Reklama

Reklama

Letopisy Narnie: Princ Kaspian

  • USA The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (více)
Trailer 2
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA / Polsko / Slovinsko / Česko, 2008, 150 min

Princ Kaspian z rodu Telmarínů, právoplatný dědic trůnu, bojuje se svým strýcem, samozvaným králem Mirazem, o moc a je pronásledován jeho poskoky, kteří mu usilují o život. V nouzi zatroubí na čarovný lesní roh a pomocí teleportace přivolá ze školních lavic zpět čtveřici sourozenců z válkou sužované Británie, aby mu pomohli naplnit dávné proroctví. Za pomoci skřítků, kentaurů, minotaurů, mluvících zvířat a dalších členů živočišné říše budou muset Kaspian, Petr, Zuzana, Edmund a Lucie bojovat o zdánlivě ztracený trůn, pomstít smrt Kaspianova otce a obnovit stav spravedlnosti v říši, kde se sourozenci odměnou za svou statečnost stali králi a královnami. Podaří se jim zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí? (TV Nova)

(více)

Videa (8)

Trailer 2

Recenze (653)

sheen 

všechny recenze uživatele

Známé pohádkové klišé a čekání na velkého lva.Tak nějak by se to dalo shrnout v kostce. Zajívamavé bojové a vojenské momenty, pár roztomilých zvířátek a povedený vodní elementál. Tak nějak by se dala popsat druhá část z pohádkové Narnie. Která už není tak pohádková, krásná a kouzelná jako v první části. Což mě nejvíce vadilo. Opět se jedná ale o velmi příjemnou zábavu, nejen pro nejmenší. Díky aspoň za to "málo". ()

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem hrůzu a hnus. Místo toho jsem dostal docela šlušně dobrodružné fantasy s krásnou přírodou, skvělými akčními scénami, příjemný příběhem a místy stupidními dialogy. Oproti pitomé jedničce se tvůrci konečně nebáli bitev a tak jsem už hlavním hrdinům věřím jejich zabijácké pohyby a akční sekvence. Je to sice uherský rok, co jsem četl knihu, i tak co si pamatuji, tak hodně věcí bylo z děje vyškrtnuto, ale to vůbec nevadí, špíše potěší. Zkrátka, kdyby scénáristi nenapsali hlavním postavám tak stupidní kecy, tak bych tomu dal pětku, protože tohle je opravdu LOTR pro mladší. ()

Reklama

Cival 

všechny recenze uživatele

Dvě hvězdy jsou moc, jedna málo. Přesně mezi, a to jen díky trikům, výpravě a kryse s vocasem. Andrew Adamson by měl položit hlavu na špalek a navždy zmizet. Vytvořit tak nezáživných 140 (!) minut snad s takovým rozpočtem a tak špičkovou trikovou výbavou... to prostě nejde, ani když máte po ruce kvartet protivných dětí, doplněný o jednoho modýlka. Narnia 2 už není pouhou sterilitou. Je to ohnivá voda - když jí budete moc pít, umřete. 30% ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Po příběhové stránce těžce nezvládnuté, ale jinak vůbec ne tak špatné, jak se povídá. Děcka povyrostla a už jsou mnohem snesitelnější, Caspian je cool a hláškující trpaslík s myšákem taky hodně zachraňují. Hlavní ale je, že nabušenější bitevní scény a lepší osobní souboje jsem neviděl v žádné fantasy od Návratu krále, díky čemuž se na Narnii klidně vydám ještě jednou. 6/10 (Tak napodruhý jsem zjistil zásadní věc. Barnese donutili mluvit s nějakým pekelným přízvukem, čímž samotnej Kaspian nabírá docela obludný rozměry. Zlatej dabing...) ()

