Myslel jsem, že to mám okomentované, a já to přitom měl jako příspěvek v diskuzi. Takže to jen přehodím sem pro svůj přehled v původním znění ze dne 5.12. roku 2010 času 01:31 v noci: No krása, všichni se zapojili do boje. Myši, tygři, jezevci, lidi, kentauři, ptáci, liliputi, stromy, voda a nezapomeňme na lva... Jinak moc natahaný, stačil by konec v 1:45 ... těch 2:23 je docela hodně... Průměr. Btw postupem času bych k tomu vyřkl tento jednoslovný ortel => SLABOTA (25.10.2011)

Andrew Adamsonovi patří mé velké díky za to, že dokázal z mé nejméně oblíbené části Letopisů vykřesat film, který mi pomohl zapomenout na mé první neslavné setkání s pokračováním Lva, čarodějnice a skříně. Dodnes nepovažuju za největší problém C. S. Lewisovo naložení se Zuzkou a jejím osudem, ale fakt, že si "dovolil" tak hrubě přesadit krále a královny ze Zlatého věku do temného středověku narnijských dějin. Jsem fascinována a obdivuji preciznost a realističnost Telmaru a akceptuji všechny změny, včetně snědého a staršího Kaspiana. Během chvíle mohu zapomenout i na rozpaky, které vzbudil Kaspian v BBC (a inspiroval je pro sloučení s Jitřním poutníkem) a začít ho cele vnímat jako hutné realistické drama. Příběh králů a královen, kteří se opět stali dětmi, se tu plně rozvinul do výtečného střetu autorit. Množství nevyhnutelných chyb, které mají na svědomí Petr i Kaspian, dokonale podtrhují a osvětlují všechny otázky, které vyvolal pro někoho až příliš stručný konec prvního filmu. Patnáctiletá vláda skutečně nebyla jen pouhým snem a ani rok života ve válečném Londýně ji nedokázal v myslích Pevensiových potlačit. Skutečnost, že se při návratu do Narnie setkali s naprosto okouzlujícím Rípčípem a všudypřítomnou Jadis, je už jen pomyslnou třešničkou v přehlídce dokonalosti.(3.2.2009)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +temnější a to je dobře, mnohem lepší bitvy, i dětský čtyřlístek hraje lépe a chová se lépe, hudba, masky a různorodost postav -první hodinka je hodně roztahaná, příběh je směšně prostinký, český dabing není nic extra/// Lepší nebo horší než jednička? I předešlí díl odemně dostal 70% A kdybych hodnotil jen unylou a roztahanou první hodinku dvojky, tak by si jednička stála lépe. Jednička mi totiž hodně připomínala hru Heroes of Might and Magic mixnutou fanatasy pohádkou. Ovšem u dvojky musím vyzdvihnout hodně solidní bojové a akční scény, které měli drajv a koneckonců i dětští herci se posunuli kupředu. Edmud už není tak slizký, Lucinka je o něco méně sladká, Zuzka už konečně něco dělá a Petr není takový posera. Zato princ Kaspian má ještě co dohánět. No nakonec dám asi jen 3*, přeci jen jsem se ze začátku docela nudil a i příběh se mi zdal jakýsi vycucaný z prstu./// Celkem 70%///(23.12.2008)

Obrovské prekvapenie! Oveľa lepšie ako jednotka. Dospelejší prístup, vizuálne premakané (nočné prepadnutie hradu, záverečná bitka ale aj rôzne nápadité zábery kamery - úchvatné), perfektná hudba, menej blbých kecov a aj príbehovo sa mi to pozdávalo viac. Tunajšie priemerné hodnotenie neodpovedá kvalitám filmu. Treba si všímať IMDB. Najlepšie detské fantasy. Som spokojný. 75% P. S.: Po druhej časti sa teším na trojku! A to som po jednotke chcel na celú Narniu zanevrieť.(29.4.2010)

Príživník zbúchaný z rýchlika, nakolene a podľa toho vyzerá aj film. Na sterilnú zápletku naroubováné veľmi tupé dialógy, recitované zlými ochotníkmi. O samotnej motivácii postáv nehovoriac, to je na cezdržku. Stantonovi písanie scénara určite nezávidím a druhým dychom skláňam poklonu, že ako režisér dokázal v tejto prekernej situácii uhrať aspoň pat. Vďaka jemu ma druhá Narnia držala pri zmysloch celú stopáž a to som to dal ako 5 hodinový (!) maratón spolu s prvým dielom. Fantazy béčko, ktoré sa berie smrteľne vážne, ale má dve bitky (aj keď vykrádaju LOTRa a KoH, who cares...díva sa na to dobre a srdce bojovníka musí radosťou tancovať odzemok), na ktoré sa môže právom prsiť. V tomto smere môže zatiaľ smutne závidieť Rowlingovej decko a brať si príklad sterilita sama v podobe Golden Compasu, či Eragorna. Spokojnosť, aj vzhľadom na negatívny hype naokolo, ktorému teda veľmi nerozumiem. 70%(18.2.2009)

• - Bojová choreografie a návrhy zbrojí pochází od české agentury A.R.G.O. Zbroje i zbraně jsou k vidění ve zbrojnici na Housově mlýně v Táboře. (Czernozub)

• - Dřevěný most, který se objevuje ve vrcholné scéně Prince Kaspiana, byl postaven přes řeku Soca ve slovinském kraji Bovec a jeho stavna trvala 20 konstruktérům a dělníkům měsíc. Roger Ford se při návrhu mostu inspiroval mostem, který postavil Julius Caesar přes řeku Rýn během bojů s Germány. Aby bylo možné uskutečnit Fordovy plány, museli konstruktéři dočasně odklonit tok řeky Soca. [Zdroj: Falcon] (POMO)

• - 19. června 2008 v londýnské O2 Areně zaznamenal snímek historicky nejpočetnější návštěvu své premiéry - 10 000 lidí. (Herr_Flick)