• Hrabka

Slabší než jednička a především dost zdlouhavá, nepříliš poutavá pohádka. 150 minut člověk přečká jen s opravdu hodně velkým sebezapřením. Navíc, pro koho je to vlastně určené? Pro dospělé je to moc naivní a nepříliš zajímavý dějově, pro děti zase násilný. Tato sága mě nijak zvlášť neoslovila. Další díl už zřejmě vynechám. 45%(2.2.2019)

• Djkoma

Nedokážu pochopit, proč se točí filmy směřované na mladší publikum o délce 147 minut. Ono přežít první díl o délce lehce přes dvě hodiny se i přes tu hromadu plastových zbraní, naivního příběhu a nezajímavých postav dalo přežít, ale co skoro 150? Bohužel druhý díl nepřináší žádné velké zlepšení po dějové ani psychologické rovině, která podle mě vypadla ještě před psaním scénáře a divákovi nezbude nic jiného, než sledovat další pohádku, kde bojuje dobro proti zlu v nekonečné metafoře a obyčejnosti. Je strašná škoda, že druhá Narnie vypadá tak obyčejně a odfušovaně, protože má několik příjemných a dobrých momentů, kam určitě nepatří rádoby drsní kluci, kterým nebylo ani patnáct a bojují na život a na smrt s mnohem staršími, zkušenějšími a vycvičenějšími protivníky. Naivita a pohádkovost jde ruku v ruce s ohraným příběhem bez jakékoliv snahy zlepšovat se. Po herecké stránce všichni trochu zestárli, ale není to moc poznat, snad kromě nejmladší postavy, která už nevypadá jako z reklamy na mléčné výrobky, ale jako skutečná dívenka (to neznamená, že není protivná a až příliš náhodně ji všechno vychází:)). Chudý náboženský bratříček velkolepého Pána prstenů může jen v několika málo okamžicích tajně doufat, že se dotkl kotníku svého velkého a neporazitelného bratra, s kterým vyrůstal.(5.11.2008)

Knihu jsem četl ještě před filmem a byl jsem velice zvědav, jak se s ní tvůrci poprali. Když vezmu v potaz, že kniha je napsána pro malé děti, tak se film povedl, i když je to pořád hodně pohádková fantasy. To, že se tvůrci moc nedrželi knihy, je klad i zápor. Např. vložený útok na hrad je určitě plusem, ale některé souvislosti, které byly vynechány nebo zkráceny, mi tam prostě chybí.(28.8.2009)

• CANNIBAL

Co k tomu říct. Pro dospělého málo záživný a pro děti zas moc nasilnický. Oproti tomu je film Pán prsenů úplně zlatej. Není zde v tomto pokračování žádná náprava. Stále všechno ve stejném a přitom by to při troše představivosti určitě šlo. Velká škoda. Postavy mají určitý svůj potenciál k zaujmutí diváka, ale příběhově je to hrozně zmršený.(21.5.2012)

Čekala jsem katastrofu nejvyššího stupně, ale místo toho jsem viděla jeden z těch kvalitnějších popcornových filmů. Celé to stojí na nádherné výpravě, krásné hudbě a úžasných vizuálních efektech. S příběhem už je to horší, ake co se dalo čekat. Nemá cenu srovnávat film s knížkou, protože tam jde úplně o něco jiného. Jinak Adamson se trochu inspiroval jinými filmy (Pán Prstenů, 300...), a i když výsledek bije do očí, dá se to překousnout. A je velká škoda, že Skandar Keynes nedostal větší prostor...(23.6.2008)

• - Stanice londýnského metra, na které začíná ve filmu Princ Kaspian dobrodružství sourozenců Pevensieových, se vůbec nenachází v Londýně. Roger Ford ho postavil v Henderson Studios na novozélandském severním ostrově. [Zdroj: Falcon] (POMO)

• - Role ve filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian není pro herce Warvicka Davise, představitele Nikabrika, prvním setkáním se světem Narnie. Objevil se i v miniséri Letopisy Narnie - Princ Kaspian a Plavba Jitřního poutníka (od r. 1989) jako myšák Rípčíp. (mirliflore)

• - Režisér procestoval při hledání míst vhodných pro natáčení filmu dohromady pět světadílů. Nehledal jen na Arktidě a Antarktidě. (hippyman)