Woody Allen bohužel poslední dobou často vykrádá sám sebe dost okatým způsobem. A i když ani zde nechybí několik velmi vtipných dialogů, Sólokapr místy až příliš připomíná Match Point (a nejen ten).(4.12.2006)

• Cival

Allen mě poprvé v životě naprosto minul. Zápletka je značně mimózní, ale to by ani tak nevadilo. Mnohem horší je její rozkreslování do šíře, jemuž chybí vtip i nějaký ten nápad. Scarlett mi "v roli Woodyho Allena" vůbec neseděla, to Woody Allen v pozici sidekicka byl rozhodně příjemnější, ale ne pokaždé podal záchranný kruh včas. Fajn promenáda v plavkách a charismatický Jackman, ale nic víc v tomhle uondaném kousku bez šmrcu za zmínku nestojí.(14.11.2006)

Woody už asi nikdy nebude v plné síle, ale přesto jsem jeho filmů ještě neviděla tolik, aby mi "Sólokapr" přišel jako jejich Londýnská kombinace. Inteligentní a občas vtipný je, herci jsou sympatičtí... 70%(21.7.2007)

Roztomilost je vlastnost, která se ve spojení s tímhle filmem dere na povrch jako první. Kdyby nebylo poněkud kostrbaté pointy, dám bez obav za pět.(19.12.2006)

Vloni zavítali do našich kin dokonce dva Allenové, (a)morální thriller z prostředí londýnské „high society“ Match Point a krimikomedie s fantastickými prvky – Sólokapr. Ani se nechce věřit, že oba dva filmy natočil ten samý režisér, mnozí diváci rozmlsáni výtečným Match Pointem budou Sólokaprem oprávněně zklamáni, ale pokud kapku slevíte ze svých očekávání, dostane se vám solidní porce allenovského humoru v docela fajn balení. Příběhová linie patří k těm ne zrovna nejrafinovanějším, ač vychází z pěkné myšlenky – novinář je pro pořádného sólokapra schopný prchnout smrtce před očima –, dále je rozvíjena předvídatelným způsobem a některé logické nedostatky jsou až zarážející. Není kupříkladu tak docela jasné, proč Waterman po celou dobu Sondře pomáhá, zvlášť při jeho prvotním, odmítavém postoji. Woody už je starší pán, možná trošku senilní, možná stižen alzheimerem, dialogy však stále píše na úrovni („Pocházíš z ortodoxní rodiny, přijali by mezi sebe masového vraha?“), jen je čím dál patrnější, že ty nejlepší tvůrčí roky má již za sebou. Sólokapr si hodně vypůjčuje z Prokletí žlutozeleného škorpióna (iluzionista-šarlatán, nesourodá detektivní dvojice), z Darebáčků (dva balíci se dostávají mezi snoby), z Alice (duchařská část) a mnohé výroky jakoby pouze parafrázovaly něco již dříve vyřčeného. Ani hercům neměl tento film příliš co nabídnout, Scarlett je krásná – i pod obroučkami brýlí (což však neznamená, že bez nich není mnohem krásnější) – a zčásti zde přebírá Allenův roztěkaný herecký styl, ten už ji ovšem tolik nesvědčí. Woodyho koktavost, neschopnost vyloudit byť jedinou napoprvé srozumitelnou větu mě místy skutečně iritovala, což píšu coby jeho již pár let oddaný fanoušek. A Hugh Jackman, který oba hlavní představitele přerůstá nejméně o hlavu a dvacet kilo svalové hmoty? Pouhá potěcha pro dívčí oko. Rád bych se vyhnul nějakému shrnujícímu hodnocení označujícímu Sólokapra buď za film dobrý nebo špatný, navzdory všem výtkám jsem se po celou dobu obstojně bavil, otázkou je, zda-li šlo o zábavu adekvátní současným schopnostem a možnostem Woodyho Allena. Pokud ano, je to smutné. S tím že tento manhattanský neurotik patří do starobince však stále odmítám souhlasit. 70% Zajímavé komentáře: Renton, Shadwell, castor, Vitason, Mahalik, Cimr, Martinius, pabelito(2.1.2007)

• Malarkey

Jo, jo, jo. Taky jsem se nudil, jako řada zdejších uživatelů. Ale ne že bych se nudil tak nějak jako u filmu normálně, jenom mi to přišlo všechno hodně obyčejné a nijaké. Sice si Woody Allen s textem opět vcelku poradil, ale už mi tam chybí ta kopa narážek, co vždycky tak míval, a to i zde je v popředí celého dění. Není to špatné, jen to není tak moc vtipné, jako jsem byl na jeho filmy zvyklý. A ani to není natolik originální, že by mě to dokázalo nějak překvapit. Sice herci jedou svůj slušný průměr. Oblíbenkyně Scarlett Johanssonová ještě o chlup lepší, ale i tak je to dle mého, co jsem měl možnost vidět, ten nejobyčejnější a nejprůměrnější film Woodyho Allena. Škoda, ale věřím, že do budoucna přecijenom stále má co nabídnout.(20.3.2008)

Rozpočet $4miliónovTržby USA $10,525,717Tržby Celosvetovo $39,215,642║ aspoň že ten Woody Allen vie točiť dosť úsporne _Nič nové pod slnkom Scarlett Johansson opäť ovládla tento film a drží ho svojím stvárnením nad vodou, Woody Allen a Hugh Jackman sú pri nej skoro neviditeľný. Príbeh nijak zvlášť náročný ale pár úsekov sa tu nájde čo pobavia prípadne potrápia myseľ. V každom prípade je to slušný priemer s vygradovaným koncom. A tak trošku je to v štýle úspešného Match Point ale dá sa to prekusnúť. /65%/(22.4.2008)

Scénář: Woody Allen .. Vlezdoprdelkové žvásty o Londýnu a jeho obyvatelích, dlouhé jednozáběrové pasáže plné onanistických dialogů o ničem, neurotický kouzelník, skoroneurotická studentka žurnalistiky, dogmata smrti, egocentrismus… Je to vlastně bezduchá (i když duchů se dočkáme) slátanina, jenže svým způsobem neskutečně vtipně odzbrojující. Předcházející Match Point mne víceméně zklamal a od Scoop jsem čekal totální propadák, jenže vše je podané takovým okouzlujícím způsobem, s neskutečnou porcí humoru, že jsem se chtě nechtě po celý film velice příjemně bavil a nemohl se zbavit širokého úsměvu. Nutné brát jen jako komedii, pak Vás téměř nemůže zklamat. Co se ti vlastně podařilo, kromě možného těhotenství? 75%.(27.1.2007)

• Faye

… „Jestli to vyjde, bude to bomba. Je v tom všechno. Známí lidé, vraždy, prostituce.“ Obávám se, že to nevyšlo a stejné překvapení, jakým byl pro mě Match Point se tentokrát, alespoň v mém případě, skutečně nekonalo. A to, že se mi „ Sólokapra“ podařilo vůbec dokouknout, je hlavně zásluha urostlého Hugha Jackmana na kterého jsem se opravdu dívala se značným zalíbením, v jinak nepříliš vtipném a nepříliš zábavném, ale o to víc rozvleklém dílku, sestaveného ze všeho co už tu (a ne jednou) bylo.(5.12.2006)

Další ze (skoro)geniálních filmů Woody Allena... Tentokráte transponovaný do britské prostředí a stylizovaný coby napodobenina moderních produktů BBC (které tenhle film skutečně koprodukovala). Jistý posun v evoluci Allenovské filmografie se ale nabízí - tím jak postavy, které ztvárňuje sám Woody, pozvolna opouští ohnisko příběhu a stávají se jen jedněmi z několik hlavních představitelů, jeho filmy také malinko pozbývají oné intelektuální výlučnosti a Allenovské exkluzivity, stávají se sice masově akceptovatelnějšími, ale také ztrácí gloriolu události, jsou jen dalším vynikajícím filmem geniálního scénáristy a režiséra Allena. Ale že pozbývají na vtipnosti?! Kdeže! Cituji jednu náhodně vybranou repliku:,,Jakého jste vyznání?" ,,Vyrůstal jsem v židovské rodině... Ale později jsem konvertoval k narcismu..."(27.4.2008)

Scarlett Johansson v roli, kterou si pro sebe většinou ukradne Woody, možná až moc tlačí na pilu. Ovšem zbytek je celkem solidní - po delší době mi nevadilo Allenovo herectví, Jackman je vynikající, Scarlett alespoň pěkná. Scénář je průměrný, nezajímavý a zcela předvídatelný. Celkem to odsýpá, pár humorných scén funguje... Ovšem je to spíše oddechovka na jedno podívání, než-li "majstrštyk" ve stylu starého dobrého Woodyho.(10.12.2006)

• KarelR

Po Match Pointu jsem čekal něco lepšího. Scarlett do role totálně nesedí a její nejlepší scéna je... ano, v plavkách. Není to vtipné, není to napínavé, není to allenovské. Snad bude líp napřesrok.(23.2.2007)

• mandes

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $39,188,586(25.5.2008)

• Nathalie

Směs prázdnoty a nudy, promiň, milý Woody:( V MatchPointu ti míček skočil na tu správnou stranu, ve Scoopu jsi promáchl a zcela minul bránu.(26.4.2007)

Soundtrack: 1. Swan Lake Ballet: Scene [3:02] ,2. Swan Lake Ballet: Valse [6:49] ,3. Swan Lake Ballet: Danse des cygnes [1:27] ,4. Swan Lake Ballet: Scene [6:21] ,5. Swan Lake Ballet: Danse hongroise (czardas) [3:18] ,6. Swan Lake Ballet: Scene (finale) [4:17] ,7. Annen-polka [3:05] ,8. Tritsch-tratsch Polka [2:39] ,9. Miami Beach Rhumba - Xavier Cugat [2:39] ,10. Sabre Dance [2:29] ,11. Peer Gynt: Morning Mood [4:06] ,12. Peer Gynt: Aase's Death [4:31] ,13. Peer Gynt: Anitra's Dance [3:19] ,14. Peer Gynt: In the Hall of the Mountain King [2:09] ,15. The Nutcracker Ballet No. 7 Scene [3:37] ,16. Adios Muchachos - Lester Lanin [1:57] ,17. Recado - Lester Lanin [2:12] ,18. Dengozo - Lester Lanin [1:49],(14.5.2011)

Novinářský SÓLOKAPR! Největší senzace od dob Jacka Rozparovače!..... Je škoda, že v neskutečné konverzační smršti nemá víc prostoru jízlivý humor. Jinak je tu stále vitální (i když stárnoucí) Woody, úžasná a pro ,,jeho“ filmy stvořená Scarlett J., sympatický H.Jackman a slabší zápletka u jinak sympatického příběhu. Jednoduché napětí typu: jestli tam teď přijde, tak je chytne – nemusí na každého fungovat. Zvlášť, když jde o život! Neurazí, nenadchne. Snad jen ta Scarlett.... Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Pochopím, proč by sexy novinářky neměli dělat interview v hotelu. 2.) Poznám, jak mám hrát poker, když si chci za výhru koupit Rubense. 3.) Jsem zamilovanej do masovýho vraha. 4.) Zjistím, že smrt není handicap. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(25.10.2010)

Přemýšlím, čím to je, že Allenovi občasní diváci většinou Sólokapra berou jako příjemnou komedii, zatímco jeho pravidelnější publikum zůstává zklamané. Já zůstal někde na půli cesty. Žádná katastrofa se nekoná, naopak. Některé gagy fungují na jedničku a třeba právě Woody si pro svou hereckou rozlučku pro příštích pár let nemohl vybrat vděčnější part. V konkurenci desítek jeho dalších děl ale dojdu k neodvratnému zjištění, že jednotlivé složky příběhu už jsem viděl jinde a jinak. A lépe. Hlavně Scarlett se do role hlavního neurotika vůbec nehodí. Při hádkách s kouzelníkem jí sice pusa střílí parádně, ale nedostaví se ani osobní charisma a v první řadě ani chemie s jindy bezchybným Jackmanem.(31.5.2011)

Zkusme Sólokapra nepoměřovat tvůrčí omnipotencí Woodyho Allena, ale úrovní současné komediální produkce. Pak to uvidíme v růžovějších barvách. Já tedy určitě. Scarlett Johanssonové si vážím s každým dalším filmem víc a role Sondry - opět jiná než předchozí - tento trend nijak nenarušila. Woody mě potěšil, když dal po čase opět přednost nadsazené komedii před skeptickým realismem filmů jako Cokoliv. A Hugha Jackmana považuju za dobrý důvod, proč začít věřit v reinkarnaci. U Kate a Leopolda jsem se ještě ovládl, ale tentokrát to musím napsat - Cary Grant je zpátky! :o) Suma sumárum, příjemný skromný film s vzestupnou tendencí při opakovaném vidění. 70%(15.8.2007)

No sice je tady scenar docela jednoduchej a zaverecny rozuzleni bohuzel jedna z postav vyrkne uz nekdy po polovine filmu a to se potvrdi, ale i tak jsem se docela slusne bavil. Hlavne prvni hodinku, kdy se jeste tak moc nehraje na romantiku, to Allen rozjede v docela solidnim tempu, obcas nakej dobrej vtip a Allenovo kecy nemaj chybu, navic lod do zahrobi je skvelej napad, ale postupem casu filmu nak zacne dochazet dech a nic moc se nedeje, takze ke konci jsem byl rad, ze ma jen 90 minut. Slabsi 4*.(5.4.2008)

Rozporuplné! Ukecaný Woody Allen vedoucí sáhodlouhé monology mi nic moc neříká, a když ke konci začal ještě koktat, měl jsem chuť do děje vstoupit a roztrhat před ním jeho oblíbenou živnost, balíček hracích karet, na malilinkaté kousíčky. Scarlett Johansson zde nebyla ve své kůži, nevím proč, přišla mi trochu zazděná, možná díky charismatickému Jackmanovi. Nicméně v těch červených plavkách se mohla promenádovat klidně celý film. A co příběh?? Vcelku dobrý, ale pointu lze odhalit minimálně dvacet minut dopředu. Scény z Říše mrtvých povedené. Nepředpokládám však, že bych si za měsíc z filmu pamatoval více než dvě tři scény... 39 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(14.9.2007)

Scoop není z Allenových nejlepších komedií (stejně jako není třeba Hollywood Ending nebo Prokletí žlutozeleného škorpiona), ale je naštěstí dost vtipný, roztomile jednoduchý, uvolněný a neodolatelně staromódní. Mimochodem, božská Scarlett předvádí ženskou variantu typického allenovského hrdiny. Po výtečném Match Pointu leckdo čekal asi něco jiného, ale co naděláme. Příště bude třeba zase drama. *** 1/2 P.S. I napodruhé se mi Scoop líbil. A Scarlett je fakt sladká. Nejen v červených plavkách.(25.11.2006)

"Ten chlap je lhář a vrah. A říkám to s naprostou úctou." Pokud by mne nějaká mrtvola informovala o totožnosti sériového vraha, tak bych to před svým psychiatrem raději nezmiňoval. Jenže kouzelník Sid a tvůrkyně nekrologů Sondra v sobě mají dost zvědavosti na to, aby vyrazili podle indicií mrtvého investigativce Strombela. Já jsem si to tedy docela dost užil, protože Američané jezdící vlevo měli na anglických silnicích zábavné problémy, sympaťák Lymanova typu byl zcela evidentně obviněn neprávem, poznatky stále otravnějšího Strombela postupně ztrácely na jednoznačnosti a dialogová smršť mě několikrát smetla do křesla.(6.12.2016)

Strašná blbost. Ani nevím, jestli v dobrém, nebo zlém. Každopádně to docela uteče a párkrát se člověk pousměje, nějaká chytrost nebo větší výpovědní hodnota je ale pro Sólokapra věc z jiného světa.(27.7.2012)

Já vlastně nevím proč, ale po shlédnutí Sólokapra jsem měla takový až slastný pocit, že jsem právě viděla Woodyho nejlepší film po roce 2000. Přitom by se dalo říct, že Match Point je takový "lepší", nebo spíš "propracovanější" nebo tak něco, což dávám do uvozovek proto, že podle mě to právě není pravda. Na Sólokaprovi si cením toho, jak je výsostně osobitý. Match Point je realistická vyprávěnka o zločinu a trestu, mohl by ji natočit kdokoli. Kdežto Sólokapr s lehkostí plácá dohromady všechny možné prvky a to je právě ono, to je Woody.(11.2.2011)

Woody Allen stále má stálé silné momenty, jen si nemohu pomoci... v tomto filmu jeho typická neurotičnost a užvaněnost působila tak trochu kontraproduktivně...(9.2.2007)

Woody Allen stárne, slýchával jsem odevšad. Poté jsem viděl Match Point a všem jsem se smál, že to snad nemohou myslet vážně. Teď však přišel na řadu Sólokapr a já si řekl: Aha! Že by na tom přeci jen něco bylo? Což je ovšem nesmysl, neboť odsuzovat po jediném "jen" průměrném filmu... Pravda, asi jde o nejhorší Allenův film, ale nejde o nic nevkusného. Woody mi na talíř předložil takovou chutnou jednohubku, na jejíž chuť však po večeří zapomenu. Což o to, přísady jsou víceméně chutné (obzvlášť Hugh Jackman - a tímto se prosím neřadím k fanouškům X-Menů, já je neviděl), příběh je víceméně podprůměrný a vtipu aby člověk pohledal. Jedna, dvě či tři směšné scény a Sólokapr se hned vydává za komedii. Ale hodina a půl uteče ještě rychleji než trvá ve skutečnosti a to je plus. Nebyl jsem z nového Allena potěšen, ba ani zklamán.(24.7.2007)

Woody Allen je jako sympatický stařičký hyperaktivní strýček, který jednou za rok pošťastní své příbuzenstvo návštěvou, kde pobaví okolí líčením svých příhod žertováním a nezastavitelnou vyřídilkou. Sice se zdá, že pár vtipů v mírně pozměněné podobě jste už slyšeli před pár lety, ale to vůbec nevadí, protože má svůj nenapodobitelný šarm a patří přece do rodiny. Woody Allen natočil jednu ze svých typických komedií, kde se tradičně obsadil do jedné z ústředních rolí. Matchpoint-Hra osudu sice výrazně vybočoval z jeho tvorby a svou svěžestí u mě bodoval, ale ani tahle tradiční Allenova poloha mě nezklamala. Je to jeden z mála režisérů, který snad ani špatně točit neumí. Jeho filmy jsou v nejhorším případě dobré a pokud mu už výjimečně nadělím dvě hvězdičky, pak jen proto, že se míjíme tématicky. Sólokapr sice k jeho nejlepším filmům nepatří, ale je to v rámci jeho tvorby rozhodně slušný kousek s tradičními bonmoty, vtípky na židovskou obec i své okolí. Nutno konstatovat, že Woody Allen je přece jen v letech a měl by za sebe najít, pokud jde o herectví, vhodnou náhradu. Scarlett Johanson je půvabná a vzhledem k tomu, že ji režisér obsadil už třikrát, vzniká možná mezi nimi zvláštní chemie, kterou by Allenova partnerka patrně nazvala jinak. Celkový dojem: 75 %.(9.1.2010)

