• salahadin

Než jsem toto viděl včera v TV, někde jsem si přečetl, že Kaspiana hraje nějaká popová hvězda, pak jsem se podíval na fotky z filmu a byl tam - bezpohlavní šampón s účesem od "Metropolis Hairdressing". Skoro jsem se bál, že bobra bude hrát Justin Bieber a nějakou jinou artikulující potvoru Hannah Montana. A ve chvíli, kdy jsem si myslel, že se mé obavy rozplynuly jako radioaktivní oblak nad Brčálnílkem, přišel myšák s kordem. Sek jsem sebou o zem jako kuželka, z mrákot mě dostala až resuscitace v podobě hlasité televizní reklamy. A protože jsem člověk, co si televizi skoro neumí ani zapnout (zvlášť když k tomuto úkonu dnes potřebuje více jak jeden ovladač), tak jsem netušil, že Prima do filmu sází reklamy po 20 minutách. Což mě pekelně vytáčelo. Pročež jsem byl nucen poupravit své motto, které v upgradované verzi zní: "Mouše bych neubížil, ale pracovníkům Primy a Novy ano." Dobře, řekl jsem si, budu hodně pít a každou reklamu budu mít aspoň čas zajít si na WC. A ono celý film nic. Zato v noci jsem lítal na hajzlík jak beduín, co objevil v poušti oázu. Když skončil tenhle "film" napěchovaný příšernými herci (zvlášť ti mladí jsou úplně mimo), oddechl jsem si tak, až se vzedmuly i záclony. Mám dojem, že jsem vydržel do konce jen kvůli Peteru Dinklagovi, jehož skřetík byl fajn. Zbytek byl - %ˇ´=´=,-.§ůú=?."!ú( -------> ze strachu ze zabanování zašifrováno. PS: Táhněte do háje všichni, kdo tu melete o nějaké křesťanské propagandě. Lewis byl věřící no a? Se z toho pos****te??(23.10.2011)

• M.a.t.t.

Prakticky totožné klady a zápory ako v predošlom dieli, jediné čo sa skutočne zmenilo su detskí predstavitelia, ktorí za ten čas stihli o niečo podrásť. Adamson sa podľa očakávaní za tie tri roky z predošlých chýb nepoučil a z údajne zaujímavej predlohy nevyžmýkal nič viac ako len neškodnú a niekedy až sterilne vyznievajúcu naivnú rozprávku, ktorej by skrátenie rozhodne nezaškodilo. Ale byť dieťa, tak som v siedmom nebi, je nutné oceniť aj na prvý pohľad zaujímavejší príbeh, čo však z toho, keď jeho veľkú časť zaberajú nie príliš zvládnuté bojové scény. Korunu všetkému nasadzuje nepresvedčivý Kaspian, ktorý má od charizmatického lídra veľmi ďaleko.(22.8.2008)

Známé pohádkové klišé a čekání na velkého lva.Tak nějak by se to dalo shrnout v kostce. Zajívamavé bojové a vojenské momenty, pár roztomilých zvířátek a povedený vodní elementál. Tak nějak by se dala popsat druhá část z pohádkové Narnie. Která už není tak pohádková, krásná a kouzelná, jako v první části. Což mě nejvíce vadilo. Opět se jedná ale o velmi příjemnou zábavu, nejen pro nejmenší. Díky aspoň za to "málo".(14.11.2008)

Obrovské prekvapenie! Oveľa lepšie ako jednotka. Dospelejší prístup, vizuálne premakané (nočné prepadnutie hradu, záverečná bitka ale aj rôzne nápadité zábery kamery - úchvatné), perfektná hudba, menej blbých kecov a aj príbehovo sa mi to pozdávalo viac. Tunajšie priemerné hodnotenie neodpovedá kvalitám filmu. Treba si všímať IMDB. Najlepšie detské fantasy. Som spokojný. 75% P. S.: Po druhej časti sa teším na trojku! A to som po jednotke chcel na celú Narniu zanevrieť.(29.4.2010)

• Fr

Princ Kaspian, následník trůnu zmizel a Narnie má být vypleněna…. Uběhly 3 roky (ve světě fantasy rok) a ,,děti“ stojí před novou výzvou. Pozvednou hrdinsky zbraně a v boji zabíjejí…. – zní vám to taky divně? Film pro děti plný násilí – budiž. Děti ,,to řežou" jako John v nejlepších letech, jsou namyšlené a zvláštní kapitolu by mohli tvořit dialogy. V jednu chvíli by jste jim v cukrárně koupili lízátko a za okamžik přemýšlíte, jestli je nebude lepší poslat na křižáckou výpravu. Vtipu pomálu, akce bídná a o příběhu si netroufám tvrdit, že zaujal alespoň ty, pro které je určen. Myslím děti. Jestli se pletu, tak vězte že kvůli mně, už další díl točit nemusí.(20.12.2008)

• - 19. června 2008 v londýnské O2 Areně zaznamenal snímek historicky nejpočetnější návštěvu své premiéry - 10 000 lidí. (Herr_Flick)

• - Ľudia, pracujúci na výrobe filmu (herci aj členovia štábu), pochádzali z 15 rôznych krajín sveta. Zastúpené boli tieto krajiny: Česka republika, Nový Zéland, USA, Veľká Británia, Austrália, Kanada, Nemecko, Poľsko, Slovinsko, Mexiko, Taliansko a Francúzsko. Na pľaci sa hovorilo deviatimi rôznymi jazykmi. (drake31)

• - Když Zuzana v lese střílí po vojácích, šípy v toulci jí neubývají, ale přibývají. (Terva)