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

Po zklamání z prvního dílu jsem napsal, že na druhou Narnii nepůjdu. Už tenkrát jsem ale tušil, že vzhledem k mým synátorům to nebude tak jednoduché. Člověk míní a děti mění. Jak se začaly objevovat první komentáře a hodnocení, začala ve mě vzrůstat zvědavost. Proč se právě v tomto případě od sebe tak markantně liší pohled hodnotících na CSFD a na IMDb? První Narnie kromě úvodu s bombardováním Londýna, popravy Aslana a Ledové královny v akci už moc světlých momentů nenabídla. Zato byla k mání spousta táhnoucí se nudy, nějací ti ukecaní hlodavci, nikdo tam nikdy nekrvácel... Ale nechme toho a pojďme k věci: Včera jsme na tom byli. U začátku s porodem jsem si chvíli myslel, že jde o ukázku z nějakého úplně jiného filmu, který nebude zrovna pro děti. Říkal jsem si, že se zřejmě vloudila nějaká chybička, a brzy se vše vysvětlí. Jenže ona to opravdu byla druhá Narnie. Začala jízda. Shrnu to: Všechny boje naprosto dechberoucí, skoro žádná nuda, semtam příjemné překvapení, jen mluvící myšák s mečíkem byl skoro stejný opruz jako Kocour v obludném Shrekovi 2... Kdyby první Narnie byla na téhle úrovni, tak bych si tenkrát tolik nestěžoval. A být malý kluk, jsem teď u vytržení. Takhle furt musím myslet na to, jak kurevsky dobré bitky tam byly, a v jak překvapivě uspokojujícím množství. Obzvláště noční přepadení hradu bylo lahůdkové! A závěrečná bitva (včetně jednoho napínavého souboje muž proti muži) trvá asi tak půl hodiny v kuse. Výživné. Kdyby na konci úplně vypustili Aslana, a nechali ho jen jako zjevení ve snu jedné z dívek (scéna asi tak ve čtvrtině filmu), byl bych v extázi. Takhle to přece jen ztrácí body. Jak působil Aslan v jedničce důstojně, tady se nakrucuje jako papež při setkání s partou svých hardcore fans. Ale ani lev ani myšák naštěstí nemají ve filmu tolik prostoru, aby zcela zničili dojem z téhle jinak parádně natočené bojové (!) fantasy. Ani tentokrát se sice nedočkáme žádných krvavých cákanců á la Barbar Conan nebo Excalibur (i když pozor: budete-li sledovat pozorně, nějakou krev určitě zahlédnete), ale už je to mnohem mnohem lepší než minule. Konečně někdo pochopil, že i děti dokáží ocenit trochu toho brutálního násilí. Připadá mi (stejně jako Jindrosovi), že zdejší špatné hodnocení je jen papouščí efekt, spuštěný Civalem a spol. Možná jednou, až sem na databázi vtrhnou děti, které na Narnii momentálně vyrůstají, průměrné hodnocení a názory na tento film se budou výrazně měnit. Normálně bych dal za 3*, ale toto není normální situace. A proto lehce nadsadím. Musím. Z kormidlování filmové fantasy do neškodně mírumilovných vod už totiž nemám takový strach jako ještě před třemi lety. ()

Galerie (86)

Zajímavosti (36)

  • Meče vojáků krále Miraze (Sergio Castellito) byly vyrobeny z umělé hmoty vynalezené v Kanadě. Stejnou hmotou se kupříkladu lepí tepelná izolace na raketoplány. Zásah takovou zbraní je sice stejně bolestivý jako zásah duralovou replikou, avšak kvůli pojišťovně muselo být vše, co přišlo do kontaktu s herci, z plastu. (Czernozub)
  • Když Zuzana (Anna Popplewell) v lese střílí po vojácích, šípy v toulci jí neubývají, ale přibývají. (Terva)
  • Warwick Davis musel aplikacemi obličejové prostetiky, která jej měnila v trpaslíka Nikabrika, trávit denně tři a půl hodiny. (POMO)

Související novinky

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

27.12.2008

Takhle o svátcích bychom samozřejmě měli informovat výhradně vesele a optimisticky. Místo toho se však tento týden objevilo několik pochmurně laděných zpráv. Nejvíc hýbe internetem (a žlučí filmových… (více)

Useknutá Narnie

Useknutá Narnie

28.11.2008

Zatímco ve včerejší novince jste četli o jedné obdivuhodně se rozbíhající filmové sérii, dnes je tady jedna, která se možná dočká konce dřív, než se o tom producentům zdálo. Ano, řeč je o Letopisech… (více)

Úbytek capartů v Narnii

Úbytek capartů v Narnii

24.06.2008

Princ Kaspian je z komerčního hlediska rozhodně zklamáním. Zatímco první Letopisy Narnie s rozpočtem 180 vydělaly téměř 750, dvojka s náklady 200 prozatím jen s námahou šplhá k třístovkové hranici … (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)

Reklama

Reklama