Scarlett Johansson je úžasná herečka. Dokáže vypadat sexy, smyslně, eroticky a přitažlivě, ale na druhou stranu působí tak nevinně, křehce, pohádkově a naivně. Jako anděl s ďáblem. To je pozitivum tohoto filmu. Avšak neustálá ukecanost Woodyho Allena mi chvílemi už lehce začínala vadit. Co se mi ale velmi líbilo, byl konec filmu a "utopeně zmáčená" Scarlett:)(21.6.2008)

Allen ma prekvapil a svojím filmom okúzlil, omámil a očaril. Naozaj som nečakal tak príjemne nemotornú, vkusnú a nenásilnú komédiu. S čistokrvnou komédiou, ako to býva vo Woodyho filmoch zvykom sa však nestretávame ani tu, prifarbené romantikou, pozlátené fantazijnosťou. prizdobené mysterióznosťou. Komédiu z najväčšej časti tvoria práve Allenove výstupy klasického neurotického pajáca, o romantiku sa príjemným iskrením a spontánnym herectvom postarali Scarlett Johansson a Hugh Jackman, a znesiteľnú mysterióznu vložku mal na svedomí záhrobný novinár Iana McShanea. 80%.(6.5.2009)

Allen potvrzuje, že jako komediograf jede už pěkných pár let na autopilota - bohužel navíc dosluhujícího. SCOOP je podobně ledabyle vystavěná a nepointovaně ukecaná komedie jako HOLLYWOOD ENDING, oproti němu si ale získává stydlivé sympatie o půl hodiny kratší metráží, hrudníkem Scarlett Johanssonové a příběhem, který je tak prostoduchovu variací na duchařské detektivky, až odzbrojuje. A Woody už by fakt neměl hrát...(16.8.2006)

Nejedná se o žádnou bombu jako z dob Woodyho začátků, ale je to příjemná oddychovka na kterou se dá podívat.(28.8.2007)

„Slyšel jsem, jak se topíš. Tak jsem dopil čaj, dojedl koláčky a hned jsem přišel.“ Tak s Match Pointem to jistě má některé věci společné, ale Sólokapr je hlavně komedie, což dává v celkovém vyznění kapánek něco jiného. Film mě začal moc bavit už na lodi Smrti a hned při první scéně s Woodym jsem zajásal, že svého oblíbence zas po delší době uvidím v jeho osvědčené poloze. A samozřejmě si zase vložil do úst pár parádních hlášek, které v jeho podání zkrátka umí mířit do černého. Ale hlavně se dala brzdy do kupy kouzelně nesourodá dvojice a začalo jejich vyšetřování, které mě bavilo, a zároveň místy napínalo, to když se „otec s dcerou“ pohybovali na tenkém ledě (jinak nepřekvapivě převládala pohodová atmosféra). A závěr se mi svou „poťouchlostí“ moc líbil. Škoda jen nižší koncentrace opravdu kvalitních hlášek a sem tam hluššímu místu, proto „jen“ solidní 4*. „Dal mi kombinaci k sejfu. Ale nemám ponětí k jakému.“ – „Žádný sejf jsem neviděla.“ – „No a dosáhla jsi tam vůbec něčeho, kromě potenciálního otěhotnění?“(13.7.2016)

Víc rolí pro Iana McShanea! Tímhle zvoláním, které se samotným filmem nemá zas až tak moc společného (Ian se tam objeví jenom v pár scénách) začínám svůj komentář - nejsem ani zklamaný, ani nadšený, ani nějak zvlášť zmatený. Woody se chce prostě na stará kolena bavit a ostří jeho humoru už holt není co bývalo. Sólokapr je lehce černá komedie se slušnou detektivní zápletkou, ve které si Woody hraje se svými oblýbenými hračkami - herci. Ústřední duo je hodně dobré, potěší pár menších roliček - Romola Garai a především výše zmíněný McShane. Co se samotného Woodyho týče... ještě pořád na to má a hraje to, co vždycky - starého, newyorkského žida s nervní dikcí. Jen - jak už jsem se zmínil - scénáře už nejsou tak drzé a vypilované jak kdysi. Slušná zábava. 60%(30.8.2007)

K Sólokaprovi jsem přistupoval bez emocí. Totiž, nedá se říct, že bych byl fanouškem Woodyho Allena, ale jeho filmy mi nevadí. Například Match Point nebo Purpurová růže z Káhiry se mi dost líbí. Ale ať se snažím sebevíc, tak Sólokaprovi nevyčaruju jiné hodnocení, než 3 hvězdy. Já vím, máme tu skvělý humor, Scarlett v plavkách, Jackmana, který je minimálně sympatický, ale přesto všechno jsem z toho filmu necítil TO něco navíc. To něco, co jsem například cítil u výše zmíněných dvou filmů. Takže mi nezbývá než říct: "Promiň, Woody. Snad u některého jiného filmu opět objevím tvou genialitu." P. S. Nápad se smrtkou a lodí považuju za nejlepší věc na tomto filmu!(28.12.2009)

• Kaka

Tak přesně takhle vypadá Woody Allen bez důvtipu, sofistikovaného nadhledu a tvůrčí myšlenky. Kupa uhučených dialogů, ani Scarlett v plavkách nezachrání wtf story a pocit, že tenhle film byl vlastně naprosto o ničem a zbytečný. Závěr jak Match Point přes kopírak. Ten byl ale ve zbytku stále o dvě třídy lepší film.(5.11.2015)

Nakonec 3,5* za tradičně odzbrojující a nedostižně vtipné dialogy/monology a Scarlett "červené plavky" Johansson. V kontextu Woodyho plodné filmografie však spíše průměr.(28.7.2009)

Obdivujem Woodyho Allena a jeho chut natocit minimalne jeden film rocne, pretoze sam mam este co dobiehat, co sa jeho filmografie tyka. Tato komedia ma celkom pobavila, pretoze niektore dialogy sa celkom vydarili, ale na takych DAREBACKOV (2000) nema. Scarlett Johansson sa mi tu velmi pacila, Hugh Jackman pohodak a Woody Allen vecny stresak. Proste pohodava komedia s klasickou hudbou, myslim ze z Labutieho jazera... 30.12.2008 ____ Scarlett Johansson - (Sondra Pransky) +++ Woody Allen - (Sid Waterman) +++ Hugh Jackman - (Peter Lyman) +++ Charles Dance - (Pan Malcolm) +++(29.12.2008)

Příjemně staromódní, jemně okoukaný a to, že je jednoduchý a několikrát viděný a že se ničeho nového prakticky nedočkáme, mi ani trochu nevadilo!! Několikrát mi sice v hlavě probleskla vtíravá otázka, zda-li jsem to a tamto někde neslyšel v lepší verzi. Woody si prostě hraje, plní si své a s každým novým nápadem hned utíká k psacímu stolu, aby rok co rok mohl roztočit další ze svých příběhů. Láska a smrt, Banáni, Annie Hall, Manhattan, Hana a její sestry a řada dalších.. jen málo současných autorů se může pochlubit takovými skvosty!! Oproti žánrově čistému Match Point je zcela jistě slabším dílkem, opět lehce nabourává britské tradice a opět nám představuje příslušníky vyšších vrstev. Prvních třicet minut ale ani zdaleka nenasvědčovalo tomu, že mé hodnocení půjde až na 4*. Brilantní dialogy, absurdní situace a zejména nadstandardní herecké výkony. Rozkošně koketující, potrhlá i naivní Scarlett je zde čistě allenovskou postavou, ale například vedle podobně laděného Kennetha Branagha (nervózního a koktajícího z Celebrit) vyšla zcela vítězně. Talentu má ve svém útlém věku na rozdávání. Typicky neurotický Woody s ošuntělými triky místy nestíhá, jistojistě v některých scénách otírá hranici svých hereckých možností. Příjemným překvapením je ale urostlý Hugh Jackman. Uvolněná, stále ještě nadprůměrná komedie!!(1.1.2007)

Scoop (bohužel) naprosto splnil má očekávání. Místy pořád nějaká ta allenovská jiskra, docela zarážející závěr, ale jinak spíš jedno velké déjà vu. Přesto ty konečné 3* dávám s těžkým srdcem.(8.12.2006)

60% - Woody zde smíchal dohromady několik svých předchozích filmů se svými kabaretními talk-show vystoupeními a podbarvil celek líbivou, až kýčovitou hudbou romantických mistrů... Co k tomu říct... Komedie, u které se zasmějete, ale znalci Allenovy tvorby zažijou spíše nostalgickou exkurzi do autorovy minulosti s několika málo překvapivými momenty.(31.12.2006)

Lenivejší mystery-com s (pre zmenu) nekategorizujúcim/neutrálnejším prístupom k postavičkám, ale s klasickým - allenovským dotykom neurotického komična. Sympatické dozvuky po špecifických heistoch "Small time crooks" a "Curse of the jade scorpion", inu stále viac než dobre...a elegantne.(5.3.2009)

Nudit se nebudete, sice to není Match Point, ale i tak je to zajímavé plné zvratů a typicky woodovského humoru. Ten sám v roli jeho tak obvyklé, že se nebudete na nic ptát a hltat ho jako vždy. Je to taková lepší trojitá hvězdička.(28.10.2007)

Lidé dostávají chuť na všemožné věci. Třeba na zmrzlinu, řízek, burger a další pochoutky. Já včera dostal slinu na film se Scarlett Johansson. Dokonce né na jeden, takže se můžu těšit na slušnou porci! Začal jsem u Scoop, kde hraje ta sexy kočka potřeštěnou začínající novinářku pod taktovkou pana režiséra. Woody Allen se sice opakuje, ale jeho neurotické vystupování a některé hlášky jsou i po okoukání skvělé a já se fantasticky bavil. "Tak ten svetr nechala asi v jiné ložnici, má sklony k promiskuitě".. :)) Točit, psát a hrát stále umí a ať si každý povídá co chce! Na dnešní poměry je to hodně kvalitní komedie a proč to srovnávat s jeho předchozí tvorbou. Herecké tornádo završuje "namakaný" Hugh Jackman, který jakož to zabiják elegán byl prvotřídní.(5.5.2008)

Tři a půl hvězdy. Moc se mi líbily scény odehrávající se na lodi mrtvých, postava Woodyho Allena i hudba, ale docela mě zklamala/rozčilovala Scarlett Johanson. S Hughem Jackmanem jim to ale slušelo.(12.4.2013)

Pomaly ale isto starnúci W.Allen v tentokrát priehľadnej, ale príjemnej komédii. Dejová línia trošku "na hlavu": plytká, okatučká, no s Woodyovským šarmom a vtipom, ako sa na takého velikána patrí. Čakala som viac klasického, starého obľúbeného uleteného Woodyho, viac perál a šťavy...záleží veľmi, s akými očakávaniami si film idete pozrieť. Veľmi úctihodné a kvalitné 3 body!!!!(9.12.2006)

Rozhodně má film své mouchy, ale mě se líbil. Je z něj znovu cítit Woodyho styl (který mě už několikrát oslovil), i když se určitě nezařadí do zlatého fondu tohoto tvůrce. Uznávám, že zápletka je poněkud praštěná, ale myslím, že Scoop má solidní spád a optimální délku, alespoň já se nenudila ani chvilku.(8.12.2006)

Přestože je Sólokapr "pouze" v modrých číslech, mě Woody tímto snímkem velmi oslovil. Oceňuji krimi zápletku, romantickou linii, ale také vtip, mysteriózní nádech a vynikající herecké výkony. Ve svých rolích mě velmi potěšil Hugh Jackman, ale také Scarlett Johansson a tradičně "potrhlý" Woody Allen. S hodnocením tedy neváhám a za sebe dávám 5*.(6.11.2013)

Woody pokračuje v zavedeném tempu jeden film ročně a zdá se, že jen tak brzo s tím nehodlá přestat. Nic proti tomu, vždyť předchozí snímek Match Point dokazuje, že výborné filmy točit stále umí. Sólokapr se podobně jako MP odehrává v Londýně a děj se opět točí kolem půvabné Scarlett Johansson, tentokrát v roli nezkušené studentky žurnalistiky. Přesto jsou to dva naprosto rozdílné filmy, které nemá smysl srovnávat. Sólokapr je fantaskní komedie, v níž už ani tak nejde o vlastní příběh, který by mimochodem z pera méně schopného autora vyzněl hrozně banálně (kolik variací na Jacka Rozparovače už tady bylo? A kolik dobrých?). Woodyho síla spočívá v tom, že tento banální příběh dokáže zkombinovat nápaditými dialogy a opepřit specifickým druhem humoru jako nikdo jiný. Jen málokdo umí tolik otřepaných klišé (bohatý princ a chudá popelka patří mezi ta největší..) přetavit v originální a vtipné momenty, které film spolehlivě drží pohromadě. Nicméně kromě toho film obsahuje řadu pro mě nepříjemných momentů, které Woody ještě mohl na svém scénáristickém ponku trochu obrousit. Splendiniho koktavost a neschopnost se vymáčknout mi nevadila. Je to očekávatelná návaznost na jiné Allenovy neurotiky. Spíš mě zpočátku dost iritovaly jeho neskutečně trapné řeči, kterými se snažil mezi londýnskou smetánku zapadnout a které Sondra (Scarlett) nemohla vystát. Připadalo mi to, jako by Woody chtěl být ještě allenovštější než obvykle. Naštěstí postupně jeho repliky nabývají na smysluplnosti... Vadily mi i skoky, kterými v úvodu děj svazoval - Splendini posílá Sondru pryč a z ničeho nic jsou to nejlepší společníci, které nic nerozdělí (ona sdílená nadpřirozená zkušenost mi přišla málo.. :) ), a konečně v některých scénách je těch klišé až příliš. Sólokapr určitě nepatří mezi nejlepší režisérova díla, ale jako oddechovka je to film dobrý a stále plný allenovského humoru a nadhledu. Uvidíme, s čím příjde příště..(27.9.2008)

Začal by som asi tým, že keď som začal pozerať tento film, tak som o ňom nič nevedel, myslím dej.Mal som chuť na nejaký film s dobrými hercami a hlavne nech je to komédia (môže byť aj romantická, ktorú ja moc nemusím).Mám také šťastie, že vždy keď je v žánri - romantický - tak, vždy je to film, ktorý moc nevyužíva tento žáner.A tu ho tiež moc nevyužíva.Predovšetkým je využitý hlavne vtedy, keď ho je treba a navyše vhodne.Takže, čo sa týka mojich požiadavok na film, tak to rozhodne spĺňa (povedal by som asi preto, že som nečakal, že to bude skoro až kriminálka!?).Po dejovej stránke nemám slov a čo sa týka hercov, tak sú to špičkový herci, takže od nich ani nieje treba niečo očakávať.Jediné čo mi trošku nesedelo bol ten soundtrack, ktorý si Woody Allen určite púšťal v aute zamlada.Takže na záver už len v skratke - skvelý film, skvelá réžia, herci, scenár a celkovo mi tu chutilo ako to jahodové acidko čo som cez slamku ťahal. 85% - 4*(8.6.2011)

neškodná blbůstka v čele s herecky fenomenálním Woody Allenem, který mě svým výkonem každou minutu doslova fascinoval... příběh má navíc originální nápad, příjemný spád a tu a tam povedený vtip, takže se svým hodnocením shodnu s většinou. 70%(28.9.2008)

Jak se tak porozhlížím po zdejším hodnocení, je dosti rozdílné. Souhlasím s tím, že Woody Allen natočil větší skvosty. Konec konců, o tom, že jeho kariéra po tomto snímku nepujde strmě dolů nás bravurně přesvědčil kupříkladu loňskou Barcelonou. Sólokapr v mnohém připomíná Match Point. A nejen Scarlett, která je ve Hře osudu sexy, zatímco v kapříkoj krásná. Oba filmy spojuje podobná hudba, pozvolný tok děje a celková odlehčenost. Rád bych se vyhnul přímému srovnávání právě těchto dvou snímků, poněvadž bych patrně musel konstatovat, že Match Point mě zaujal více. Ovšem, díky velice rozumné metráži Sólokapra jsem se já osobně nenudil, kupodivu mi nevadila na oko bijící muskulatura Hugha Jackmana, a neurotická postava ztvárněná samotným Allenem mi (narozdíl od mnohých z vás) přišla sympatická. A to ve výsledku znamená, že se přidávám do klubu těch, kteří se zde nebojí Sólokaprovi spíše přidat, nežli ubrat. Howgh! :-)(28.12.2009)

Musim ale uznat, ze takovyhle vrah by mi vubec nevadil ;)(15.8.2008)

• Legas

"Detektivní" zápletka s vraždou jako z Match-pointu, formou Sólokapr připomíná lepšího Žlutozeleného škorpióna. Pár vtipných bonmotů, nic víc. Slabší Allen, ostatně poslední dobou vlastně Allenův standard.(25.1.2007)

No jistě ... to, co Woody Allen předvádí v Sólokaprovi už jsem sice u něj nejednou viděla, nicméně ještě pořád je to na úrovni, kdy mě zplna hrdla jeho cynicko-sarkastický neurotismus rozesmívá. I přestože jsem očekávala, že na piedestral hlavní role dosádí momentální múzu Scarlett Johansson, hraje prim on sám - jako Splendini-Skvělini by ukecal snad i Chárona. Nicméně bez ženského protějšku žurnalistky-amatérky Sondry Pransky a výrazné naivky, by to jistě nebylo tak vtipné, protože jejich rozhovory jsou někdy neodolatelně absurdní. A to mám ráda.(18.12.2006)

Allenovy filmy moc nemusím, ale tenhle je tak přímočarý a tak dobře odsejpá, že se mi vlastně dost líbil. A všimněte si, jak Jackman hraje toho dokonalýho nablblýho anglickýho aristokrata. Buď je tak dobrej herec nebo tak špatnej.(17.12.2006)

Woodymu to evropské turné jenom svědčí. Woody je zde neurotický až moc, ale Scarlet Johansson a Hugh Jackman (bez adamantiových břitů) jsou výborní a charismatičtí až na půdu.(28.12.2009)

