Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shakers
  ***

  Oproti jednotke je to dosť slabé, ale aspoň, že ten pekný Narniovský vizuál za doprovodu skvelej Gregsonovej hudby ostal rovnaký. Nie je to už tak okúzľujúce ako prvý diel, ale stále sa to dá pozerať. Bitky, efekty, hudba, kostými, masky, výprava a podobne to všetko je opäť pekne, ale ten scenár je až príliš plochý, priamočiary, priehľadný a nevýrazný. Oblúbený soundtrack: Return of the Lion. 70% - 3*(20.2.2010)

 • Madison
  ***

  Prvú Narniu a jej magické dobrodružstvo milujem z celého srdca a tak nejak som v kútiku duše dúfala, že to tvorcovia nepokašlú a ja budem znova na chvíľu malé dievča očarené dobráckym Aslanom, protivnou Ľadovou kráľovnou a v neposlednom rade tými charakternými okúzľujúcimi bytosťami vypadnutými zo srdca dobrosrdečných tvorcov. Sklamanie z druhého diela sa do mňa postupne zakrádalo, dvaja králi a dve kráľovné postrádajú detské čaro, Aslan sa pred kamerou blysol len tak náhodou, aby sa nepovedalo a kráľovná uväznená v skle, väčší priestor naozaj nedostala. V duchu som sa pýtala: ,,Ako je možné, že niekto dokáže potupiť pekný príbeh a pri tvorení takej nedokonalosti ho nezožierajú výčitky svedomia?!" Áno, teraz zo mňa hovoria emócie diváka vyvedeného z miery, ale predsa, hudba sa zachovala, pošetilý škriatok je náhradou za Tumnusa a Ben Barnes nepotrebuje komentár :) Nenudila som sa, takže druhú Narniu neponížim na úroveň nudných zbytočných filmov.(20.8.2009)

 • HoneyBunny
  ***

  Osobně mě nerozčiluje jednoduchost Narnie, koneckonců je určená primárně dětem. A bylo by trochu sebestředné si říct "Je to pro děcka, je to jednoduchý, hloupý, o ničem. Ale hezky to vypadá." Podle mě mají nějak tahle filmy pro děti vypadat - srozumitelný příběh, hezká vizuální stránka. Po Star Treku taky nikdo nechce zvraty v psychologii postav nebo dramatický oblouk - a stejně funguje. Takže ano, příběhově je Kaspian podrůměrný, vizuálně je na tom dobře, šermující myš je takové sympatické mrknutí i na starší diváky. Děti hrají stejně jako v prvním díle, kde mi ani nevadily, tentokrát se k nim přidává Kaspian, jehož představitel vypadá na plátně víc než dobře (až moc dobře na film pro děti :-). Jen to kouzlo, které měla první polovina Lva, čarodějnice a skříně, se tu trochu vytratilo. A opisovat od Petera Jacksona je opravdu ošklivý zlozvyk.(11.11.2008)

 • Eddard
  **

  Průhledné; to co bylo možná v předloze původní se nyní zdá jako po sté převařené; nechytré, nezábavné, nechytlavé. Tu a tam pěkný obrázek. Chm. Hluboko pod kvality filmových Potterů (LOTRa do srovnání z pochopitelných důvodů tahat nebudu); slabší než první díl; přednost bych druhé Narnii možná dal před Eragonem, což není zrovna velké terno. Takže 40%(30.1.2009)

 • NinadeL
  *****

  Andrew Adamsonovi patří mé velké díky za to, že dokázal z mé nejméně oblíbené části Letopisů vykřesat film, který mi pomohl zapomenout na mé první neslavné setkání s pokračováním Lva, čarodějnice a skříně. Dodnes nepovažuju za největší problém C. S. Lewisovo naložení se Zuzkou a jejím osudem, ale fakt, že si "dovolil" tak hrubě přesadit krále a královny ze Zlatého věku do temného středověku narnijských dějin. Jsem fascinována a obdivuji preciznost a realističnost Telmaru a akceptuji všechny změny, včetně snědého a staršího Kaspiana. Během chvíle mohu zapomenout i na rozpaky, které vzbudil Kaspian v BBC (a inspiroval je pro sloučení s Jitřním poutníkem) a začít ho cele vnímat jako hutné realistické drama. Příběh králů a královen, kteří se opět stali dětmi, se tu plně rozvinul do výtečného střetu autorit. Množství nevyhnutelných chyb, které mají na svědomí Petr i Kaspian, dokonale podtrhují a osvětlují všechny otázky, které vyvolal pro někoho až příliš stručný konec prvního filmu. Patnáctiletá vláda skutečně nebyla jen pouhým snem a ani rok života ve válečném Londýně ji nedokázal v myslích Pevensiových potlačit. Skutečnost, že se při návratu do Narnie setkali s naprosto okouzlujícím Rípčípem a všudypřítomnou Jadis, je už jen pomyslnou třešničkou v přehlídce dokonalosti.(3.2.2009)

 • - Stanice londýnského metra, na které začíná ve filmu Princ Kaspian dobrodružství sourozenců Pevensieových, se vůbec nenachází v Londýně. Roger Ford ho postavil v Henderson Studios na novozélandském severním ostrově. [Zdroj: Falcon] (POMO)

 • - Hlavními natáčecími lokacemi se nakonec staly Nový Zéland, Česká republika, Polsko a Slovinsko. (hippyman)

 • - Herec Skandar Keynes, který hraje Edmunda Pevensieho, vyrostl mezi natáčením Lva, čarodějnice a skříně a filmu Princ Kaspian o téměř sedmnáct centimetrů. [Zdroj: Falcon] (POMO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace