Reklama

Reklama

Letopisy Narnie: Princ Kaspian

  • USA The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (více)
Trailer 4
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA / Polsko / Slovinsko / Česko, 2008, 150 min

Princ Kaspian z rodu Telmarínů, právoplatný dědic trůnu, bojuje se svým strýcem, samozvaným králem Mirazem, o moc a je pronásledován jeho poskoky, kteří mu usilují o život. V nouzi zatroubí na čarovný lesní roh a pomocí teleportace přivolá ze školních lavic zpět čtveřici sourozenců z válkou sužované Británie, aby mu pomohli naplnit dávné proroctví. Za pomoci skřítků, kentaurů, minotaurů, mluvících zvířat a dalších členů živočišné říše budou muset Kaspian, Petr, Zuzana, Edmund a Lucie bojovat o zdánlivě ztracený trůn, pomstít smrt Kaspianova otce a obnovit stav spravedlnosti v říši, kde se sourozenci odměnou za svou statečnost stali králi a královnami. Podaří se jim zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí? (TV Nova)

(více)

Videa (8)

Trailer 4

Recenze (653)

genetique 

všechny recenze uživatele

Za Narniuuu, za Aslanaaa! Tak takéto prázdne výkriky si scenáristi môžu strčiť niekam! Je síce pravda, že tvorcovia priblížili príbeh tentokrát viac dospelejšiemu divákovi, za čo im patrí pochvala, no zároveň si musia uvedomiť, že podobnými klišéovitými príhovormi v rozhodujúcich scénach filmu si reputáciu a dôveru k ďalším dielom jednoducho nezískajú. Scény bojov majú neskutočne monštruózny spád, sú originálne a napínavé. Ale stavať celú úspešnosť filmu len na nich je ozajstná trúfalosť, ktorá sa im tentokrát znova vypomstila. Ukončenie filmu potešilo, detskí herci mali na mňa tentokrát lepší vplyv, no priehľadnosť scenára, ťažkopádny rozjazd filmu a niektoré rozvláčne scény ho razom sekundy zmazali. Pokračovaniu dávam šancu len za predpokladu výmeny (hlavných vinníkov) štábu, prítomnosť Aslana je podmienkou. 65%. ()

Adam Bernau 

všechny recenze uživatele

Kdo dal těm prasatům právo točit Narnii? I kdybych byl ochoten odhlédnout od toho, že Aslan se tváří jako Santa Klaus na Coca-Cole, a že z celého filmu přetéká směs patetismu a roztomilosti, nemohu pominout, že i jako šablonovitý dobrodružný tzv. rodinný biják to je blbě udělaný film rozdrobený na nějaké ty "efekty" a "akci". Nabubřelé nic. Takže dík Disneyho kurvám teď dalších sto let nikdo Narnii dělat nebude a zůstane tu tenhle paskvil. Upozorňmuji na starší TV zpracování BBC, nejen důstojné, ale i celkově, přes svou hubenost a topornost, nesrovnatelně lepší. I když moje dcera, která na rozdíl ode mne přečetla Prince Kaspiana celého, má opačný názor. No nic: sedumadvacetiletý Kaspian a celá ta záležitost mezi ním a Zuzkou je výborný námět na muzikál v nějakém populárním pražském divadle. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

No je to kravina, co si budem povidat. Prvni film byl v pohode z toho duvodu, ze predloha je fakt silena pohadka a dal se brat tak i film a cloveka to bavilo. Jenze druhej dil je v knize o poznani drsnejsi a jsou tu prevazne boje a to Adamsonovi moc nejde. Ne ze by mu nesli bitvy, ty jsou natoceny velmi hezky, problem je, ze prvni 2/3 filmu vyzniva tak 90% scen nechtene smesne a to i presto, ze se film docela slusne drzi predlohy a do toho je tu navic spousta nelogicnosti. Navic, co se tyce triku, ackoliv jsou v pohode, zadnej vylozene neoslni a obcas to spis pusobi jak animovanej film. To samy v podstate hudba, povedena, ale ze zidle vas nezvedne. No a pak tu je nejvetsi kamen urazu, ctyri naprosto totalne nesympaticky maly parchanti v hlavni roli (navic osklivy), jeden horsi nez druhej, kazdej nekolikrat za film neskutecne trapne machruje, ze ma clovek chut jim rozmlatit hlavu sekerou. Po nich vam uz nevyraznej a nudnej zaporak pride jako fajn zpestreni. Jedinej, kdo snese prisnejsi meritko, je vtipnej hlaskujici trpaslik v podani Petera Dinklage. Navic ceskej dabing je neco otresnyho. Nicmene i pres vsechny ty vytky se musi uznat, ze tech 150 minut utece docela rychle a film nenudi. No tak po druhym skouknuti v originalnim zneni a s nulovym ocekavanim jsem se bavil o dost vic, takze 4*. ()

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Príživník zbúchaný z rýchlika, nakolene a podľa toho vyzerá aj film. Na sterilnú zápletku naroubováné veľmi tupé dialógy, recitované zlými ochotníkmi. O samotnej motivácii postáv nehovoriac, to je na cezdržku. Stantonovi písanie scénara určite nezávidím a druhým dychom skláňam poklonu, že ako režisér dokázal v tejto prekernej situácii uhrať aspoň pat. Vďaka jemu ma druhá Narnia držala pri zmysloch celú stopáž a to som to dal ako 5 hodinový (!) maratón spolu s prvým dielom. Fantazy béčko, ktoré sa berie smrteľne vážne, ale má dve bitky (aj keď vykrádaju LOTRa a KoH, who cares...díva sa na to dobre a srdce bojovníka musí radosťou tancovať odzemok), na ktoré sa môže právom prsiť. V tomto smere môže zatiaľ smutne závidieť Rowlingovej decko a brať si príklad sterilita sama v podobe Golden Compasu, či Eragorna. Spokojnosť, aj vzhľadom na negatívny hype naokolo, ktorému teda veľmi nerozumiem. 70% ()