Celkem pohodová a příjemná taškařice s kriminální zápletkou, která sice není nijak originální, ale o to u Woodyho přece ani nejde. Hlavní tu jsou opět dialogy, které se sice kvalitativně předešlým Allenovým počinům přiblíží jen zřídkakdy a občas se mi zdálo, že v některých momentech mistr jen unaveně vykrádá sám sebe, přesto ale nemohu tvrdit, že bych se nudil. Oproti Allenovým starším filmům působí Sólokapr poněkud prázdnějším dojmem, co se myšlenek a děje samotného týče a v porovnání s "neallenovskou" a brilantně vystavěnou žánrovkou Match Point se jedná o velký krok zpátky, přesto bych Sólokapra ani náhodou neoznačil za špatný film...nazval bych ho lehkou jednohubkou, po jejíž konzumaci nehrozí žádné střevní potíže a po několika hodinách si ani nevzpomenete, jakou že to měla chuť. 65%(29.11.2008)

Napoprvý se u Woodyho filmů vždycky jenom chechtám, až padám pod sedadlo, a ani u Sólokapra to nebylo jiný. Prostě už jsem dávno přistoupil na allenovskej pohled na svět a ještě jsem nikdy nebyl zklamanej, protože mi jeho filmy připadaj buď skvělý, nebo dokonalý (zatím s jedinou malou výjimkou, navíc hodně starou). Podstatná věc při vnímání tohohle filmu je, že Sólokapr je úplně jinej žánr než Match Point, i když na první pohled hodně láká ke srovnávání, hlavně místem děje a tou tak trochu detektivkovou stylizací. Ale zatímco Match Point bylo vlastně regulérní drama, který nad žánr povznášel hlavně Woodyho těžko napodobitelnej humor, kterýmu se málokdo umí třeba jen přiblížit, Scoop je klasická Allenovská groteska plná obskurních a nezřízeně vtipných postaviček, který se ve velkej většině chovají jako naprostý paka, ale sypou při tom z rukávů jedno eso za druhým v podobě neuvěřitelných hlášek. Nejlepší je, že když to pečlivě sledujete od začátku až do konce, dojde vám, že každá věta je vlastně vtipná a má ve filmu svoje daný místo, navíc Woodyho práce s pečlivě vybranými herci (tady hlavně originálně a nečekaně obsazená Scarlett Johansson) vytříská z domyšlenýho scénáře vždycky ještě něco navíc. A na kouzelníka Splendiniho jsem se koukal tisíckrát radši než na cokoli od Davida Copperfielda.(10.12.2006)

Scoop je taká príjemná pohodička na relax so sympatickým hereckým obsadením a roztomilo neurotickým W. Allenom ako bonus. Čakal som však od neho viac. Napriek tomu, že tu pár krát zaperlil nejakú hlášku, tak celkovo mi tie dialógy prišli až moc odľahčené a menej humorné ako inokedy, pričom postrádali typickú Allenovskú iskru irónie a satiry. V jeho podaní tu v tejto rovine rezonovala iba jedna téma, téma antisemitizmu, ale to len tak veľmi na okraj, decentne a veľmi málo. Avšak to samotné pátranie po pravde a tarotovom vrahovi nebolo vôbec zlé a čo je hlavné tak nenudilo. Skrátka, keď tento film človek berie len ako jednoduchý komediálny krimi relax s občasným bonmotom, tak sa to dá. Viac ako lepší priemer však tomu dať nemôžem. 65/100(13.11.2017)

"I was born of the Hebrew persuasion, but I converted to narcissism." Woody Allen patří mezi mé velké oblíbence. A opětovně mě svým novým filmem nezklamal. Po minulém snímku Match point zůstal věrný Anglii a nádherné, charismatické Scarlett Johansson..a udělal dobře. Oproti Match pointu odlehčil děj a přidal tam sebe, věčného neurotika. "'Oh, you always see the glass half empty.' 'No, I always see the glass half full. Of poison!'" :) Scarlett mu na výbornou sekunduje a jejich rozhovory se dostávají do těch nejbizarnějších a nejabsurdnějších poloh. :D Mno, jsem zvědav, čím nás Woody překvapí v dalších dvanácti měsících. "16 blue ponies, 21 airplanes, and 12 spinning midgets."(6.12.2006)

K zatím poslednímu Allenovu filmu jsem v diskuzi nenarazila na příliš kladné ohlasy. Sama mám však naprosto opačný názor. Už jen celý nápad mě dostal (a od chvíle, co se na plátně objevila smrtka mě film držel až do konce). Líbilo se mi, že jsem až do konce, nevěděla jak to skončí (což já u filmů hodně cením). Vtípků sice nebylo tolik jako v některých jiných Allenových filmech, ale podle mě zase stály za to. Johanssonová je moc dobrá herečka a Jackmana taky můžu. Navíc to bylo doplněné skvělými výkony samotného Woodyho a McShanea, coby Sida a Strombela... no, já si prostě nestěžuji.(2.9.2007)

Allen je jako vždy vtipný, s ním i Scarlett, které napsal, pro sebe typické dialogy, které jsme většinou ve fimech zvyklé slýchat od něj, ta je navíc ještě skvělá a krásná (jako v každém filmu, ale ty brýle nikdy víc). Jinak je to typická allenovka posledních let (vyjma Match Pointu, který mi seděl mnohem víc), objevuje se zde u Allena častý motiv nadpřirozena a kriminální zápletky zaobalené do vtipného příběhu. 70%(11.12.2006)

• sochoking

Najlepšie momenty filmu boli, keď Woody Allen držal hubu, alebo keď vôbec nebol na scéne. Ja tù jeho koktavú reč nemôžem vystáť! On jednoducho zhadzuje hodnotu filmu svojim učinkovaním v hlavnej úlohe.(16.10.2016)

Volba herců je dobrá, ale od námětu jsem čekal více napětí. A hlavně konec je až moc obyčejný a klasický holywoodský. Od Allena jsem čekal trošku něco jiného, ale v roli kouzelníka byl úžasný. Hlavně u konce filmu jak jel svým velkým autem.(15.8.2010)

Allen se sice v mnoha věcech docela opakuje, ale stejně jsem se u toho celkem dobře bavil, takže jsem se přiklonil k vyššímu hodnocení. Scarlet Johansson dokáže využít prostor i v typicky allenovské roli, Woody Allen opět hraje, to co skoro pokaždé, Hugh Jackman má pouze dobře vypadat a Ian McShane si moc nezahraje, ale i tak je mnohem přesvědčivější (70%).(20.2.2007)

Za Sólokapra musí Peter Jackson Woodyho Allena nenávidět, protože chystá film o duchovi, který ovlivňuje vyšetřování své vraždy a Sólokapr je o duchovi, který ovlivňuje vyšetřování séria vražd. Náhoda? Každopádně se mi tento příběh o studentce žurnalistiky, která pátrá po sériovém vrahovi s pomocí užvaněného kouzelníka, velice líbil. Překrásná Scarlett Johansson přejímá klasickou Allenovu roli, kdy hraje prostořekou neurotičku a samotný Allen hraje ,,překvapivě" prostořekého, starého neurotika. Obě postavy jsou si opravdu velice podobné a když se pak vydávají za otce s dcerou, tak jim nelze nevěřit. Hugh Jackson se svojí úlohou aristokrata vypořádal celkem slušně. Jen mě chvílemi štvalo, že jsou všechny postavy trochu přihlouplé, přece jen tam mohl vystupovat někdo chytřejší. Výběr hudby se Allenovi povedl. Stejně jako scény se smrtí. Musím uznat, že Londýn Allenovi zatím sluší. Jednu hvězdičku přidávám za Scarlett v plavkách:-)(30.7.2007)

Woody je môj top režisér a po Match Pointe (pre mňa film roku 2OO5) som čakal, že maestro príde s ďalšou peckou. Táto predstava a očakávanie je trochu scestné (ale málokto sa mu asi vyhne). Kto čaká od Scoopu niečo kvalitatívne zodpovedajúce povedzme Match Pointu robí chybu. Kto neočakáva nič a nechá film "voľne plynúť" dostane pohodový oddychový a zábavný filmík a hoci to už nie je ten Woody, ktorého verbálne perly mi trápia bránicu neskutočným spôsobom, stále je to ten maestro ktorého mám fest rád. Ja som sa bavil výborne a už teraz teším na ďalší film, nech už to bude hocičo:)(11.12.2006)

Mám rád humor Woodyho Allena a rád sa pozerám na jeho filmy. " Bol som práve v hale, keď som počul, ako sa topí. Dopil som čaj a utekal pre pomoc."(4.1.2009)

Woody Allen opět jinak ale opět zábavně a chytře. Mysteriózní, romantická detektivka od neurotického newyorčana, odehrávající se v Anglii. Krásná Scarlett, zábavný Allen, šarmantní Jackman a hlavně pohodová zábava.(21.6.2012)

Nevím, proč sklízí Scoop tak průměrná hodnocení. Mně se líbil mnohem víc než Match point, u kterého jsem se chvílemi dokonce i nudil (což se mi u Allena nestává). Scoop se veze na podobné vlně jako předchozí Allenův snímek. Jemně se naváží do britských tradic a hodnot, a hlavně, Woody si tu pohrává s žánrem thrilleru. I když tentokrát spíš tradičně allenovsky, než snahou šokovat. Je fakt, že Allen už dnes natáčí filmy jen jaksi pro zábavu. Jeho postavička obrýleného intelektuála dokáže dojmout i pobavit, podobně jako to uměl Chaplin (nesmyslný nadpis na titulní stránce nedávného vydání Reflexu zněl Borat-Chaplin moderní doby, ale není tím Chaplinem spíš Allen?!). Jenže na rozdíl od Chaplina, který s postupujícím věkem nápady střádal a vybíral jen ty nejlepší, čehož důsledkem byly velké časové rozestupy mezi jeho jednotlivými projekty, Allen s nápady nešetří, servíruje každý rok jeden nový film, a tím se jaksi rozmělňuje. Jeho filmy s nabývajícími lety tak nějak ztrácejí na závažnosti (i když tu ztratily už někde v letech devadesátých), a zůstávají „jen“ skvěle zahranou, napsanou a zrežírovanou zábavou. Ve Scoop hraje Scarlett Johansson čistě allenovskou, roztržitou postavu. Je to podobná role, jakou dostal před lety v Celebritách Kenneth Branagh nebo Jason Biggs v Cokoliv. A Scarlett je z nich nejlepší! Je to takový Allen v sukních, ale spíš než intelektuálně působí roztomile potrhle… Scoop byl velmi příjemný film. Skutečně jsem se smál a chvílemi jsem byl napnutý k prasknutí. A ani minutu jsem se nenudil. Allen natočil film, který šlape jako hodinky.(7.12.2006)

Starý dobrý vtipný Woody Allen je zpátky. Vůbec nevadí, že scénář je naprosto praštěný a průhledný, to nás přece na Allenovi baví. Přirovnala bych to k mé oblíbené Tajemné vraždě na Manhattanu. Scarlett Johansson hraje úžasně (a to jsem jí nedávno v Black Dahlia zkritizovala...), vytvořila tady jednu z nejsympatičtějších filmových postav za poslední dobu.(13.11.2006)

Zábava od začátku až do konce, i když prakticky výhradně jen díky Woodyho dialogům (tady vyzdvihněme dabing Jiřího Pragera). Scarlett si ve svých dvaadvaceti mohla s klidem dovolit střídat pózy lolitky a ambiciózní studentky s vysokým libidem, je i s brýlemi nesmírně sexy (ovšem Peter Lyman má pravdu, že bez nich ještě víc), takže pokud o tomhle prohlášení váháte, zobrazte si první stránku místní galerie tohoto filmu a zaměřte se na fotku v plavkách. Nicméně zpět k filmu - v Sólokaprovi se Allen naposledy postavil také před kameru. Asi mu v jeho jednasedmdesáti už přišlo vlastní hraní příliš rozstřesené. V roli roztržitého a především velmi prostořekého kouzelníka Splendiniho se tak báječným způsobem rozloučil se svými fanoušky.(12.2.2011)

Woodyho najestetickejší a najelegantnejší film posledných rokov. Je to málo ?!(12.9.2010)

"You are a cynical crapehanger who always see the glass half-empty! No, you're wrong. I see the glass half full, but of poison." Charakteristické vtipy hovoria opäť o vyššom hodnotení, ale žiaľ bol tento film do veľkej miery detektívka a tá bola nedomyslená a naivná.(29.12.2012)

Po skvělém Match Pointu jsem se na nový film Woodyho Allena se Scarlett Johansson moc těšil. Bohužel skoro všechna očekávání nebyla vyplněna. Chápu, že při takovém tempu nemůže mít Woody každý film skvělý, ale tohle patří vůbec k tomu nejhoršímu co jsem od něj viděl (a to se mi celkem líbila i melinda a Melinda a Cokoliv). Příběh je nudný, děj ubíhá pomalu a zdálo se mi v něm málo vtipu tak typického pro Allenův rukopis. Nic co by mě zaujalo, příběh vypadá jako okleštěný výňatek z Match Pointu, aneb co se do něj nevešlo.(20.3.2007)

"Chce to výdrž a ono sa to nejak vyvrbí ..." Prečo toto nie je moja ranná formulka ? ? Totálne uvoľňujúci./!(7.11.2009)

• Anderton

Najhorší film od Allena. Nevyužité herecké obsadenie, prevarený a hlavne predvídatelný scenár, žiadne hlášky, jednoducho nič. Allen asi išiel na pol plynu, myslel si, že po Match point pôjde všetko ako po masle. Nešlo.(16.9.2009)

Woody Allen sice drží určitej standard kvality svých dialogů, ale čím dál víc to tlačí na úkor logiky děje. Dřív všechno vypadalo nenuceně, a to dokonce i ty jeho nejabsurdnější hlášky. Teď už je tam cítit křeč. Woodyžel.(5.5.2008)

Jak tu koukám, tak moc velké ohlasy tu film nemá a mluví se zde o vykrádání a ztrátě režisérské síly. No ... tohle je mnou viděný teprve druhý Allenův film, takže jsem naprosto minutý jeho stylem. Film na mě zapůsobil a to jak po krimi tak i po komediální stránce. Woody Allen zářil a u jeho mono/dialogů jsem se nasmál. A vsunutí poslední cesty na věčnost také nebyl špatný nápad, taktéž "londýnská jízda po nesprávně straně". Zaujalo a rozesmálo - 75%.(28.12.2009)

Oddychovka akých je málo. Šikovne vymyslená, dobre napísaná, nie iba zábavná (miestami dokonca nefalšovane napínavá), ale tiež dobre sa baviaca - radosť sledovať. Woody Allen si točí čo mu napadne a môže si to dovoliť ako asi nikto. Má na to totiž plné právo. A má ho ani nie tak za zásluhy (kam by sme potom došli, však?), ako z veľmi jednoduchého, no podstatného faktu - drží si úroveň.(14.4.2007)

Taková komediální detektivka se třemi známými herci a v případě Woodyho Allena i režiséra je jen taková jednohubka když se hodně nudíte,jinak v tom nic jiného nehledejte.60% a tři hvězdy.(25.9.2014)

Příběh filmu mě upoutal i přes to, že mě tam ukecaný Allen celkem prudil než bavil. Scarlett a Hugh to však celé zachránili a jejich podání je pěkné. Scarlett to zde opět hodně sluší a je radost se na ní dívat. Co se týče komediální stránky filmu, tak ta na mě skoro vůbec nezapůsobila a k smíchu mi zde moc věcí nepřišlo. Jako romanťák je to pěkný a mysteriózní to trochu je díky duchovi zabitého reportéra. Podle mě by se to dalo zařadit i trochu do krimi, když se hrdinka s kamarádem snaží dopadnout tarotového vraha. Já se u filmu nenudil a dávám mu 80% :)(1.11.2014)

• MoiJe

Allen to tentokrat fakt prehnal. Hlavne so sebou samym; druhu polku som uz jeho pasaze musela preklikavat, aby som sa dopracovala k zaveru... Udesne nudny film a este aj ta naivita z neho ide TAK iritujucim sposobom... Nabuduce si tam nejaku teenage romancu, tam sa aspon nieco deje a obcas sa aj vtip podari. Brrr.(26.10.2007)

Zatím nejslabší Woody,co jsem měl možnost zhlédnout.Sólokapr není vyloženě špatný,má vtip,zábavné dialogy a pohodovou atmosféru.Ale během celého filmu jsem měl pocit,že je naprosto zbytečný.Kdyby nám Woody servíroval jeden film kalibru Match Point jednou za dva roky místo nepochopitelné snahy natočit něco každý rok,ze které pak vznikají podobné rychlokvašky,byl bych mnohem spokojenější.Sólokapr je solidní výplňovka,u které se několikrát zasmějete,budete obdivovat krásy Scarlett Johansson (případně Hugha Jackmana pro dámy) a často si postesknete nad strašnou předvídatelností děje.Scénky s mrtvým reportérem v podání Iana McShanea jsou výtečné,ovšem na jednu takovou připadá bohužel pět slabších,což je poměrně tristní poměr.Jackman je sice charismatický,ale jeho nijakou roli by mohl hrát kdokoliv jiný a těžko by doznala nějakých změn.A sým Woody... Možná už by měl opravdu jen psát a režírovat,protože jeho herecká kreace tady je spíš smutná.Sólokapr je prostě solidní průměr.Uteče rychle,nic po sobě nezanechá a ve filmografii slavného tvůrce mu budou rozhodně patřit ty spodní příčky. 60 %(31.1.2011)

Woody Allen mi opět sedl do noty. Všechny scény, kde se objevil byly jednoduše precizní. Role mága byla prozatím jedna z nejlepších rolí, ve které jsem jej měl možnost vidět. Začínám se pomalu zamilovávat do jeho dialogů. Téměř vždy se jedná o neskutečnou smršť hlášek, která mi dovede rozpohybovat bránici. Ten člověk musí být z jiné planety. Když se k tomu přidá nevšední příběh a troška toho mysteriózna, tak je o zábavu postaráno. Nějakou předvídatelnost si vytýkat netroufám, neboť jsem během sledování značnou část stopáže podezíral Jackmanova otce. Samozřejmě, že divák narazí i na slabší pasáže a oči diváka s dobrým vkusem nepotěší Scarlett Johansson, která je zde překvapivě velice ošklivá, či minimálně vedle fešáka Jackmana ošklivě vypadá. Pokud nevěříte, že může existovat osoba, která je neskutečně otravná a přitom se v její společnosti cítíte dobře, a dokonce tuto společnost vyhledáváte, tak nejvřeleji doporučuji zhlédnutí tohoto snímku. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka mat.ilda.(3.2.2017)

