Osobně mě nerozčiluje jednoduchost Narnie, koneckonců je určená primárně dětem. A bylo by trochu sebestředné si říct "Je to pro děcka, je to jednoduchý, hloupý, o ničem. Ale hezky to vypadá." Podle mě mají nějak tahle filmy pro děti vypadat - srozumitelný příběh, hezká vizuální stránka. Po Star Treku taky nikdo nechce zvraty v psychologii postav nebo dramatický oblouk - a stejně funguje. Takže ano, příběhově je Kaspian podrůměrný, vizuálně je na tom dobře, šermující myš je takové sympatické mrknutí i na starší diváky. Děti hrají stejně jako v prvním díle, kde mi ani nevadily, tentokrát se k nim přidává Kaspian, jehož představitel vypadá na plátně víc než dobře (až moc dobře na film pro děti :-). Jen to kouzlo, které měla první polovina Lva, čarodějnice a skříně, se tu trochu vytratilo. A opisovat od Petera Jacksona je opravdu ošklivý zlozvyk.(11.11.2008)

• Eddard

Průhledné; to co bylo možná v předloze původní se nyní zdá jako po sté převařené; nechytré, nezábavné, nechytlavé. Tu a tam pěkný obrázek. Chm. Hluboko pod kvality filmových Potterů (LOTRa do srovnání z pochopitelných důvodů tahat nebudu); slabší než první díl; přednost bych druhé Narnii možná dal před Eragonem, což není zrovna velké terno. Takže 40%(30.1.2009)

Známé pohádkové klišé a čekání na velkého lva.Tak nějak by se to dalo shrnout v kostce. Zajívamavé bojové a vojenské momenty, pár roztomilých zvířátek a povedený vodní elementál. Tak nějak by se dala popsat druhá část z pohádkové Narnie. Která už není tak pohádková, krásná a kouzelná, jako v první části. Což mě nejvíce vadilo. Opět se jedná ale o velmi příjemnou zábavu, nejen pro nejmenší. Díky aspoň za to "málo".(14.11.2008)

• castor

Když divák začne postupně přemýšlet, že měl raději utřít prach než zapnout televizi, tak je asi něco špatně. Zvlášť, když si tvůrci do role Kaspiana vybrali další nesympatické dřevo. Pokračování Narnie je stejně bezkrevné a mdlé jako první díl, který oplýval neuvěřitelnou dějovou nudou, absencí emocí a kostrbatými triky. Takže nic nového pod sluncem, jen ten obří rozpočet mě dokonale vyděsil!!(24.10.2011)

• Don Jebal

Rozpočet: 225 000 000 $ Otvárací Víkend: 55 034 805 $ (v 3 929Kinách) Tržby USA: 141 621 490 $ Tržby SR: 310 743 $ Tržby ČR: 1 214 582 $ Tržby Celosvetovo: 419 665 568 $To že to ide cez kopirák LOTRa by mi vôbec nevadilo ale to že pri tak masívnom rozpočte ma zaujme iba nálet na hrad,je fakt smutné.(7.6.2012)

• - Role ve filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian není pro herce Warvicka Davise, představitele Nikabrika, prvním setkáním se světem Narnie. Objevil se i v miniséri Letopisy Narnie - Princ Kaspian a Plavba Jitřního poutníka (od r. 1989) jako myšák Rípčíp. (mirliflore)

• - Původně se počítalo s premiérou už v roce 2007. (Bauer)

• - 19. června 2008 v londýnské O2 Areně zaznamenal snímek historicky nejpočetnější návštěvu své premiéry - 10 000 lidí. (Herr_Flick)