalita zvyšovat. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Neviděla jsem to celé, ale chápu správně, že to je film o tom, že i myši přeceňují význam ocasu? A princ Kaspian byl opravdu fešák. Stačí to na hodnocení vyšší, než je zdejší průměr? Až budu každý den potkávat pravidelně aspoň jednoho tak hezkého chlapíka jako je Kaspian, tak hodnocení snížím. Nebo až budu denně potkávat mluvící myš, mě ten ukecaný hajzlík docela bavil. edit Viděla jsem to celé a pořád jsem na stejném. Docela roztomilý dětský film, hezká mluvící myš, hezký hlavní hrdina. A vlastně i ty holky mi takhle o rok či dva starší připadaly dívatelnější. ()

Galerie (87)

Zajímavosti (36)

  • Reklama za dětmi na vlakovém nádraží byla vyrobena pro Strand Magazine, ve kterém Sir Arthur Conan Doyle publikoval své povídky o Sherlocku Holmesovi. (Borat)
  • Během natáčení vypadly Georgie Henley (Lucy) dva mléčné zuby, takže jí museli udělat můstek. (Borat)
  • 130 statistů, kteří hráli narnijská stvoření, nosilo speciální obleky a každý den trávilo řadu hodin v maskérně. Designér masek Howard Berger spolupracoval během se 46 kolegy a dohlížel celkově na 4600 aplikací masek a make-upu. (POMO)

Související novinky

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

27.12.2008

Takhle o svátcích bychom samozřejmě měli informovat výhradně vesele a optimisticky. Místo toho se však tento týden objevilo několik pochmurně laděných zpráv. Nejvíc hýbe internetem (a žlučí filmových… (více)

Useknutá Narnie

Useknutá Narnie

28.11.2008

Zatímco ve včerejší novince jste četli o jedné obdivuhodně se rozbíhající filmové sérii, dnes je tady jedna, která se možná dočká konce dřív, než se o tom producentům zdálo. Ano, řeč je o Letopisech… (více)

Úbytek capartů v Narnii

Úbytek capartů v Narnii

24.06.2008

Princ Kaspian je z komerčního hlediska rozhodně zklamáním. Zatímco první Letopisy Narnie s rozpočtem 180 vydělaly téměř 750, dvojka s náklady 200 prozatím jen s námahou šplhá k třístovkové hranici … (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)

Reklama

Reklama