Všechny filmy Woodyho Allena za posledních deset let ode mne nevyfásly víc než tři hvězdičky. "Sólokapr" sice také víc nedostane, ale jsou to nejtlustší tři hvězdičky od filmu "Pozor na Harryho". Na rozdíl od "Match pointu" tentokrát žádné překvapení, spíš se dost často dostavuje pocit "déja vu", ale u mne zabírají i recyklované allenovské vtipy. Škoda, že Woody už české diváky moc nezajímá, návštěvnost jeho posledních filmů je hodně mizerná. I teď nás v kině sedělo šest a dva odešli v půlce filmu :-((13.2.2007)

Kupodivu mne Woody prekvapil, a to mile...(26.12.2007)

Jeden z tých slabších Woody Allenov. Aj samotný Woody občas mal vtipné trefy, no miestami som si hovoril, nech už preboha sklapne. Mať to doma a počúvať to neustále, tak ma behom týždňa klepne pepka. Ani Scarlett mi tu akosi nesedela, neviem ani prečo. Príbeh v pohode, ale od majstra Allena očakávam lepšie a zábavnejšie kúsky.(19.12.2018)

minulý týden jsem viděl match point a ten film ve mně zraje, zanedlouho se na něj určitě podívám znovu. Sólokapr je spolu s návratem woodyho allena více hravý a zábavný, snaží se vás neustále bavit a u mě to funguje. Woody Allen se v postupu let mění a rozhodně to není k horšímu, sám jako herec působí stále stejně bezprostředně a jako neřízená střela. Scarlett Johansson je opět okouzlující a řekl bych že i více než v match pointu, ty brýle jsou opravdu sexy.(1.2.2011)

Veľmi pozitívne dobre naladený Woddy Allen a skvelý Jackman a sexy Johansson..oddychovka(29.12.2009)

Prijemny Woodyho kousek, ktery potvrzuje, ze filmy Woodyho pozdni tvorby jsou zdaleka nejlepsi, zapomina na svou tragickou cast kariery preplnenou mnozstvim totalne zbytecnych pseudointelektualnich vztahovych braku a misto toho spousti zabavnou investigativni story z Londyna. Prostredim a osklivou hlavni zenskou roli (Scarlett) to tedy muze pripomenout priserny Match Point, ale neni nutne se obavat, az tak dementni jako Match Point to neni a Scoop se muze smele zaradit do te lepsi pulky Woodyho filmografie. "I was raised Jewish, but then I switched to narcissism." 5/10(5.4.2010)

Neznám kompletní tvorbu Woodyho Allena, takže nemůžu hodnotit vykrádání sebe sama a podobně. Nicméně, mě tenhle Allen dost bavil. Je to zábavný mix nadhledu, komedie a špetky fantasy mysteriózna s velmi sympatickým obsazením. Bavilo mě to víc jak Match Point.(4.2.2016)

Woody Allen je mistr dialogu o ničem. Je takovým Quentinem Tarantinem pro ne až tak cool postavy, kterým dává do úst tak geniální hlášky, že se o nich chcete dozvědět víc a víc. A na dialozích také stojí tento snímek. V ostatních odvětvích jde totiž o rutinu jak česka fotbalová liga. Ale Scarlett Johansson si s Woody Allenem skvěle sedli a je to cítit. Pokud alespoň jeden z nich sleze z plátna, je to patrné na divákově pozornosti, protože ta okamžitě padá o stupínek níže. O ději se nemá cenu vyjadřovat, protože se jedná o jedno velké klišé. Nápad s převozníkem je geniální, pak Allen vaří z vody. Potěšily mě opět nádherné exteriéry (děj je opět situován do Londýna), nepotěšila mě scéna na jezeře a upovídanost "hlavního hrdiny"... Kdy už někdo nechá diváka, aby si motivy domyslel sám. Za tohle by Allen zasloužil vytahat za uši. Ale film potěšil mé divácké srdce, takže zvednu tři a půl směrem nahoru. [leden 2007](12.1.2007)

taka priemerna allenovka, kt. nicim neurazi a trosku rozosmeje, ale to len v tom pripade, ked mate zmysel pre allenovsky humor. pre obycajneho divaka strata casu(18.2.2007)

K Sólokaprovi je třeba přistupovat s vědomím, že Woody už moc neoslní něčím novým a neokoukaným. I tady je možno vidět, že se Allen inspiroval sám sebou. Celá hlavní záplaetka tak trochu svou strukturou připomíná Tajemnou vraždu na Manhattanu a sám Woody rozšířil svou sbírku stárnoucích neúspěšných podivínů, se kterými to táhne už od Darebáčků. Ale i tak je Sólokapr dobrou oddechovkou s dobře hrajícím ústředním triem Allen, Jackman, Johanssonová (že by Woody našel novou Diane Keaton?), vtipnými dialogy a rychlým spádem.(21.2.2007)

Těžko říct, proč génius Woodyho kalibru točí takové oddychovky. Svůj talent by neměl takhle plácat, kór když díky Match Pointu víme, že mu ještě všechna míza zdaleka nevyprchala. Vskutku, Sólokapr není zlomem v dějinách kinematografie, ale v rámci žánru je to podle mě nadprůměr. Zpočátku jsem se bál, že mě tímhle W.A. poprvé opravdu zklame - trailer se mi nelíbil, příběh mi přišel obyčejný, na čsfd má modrou barvu. Ale nezklamal. Uznávám, že je to trochu slabší a mistra bych tímhle filmem kamarádům nepředstavil, ale přesto se mi na to pěkně koukalo a ta hodina a půl uběhla jako voda. Allenovy hlášky jsou jako vždy bezchybné. (,,Chci ho představit rodičům." ,,Jsou docela ortodoxní, myslíš že překousnou sériového vraha?")(3.4.2008)

Scénář je předvídatelný, příběh trochu utahaný, ale jinak je to skvělá oddechovka s velmi zábavnými Allenem a Johanssonovou. Takže dávám 4* kvůli tomu, že jsem se výborně pobavil. Nic víc po mě nechtějte - jsem unaven ;-)(15.12.2006)

Celý film lze vystihnout novotvarem úžasnéokouzlujícíuchvacujícísuché(poanglicku)(18.5.2007)

Žánr, ve kterém je Allen Woody nejsilnější je jednoznačně komedie. V Matchpointu si vyzkoušel čistokrevné drama a Sólokapr je jakousi syntézou obojího. Kamerou a stylem mi hodně připomínal právě Matchpoint (který se mi mimochodem také libil) a dějem spíše Woodyho klasické, humorné filmy. Je pravda, že už to není W.A. ve své vrcholné podobě; občas vykrádá a opakuje sám sebe (scény se smrtkou, některé vtípky,...), ale přesto je to pořád jeho humor, který mi sedí a baví mě. V některých scénách působí Allen už jako staříček, kterého je mi líto a v jiných je zase plný života a energie..zkrátka tak, jak ho známe. V hlavních rolích nikdo nezazářil, ale ani nezklamal a děj byl určitě zajímavý. Tosim psal o logicky nezvládnutém konci, s čímž musím nesouhlasit. Podle mě šlo o přijemné překvapení a ideální střed, mezi dvěma protipóly, ktreré by působily jako klišé (napsal bych to konkrétně, ale nechci vás připravit o překvapení ;-)).(21.6.2008)

Můj třetí Allen, a já jsem opět spokojen. Palec nahoru za Jackmana, a Scarlet mi vůůůbec nevadila. A ten příjemnej tatínek co by mohl být dědečkem (Allen) byl úžasnej! + Ian McShane = 80%(15.11.2008)

V tomto případě se Woody Ellen vyloženě trefil. Takhle podle mě má vypadat oddychový film. Jak už je zvykem, založený na scénáři a ústředních rolích. Nenucené, avšak velmi vtipné. Trocha toho krimi a napětí. S romantikou v pozadí. Komičnost, kterou role Woodyho přináší, ještě více odlehčí film a dodá mu na pozornosti. A je až neskutečné, jak brilantně Scarlett hrála, protože ji bylo pouhých 21 let. Zatím nejlepší výkon v jejím podání. Jackman už byl jen třešnička na dortu.(17.1.2014)

Přistihl jsem se při myšlence, že se mi nejnovější Allenovy filmy líbí víc, než ty staré. U Sólokapra jsem se rozhodně výborně bavil, stejně jako třeba u Hollywwood Ending. Je to úžasná pohoda. Možná mi pomohlo i to, že kritiky na film nebyly zrovna nejlepší. Není dobré mít přehnaná očekávání, vždycky je to jen film.(17.5.2007)

Woody, jak jen ty to děláš, že tvé filmy mají takovou vitalitu a svěžest. Přesně takový je sólokapr, působí jako svěží vítr do klišovitých vod romantické komedie. Jeden neurotik lepší než ten druhý (Scarlett a Woody), neskutečně sexy charisma Hugha Jackmana a jedna záhada, která nedá spát ani mrtvým. Originalitě se meze nekladou, a proto i mrtví mohou vstoupit do děje, pokud to přispěje dobrému účelu. Woody nezná mezí a opět je tak trochu ve formě. Lepší než Match Point a opět se soustředící na pestrý vizuální háv, který lze tak snadno dosáhnout v tak kosmopolitním městě jako je Londýn. Věřím a doufám, že Woody k nám bude promlouvat ještě dlouho a až nastane čas jeho odchodu, vrátí se k nám stejně jako zde novinář Strombel a opepří nám život svými nespočetnými dalšími sólokapry…(21.6.2009)

• Damiel

Poté, co WA natočil nečekaně dobré drama Match Point, jsem byl pln očekávání. Ta se bohužel po přehození výhybky zpět do žánru komedie nenaplnila. WA zplodil klon toho, na co jsme od něj byli zvyklí z dob jeho největší slávy, ale bohužel nepřidal nic nového. Scarlett v roli roztržité allenovské studentky je přímo strašná, horší výkon jsem od ní asi neviděl. Fórky samoúčelné, je jich málo a navíc si je WA všechny nakřečkoval pro sebe. Jsem zklamán... :-((14.11.2006)

Výborně jsem se pobavila a moc příjemné pokoukání. Woody perlil, kde se dalo..(16.4.2007)

Nenáročná oddychovka, která si také na nic jiného nehraje. Duchařsko-detektivní zápletka je sice prostinká (v porovnání např. s "Tajemnou vraždou na Manhattanu"), ale svoji funkci plní s přehledem. Určité zklamání lze přičíst na vrub dialogům, kterým chybí vyšší míra říznosti. Herecky je film zvládnut velmi slušně, a to zejména díky ústřední dvojici Allen-Johansson, která se výborně doplňuje. "Scoop" působí jako film, jímž si chtěl režisér udělat radost, prostě nic neřešit a jenom se bavit. 7/10(27.10.2009)

Skoročtyřka. Milé a tradiční, ale jakoby bez emocí a bez šťávy.(1.2.2011)

S: "Pozvali nás Fultonovi." W: "Jdeme se vymáchat." Jistě, bazén je dole. S: "Je tu dnes Peter Lyman?" Pan Lyman? Ano, přišel před chvílí. W: "A plavky má jaké barvy?" - S: ??? - W: " Abychom ladili!" ... po chvíli u bazénu po úspěšně zvládnuté filmovačce topení se (S) a opravdické záchraně (H) se k oběma ze zákulisí vrací W: "Slyšel jsem, jak se topíš. Dopil jsem čaj a přikvačil." (...) "To děvče neumí plavat. Jde ke dnu jak závaží. Rodině chybí vznášivost."(6.11.2011)

Nejoblíbenější herečka + nejoblíbenější režisér = film, který musím vidět. Nezklamal, ale... Od začátku jsem se u něj bavil a užíval si pohledu na své oblíbence. Trošku škoda, že filmu došel dech a nezářil celou dobu. Jeho poslední část již mírně zaostávala. Rozuzlení bych očekával zdařilejší. Přesto je tu dost momentů, které mě potěšily, včetně hereckých výkonů. Scarlett to opět moc sluší, Woody je takový, na jakého jsme zvyklí, Ian McShane je výborný novinářský duch, Hugh Jackman má správnou sympaticky-aristokratickou tvář. Ve srovnání s jinými Allenovkami je to ale průměr.(16.7.2007)

Tak nějak jsem se rozhodla, že si doplním filmové vzdělání a to tím, že se podívám na filmy klasika, a to pana Režiséra Woodyho Allena. Už jsem viděla asi dva, takže tak nějak vím, co od něj můžu čekat. Typická témata, ale v prvé řadě prvotřídní dialogy, které jsou vtipné, třeba i sarkastické. Toho se mi tady opět dostalo. Woody má zkrátka svůj neotřelý styl. Co mi zde ale trochu chybělo, byl propracovanější a silnější příběh. Zkrátka příběh, který by vas uhranul a dostal. Neříkám, že byl v tomto filmu špatný, to vůbec ne, jen to spíš byl oddechový a nenáročný film, u kterého jsem se sice nenudila a docela bavila, bylo to zajímavé, ale možná jsem čekala ještě něco víc. Herci příjemní, nově objevená múza Scarlett i Hugh Jackman byli fajn. No každopádně se mi film líbil, už se těším na jeho další filmy, protože to je PAN Režisér, který točit filmy umí.(18.6.2013)

Woody se sice poněkud opakuje, ale mně to vůbec nevadí a prakticky cokoliv mu sežeru i s navijákem.(7.3.2015)

• fallangell

i uzkostlivost a nemotornost se musi umet dobre zahrat a po match ballu je pro me tahle spletenina od Woodyho Allena uderem pod pas. Jako rezisera ho mam rad a jako herce uznavam, ale nevim jestli starne nebo si ve svych poslednich filmech pise spatne role ale vedle zlutozeleneho skorpiona je tohle uz druhy film, ve kterem ho opravdu nedokazu ani vystat. opravdu velka skoda(2.3.2007)

Tak ono se mi to snad v podstatě líbílo víc než Match Point, docela vtipné a Woody byl roztomilý a Hugh krásný. Ale připadalo mi to celé takové nezúčastněné. Hugh hrál jako by ho to fakt nebavilo. Woody už je asi senilní. Jinak si nedovedu vysvětlit to jeho nadšení Scarlett Johanson, která je sice prvoplánově sexy, do jeho filmů se ale vůbec nehodí. Když ji člověk srovná s Miou Farrow nebo Diane Keaton, které sice takovou sexy auru na první pohled neměly, ale byly zajímavé a herecky byly někde naprosto jinde.(31.1.2011)

Úžasně propracovný film. Nojo, vždyť je to Woody Allen.(30.4.2010)

Fešní Hugh a Scarlett v celkem zajímavé zápletce. Ovšem nijak strhující. No a mistr Woody už mi připadl spíš negativním prvkem, což je poněkud problém v jeho vlastním kuse...(28.12.2009)

Woody Allenův (sebe)ironický inteligentní humor je jedna z mála příjemných jistot na tomto světě. Bohužel zopakovat Match point se tak úplně nepodařilo, moje hodnocení ***1/2. Kvůli několika nelogičnostem v příběhu zaokrouhluji v tomto případě dolů.(30.12.2009)

Nevim čim to je , ale tenhle film me celkem dojal, vubec nebyl spatnej byl nad mé ocekavani ! 3+ to je moje hodnoceni(5.7.2010)

Woody Allen je prostě zajímavé v každé podobě, a i když to není úplně ono, i když to místy docela skřípe, tak je to pořád výsledek, za který se nemusí stydět. Z jeho herectví je spíše jen ozvuk a myslím, že je celkem pochopitelné, že už to herecky více méně zabalil. Vybral si zajímavé herce, ale stejně je nejlepší na tomhle jinak celkem průměrném filmu scénář, který je vlastně komediálním thrillerem, jenž funguje. Není to nic skvělého, některé prvky jsou zbytečné, třeba úplné finále, ale myšlenka to je zajímavá a celkem umně natočená.(18.3.2014)

cim to je ze woody allenovi clovek rad odpusti aj drobne chybicky?(5.1.2007)

zisk v čr : $34,508 návštěvnost : 20,662(3.7.2008)

Spociatku sa mi novy Allen velmi nepozdaval, avsak s pribudajucimi minutami sa mi dostala obvykla davka vyborneho allenovskeho humoru so stipkou detektivky. Maestro ma teda opat nesklamal.(27.11.2006)

Scoop vůbec není špatný film, Woody Allen zdaleka ještě nepatří do starého železa. Důvod proč Scoop sklidil tolik negativních reakcí, je podle mně v tom, že lidi čekali další pecku jako byl jeho předchozí kousek MATCH POINT. Scoop je prostě typický Allen, jeho humor, absurdní dialogy, skvělé postavy, výborné obsazení.(21.1.2007)

Možná je to tím, že mě filmy Woodyho Allena vždycky míjely a neznám je, ale já se dobře bavila, navíc dobré herecké obsazení, střelená zápletka...prostě taková pohodová oddychovka, u mě spokojenost na 70%(31.5.2008)

Woody Allen už má za sebou sice lepší filmy, ale ani tomuhle se nedá upřít nápaditost a vtipnost. Herci jsou fajn, příběh typicky allenovský a celé to hodně příjemné uteče.70%(9.8.2010)

Nekonzistetní snímek, který se snaží svými nereálnými hereckými kreacemi za každou cenu vyvolat smích. Daří se to bohužel jen Woody Allenovi, i když i jemu jen ztěží.(28.12.2006)

682. hodnocený film: Nesnáším Woodyho Allena a nesnáším jeho filmy, ale tenhle snímek jsem si dal ke shlédnutí jenom kvůli tomu, že v něm hraje Scarlett Johansson. No, hraje... Ona tam, popravdě řečeno, exceluje... Film na mě působí tak anglicky, jak je to jenom možné. Ona byla skutečně fenomenální a nádherná. Hugh Jackman byl opět skvělý a kupodivu mi tentokrát Woody Allen nevadil. Je to asi věkem, ale tomuhle filmu jsem fakt přišel na chuť a Scarlet je od nynějška pro mě jedničkou mezi herečkami... 4* jsou naprosto zasloužené a oprávněné. 4*(26.2.2009)

Moc roztomilé, leč zdaleka ne tak dokonalé jako Tajemná vražda na Manhattanu, když zůstaneme u tématu detektivky. Woody jako vždy roztomile žvatle nesmysle, za což ho mám ráda, ovšem doma bych ho nechtěla a jeho postavy bych asi těžko někdy požádala o pomoc:-).(31.1.2011)

Moja prvá (Woody) Allenovka, ktorá ma maximálne potešila. Film ma pobavil, "detektívna" časť filmu sa mi páčila tiež a záver filmu je krásne komický. Herci možno nie sú nejako extrémne vynikajúci (Scarlett miestami dokonca trochu prehráva), ale do filmu sa hodia dokonale. Zhrnuté: veľmi príjemný film.(11.9.2007)

