• Trellíno

Nesedět vedle mě chechtající se Cival, tak jsem vyndal propisku a vypíchnul si s ní obě oči a potom si jí narval do uší. 30% jenom za skvělou výpravu a výborný triky (úspěch jedničky se holt aspoň příjemně podepsal nad rozpočtem). Jinak hrůza hrůzoucí a ty tři děcka (Lucinka stále jako jediná snese přísnější měřítka) by mělo už konečně sežrat něco velkýho, hnusnýho a pořádně zubatýho... I když, kdo ví, třeba se Apted pochlapí a ve trojce se mi tohle tajný přání vyplní. Děs na úrovni Eragonu a jednička je proti tomuhle pětihvězdičkověj skvost.(22.5.2008)

Andrew Adamsonovi patří mé velké díky za to, že dokázal z mé nejméně oblíbené části Letopisů vykřesat film, který mi pomohl zapomenout na mé první neslavné setkání s pokračováním Lva, čarodějnice a skříně. Dodnes nepovažuju za největší problém C. S. Lewisovo naložení se Zuzkou a jejím osudem, ale fakt, že si "dovolil" tak hrubě přesadit krále a královny ze Zlatého věku do temného středověku narnijských dějin. Jsem fascinována a obdivuji preciznost a realističnost Telmaru a akceptuji všechny změny, včetně snědého a staršího Kaspiana. Během chvíle mohu zapomenout i na rozpaky, které vzbudil Kaspian v BBC (a inspiroval je pro sloučení s Jitřním poutníkem) a začít ho cele vnímat jako hutné realistické drama. Příběh králů a královen, kteří se opět stali dětmi, se tu plně rozvinul do výtečného střetu autorit. Množství nevyhnutelných chyb, které mají na svědomí Petr i Kaspian, dokonale podtrhují a osvětlují všechny otázky, které vyvolal pro někoho až příliš stručný konec prvního filmu. Patnáctiletá vláda skutečně nebyla jen pouhým snem a ani rok života ve válečném Londýně ji nedokázal v myslích Pevensiových potlačit. Skutečnost, že se při návratu do Narnie setkali s naprosto okouzlujícím Rípčípem a všudypřítomnou Jadis, je už jen pomyslnou třešničkou v přehlídce dokonalosti.(3.2.2009)

Nic jinýho než co se z toho vyklubalo, sem ani nečekal. Sice se jedná o celkem slušný fantasy příběhově i zpracováním, ale to co tam předvádí ty děti, to je příšerný,. ono nestačí, že se jim tam musí řikat králové a z toho největšího trapáčka se udělá král králů pro jistotu, ale ony i jejich postavy jsou příšerně napsaný, kdy pronášej nesmyslný hrdinský kecy, kterým by uvěřilo tak maximálně pětiletý dítě, dělaj ze sebe nehorázný mlátiče, kdy si hravě poradí s celou armádou nějakejch šmejdů, popřípadě si William Moseley dá duel na meče se šéfíkem záporáků a ještě k tomu všemu jsou výrazně nesympatický. Nicméně bitvy i ty souboje jsou fakt moc dobře zpracováný, působí fakt skvěle, triky takřka perfektní a hudba nadrůměrná a kupodivu ty 2 a půl hodiny uběhlo fakt neskutečně rychle, ale ty "dětský" herce fakt nedokážu přenést přes srdce, krom toho on i samotnej scénář je dosti naivně a prokouknutelně udělanej, takže 3* jsou ještě úspěch, když si vzpomenu na ty dialogy připomínající spíš parodii(4.7.2008)

Myslel jsem, že to mám okomentované, a já to přitom měl jako příspěvek v diskuzi. Takže to jen přehodím sem pro svůj přehled v původním znění ze dne 5.12. roku 2010 času 01:31 v noci: No krása, všichni se zapojili do boje. Myši, tygři, jezevci, lidi, kentauři, ptáci, liliputi, stromy, voda a nezapomeňme na lva... Jinak moc natahaný, stačil by konec v 1:45 ... těch 2:23 je docela hodně... Průměr. Btw postupem času bych k tomu vyřkl tento jednoslovný ortel => SLABOTA (25.10.2011)

Rozpočet $200miliónovTržby USA $141,621,490Tržby Celosvetovo $419,649,086Tržby za predaj DVD v USA $100,640,794 //počet predaných kusov 5,562,857║ Po nie moc výraznom prvom filme o Narnii, prišlo ešte o dosť nevýraznejšie pokračovanie, ktoré na svojej vyše dvojhodinovej ploche nič zvláštne nepredvedie a len ponúka už mnoho krát otrepané scény, hlavne že natočené za neskutočné veľké peniaze. Okrem nezáživného príbehu, kde je všetko naokolo pasívne nudné, sú aj taký záporáci len takými úbohými štatistami premávajúcimi sa po pľace, takže z hereckého osadenstva žiadna výnimka a všetci si len odbijú svoje repliky bez toho aby tam vložili niečo zaujímavé, niečo čím by svoju postavu obohatili a prijmeli uveriť jej počínanie v tomto príbehu. Napríklad vedľajšie postavy od malých myší až po trpaslíkov sú maximálne otravné a taký princ Caspian je len premávajúci sa cukruš po pľaci, nič viac, jeho postava je rovnako prázdna ako ostatné. Z nudnej atmosféry filmu to vytiahnu len občasné záblesky lepších sekvencií pretavené v niektoré vydarené súboje(samozrejme nič prevratné nejde ale aspoň trošku potešia oči) a k tomu sa zo šedého priemeru vymyká hlavne výborná hudba od Harry Gregson-Williamsa a popri tom vycibrená vizuálna stránka filmu zasadená v tom nešťastnom scenáristickom vákuu. Po trikovej stránke ide o dnes už klasický štandart aspoň z tej trikovo lepšej polovice filmu, nuž dočkáme sa samozrejme aj občas tej odbitej animácie, hlavne pri náletoch na hrad či ponad bojujúcu armádu rytierov na koňoch, tam to vyzerá všelijako len nie dobre. /40%/(12.12.2008)

• - Herec Warwick Davis musel aplikacemi obličejové prostetiky, která ho proměňovala v trpaslíka Nikabrika, trávit denně tři a půl hodiny. [Zdroj: Falcon] (POMO)

• - Dřevěný most, který se objevuje ve vrcholné scéně Prince Kaspiana, byl postaven přes řeku Soca ve slovinském kraji Bovec a jeho stavna trvala 20 konstruktérům a dělníkům měsíc. Roger Ford se při návrhu mostu inspiroval mostem, který postavil Julius Caesar přes řeku Rýn během bojů s Germány. Aby bylo možné uskutečnit Fordovy plány, museli konstruktéři dočasně odklonit tok řeky Soca. [Zdroj: Falcon] (POMO)

• - Studio Walta Disneye již připravuje třetí pokračování, které má jít do kin v létě 2010. První dva snímky natočil - i v České republice - Novozélanďan Andrew Adamson, třetí by měl režírovat Brit Michael Apted. (jatamansi)