Reklama

Reklama

Letopisy Narnie: Princ Kaspian

  • USA The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (více)
Trailer 2

Princ Kaspian z rodu Telmarínů, právoplatný dědic trůnu, bojuje se svým strýcem, samozvaným králem Mirazem, o moc a je pronásledován jeho poskoky, kteří mu usilují o život. V nouzi zatroubí na čarovný lesní roh a pomocí teleportace přivolá ze školních lavic zpět čtveřici sourozenců z válkou sužované Británie, aby mu pomohli naplnit dávné proroctví. Za pomoci skřítků, kentaurů, minotaurů, mluvících zvířat a dalších členů živočišné říše budou muset Kaspian, Petr, Zuzana, Edmund a Lucie bojovat o zdánlivě ztracený trůn, pomstít smrt Kaspianova otce a obnovit stav spravedlnosti v říši, kde se sourozenci odměnou za svou statečnost stali králi a královnami. Podaří se jim zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí? (TV Nova)

(více)

Videa (8)

Trailer 2

Recenze (650)

Cival 

všechny recenze uživatele

Dvě hvězdy jsou moc, jedna málo. Přesně mezi, a to jen díky trikům, výpravě a kryse s vocasem. Andrew Adamson by měl položit hlavu na špalek a navždy zmizet. Vytvořit tak nezáživných 140 (!) minut snad s takovým rozpočtem a tak špičkovou trikovou výbavou... to prostě nejde, ani když máte po ruce kvartet protivných dětí, doplněný o jednoho modýlka. Narnia 2 už není pouhou sterilitou. Je to ohnivá voda - když jí budete moc pít, umřete. 30% ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $200miliónovTržby USA $141,621,490Tržby Celosvetovo $419,649,086Tržby za predaj DVD v USA $100,640,794 //počet predaných kusov 5,562,857║ Po nie moc výraznom prvom filme o Narnii, prišlo ešte o dosť nevýraznejšie pokračovanie, ktoré na svojej vyše dvojhodinovej ploche nič zvláštne nepredvedie a len ponúka už mnoho krát otrepané scény, hlavne že natočené za neskutočné veľké peniaze. Okrem nezáživného príbehu, kde je všetko naokolo pasívne nudné, sú aj taký záporáci len takými úbohými štatistami premávajúcimi sa po pľace, takže z hereckého osadenstva žiadna výnimka a všetci si len odbijú svoje repliky bez toho aby tam vložili niečo zaujímavé, niečo čím by svoju postavu obohatili a prijmeli uveriť jej počínanie v tomto príbehu. Napríklad vedľajšie postavy od malých myší až po trpaslíkov sú maximálne otravné a taký princ Caspian je len premávajúci sa cukruš po pľaci, nič viac, jeho postava je rovnako prázdna ako ostatné. Z nudnej atmosféry filmu to vytiahnu len občasné záblesky lepších sekvencií pretavené v niektoré vydarené súboje(samozrejme nič prevratné nejde ale aspoň trošku potešia oči) a k tomu sa zo šedého priemeru vymyká hlavne výborná hudba od Harry Gregson-Williamsa a popri tom vycibrená vizuálna stránka filmu zasadená v tom nešťastnom scenáristickom vákuu. Po trikovej stránke ide o dnes už klasický štandart aspoň z tej trikovo lepšej polovice filmu, nuž dočkáme sa samozrejme aj občas tej odbitej animácie, hlavne pri náletoch na hrad či ponad bojujúcu armádu rytierov na koňoch, tam to vyzerá všelijako len nie dobre. /40%/ ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Nedokážu pochopit, proč se točí filmy směřované na mladší publikum o délce 147 minut. Ono přežít první díl o délce lehce přes dvě hodiny se i přes tu hromadu plastových zbraní, naivního příběhu a nezajímavých postav dalo přežít, ale co skoro 150? Bohužel druhý díl nepřináší žádné velké zlepšení po dějové ani psychologické rovině, která podle mě vypadla ještě před psaním scénáře a divákovi nezbude nic jiného, než sledovat další pohádku, kde bojuje dobro proti zlu v nekonečné metafoře a obyčejnosti. Je strašná škoda, že druhá Narnie vypadá tak obyčejně a odfušovaně, protože má několik příjemných a dobrých momentů, kam určitě nepatří rádoby drsní kluci, kterým nebylo ani patnáct a bojují na život a na smrt s mnohem staršími, zkušenějšími a vycvičenějšími protivníky. Naivita a pohádkovost jde ruku v ruce s ohraným příběhem bez jakékoliv snahy zlepšovat se. Po herecké stránce všichni trochu zestárli, ale není to moc poznat, snad kromě nejmladší postavy, která už nevypadá jako z reklamy na mléčné výrobky, ale jako skutečná dívenka (to neznamená, že není protivná a až příliš náhodně ji všechno vychází:)). Chudý náboženský bratříček velkolepého Pána prstenů může jen v několika málo okamžicích tajně doufat, že se dotkl kotníku svého velkého a neporazitelného bratra, s kterým vyrůstal. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Blablabla... Kaspian je celkom sympaťák... blablabla... zabite niekto Petra!... blablabla... ha, súboj Kaspiana s Petrom, zabi ho, Kasp, zabi hooooo!... Bože, to je nudne zrežírovaný film... zašliapne už niekto toho šermujúceho hlodavca?!... blablabla... ale tie triky sú fakt pekné, aj výprava, aj zbrane a kostýmy... blablabla... zííííív... blablabla... hmmm, celkom pekná scéna s nočným náletom na hrad zlého kráľa... blablabla... zííííív... začína záverečná polhodina... aha, "záber kopírujúci Pána prsteňov" číslo 150... ale čo to, čo to? Začínam sa baviť... bitka je celkom maso... wow, tá vodná bytosť je jasná nominácia na efektového Oscara... blabla... sklapni Ass-lan, vieme, že si alegóriou na Krista, musíš to tlačiť tak polopaticky?... blabla... nie, neoživujte tú zasranú myš!!!... blabla... fajn pesnička... zííííív... ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Z rozhovoru časopisu Cinema s režisérem A.Adamsonem. Pane Adamsone, co vás vedlo k natočení druhého dílu Narnie ? AA: Výdělek Petera Jacksona z Pána prstenů. Pane Adamsone a co by jste řekl k samotnýmu filmu ? AA: Troufnu si říci, že v některých momentech jsme dokonce lepší než Pán prstenů, máme tam třeba menšího trpaslíka než byl Gimli a nebo ta scéna s vodou, jak se po kouzlu z ničeho nic přivalí, tak tu jsem do Narnie prsknul taky s tím že na konci jsem udělal z vlny obličej, kdyžto v Pánu prstenů to byla jen vlna i na konci. Pane Adamosne to je velmi zajímavý, jistě už jste teď nalákal spousty lidí na svůj šlágr, ale mohl by jste nám přiblížit třeba i hlavní postavy ? AA: Ano, tak třeba postavu bilého čaroděje jsme nahradil patnáctiletou Lucinkou, zní to přece jen reálněji, když se obrovské armádě chlapů postaví patnáctiletá Lucinka. Problém byl třeba se sehnáním lva, vždycky , když jsem přišel do nějaké ZOO se žádostí o zapůjčení lva na natáčení, tak mě po přečtené scénáře, řekli že nehodlají podporovat psychické týrání zvířat. Naštěstí jsem měl doma jezčvíka a tak jsem do něj ládoval jídlo horem dolem, a když už byl velkej a tlustej jak prase, ostříhal jsem manželce vlasy, který jsem mu nalepil kolem krku a narnievský lev z velkou hřivou byl na světě. No, ale nejtěžší bylo sehnat hlavního hrdinu, udatného to válečníka. Prolezli jsme mnoho gay clubů než jsme konečně našli Ben Barnese. Jednání s ním sice nebylo nejlehčí, ale nakonec jsme se dohodli, že mu bude v každé bitvě držet účes, že ze žádné bitky nesmí mít jizvu nebo šrám na svým krásným obličeji a že uděláme několik dlouhých záběrů na jeho krásné hnědé oči. Pane Adamosne to užasný, jaké očekáváte divácké ohlasy? AA: Já seru na divácké ohlasy, já chci divácké prachy ! ()