Nějak se nespojil začátek s koncem. Lepší moc nepřemýšlet a nechat se unášet situacemi. Občas je to hluché, ale i tak je tam pořád dost vtipu, Scarlett je okouzlující, takže je to docela dobrý program pro deštivé odpoledne, když pár dní před výplatou počítáte každou korunu. A i Shakespeare napsal dost tuctové hry, takže Woodymu tu průměrnost odpouštím. Má svá maxima i minima, ale na nájem si vydělá vždycky.(15.9.2008)

Odreagovačka:)? Pro mě určitě. Nemám moc co vytknout ani pochválit. Jen mě fakt pobavila ta loď a pokus o úplatek u samotné smrti:D. 65%(11.1.2012)

3 a půl, jedná se o typicky příjemnou Allenovskou oddychovku, kde je vše, na co jsme od něho zvyklí, plus proklatě přitažlivá Scarlett Johansson... nebýt toho, že po výborném Match Pointu je to krok zpět, dal bych klidně 4*(14.4.2007)

srandaaaa(12.8.2007)

• Radiq

Klasickej ukecanej a nijak převratnej film Woodyho Allena, u kterýho se dá klasicky tak dvakrát usnout, což se mi jako vždy u jeho filmu podařilo. Dočkáte se jako vždy několika suchejch fórů z úst režiséra, krásné tvářičky Scarlett Johanson a Hugha Jackmana, o kterém je stejně celou dobu jasný, že je to on. Zdá se mi, že známí herci, kteří nehráli v Allenovým filmu, mají nějakej handicap a chcou ho stůjcostůj dohnat. Většinou jsou to ale podle mě role, které stojí za prd.(26.1.2008)

• Kjůkíí

Ono detektivní pátrání se slavnému Woodymu Allenovi zrovna 2x nevyvedlo. Nevím co se stalo, poněvadž např. v dalším filmu Vicky Christina Barcelona se vše vrátilo ke starému a výborný režisér byl zase zpátky. Zde tomu tak nebylo. Možná to bylo tím, že si sám zahrál a soustředil se hlavně na svou postavu, zatímco ostatní mu tak nějak trošku unikalo. Nic hrozného, všechno zase napraví příště. Jinak film je takový nijaký, bez silné zápletky, jen paranoidní domněnky a detektivní příběh, u kterého se zrovna 2x nebavíte. Protože mám Scartett Johansson moc rád, až tak moc, že chci vidět každý film s ní natočený, protože je to vážně kočka, tak jsem doufal ve víc. Ale ani ona nemohla zachránit evidentně špatný scénář. A ještě ty její hrozné brýle:D Woody Allen napsal scénář speciálně pro Scarlett, asi si ji oblíbil jako já:D jenže tentokrát to výhra nebyla, až ve Vicky Christina ... Pár vtipných hlášek zde režisér a herec v jedné osobě má, ale není to dost, od Woodyho čekáme to nejlepší:)(20.12.2008)

Obyčejný mnohokrát natočený příběh detektivka, ale obohacení a klasické hlody Woodyho (děti vyrostou a vyčtou ti alzheimra) nebo dokonce i Scarllet, která nám tady jasně "allenovatí", ale nejlepší je konec- "Jsem bývalá kapitánka plaveckého klubu". Občas i trefná hudba a hlavně, chytlo to i mou mamku, která W.A. nesnáší vidět hrát ve filmu. Mnohem lepší než zamyšlené skoro(Jonathan)nic Match Point, v jehož stínu Sólokapr neprávem stojí.(28.12.2009)

Milý pozdní Woody, psaný přímo na božské tělo Scarlettce, pohříchu jeden z těch méně zábavných. V titulcích na DVD stupeň zábavnosti ještě snížen enormním množstvím fórů ztracených v překladu.(27.10.2010)

Můj první film od Woodyho Allena...takže nemůžu posoudit jestli vykrádá sám sebe.(31.1.2011)

Woody Allen mě nikdy nepřestane překvapovat. Natočil již desítky filmů a každý dokáže alespoň něčím zaujmout. Na Solokapru se mi líbí ten jeho nápad. Někomu může připadat přehnaný nebo hloupý, ale mě se prostě ten nádech mysteriozna ve spojení s romantikou opravdu líbí. Herecky také sympatické - poslední Woodyho stálice Scarlett Johansson a také australské zlatíčko Hugh Jackman se jeví jako dobré spojení. Postupně přicházím Woodymu Allenovi na chuť a zatím nic mě od něj vyloženě nezklamalo.(19.7.2012)

Milý kolegové, budete se divit, ale já se nenudil :-) není to tak dlouho, co jsem viděl dva Woodyho filmy ze kterých jsem měl pocit, že na jeho snímky už asi celkově zanevřu. Tímto si ale celkem solidně napravil reputaci. Z obyčejného krimi filmu totiž sám Woody udělal celkem dobře koukatelnou béčkovou komedii :-)(15.3.2012)

Sólokapr si drží tříhvězdičkovou zápletku, kterou výborně vede Scarlett, její role coby vyšetřující novinářky byla úchvatná. Ale tu další hvězdičku zařizuje uvolněný Woody Allen. Dodává humor do menšího napětí. Prostředí ve kterém se film natáčel bylo skvěle zařízené a zpříjemňovalo celkový dojem.(1.2.2013)

Bohuzial myslim, ze Woody Allen sa po 70 -ke uz len vykrada. Je to dobre, Scarlett je nadherna, ale hrozny priemer : 60 %(6.12.2014)

Scoop jest takovou srandičkou, u které jsem se sice docela zasmál, ale to je tak vše. Film plyne, plyne, stoupá nezájem o postavy, příběh se skoro nikam neposouvá, ale aspoň se Allen nesnaží o šokující zvraty jak v Match Pointu, v tom je totiž odborník asi jako já v kreslení. Pro ty, kteří nemají rádi Allenovo "herectví" bude Scoop asi utrpením, zde je tak třikrát allenovštější než jinde, zakoktává se a neustále mele páté přes deváté, ale i tak často hodí nějaký parádní bonmot. O Scarlett Johansson tvrdím, že naposledy byla hezká v Ghost Worldu a od té doby je čím dál víc vosková, no a tady je jeste k tomu protivná. Jackman a Ian McShane jsou ovšem fajn. Klasické 3*, do kina bych na Scoop rozhodně nešel, ale jako výplň zataženého odpoledne se hodí akorát.(6.12.2006)

"Slyšel jsem, jak se topíš; tak jsem dopil čaj, dojedl koláčky a hned jsem přišel."(11.4.2007)

Bylo to celkem dost průměrný...některé věci ve filmu dost nedotažené a celkově mi to přišlo odfláknuté.(22.4.2007)

• Guzo

No, nic moc, od Woodyho Allena jsem rozhodně čekal víc - navíc s přihlédnutím na herecké obsazení.. Komedie o hledání vraha díky podezření zemřelého novináře by mohla být poměrně slušnou zábavou nebýt Woodyho stylu, který se mi sem bohužel vůbec nehodí. Blekotající kouzelník, rozhovory o ničem, to by tu prostě nemělo co dělat. Také finální rozřešení se mi moc nezamlouvalo, i když druhá půlka filmu už je o poznání lepší. Na víc než 2 * to ale u mě nemá..(14.12.2008)

• Brandon

Další střet s Allenem. Já tomu člověku prostě nerozumím. Výkony po všech stránkách připomínaly spíš podprůměrné ochotnické představení než tvorbu někoho, kdo má co dočinění s Oscary. Vznik vidím asi takhle: Jednu z hlavních rolí, studentku žurnalistiky, si střihne místní bloňďatá sexbomba. No co, rozumu moc nepobrala, ale má pěkný kozy, nasadíme ji brejle a bude z ní hned echt intelektuálka, lidi na ní určitě přijdou. Do další role se obsadí onen pisálek, co tu škváru splatlal. Hrát sice neumí, ale ušetříme a navíc ho lidi berou. A to by bylo, abysme v našem kulturáku neměli trhák.(23.12.2008)

Další romantická komedie z rukou Woodyho Allena,tentokrát s mysteriózními prvky.Jde vlastně o jednoduchý příběh novinářky,která se honí za senzačním odhalením,tedy svým budoucím článkem-sólokaprem.Nic nového pod sluncem,nic extra nápaditého,ale příjemného s poměrně slušnou porcí Allenovského humoru.Dialogy film opět drží nad vodou a jsou vskutku skvělé.Už ne tolik logika příběhu,která dostává chvílemi na frak.Allen už je starší pán a myslím,že by měl buď režírovat nebo hrát,ne obojí(osobně bych radši,kdyby režíroval).Herci jsou skvělí a i když má někdo námitky proti Scarlett Johansson,která se sem na první pohled nehodí,tak při pohledu druhém člověk zjistí,že sem skvěle zapadá a má ono nepochybné charizma.Skvělý je i Jackman a opět roztomilý Allen.Celkově je film příjemnou podívanou,která nijak zvlášť neoslní a jejíž pointa je vcelku předvídatelná.Chvílemi je to vcelku nápadité a chvílemi i zábavné,takže dávám slušných 65% a jdu se mrknout do té bedny,co se tak dlouho válí ve sklepě.(8.9.2011)

Svižná allenovská komedie. I když jsem zrovna neřval smíchy, určitě jde o dobrou zábavu.(16.4.2007)

90% velmi pěkný a velmi milý film, který neztrácí dech a kterému velmi prospěl Woody v roli Sida Watermana(16.6.2008)

Woody Allen umí překvapit.(15.7.2009)

"Jste ozdobou své rasy." "Narodil jsem se jako žid, ale pak jsme konvertoval k narcismu..." Zdá se mi, že Woody se tu pustil trochu do starých dobrých vod jeho výtečných raných komedií. Skvělé dialogy, krásně neobvyklý příběh, úchvatná Scarlett, prostě parádní podívaná, jako zamlada...(27.5.2013)

Celkom príjemná podarenejšia Woodyallenovka, vzásade som sa dobre bavil a to zas tak allenovky nemusím. Skvele obsadenie. (3,5)(12.6.2017)

Ani nadšení ani zklamání. Sólokapr mnou prošuměl aniž by zanechal nějakou výraznější stopu, snad jen - čekal jsem že se budu smát častěji.(11.11.2007)

• Hees

No toto je trošku divné.Film ako tak by mohol byť zaujímavý ale pre mňa pôsobí divne.Herci hrajú skvelo aj Scarlett aj Hugh aj Allen ale nezapadá to potom do seba.Tomuto filmu chýba šmrnc alebo niečo naviac.Nemyslím si,že v každom filme musí byť niečo prekvapivé ale tu by sa to zišlo mal by som aj konkrétny nápad ale kaziť iným film nebudem.Silnejšie dve no.(20.5.2009)

Když on tak roztomile koktá......(28.12.2009)

Příjemná svižná komedie,kde je Scarlett jako zvědavá blondýnka skvělá a Hugh jako vrah gentleman s andělsky nevinným výrazem jakbysmet. Taková skvělá oddychovka, která se nesmí brát moc vážně:)(4.5.2011)

Woody Allen jako kouzelník, mně to stačí =). (75%)(1.1.2016)

Velice příjemný snímek, a to nejen díky krásné Scarlett Johansson. Scénář je sice poměrně jednoduchý, ale já jsem si film užil. Hodnocení vidím na 70%.(23.1.2010)

Hugh - hurá, Scarlett - hurá, Woody - Hurá hurá! Woody je vtipný jako vždy a nyní se sám sebe dokáže velmi zajímavě ironizovat a sebereflektovat jako starého kouzelníka, který už dávno předvedl všechny své triky a vystupuje v divadle před stále menším a menším počtem publika. Allen dokazuje po Match Pointu, že si oblíbil britský přízvuk a humor a také krásnou Johansson jeho kriminální komedie je úsměvnou a příjemnou zábavou.(6.9.2010)

Omlouvám se Woodymu za povzdech ve svém komentáři k jeho posledně viděnému filmu (Match Point) – nemusím, ale můžu :-), ach Woody Woody – jeden film mi dokonale padne, jiný „přežvykuju“ a nevím… ještěže jich je pod tvým jménem tolik :-). Sólokapr je odlehčená varianta všeho možného, na co jsou diváci od Woodyho zvyklí. Svěží, svižné, inspirativní (o, ano, i inspirativní může tento snímek být), milý – jako když tančíte vedeni tanečním krokem Mistra, který ví, že vést je vedle příjemného i důležité a že všechny nás tanec vede stejným směrem – ne všechny věci na světě jsou hrozné, jen skoro všechny…Z mého pohledu táhnou celý film Woody se Scarlett, Hugh J. byl velmi průměrný (že by pokyn z režie?). Líbilo, spokojená, tak se těším příště pane Allene.(30.1.2011)

Zápletka je celkem dost nudná a ani dialogy tentokrát netáhnou film. Nebýt tam neurotika Woodyho, tak je to o ničem. Naštěstí je konec velice poutavý, především scéna, kdy Jackman oznamuje Scarlett, že ji utopí.(31.5.2013)

• Borec3

Nic extra pane Allene. Ploché postavy, televizní nádech, nepříjemná Angličtina a nebýt těch Vašich (občas) výborných vtípků... bylo to ještě méně.(4.2.2007)

• Hortenzia

môj druhý woody allen po matchpointe a teraz chápem jeho oslavovanie ešte menej ako predtým...edit: tak už som napozerala woodyho staršie filmy a to oslavovanie začínam chápať, škoda,že to s ním ide očividne dolu vodou(13.4.2008)

• sedm.1

Ze série mimoamerických filmů od roku 2005,tedy Match Point,Sólokapr,Kasandřin sen a Vicky Cristina Barcelona je právě Sólokapr jasně tím nejslabším Allenovým kouskem.Celé mi to spíš přišlo jako průměrná konverzační divadelní hra,kde tři hlavní aktéři prakticky neslezou z "jeviště",ale ikdyž jsou výborní a sympatičtí,nemají prostě moc co hrát.Se Sólokaprem mám potíž zařadit ho i žánrově.Neni to ani příliš komedie,ani drama,možná z té romantiky je tu nejvíc,ale ta mi pak zas přišla vážně divná a i dost chladná.Jinak celá zápletka přešlapuje pořád jakoby na místě a její vyústění je pak sice bohužel jedna velká komedie,ovšem v tom špatném slova smyslu.Co mě ale nejvíce negativně překvapilo,byli tentokrát na Allena docela mdlé a nezáživné dialogy,bez vtipu a energie,což byl ale ostatně problém celého jeho filmu.Takže ve výsledku vlastně pořádně nevím,co chtěl Allen tímto svým dílkem říct,mě ale zkrátka Sólokaprem vůbec neoslovil,a ikdyž nemohu tvrdit,že bych se u něj přímo nudil,absolutně jsem si zněj neodnesl jakýkoliv zážitek,poznatek,dojem,ani pocit.Prostě neslaný,nemasný,o ničem.(6.2.2011)

Woody Allen je skvelý scenárista, režisér a aj herec. Solokapr je však iba taká jednohubka v porovnaní napríklad s Matchpoint- Hra osudu. Scarlett je pre mňa osobne to najlepšie čo vo filme je. Scenár výborný ako sme už u Woodyho zvyknutý, pri filme si príjemne zarelaxujete a určite sa aj často zasmejete.(20.4.2015)

Nenáročné.Príijemné.Niektoré hlášky,najmä od Woodyho, stoja za to:)Súhlasím, milé úsmevy, Scarlet a Hugh, mágia. Co este treba?:)Proste nič velkolepé,ale príjemné.(26.8.2008)

Nejvíc mě nadchly asi Woodyho hlášky, těma je to přímo nabitý. Takový výtlemy jsem chytal naposled asi u ňákýho dílu HIMYM a tady byly navíc inteligentně podaný a vynikly i bez přidanýho smíchu. Příběh byl taky zajímavej, ne nijak kulervoucí, ale za to originální a tomu jak hráli hlavní herci se nedá vytknout snad nic. Celkově pohodovej film a, ač jsem jich neviděl moc, pro mě zatim (spolu se Spáčem) nejlepší od Woodyho Allena.(17.7.2009)

Woody Allen po pár vážných filmech opět zabrousil do komedie a opět mě velice pobavil. Ty jeho bonmoty a hlášky mě spolehlivě rozesmály.(30.12.2009)

Líbil se mi film i Woody Allen. Je to komický člověk už od pohledu. Skvěle zahrál kouzelníka, co příliš nectí konvence. Dostával sebe i "jakodceru" do komických situací. Měl opravdu přiléhavé mnemotechnické pomůcky. Sice vypadal jako popleta, ale začalo mu to pálit a na svou zvědavost na konci doplatil. S. Johansson se ocitala ve stavu lásky a paranoity, jako herečka příliš afektovaná. A jak se ukázalo, její milý byl opravdu vrahem, ale ne tím tarotovým. Film mi v mnohém připomínal retrokomedii ve stylu O. Wilda.(3.2.2011)

Woodyho tvorbu moc neznám, dalo by se říct, že z jeho novější tvorby je Sólokapr můj první zkouknutý film. A pro mě to byl neuvěřitelný zážitek. I přes malé hodocení na csfd ho osobně považuju za jeden z nejlepších a nejoriginálnějších počinů, které jsem za poslední dobu viděl. Sice mi moc nesedla jinak skvělá Scarlett, ale Allen s Jackmanem byli fantastičtí. Pár scén mě opravdu HODNĚ rozesmálo a to se mi v poslední době mockrát u komedií nestávalo. Už se těším na další jeho filmy, které mě ještě čekají.(3.3.2011)

• Schuldiner

Celé je to takové naivní a vycucané z prstu. Woody sice občas pobaví, ale přeci jen méně než jsem od něj zvyklý. Škoda. Ale jako totální oddychovka je to tak nějak koukatelné. S detektivkami skříženými s komediemi mám trochu problém. Ani jedno pak u daného filmu není moc kvalitní. Většinou. Toto je tak na... --- 50% ---(5.1.2013)

• Shakeus

Poměrně trapné, většinu času jen málo vtipné a nijak zvlášť inteligentní a spousta přehrávání a vnucování. Scénář napsal šmatla W. Allen asi přes noc. Já jsem ale nikdy nebyl jeho příznivce. Slabé 2.(18.11.2009)

Kouzelnickým tématem a snahou o "detektivku" si Woody trošku vykrádá Prokletí žlutozeleného škorpióna. Sólokapr není špatný film, ale není v něm nic, co by mě nutilo se na něj podívat znovu.(15.1.2013)