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

Po zklamání z prvního dílu jsem napsal, že na druhou Narnii nepůjdu. Už tenkrát jsem ale tušil, že vzhledem k mým synátorům to nebude tak jednoduché. Člověk míní a děti mění. Jak se začaly objevovat první komentáře a hodnocení, začala ve mě vzrůstat zvědavost. Proč se právě v tomto případě od sebe tak markantně liší pohled hodnotících na CSFD a na IMDb? První Narnie kromě úvodu s bombardováním Londýna, popravy Aslana a Ledové královny v akci už moc světlých momentů nenabídla. Zato byla k mání spousta táhnoucí se nudy, nějací ti ukecaní hlodavci, nikdo tam nikdy nekrvácel... Ale nechme toho a pojďme k věci: Včera jsme na tom byli. U začátku s porodem jsem si chvíli myslel, že jde o ukázku z nějakého úplně jiného filmu, který nebude zrovna pro děti. Říkal jsem si, že se zřejmě vloudila nějaká chybička, a brzy se vše vysvětlí. Jenže ona to opravdu byla druhá Narnie. Začala jízda. Shrnu to: Všechny boje naprosto dechberoucí, skoro žádná nuda, semtam příjemné překvapení, jen mluvící myšák s mečíkem byl skoro stejný opruz jako Kocour v obludném Shrekovi 2... Kdyby první Narnie byla na téhle úrovni, tak bych si tenkrát tolik nestěžoval. A být malý kluk, jsem teď u vytržení. Takhle furt musím myslet na to, jak kurevsky dobré bitky tam byly, a v jak překvapivě uspokojujícím množství. Obzvláště noční přepadení hradu bylo lahůdkové! A závěrečná bitva (včetně jednoho napínavého souboje muž proti muži) trvá asi tak půl hodiny v kuse. Výživné. Kdyby na konci úplně vypustili Aslana, a nechali ho jen jako zjevení ve snu jedné z dívek (scéna asi tak ve čtvrtině filmu), byl bych v extázi. Takhle to přece jen ztrácí body. Jak působil Aslan v jedničce důstojně, tady se nakrucuje jako papež při setkání s partou svých hardcore fans. Ale ani lev ani myšák naštěstí nemají ve filmu tolik prostoru, aby zcela zničili dojem z téhle jinak parádně natočené bojové (!) fantasy. Ani tentokrát se sice nedočkáme žádných krvavých cákanců á la Barbar Conan nebo Excalibur (i když pozor: budete-li sledovat pozorně, nějakou krev určitě zahlédnete), ale už je to mnohem mnohem lepší než minule. Konečně někdo pochopil, že i děti dokáží ocenit trochu toho brutálního násilí. Připadá mi (stejně jako Jindrosovi), že zdejší špatné hodnocení je jen papouščí efekt, spuštěný Civalem a spol. Možná jednou, až sem na databázi vtrhnou děti, které na Narnii momentálně vyrůstají, průměrné hodnocení a názory na tento film se budou výrazně měnit. Normálně bych dal za 3*, ale toto není normální situace. A proto lehce nadsadím. Musím. Z kormidlování filmové fantasy do neškodně mírumilovných vod už totiž nemám takový strach jako ještě před třemi lety. ()

Galerie (86)

Zajímavosti (36)

  • Meče vojáků krále Miraze (Sergio Castellito) byly vyrobeny z umělé hmoty vynalezené v Kanadě. Stejnou hmotou se kupříkladu lepí tepelná izolace na raketoplány. Zásah takovou zbraní je sice stejně bolestivý jako zásah duralovou replikou, avšak kvůli pojišťovně muselo být vše, co přišlo do kontaktu s herci, z plastu. (Czernozub)
  • 130 statistů, kteří hráli narnijská stvoření, nosilo speciální obleky a každý den trávilo řadu hodin v maskérně. Designér masek Howard Berger spolupracoval během se 46 kolegy a dohlížel celkově na 4600 aplikací masek a make-upu. (POMO)

Související novinky

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

27.12.2008

Takhle o svátcích bychom samozřejmě měli informovat výhradně vesele a optimisticky. Místo toho se však tento týden objevilo několik pochmurně laděných zpráv. Nejvíc hýbe internetem (a žlučí filmových… (více)

Useknutá Narnie

Useknutá Narnie

28.11.2008

Zatímco ve včerejší novince jste četli o jedné obdivuhodně se rozbíhající filmové sérii, dnes je tady jedna, která se možná dočká konce dřív, než se o tom producentům zdálo. Ano, řeč je o Letopisech… (více)

Úbytek capartů v Narnii

Úbytek capartů v Narnii

24.06.2008

Princ Kaspian je z komerčního hlediska rozhodně zklamáním. Zatímco první Letopisy Narnie s rozpočtem 180 vydělaly téměř 750, dvojka s náklady 200 prozatím jen s námahou šplhá k třístovkové hranici … (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)

Reklama

Reklama