Galerie (85)

Zajímavosti (41)

  • Skladateľ filmu Harry Gregson-Williams poskytol tiež hlas postave veveričiaka Pattertwiga. (Macejko)
  • Scéna na ulici, kdy Lusy (Georgie Henley) a Susan (Anna Popplewell) běží do metra, byla natočena v Praze, konkrétně u Rudolfina. Úvodní záběry z londýnské ulice jsou točeny u pražské Filozofické fakulty. Zahlédnout lze dále například Pravčickou bránu v Českém Švýcarsku a další místa Severních Čech a Nového Zélandu. (ondradvori)
  • Ľudia, pracujúci na výrobe filmu (herci aj členovia štábu), pochádzali z 15 rôznych krajín sveta. Zastúpené boli tieto krajiny: Česka republika, Nový Zéland, USA, Veľká Británia, Austrália, Kanada, Nemecko, Poľsko, Slovinsko, Mexiko, Taliansko a Francúzsko. Na pľaci sa hovorilo deviatimi rôznymi jazykmi. (drake31)

Související novinky

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

27.12.2008

Takhle o svátcích bychom samozřejmě měli informovat výhradně vesele a optimisticky. Místo toho se však tento týden objevilo několik pochmurně laděných zpráv. Nejvíc hýbe internetem (a žlučí filmových…

Useknutá Narnie

Useknutá Narnie

28.11.2008

Zatímco ve včerejší novince jste četli o jedné obdivuhodně se rozbíhající filmové sérii, dnes je tady jedna, která se možná dočká konce dřív, než se o tom producentům zdálo. Ano, řeč je o Letopisech…

Úbytek capartů v Narnii

Úbytek capartů v Narnii

24.06.2008

Princ Kaspian je z komerčního hlediska rozhodně zklamáním. Zatímco první Letopisy Narnie s rozpočtem 180 vydělaly téměř 750, dvojka s náklady 200 prozatím jen s námahou šplhá k třístovkové hranici …

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo…

Reklama

Reklama