• Sany33

Tak sa do toho teda pustím! Jediné čo kladne hodnotím je Woody vo vedľajšej úlohe na ktorom som sa 2-3 krát vážne zasmial. Inak celý film stojí za hovno: je predpotopný predvídateľný a tento príbeh a zápletku by som vymyslel asi aj ten najväčší retard. Herečka v hlavnej úlohe pri pripadala prinajlepšom ako kurva a to že mi pokazili dojem z môjho obľúbeného herca Huga Jackmana to sa jednoducho nedá prepáčiť. Teda 15%(24.5.2013)

"Smrt vas nesmi odradit. Smrt neni handicap. Ja jako dite koktal. Chce to vydrz a ono se to nejak vyvrbi." :) Po celkem vazne pojatem tematu o zlocinu a trestu v "Match Pointu" (2005) Woody pokracuje ve svem "angl. tazeni" a prichazi s odlehcenou detekt. komedii, sice trochu misty naivni, ale prijemne koukatelnou, se skvelou Scarlett, ktera snazivou a trochu hloupou studentku zurnalistiky hraje opravdu dobre a s tim svym obrylenym kukucem a malou postavou se k Allenovi dobre hodi. Ja ho proste jako herce mam rad, a mam radsi snimky kde sam hraje. Jako tady, kde si strihnul roli kouzelnika Sida Watermana a spolu se Scarlett resi pripad tajemneho Tarotoveho vraha, novodobeho "Jacka Rozparovace", vrazdiciho prostitutky. Padouchem ma byt dokonaly gentleman Hugh Jackman. Mozna jsou to jen spekulace, mozna to bude solokapr :) Podobne jako v "Tajemne vrazde na Manhattanu" (1993) se dvojka amaterskych detektivu snazi ziskat dukazy o pravdepodobnem zlocinu. Pri tom jim pomaha novinar-neboztik, ktery se vraci ze zahrobi, aby je trochu navedl. Navic se to vsechno komplikuje tim, ze Sondra (Scarlett) samozrejme podlehne kouzlu mladeho lorda... Je zajimave, ze vsechny tri "anglicke" Woodyho filmy (krome "MP" jeste nasledujici "Kasandrin sen" [2007]) maji neco spolecneho s vrazdou. Mozna vliv A. Christie, kdovi. Kazdopadne v tehle komedialni verzi je opet hodne slovnich vtipku a glos jako u Woodyho starsich filmu, a videt ho ridit se smrti v ocich maly Smart je samo o sobe legracni. Holt pro Americana je tezke jezdit vlevo :)(9.7.2014)

• Daweflip

Woodyho Allena příliš nemusím, což se odráží i na mém hodnocení. Pro mě jde o lehce zapomenutelný film.(21.1.2007)

70%. Bylo to celkem fajn na koukání, dialogy a "monology" byly opravdu vyšperkované. Byla radost to číst. Nicméně, nesmí se očekávat nějaká ta komedie, kde se moc smějete. Spíše je to tak ztřeštěné a šílené, že to prostě tak nějak baví. Co se týká děje, nic nového pod sluncem. Herecké výkony, obstojné, ale Woody stál opravdu za to. Ale celkově mě to nezaujalo tak, abych to viděl ještě jednou. Je to na jedno podívání, kdy to v tu správnou chvíli baví, ale podívat se na to podruhé, to asi ne. Howgh!(28.12.2009)

Velice dobré 3. Allen změnil podstatně humor a stejně jako v Matchpointu mě okouzlila atmosféra Londýna.(18.1.2007)

• pstros

S těžkým srdcem...(10.2.2009)

Pekní herci, kvalitní, ale to je asi tak všetko. Príbeh samotný ma nenadchol. Ale tak, úplne by som to nezahadzoval.(6.7.2009)

bohužiaľ, tento woodyho počin na veľmi neoslovil. prekvapujúcu ani jeho humor.(30.1.2011)

Neříkám, že zápletka filmu je prvotřídní, nepředvídatelná, a že na ní je celý snímek postaven, to ne. Ani to, že by se jednalo o jedno z nejlepších Allenových děl. To také ne. Já mám ale pro Woodyho slabost a u tohoto jeho díla jsem se chvílemi doopravdy příjemně pobavila, především dialogům vedeným jeho postavou, a příjemně tak strávila část odpoledne. Zkrátka další pohodová oddychovka, ačkoli tentokrát s trochu morbidním podtextem, z dílny Woodyho Allena.(5.7.2012)

Tenhle film je opravdu strašně milý a roztomilý, konečně nějaká inteligetní komedie. Scarlett Johansson je tu dokonalá, Woody Allen jakbysmet. Hrozně mě to bavilo a vážně jsem se skvěle zasmála. Moc příjemná podívaná. Neříkám, že to je nejlepší film Allena, určitě má i lepší ale nemůžu jinak, mě to prostě bavilo. Vážně moc.(7.8.2012)

16, 21, 12, tzn. šestnáct koní, dvacet jedna tryskáčů a dvanáct vířících trpaslíků: kód do místnosti s hudebními nástroji, který mě přivedl na myšlenku, že právě v tomto kódu se skrývá klíč k uchopení filmu Sólokapr. Nebrat se tak vážně, prostě se bavit a vytěžit ze zápletky maximum. To je recept na Woodyho dílo. Nechat se unést krásou Scarlett Johansson a záhadností Hugha Jackmana. Allen jako kouzelník a velký mluvka, to je ta pravá kombinace, nemusíme řešit autorovo vykrádání sebe sama chceme-li zažít pěkný filmový večer. Já byl dokonale spokojen a vyšší ambice jsem na film nekladl.(19.5.2013)

Ačkoliv detektivky nemám ráda, tenhle styl mi svým způsobem sedl, nejspíš to bylo tím podmanivým soundtrackem.(27.5.2013)

• El-Barto

Neni to kriminálka, neni to komedie, neni to romantika. Dlouho se tam nic neděje a i nad tím rozuzlením jsem dlouze pochyboval. Tohle bylo prostě od Woodyho slabý.(28.5.2013)

Možná to není úplně ta pravá tvář Mastera Woodyho, ale hergot, vždyť je to pořád skvělé! Sympatičtí a mí oblíbení herci vyrovnávají díry v podobě slabšího příběhu. Scarlett nezahrála špatně, jen to byl sakra nezvyk vidět ji v takovéhle roli, ale zhostila se ji dobře.(19.12.2013)

Woody Allen napsal opět scénář pro konverzační komedii, ale svoji roli vtipného, ironického a sarkastického komentátora rozdělil do dvou rolí. Sid Waterman (Woody Allen) a Sondra Pransky (Scarlett Johansson). Doplňují se, ale jsou své opaky a někdy jsou vysloveně proti sobě. V jedné reakci na Sondřinou vtipnou pounímku Sid i říká, že on je tady na to, aby byl vtipný. Peter Lyman (Hugh Jackson) postrádá jiskru, pro kterou bych uvěřila, že Sondra se hned do něho zamilovala. Naopak má neustále poznámky v tom smyslu, že Sondra nemá důvod se vyptávat a má být ráda, že on má o ni zájem. Tím je hned od počátku jasné, že Peter má máslo na hlavě. Zápletka s mrtvým spolupracovníkem není nová, ale Allen ji dobře využil. Scarlett se místy nutí do konverzační nonšalance, ale zato je nonšalantní, když nemluví. Kdo má rád Allenův humor, své místa si najde. Byla jsem ráda, že se opět objevil i jako herec a bylo vidět, že kouzlení si užívá.(1.7.2015)

Trochu odlehcenejsi variace na Match Point a s jinym koncem :). Scarlett je uzasna :). Klasickej Woody, i kdyz kadence jeho hlasek v tomhle filmu neni jak v jeho slavnych filmech, ale je to porad prijemny filmecek :).(22.11.2006)

• kecinzer

Nudná a vleklá záležitost, kde ani Woody Allen bohužel nepomůže.(27.11.2006)

Tohle je sice trochu slabší Woody Allen, než na jakého jsme zvyklí, ale pro jeho filmy jsem vždycky měl slabost a tak níž jít nemůžu. Mě se to prostě celý moc líbilo.(17.2.2007)

75%(14.6.2008)

Celkem zábavné (díky Woodyho přítomnosti), zajímavé, rozhodně lepší než Match Point... Nicméně starý Allen je prostě starý Allen, na jeho dřívější komedie nedám dopustit, to byla vždycky jeho parketa. Přestaň šaškovat s rádoby thrillerama a vrať se ke svýmu řemeslu, Woody...(28.12.2009)

Čekal jem od toho více, některé Allenovi filmy sou si poslední dobou hrozně podobné…(15.11.2010)

Komediální detektivka se skutečně občasnámi bizarními momenty a především vtipnými průpovídkami a hláškami Allena. Pomalý spád avšak trvale jemná zábava. 7/10(31.1.2011)

Přiznám se, že jsem toho zatím od Woodyho bohužel moc neviděl. Ovšem tzn. pro mě žádná slátanina Woodyho jiných filmů. Tenhle poněkud absurdní a velice zábavný film na mě zapůsobil velice sympaticky. A to hlavně herci - každý měl své nepřekonatelné charisma. Nádherná a skvěle hrající Scarlett, Woody neuvěřitelně ukecaný (jeho koktání je nepřekonatelné) a charismatický Hugh. Moc příjemný film.(31.1.2011)

Co říci? Vtipné, svižné, sexy. Woody je ve své roli kouzelníka Sida naprosto neodolatelný. Scarlett jako vždy ohromně sexy a naivní. Líbil se mi Hugh v roli Petera Lymana. Za mě 90%.(28.11.2011)

Hodně nedoceněné Allenovo dílko s okouzlujícím Hughem a ještě více okouzlující Scarlett. Už jsem film viděl několikrát a můžu kdykoli znovu - miluju totiž Londýn!(15.4.2012)

Nejsem velký znalec tvorby Woodyho Allena.Pár filmů jsem od něj viděl a bavili mě.A Sólokapr mě bavil taky, jen ne tak, abych mu naplno propadl.Narozdíl od jiných jeho snímku mě Sólokapr nikdy pořádně nedostal do děje.Scarlett Johansson je nádherná, ale jako alter ego neurotického Allena to není ono.Woody Allen si naprosto užívá svojí postavu kouzelníka a vždy má připravenou nějakou geniální hlášku.Hugh Jackman se baví.Ještě aby se nebavil, když ho v jednom kuse obletuje Scarlett.Zábavná jednohubka, která pobaví a nijak výrazně neurazí.(28.5.2013)

Příjemná groteska s neskutečnou svěžestí a nadhledem, která se od začátku nebere vůbec vážně, což je jedině dobře. Woody je pořád ve formě a ne že ne. 75%(28.6.2013)

Viděl jsem to v kině, takže nemůžu říct, jestli to nebylo tou atmosférou smějicího se(úplně plného kina) davu. Krom předvidatelného děje bych tomu už vytknul jen... asi nic.(9.12.2006)

Woody nás už asi ničím radikálním nepřekvapí, ale mně se to líbilo. Pohodový, lehce za vlasy přitažený příběh, sympatická trojice v hlavní roli, poměrně kvalitní hlášky. Tenhle filmeček si na nic nehraje, za to si u něj odpočinete a dobyjete pozitivní energii.(25.12.2006)

woody allen opat (aj napriek priam groteskne posobiacemu rozcarovaniu podaktorych kritikov) nesklamal. ked sa chcete opat zasmiat na dobrom humore, neopakovatelnych dialogoch, slovnych prestrelkach, myslienkovych vzletoch a pobavit sa na prijemnom vtipnom a originalnom pribehu, je pre vas scoop ako stvoreny. woody allen nechal tentokrat bokom dramu o vztahoch (predchadzajuci match point) a zameral sa komedialne stvarnenie pribehu s krimi-zapletkou, kde sa amaterska studentska novinarka rozhodne za pomoci podioveho kuzelnika (woody osobne) a zosnuleho novinara (ktory aj zo zahrobia podlieha posadnutosti svojho remesla) rozlustit tajomstvo tarotoveho vraha. reziserovi sa tak podarilo vykuzlit presvedcivu odlahcenu a svojim osobitnym sposobom fantastikou opradenu zapletku, ktora pohlti divaka a znalcom allenovej tvorby jemne pripomenie ine woodyho legendarne filmy ako laska a smrt alebo este viac prekliatie zltozeleneho skorpiona. aj vyber hlavnych hrdinov sa tradicne vydaril - scarlett johannson potvrdzuje svoje hviezdne kvality a hugh jackman presvedcuje nielen ako wolverine. neda mi vsak zhodnotit podaktore komentare k filmu od prispievatelov tejto stranky. po ich precitani som mal dojem, ze dotycni mali ci pri ich pisani alebo sledovani filmu hlavu v zachodovej mise alebo boli pod vplyvom mesacneho splnu. za vrcholne diletantske a z prsta vycucane povazujem nazory, ze woody allen vykradol svoje posledne filmy ci zrovnavanie s match pointom, s ktorym mal scoop rovnaku jedine hlavnu protagonistku. v tomto ohlade odporucam vytlacit a nad monitor si zaramovat poslednu vetu z pabelitovho komentaru: na pomery woodyho allena nie je scoop mozno najlepsi, ale vzhladom k vsetkemu ostatnemu je to fim nadpriemernej kvality.(21.4.2007)

Nebýt Woodyho gegů, tak by to byla pouze průměrná komedie. Tak je to průměrná allenovka.(28.12.2009)

Ale Allen je tady fakt k sežrání roztomilý (dělá také většinu filmu).(30.1.2011)

návrat ke starý dobrý komediální poloze mi tady sednul, stejně tak jako Scarlett i Hugh ve svých rolích, mezi snahami natočit něco závažnějšího je to opět fajn věc, kterou W. A. umí s jistotou... 3+(28.12.2011)

Na Woodyho nebývale zábavná komedie. Jsem až překvapen, jak nenucený může jeho film, při troše snahy, být. Scoop rozhodně není typickým představitelem Allenovi tvorby a tak ho lze doporučit ke zhlédnutí poměrně širokému publiku.(13.2.2014)

Když máte Woodyho rádi, tak není co řešit. Staroškolsky situovaný příběh do kruhů britských Lordů má své osobité kouzlo i díky mysterióznímu propojení se světem mrtvých. Woody už sice není neurotický v hlavní roli, ale i jeho kouzelnický "sidekick" prokládá láskyplně detektivkového Sólokapra nezaměnitelným humorem a v konečném výsledku i nadhledem. Ve Scarlett Woody evidentně našel můzu nového tisíciletí, kterou jen stačilo doplnit vždy a ve všem výborným Jackmanem a ukrutně charismatickým McShanem a měl hotovo. 80%(17.3.2015)

Netradiční krimi-komedie v tradičním stylu Woody Allena. Typický Allenův humor díky svým dlouhým a rychlím dialogům nemusí sedět každému. Je tedy potřeba rychle myslet a soustředit se na jednotlivé a až někdy nekonečně dlouhé rozhovory. Musím také pochválit především představitelku hlavní role Scarlett Johanson a Hugh Jackmana. Občas mi vadila až přehnaná snaha Allena o vtip spojená s mimickými výrazy a gestikulací retardovaného staříka. Ale to je prostě jeho styl. Celkově jsem se dobře bavil a odpouštím mu i některé vyloženě trapné slovní hříčky(těch dobrých tam bylo naštěstí víc). 70%(28.2.2007)

• FilmWave

Tento film vypadá, jakoby někdo točil lehce podprůměrnou romantickou komedii a přizval Woodyho Allena, aby si do ní připsal postavu a trochu si zaimprovizoval. Příliš chudé na celovečerní film, Scarlett se nedaří naladit na Woodyho vlnu. Škoda, protože občas tam probleskne klasický Allen v podobě skvělé hlášky nebo vtipu ("Zemřela na krevní sraženinu.", "A dělali pitvu?").(11.5.2008)

Nevíte, co na vás ke konci Woody Allen nachystá, ale tohle čekání zpříjemňuje osobitý humor a hezká Scarlett Johansson.(28.6.2008)

Dobrovolně přiznávám, že nehrát tam moje oblíbená Scarlett Johansson, hodnocení by bylo o stupeň horší.(21.9.2008)

Woody Allen byť točí filmy na velmi podobné téma (někdy mám pocit že už vykrádá i sám sebe), je i přesto vždy velmi velmi vtipný.(9.2.2011)

Řekla bych, že se tímto filmem Woody Allen pokusil odlehčit téma použité v Match Pointu. Na mě to funguje. Allenovu starší tvorbu bohužel příliš neznám, nicméně mě jeho evropské "turné", započaté právě v Match Pointu, velmi baví. 80%(30.10.2013)

Woody Allen mě přiznám se nikdy neoslovil, já jsem ani moc jeho filmů neviděl (Match point - hra osudu, Melinda a Melinda, Manhattan, a možná ještě něco) To co se mě na jeho filmech líbí, je jeho osobní originalita, která přichází s každým jeho filmem. Ještě jsem mu nikdy nedal plnejch pět hvězd, asi i proto, že jsem neviděl jeho top-filmy. To je pro mě určitě výhoda, protože se mám na co těšit.(9.6.2014)

Ačkoliv se mi předchozí Woodyho film líbil, dost jsem tam postrádal jeho typické atributy. V Sólokaprovi už je to zase typický Woody Allen. Souhlasím s Kevspa, že Woody vykrádá sám sebe, v tomto filmu obzvlášť, ale způsobem naprosto okouzlujícím, během 90 minut jsem si vzpoměl snad na deset jeho filmů. Na Bergmanovskou smrt z 'Láska a smrt' , na amatérské detektivy z 'Tajemné vraždy na Manhattanu', trezorouvou scénu z 'Darebáčků', na kouzelnické scény z 'Oidipa ničitele' a z 'Prokletí žlutozeleného škorpiona'. Woody dokáže i nadpřirozené scény podat s tak nenuceným nadhledem, že vám připadají naprosto samozřejmé. Scarlett byla vynikající. Pokud Woody bude každý rok natáčet jeden takhle skvělý film, tak bych mu přál, aby se dožil stovky, alespoň :-)(8.3.2007)

Návod, ako nebyť sklamaný zo súčasnej tvorby Woodyho Allena: __1. Predtým, než si pozriete súčasný film Woodyho Allena, v žiadnom prípade nepozerajte filmy ako Annie Hall, Love and Death, Manhattan, Hanah and Her Sisters, Crimes and Misdemeanors, či iné vrcholné diela tohto filmového majstra. __2. Ak ste neposlúchli radu č. 1, tak aspoň nečakajte, že vaša bránica bude rovnako roztrasená ako pri sledovaní vyššie uvedených filmov. Čo ale neznamená, že nebude roztrasená vôbec. Naopak. __3. Treba vidieť všetky ostatné komédie od všetkých ostatných komediantov, aby ste vedeli, ako vyzerá zvyšok kinematografickej tvorby v tomto žánri a vedeli tak oddeliť zrno od pliev. Odporúčam napr. Kameňák, alebo ešte lepšie, Kameňák dva. Aby sa vám ľahšie porovnávalo. __4. Vopred sa pripravte na to, že Woody Allen je v roku 2006 o poznanie šedivší, o čosi zvráskavenejší, trochu koktavejší a ešte škaredší ako v 70tych a 80tych rokoch :) __5. Vedzte, že vo svojich súčasných filmoch už Woody Allen nie je jediný, z ktorého úst vychádzajú všetky vtipné hlášky. Možno sa teraz riadi nejakou novou európskou smernicou, alebo niečím podobne zvráteným, ale faktom je, že všetok humor sa už od teraz snaží rovnomerne podeliť medzi viacero postáv. ___Pri riadení sa týmito Piatimi prikázaniami súčasnej tvorby Woodyho Allena zaručene nebudete sklamaní. A nakoniec vám neostane nič iné, ako ohodnotiť napr. aj taký Scoop všetkými piatimi hviezdičkami. Všetko je totiž relatívne. Na Woodyho pomery je to síce RELATÍVNE zlý film, ale v kontexte toho ostatného, čo vyprodukovali všetci ostatní, je to stále RELATÍVNE nadpriemerná stranda...(7.4.2007)

Proste woody moj oblúbenec a Scarlett moja oblúbenkina(jeba). A hugh ako jemný volverin..to so mnečakal:d. ja znova tvrdím super:) 88%. Čo najmä za poňatie smrti a zjavení:D(31.7.2007)

Další skvělý kousek Woodyho Allena. Opět originálně ujetý nápad, která dává velký prostor na rozehrání nekonečných komických situací. Příběh tentokrát zasazen do britského prostředí a s výbornou Scarlett Johanson v hlavní roli. Oproti některým starším filmům asi méně intelektuálních ambicí, příběh sleduje zejména detektivní zápletku a rozehrává humorné situace, které by v podání někoho jiného mohly být i trapné, ale pokud vám WA sedí, pak si jeho humor užijete. Konverzační humor občas nedosahuje kvalit nejlepších Allenových filmů, ale i tak je většinou na vysoké úrovni. Je to WA v trochu snáze stravitelné poloze, kdy už to není jen intelektuálská pastva, ale je to humor a detektivka. Na vtipnosti ale vůbec nestrádá. Polohou mi to trochu připomíná PROKLETÍ ŽLUTOZELENÉHO ŠKORPIÓNA. Po opakovaném zhlédnutí zvyšuji hodnocení na 4,5.(27.12.2007)

• gombarix

- - - Scarlett Johansson se objevuje ve vykulených brýlích (galerie!). MLASK!(26.2.2008)

Allena mám rád a Scarlett miluju - ale tohle bylo hodně slaboučké...... 40%(26.3.2008)

• Indian88

I přes slušné herecké obsazení hlavních rolí, mě film ničím nezaujal a příběh byl hodně nudný. Myslím si, že i ** je vysoké hodnocení na to, jak moc jsem se těšil na konec.(21.6.2008)

Nie je to film, od kt. sa ocakava vela, a preto ani neocakavajte vela :) Iba mile usmevy ako na vasich tvarach, tak na tvari Scalett a Hugha, prijemne dialogy, uspesny rezijny aj herecky pocin Woodyho, trosku magie, tarotu, a niekedy dost hm hm zlych scien, kt. vsak film musi mat tak ci tak, inak by sme sa nudili a nemali co kritizovat ;)Inak velmi prijemna scenka, aj zasmiat sa da, aj konspiracne teorie vymyslat a kopec inyh veci takisto. Nic nenarocne, no aj napriek tomu 3* plneee:)(5.1.2009)

Další výborný film Woodyho Allena ve kterém dokonce stvárnil ulítlého baviče, který hází jednu hlášku za druhou. Hugh Jackman byl skvělý záporák a ke Scarlett nemám žádné námitky.(27.5.2009)

Nevím, možná to bylo dáno viděním samých převážně vážných filmů v poslední době, ale já se při Scoop báječně bavil, ba dokonce se zatraceně vydatně na téhle Allenovské taškařici nachechtal, takže u mě dobrý a Woodyho repliky v celém filmu vesměs geniální!(27.6.2010)

Taková vlažná komedie. Pár okamžiků k zasmání, pár okamžiků napětí. Myslím, že se to dá označit jako čistokrevný průměr.(8.11.2010)

Ty závody mezi Allenem a Johansson o to, kdo je víc Woody, se mi moc líbily. Je mi samozřejmě jasný, že se tahle rychle spíchnutá blbost za peníze z britských koncesionářských poplatků nedá srovnávat s mistrovými rafinovanějšími kousky (a mám s čím srovnávat, viděl jsem všechny a žádný jen jednou), ale nakonec jsem si ho užil i víc a víckrát než ty, které jsem hodnotil i věším počtem hvězd. Synopse jest prostá a svádí k podezření, že se Woody pokusil rozložit svůj koncept z ne uplně vyvedené Melindy a Melindy do více po sobě jdoucích filmů. Hraje v nich roli zločin osoby z vyšších vrstev, v obou zasahuje náhoda, odehrávají se v Londýně. Jenže tam, kde Match Point a Cassandra's Dream ohromují drsností a napětím (ne, že by v Sólokapru žádné nebylo, vlastně musím opět vzpomenout na "Vrchní, prchni"), dvojka neurotiků v Sólokapru produkuje po celou dobu na plátně neskutečné množství srandy. Woody je už sice použitej až hanba a při žertování mu jde oko šejdrem, ale pro hlášky typu "I was in the lounge, I heard you drowning, I finished my tea and scones and came immediately!" a způsob, jak při každé příležitosti ohmatává Scarlett, mu to rádi odpustíte. Od Sólokapra zatím Woody žádnej ryze poťouchlej film zatím nenatočil a je otázka, zda se mu to bez jeho herecké účasti vůbec může podařit. Já bych se ještě za pár kousků přimlouval.(30.7.2011)

Trochu mě zklamal konec - čekal jsem něco promyšlenějšího. Ale ten úplně závvěrečný epilog tomu dodal šťávu, takže hodnotím vysoko. A vůbec, konverzační komedie, jak má být. A byl to žid, ale konvertoval k narcisismu... Prostě příjemná komedie, jejíž příjemnost občas rušilo zbytečně moc napětí (to je ale jen můj osobní pocit). Scarlett a Hugh sexy a Woody super střelený.(2.10.2011)

• Heroine

Ach jo, Woody Woody. Co se Ti to stalo? Na herečky sice neměl vkus nikdy, ale Johanssonová? To už je na mne moc. K tomu už jen vykrádá/cituje své předešlé filmy, a vtipných míst se tu taky nenajde moc. Asi tak dvě, u kterých se člověk trochu usměje. Ale jinak je to v porovnání s jeho dřívější tvorbou totální nic.(7.1.2012)

Zvláštně obyčejný film Woodyho Allena. Není špatný, to ne. Ale ještě, že tam byl i Woody sám. Ten celý snímek trochu zachraňuje.(17.2.2014)

Woodyho staršie filmy nemám zatiaľ ešte popozerané, preto mi na tomto filme nevadilo to, čo iný užívatelia kritizujú, a to je fakt, že vykráda sám seba. Mne sa Sólokapr páčil, a či už sa jednalo o Jackmana, Johansson, alebo Allena, všetko do seba zapadalo a mierna podoba s Match Point, ktorý bol mimoriadne podarený, mi vôbec nevadila.(21.7.2014)

Aaah, konečne po dlhšom čase film, ktorý som si užil. Už som dokonca začal pociťovať frustráciu z kadejakých nič nehovoriacich filmov (Vivre sa vie, Parkoló), filmov neoriginálnych a neschopných vymaniť sa z toho klasického paradigmatu (Inside Out) alebo kúskoch, ktoré boli jednoducho priemerné a fádne, také šedé (napr. Before I Wake). Scoop zas pre zmenu s vtipom a ľahkosťou rieši všetko vyššie uvedené. A v kontraste práve s aktuálne videným Godardovým Vivre sa vie vyvracia známu teóriu "auteurov". Woody Allen tu totiž predvádza a demonštruje, že je možné k filmovému umeniu pristupovať osobne... ale čo je dôležitejšie - že je pritom možné zachovať jeho kvalitu, zábavnosť a divácku stráviteľnosť. Pomáhajú mu pritom skvelí herci (jaj, Scarlett... :*) a hudba. Filmové pohladenie po duši. 80%(19.8.2016)

• Eduardo

Komédia pri ktorej sa človek počas celého filmu anilen nepousmeje, romantická časť taktiež vôbec nefunguje, príbeh nula bodov, amatérsky natočené a ešte aj herecky najhoršie výkony aké som u Scarlett aj Jackmana kedy videl (pri takto "skvele" napísaných postavách je asi ťažko aj nejaký dobrý výkon podať). Je to môj prvý Allenov film ale teda nemám zrovna chuť si po tejto skúsenosti od neho pozrieť čokoľvek ďalšie.(27.8.2018)

• AbelXavier

Woody, Woody. Drz se radeji za kamerou, svym stylem hrani mi nikdy nesedl, zahrat roztrziteho kouzelnika by dovedl zahrat i vice sympaticky predstavitel a mozna by i prirostl k srdci vetsim davum. Scarlet je naprosto asexualni se svymi nepadnoucimi okulary a otresnym carodejnickym ohozem. Na druhou stranu ma-li predstavovat americkou studentku, styl oblekani resp. jeho ohavny nevkus to jen potvrzuje. Pribeh by dokazal sesmolit vyleceny analfabet, pracujici na stavbe, behem nedobrovolne pauzy na verejnych zachodcich.(25.12.2006)

• arkie

Priemerná detektívka, kebyže to režíruje niekto iný, nepozeral by som sa na to. Priznám sa, nie som fanúšikom Woodyho, na milosť som zobral len pár jeho filmov, a toto nie je ten prípad. Match Point bola výnimka, zrejme preto, lebo v ňom nehral. Tu je trapný, obohraný, bez štipky invencie. Scarlett dostala tiež rolu, ktorú bohužial nezvládla - ako dobrá bola v Translation, tak tu je nemožná. No a koniec filmu, to je hrôza - klišé a nevideli sme toto už pár krát? Bŕŕŕ, ešte že som na to nešiel do kina.(28.12.2006)

Jsem trochu na pochybách, ale kdyby Sólokapr vyšel před deseti lety, pravděpodobně by se stal jednou z těch nejlepších Allenovek. Bohužel v mnoha scénách na mne padlo nepříjemné dejá-vu. Kouzelník už byl v Povídkách z New Yorku, Woody si pro sebe píše stále stejné moulovité role, atd. Zkrátka nápad je pěkný, zasmál jsem se, ale ten pocit, že už jsem to někde viděl, nejde smazat mávnutím proutku. Btw: Vůbec se mi zde (herecky) nelíbila Scarlett.(12.1.2007)

Průměrné, docela napínavé, ničím extra zajímavé pokoukaní prošpikované nepříliš zdařilými vystoupeními Allena. No, ve skutečnosti jeho vystoupení jsou největší slabinou filmu. Ještě s nepříliš propracovanou postavou hlavního záporáka - z toho se dalo vytěžit mnohem víc.(16.9.2007)

Bohužel musím dát také 3 hvězdičky. Děj je předvídatelnej a po tolika filmech má Woody Allen dost těžkou práci aby dialogy nevykrádal sám sebe. Scarlett je ale stejně okouzlující :-)(7.3.2008)

• ecis

Veeelmi som sa sklamal. Po Matchpointe ovela menej zazivnejsie. Zvlastny scenar (bez tych "ducharin" prosim nabuduce!), kde humor nefunguje a roztrzity Woody Allen skor rozculuje ako bavi. Este ze tam bola opat Scarlett, inak by nebol ziadny dovod divat sa na to.(1.5.2008)

Lehce nadprůměrné. I přes to, že mám Jackmana ráda celý tenhle film mi připadal nesympatický, potrhlý a na konci nepřekvapil.(5.2.2011)

Po Match Pointu zase trochu víc autorský a odlehčenější, nadsázkou protkaný, snímek. Scarlett má o dost jinou roli, než minule, přesto je v ní skvělá, uvolněný playboy Hugh i komediální Woody pak výtečně doplňují hlavní herecký trojlístek. Tento snímek je oproti Match Pointu jako nepasterizované pivo: lepší, když se zrovna pije, ale nevydrží tak dlouho. Celý článek zde.(5.5.2012)

Na Woodyho poměry nuda. Promarněný Jackman i Johansson.(20.10.2012)

viděno jako 9. allenův film takže spokojenost stále převládá, navíc Scarlett Johansson byla kus(7.10.2013)

Typický Woody Allen, ovšem v dietní verzi...(28.1.2014)

"Dorky" Johansson, nařachanej Jackman a hláškující Woody, co víc si přát...? :)(26.2.2014)

Ok, měřeno genialitou většiny Woodyho filmů, jde o přinejlepším průměrný film. Ale pokud to srovnám s celkovou produkcí, jde o velmi pěkný film, kombinující sympatickou dávku humoru, trochu napětí a mystična. Scarlett je s brýlkami opravdu roztomilá, Hugh Jackman neodolatelný, Woody v roli přicmrndávače rozkošný.. Do toho úžasné klasické melodie. Rozhodně to stojí za shlédnutí(15.7.2007)

Ano, přiznám to. Tady už to zase trochu vázne. Sice to Scarlett sluší, Jackmana mám taky rád a o Allenovi ani nemluvě, ale nějak to na mě pořádně nedýchlo. Bavil jsem se, ale to byo všechno. Snad zase příště.(30.9.2007)

Typicky allenovsky absurdní, ale možná až příliš typicky. Příběh není ničím překvapivým, situace jsou poměrně snadno předvídatelné, jednoduše, je to zkrátka místy docela nuda. A dokonce i Scarlett Johansson, jako by díky brýlím ztratila něco ze svého krásného sexapealu, i když pořád bylo na co koukat.(21.6.2008)

Styl vyprávění tohoto režiséra je stále natolik originální, že v celkovém kontextu je mě osobně jedno o čem se ve snímku konverzuje. Výhrou nebo i prohrou v tomto filmu byl výběr herců. Mě se dobře na všechny tři představitele dívalo a byl to jeden z hlavních předpokladů proč jsem snímek dodíval s úspěchem do konce. Samotná zápletka pak nebyla nějak zvláště upoutávající, ale neodolatelný Woodyho rukopis stylu vyprávění mě stále ještě baví a dokáže připoutat moji pozornost. Všiml jsem si jak režisér s postupujícím věkem často kopíruje sám sebe, ale nevadí mě to v tomto případě natolik abych nějakým velkým způsobem srazil kritiku více k negativnímu pohledu. Jsem rád že mohu Allenovi filmy vidět v původním znění, jelikož styl hovoru, dikce a dialekty by po předabování do mateřštiny naprosto ztratil na síle.(28.12.2009)

Film je nutné brát zřejmě s jistou mírou nadsázky, která je zřetelná výkonem hlavních dvou představitelů. Jackama působí přirozeně, ale Scarlett Johansson neuvěřitelně přehrává stejně jako Woody Allen - dle mého záměrně. Film je zkrátka malinko střeštěnou komedií, které moc nenadchne, ale na Scarlett se i tak dívá dobře...(4.1.2010)

Těšila jsem se moc. Woody Allen, můj oblíbenec, s překrásnou Scarlett Johanson, kterou považuji za skvělou herečku a navrch Hugh Jackman, smrtící kombinace charismatu a božského těla. Hm… Ale čeho jsem se nedočkala? Sólokapr byl unuděný, předvídatelný příběh kvalit školní besídky. Navíc po Match Point o to větší zklamání. Atmosféra žádná, Woody hraje jako ponocný a Scarlett plachou studentku žurnalistiky v mimózních brýlích a rovnátkách nevěřím ani omylem. A duch mrtvého reportéra? To jako vážně? Nakonec zbyde pár hlášek, které jsou sice dobré, ale na celý film je to jaksi málo… „Jsi hezká, třeba ho zaujmeš. Zvlášť, jestli je to úchyl.“--- „Já ulovil pár biolososů.“(30.1.2011)

Protestuji proti srovnávání s Match Pointem! Podle mě má slabší hodnocení jen proto, že je to komedie, které tady jsou bohužel někdy podceňované. Já jsem se teda bavil opravdu dobře... hlavně Woodyho role je úžasná.(22.2.2011)

Vtip Woodyho Allena a krása Scarlett Johansson očividně funguje. Nenáročná, vtipná, neotřelá a trochu kriminální romantická komedie u které se nikdo nemuže nudit. Přiznám se,že od Woodyho Allena jsem moc filmu neviděl a to musím co nejdřív napravit. Celkově 70%(8.10.2011)

Na to, jací herci hráli hlavní role to byla celkem nuda. Viděl jsem to bezprostředně po Půlnoci v Paříži, která byla o mnoho lepší a navíc to dost připomíná Match Point, který už jsem viděl dřív a hodně se mi líbil. Rozhodoval jsem se nad trojkou a čtyřkou, ale na čtyřku jsem to prostě necítil.(19.10.2011)

Woody mě prostě baví! Kdo pochopí jeho humor, nemůže být zklamán... Ikdyž vidět po sobě Sólokapra a Match Point je jako vidět jeden film...(26.1.2012)

Celkem dobrý námět, ale nechytlo mě to. I když plno situací bylo celkem pěkných i zkušeně natočených :-).(28.2.2012)

Sólokapor - Komédia Woodyho Allena z roku 2006, z prostredia Londýna, so Scarlett Johanssonovou v úlohe mladej americkej študentky žurnalistiky a Hughom Jackmanom ako nádejným politikom a bohatým synom lorda Lymana. Postarší kúzelník Sid Waterman (W. Allen) vo svojom vystúpení vyvolá ducha mrtvého skvelého novinára, ktorý poskytne stopu a motív na sólokapor mladej žurnalistke Sondre Pranskej (S. Johanssonová) o tarotovom vrahovi, ktorým má byť sympatický aristokrat Peter Lyman (H. Jackman). Dvojica Američanov v Londýne - Sid a Sondra (pre úspech vyriešenia záhady sa stávajú otcom a dcérou) sa prediera vrstvami anglickej spoločnosti od podozrievania a ťažkého hľadania stôp až k sympatiám a zamilovaniu (Sondra a Peter).(12.4.2012)

Nejohranější scénář hollywoodských thrillerů prošpikovaný spoustou hlášek (jejich intenzita se blíží starému WA), docea příjemná oddechovka, i když podruhé možná vidět nemusím, slabší 4 (za hlášku o konverzi k narcisismu).(2.1.2013)

Jsou asi lepší filmy od Woodyho Allena, ale ani tento není, díky skvělým hercům, k zahození.(7.3.2013)

Velmi vtipný, milý příběh, kde nechybí humor, výborné herecké obsazení, slušná zápletka, trošička napětí a velká hromada nadsázky. Nejde o žádné intelektuální veledílo, ale o inteligentní humor a zábavu. Woody nezklamal, Scarlett i Hugh hráli slušně. Za mne čtyři zasolužené *.(16.11.2017)

Trochu slabší Allen koneckonců co můžeme čekat od muže, který se každým rokem představí s novým filmem. Po kvalitním Match Pointu přišel Scoop tzv. Match Point v komediálním balení. Ale mě se to vůbec nezdálo, jediné co oba filmy spojuje je prostředí a Scarlett Johansson. Opět jsem měl možnost vidět v akci ten Woodyho zaprášený humor, který mě stále baví i když už zrovna není v módě. Příběh byl sice trošku průměrný- zvláš't konec byl na mě až moc rychlý, ale ten černý závěr to zachránil. Scoop je film uvařený ze zbytků které Woodymu zbyly a nechtěl je jen tak vyhodit a kupodivu jsem strávil příjemný večer.(5.5.2007)

• DANAT

Nemecky nazov: Der Knüller(18.6.2007)

Po skvělém Matchopintu trochu zklamání. Přestože má Woody ve filmu hvězdné obsazení, musí film hodně táhnou sám. To se mu jako obvykle daří, ale čekal bych od dalších herců výraznější příspěvek. Film má slušnou délku i spád, ale závěr jsem čekal o něco nápaditější (hodný Allenova génia)(18.6.2007)

• Jaromír

Nic moc. Komedie to není, protože jsem se ani jednou nezasmál :( (což je opravdu smutné, protože komedie jsou můj nejoblíbenější žánr), spíš je to nemastná neslaná detektivka. Děj nulový, zvraty nulové, sranda nulová, nudné a plytké postavy. Z "roztomilého" plácání Woodyho Allena moc nadšený nejsem, spíš se při něm cítím dost divně. Jednu hvězdičku musím dát, jako chlap, za Scarlett Johansson, která je opravdu kočka :). Znovu bych už ten film vidět nechtěl. Od filmu čekám, že mě pobaví, že mě bude šokovat, nebo aspoň cokoliv jiného. Toto je čistá nuda a je to škoda. S danými herci se dalo udělat opravdu mnoho, kdyby byl k dispozici scénář hodný jejich velikosti. Škoda, co se dá dělat. Vidím to jako vyhozenou hodinu.(20.4.2008)

Táto Allenovka patrí do učebníc konverzačného humoru. A k tomu Scarlettka v postave dievčatka, ktorá jej svedčí najviac.(6.5.2009)

"Za peníze z pokeru jsem si koupil prvního Bosche..." "Obraz?!!" "Ne, vrtačku..."(4.8.2009)

Abych se přiznal, zdejší hodnocení mě zůstává záhadou....ten film je velmi originálí a Match point rozhodně nevykrádá...je to prostě komedie s allanovským bonusem...(21.8.2009)

Příjemná komedie z dílny Woodyho, který nás sice nepřekvapí žádným bombastickým zážitkem, ale milou konverzační komedii s místy brilantními dialogy umí natočit pořád. Z poslední trojice filmů (Vicky Cristina Barcelona a Match Point ) sice neslabší, ale kdyby všechny "slabší" filmy byly takové, nemohli bysme si stěžovat. 60%(7.1.2010)

Milá allenovská hříčka s roztomilou Scarlett Johansson. Určitě se nejedná o největší počin Woodyho Allena, ale vzhledem k uměřené stopáži a uvolněným dialogům utíká vše v příjemném tempu. Je to prostě nenáročná oddychovka se špetkou napětí a lehkou dávkou humoru, která pobaví a neurazí.(29.3.2010)

Nebýt vtipných dialogů, je to film o ničem, zápletka skvělá, ale zase, málo napětí a prostě - nuda. Scarlett Johansson byla dobrý, ale zase - znám jí lepší.(1.6.2010)

Sen každého novináře (sebe nevyjímaje) vylovit toho svého sólokapra z mediálního rybníka podaný po allenovsku. Dobrý nápad, dobré provedení a vtipná tragikomická pointa na závěr, klasika. Je to ale opravdu "jen" dobré i na vůdyho standard.(31.1.2011)

Příjemný film s velmi jednoduchou zápletkou. Bohužel jsem nebyl ani trochu překvapen z toho, kdo je vrah. Jednoduchý příběh však vykompenzovalo zajímavé zpracování. Takže celkově hodnotím film jako milé, ale zapomenutelné dílko.(3.2.2011)

Solokapr nabizi typickou allenovskou humornou ukecanost, dokonce i samotneho Allena. Chvilku mi trvalo, nez jsem si na tento rozverny styl zvykl, protoze jsem ho necekal, hlavne ne u Scarlett, ktera mi tam zpocatku nesedela, za coz muze Allen sam (pri srovnani s Match Pointem a Barcelonou je to zcela jiny charakter postavy). Prozatim necham tri hvezdicky a uvidime, zda casem tento film sladce vyzraje ci zhorkne...(5.12.2011)

Určitě o moc lepší než Match Point, což bylo velké zklamnání. Ale stále jeden z těch horších Allenových věcí.(29.12.2013)

Povedená krimi-komedie. Jako bonus navíc kulisy Londýna.(11.4.2017)

Příjemná oddychová komedie. Některé hlášky obou hlavních představitelů jsou hodně vtipné, obzvláště když je některá tak vypointovaná, jako anglické ježdění po levé straně silnice! :) Scarlett Johansson a Woody Allen výborní. Pokud je cílem komedie člověka pobavit, tak u mě se to povedlo.(10.12.2006)

Po přečtení zdejších komentářů mi to nedalo. Musel jsem se na ČSFD zaregistrovat a naklikat si 200 filmů, abych se mohl za Scoopa postavit. Myslím, že se spousta lidí s filmem zcela filozoficky minula. Woodyho témata jsou, pravda, opět více méně ta samá (s podobnými výrazovými prostředky - nikoliv však stejnými), nad jiné ale tentokrát vyčnívá vyrovnávání se se zánikem člověčího života. Allen, jak je dobře známo, se s tímto tématem pere vnitřně celý život a svůj boj i snahu o smíření s marností a pomíjivostí vlastní existence filtruje právě skrze jeho uměleckou tvorbu. Nikde se ale doposud se smrtí nedostává tak těsně. Vždyť svoji postavu nechává zemřít, navíc postavu, která je mu velmi podobná (Woodyho záliba v kabaretu, kouzlech, kartách), což je rozdíl například ve srovnání s Love and death, takže charakter ze Scoopa působí mnohem více autobiograficky. A ze závěru je tak přímo cítit naléhavost, s jakou si Mistr uvědomuje, že už nám mnoho filmů nenatočí. Scoop je vyrovnávání se umělce s nejtěžší částí jeho dráhy, s jejím koncem. A já Woodyho za všechno, co pro nás filmové fanoušky v posledních čtyřiceti letech udělal, podpořím. "Můžeme být sice zesnulí, ale nebuďme znechucení. A neberme smrt jako hendikep" :)(30.3.2007)

Taková sympatická jednohubaka od Woodyho. Neurazí, nenadchne, ale pořád je tam dost allanovského "nekorektního" humoru, sice už netrousí tolik vtipných glos, ale třeba předvádění triků na večírcích vyšší společnosti mě fakt rozesmálo. I když stále moc nechápu proč ho všichni nazývají intelektuálním.(1.7.2007)

• amyth

Celkem dost velká nuda. Ani Jackman ani Johansson to nevytrhli(9.7.2008)

Woody si se mnou zahrál zajímavou hru. Match Point a Scoop jsou filmy, které mají mnoho společného a to nejenom prostě kouzelnou Scarlett. Pro mě osobně, mají ještě jednu zvláštní podobnost. U filmu Match Point jsem kvůli závěru snižoval maximální hodnocení na čtyři hvězdičky, tentokrát mě naopak závěr natolik pobavil, že dávám díky němu jednu navíc. Takže opačným postupem ze čtyř pět. Tím nemyslím happyend ale prostě nadhled Woodyho, protože závěr podtrhuje jeho hlášky, které jsou prostoupeny většinou jeho děl. Upřímně řečeno, taky bych chtěl mít takový nadhled a doufám, že je Woody nesmrtelný. Myslím, že právě pro jeho „pozitivně cynický“ přístup k životu jsou pro mě jeho filmy pokaždé jako osvěžení.(28.12.2009)

Myslím si, že Sólokapr je první film, který jsem viděl od Woodyho Allena. A zklamaný jsem rozhodně nebyl. Zvláště bych chtěl pochválit výkon Scarlett Johansson. Ta role jí očividně sedla. Bohužel kromě Jackmana a Allena moc herců neznám. Jo, Woody Allen je zajímavý člověk. Líbí se mi, že k většině svých filmů napíše scénář, obsadí se do jedné z hlavních rolí a ještě si film sám režíruje. Za to má můj obdiv. Doufám, že ostatní jeho filmy budou tak dobré jako tento. K dokonalosti určitě ještě přispěl dobrý český dabing.(19.2.2013)

Průměrné, leč napínavé. 3*(30.6.2015)

Obrovská slabost pro Scarlett a ještě když se dílo povede tak potom není vůbec žádných pochyb, že se to bude líbit..(24.5.2016)

Nejdříve jsem byl neutrální, pak jsem se začal nudit a pak skvěle bavit. Nejdříve jsem chtěl dát ***, ale v další části filmu bylo jasné, že to budou ****. Ten konec je prostě Allenovský. A hudba tam skvěle zapadala. :-)(6.1.2007)

Trošku jsem se nudila... ale zčásti nejspíš proto, že jsem díky sledování filmu v původním znění bez titulků nepochytila všechny vtípky a drobné nuance. Až se budu dívat na Allena příště, přidám titulky a třeba to bude lepší.(2.9.2008)

Asi nejslabší kousek z trojice Woodyho filmů se Scarlett Johansson. Dala bych přednost spíš mrazivějšímu Match Pointu nebo náladovější Vicky Cristina Barcelona. A to je to paradoxně jediný z těch tří, ve kterém Woody sám i hraje a pro jeho přítomnost mám obvykle slabost. A celou dobu jsem nějak Scarlett nemohla uvěřit tu roztěkanou novinářku (i tady bych řekla, že role ve zmiňovaným dvou dalších filmech jí sedí mnohem líp). Navzdory všemu je to pořád příjemná komedie, která pobaví, ale když člověk jednou ví, že to Woody umí i líp...(3.2.2011)

Haha, neuvěřitelně vtipný závěr, to jsem se od srdce zasmála! Scarlett moc nemusím, ale v kombinaci s Woodym mi nevadila ani Naomi Watts, ten chlápek je neuvěřitelnej! Jasně, pointa není úplně nejvydařenější, ale mě přišel tenhle film jako skvělá oddechovka, roztomilá a vtipná. Možná spíše pro ženské Allenovy obdivovatelky :)).(16.8.2011)

Zábavný film od začátku do konce.Naivní překrásná Scarlett a popletený neurotický Woody jako nesourodá dvojice, pátrající v britských aristokratických kruzích po domnělém vrahovi. Dobře je vybraná hudba - Čajkovského Louskáček podbarvuje nejdramatičtější okamžiky - geniální spojení.(2.6.2012)

Očarujúci Hugh a rozkošný Woody. Scarlet ja nemám v láske takže tá tretia hviezda je za vtipy, na ktorých som sa vo filme zasmiala.(1.1.2013)

Woody nezklamal a jeho neurotická postava je jako vždy skvělá. Scarlett Johansson je jako vždy božská. Jen kvůli ní by stálo za to, se na Sólokapra podívat. Pro mě o něco lepší film než Match point, snad díky mysterióznímu příběhu, kterým si u mě Woody šplhnul.(6.5.2013)

Tvorbu Woodyho Allene nakoukanou nemám. Tohle je od něj teprve čtvrtý film, co jsem viděl, takže nemůžu říci, jak moc vykrádá sám sebe a jak moc je to oproti jeho starším dílům slabé. Můžu ale říci, že jsem viděl veskrze příjemnou konverzační komedii s několika opravdu luxusními dialogy a velmi příjemnými hereckými výkony. Na začátku jsem si říkal, že dám čtyři. Bohužel později začal děj trochu skřípat a ke konci mi přijde, že se kupředu moc nehýbal. Takže snižuji na tři a jsem se Sólokaprem (pouze) spokojen.(14.5.2013)

Líbí se mi hlavně ta lehkost doplněná skvělým obsazením (když se objevil i Charles Dance, tak mi opravdu spadla brada). Dokonalé šoumenství a cynismus Woodyho Allena, spojené s jakoby mimochodem támhle zase zabili ženskou, zvedá film vysoko nad očekávání.(30.5.2013)

Sexy blonďatá ScaJo hraje studentku - novinářku a balí bohatého syna anglického lorda - Hugha Jackmana, aby zjistila, jestli je vrah, nebo není. Lze snad vybrat ještě lepší herce. :-D Woody Allen je ve filmu spíš na obtíž, jeho inteligentním dialogům a průpovídkám jsem se nezasmál ani jednou... Ale bylo na co koukat. ;-)(1.1.2014)

Woody Allen jako postarší roztržitý kouzelník spolu s nádhernou Scarlett Johansson jako mladou a nezkušenou novinářkou-amatérkou na stopě "tarotového vraha", kterým má být britský aristokrat, kterého rovněž kvalitně odehrál Hugh Jackman, avšak láska mladé novinářky ve vyšetřování pochopitelně brání. Sólokapr měl opravdu velmi těžký povrch pro příchod na svět, Woody sklízel ze všech stran gratulace za vynikající Match Point, a tak se samozřejmě očekávalo něco podobného. K dokonalosti právě předchozího filmu sice nedošlo, ale k milému filmu s kriminální zápletkou a nejúžasnější Scarlett přeci jen ano.(8.5.2014)

Stejně jako u zhruba posledních tří hodnocení filmů Woodyho Allena - Woody, je mi líto, ale vyrostl jsem z Tebe. Už mě tak moc nebavíš. Dřív jsi pro mě býval sázkou na jistotu, teď mi předkládáš v lepším případě, jako je třeba právě tento, hříčky, který chci mít co nejrychleji za sebou. Ne, tohle nebylo tak špatný, teda pokud mi nemá vadit, že holce napovídá chlápek ze záhrobí. Ale nebylo to nic moc. Obdivuju Tvoji vitalitu, obdivuji Tvůj nezaměnitelný rukopis včetně například i titulků, obdivuji Tvoji schopnost podchytit světovou hereckou extra třídu, ale začínám chápat Tvoje slova, když jsi řekl, že neumíš točit velké filmy, jakým byli například Zloději kol. Mě osobně nenadchly, ale chápu, že tady budou i za dalších padesát let. Na rozdíl od Sólokapra. Ten odejde s Tebou.(2.11.2015)

Typická „Allenovka“ s prekrásnou a talentovanou S. Johansson. Možno miestami slabšia, ale stále niečo iné ako ostatné, podobné snímky. Osobné hodnotenie: 78% (***) (18.2.2018)

U Allenových filmů mi vyhovuje jejich ukecanost. I když není děj bůhvíjak propracovaný a epický, ty dialogy v Sólokaprovi mě vesměs dostávaly.(2.3.2007)

Besides the language problem... Tyhle ulitle "neodetektivky" miluju, ostatne Woodyho rukopis taky. Fórek se Smartem je geniální :-)(7.6.2007)

Pozeral som to trochu s obavami kvoli celkom nizkemu hodnoteniu ktore tu film ma...ale bol som velmi milo prekvapeny! Prijemna (krimi)komedia so skvelymi Allenovskymi hlaskami...ja osobne sa dost divim tolkym negativnym komentarom a nizkemu hodnoteniu.(6.9.2007)

Ačkoli je to jenom takový slabší odvárek ze starého dobrého Woodyho Allena, pořád mě to baví. Absurdní smrt postavy ztvárněné WA na konci filmu byla brilantní...:)(11.1.2008)

Nevím, nějak mi to přišlo k chuti, Scarlett byla roztomilá, Woody Allen a jeho "Aha" jakbysmet a to mi nějak stačilo ke štěstí. K tomu ta hudba...příjemná klasika :o)(25.4.2009)

zajímavé dílko z dílny woodyho allena, který ve fimu střihl roli potrhlého kouzelníka, který nakonec rozluští celou záhadu kolem vraha,ale už nestihne o tom informovat ostatní když narazí do stromu, nastěstí je tu krásná reportérka(scarlett johansson), která se sice do vraha zamiluje, ale na poslední chvíli si chytře zachrání život, když předstírá utopení a tím vraha usvědčí, hvězdné obsazení filmu, zobrazení posmrtného života to je co na tomto filmu dostane každého(10.6.2009)

Z filmů Woodyho Allena za poslední dobu,asi nejslabší.Přesto to to není špatné.Když už nic,tak alespon pohled na krásnou Scarlett Johannsson stojí za 3*.Ale jako kriminálka to je přinejmenším usměvné a velmi snadno prohlédnutelné.Přesto tam jsou občas typické Allenovsky vtipné konverzace.Přesto ale mám pocit,že už senilní a možná by měl trochu ubrat tempo v točení filmů.Skončit rozhodně ne,protože třeba Match Point je skvělá práce.(29.12.2009)

Sólokapr je kravinka, která vypadá jako by si jí Woody natočil jen tak mimochodem, ale ty hemzy jsou tam pořád dobrý... "Jakého jste vyznání?" "Jsem křesťanka, a vy?" "Byl jsem Žid, ale pak jsem přešel na narcismus."(2.1.2010)

Byl jsem velmi příjemně překvapen. Nejnovější filmy Allena (Od Melindy dále) jsou totiž dost odlišné od původní tvorby. Zde ovšem opět exceluje Woody se svým slovním kulometem hlášek (chytil jsem 3 biolososy). Scarlett to v těch brýlích moc sekne. Příběh je taky zajímavý, i když to zakončení bylo najednou moc rychlé. 85%.(5.1.2010)

Na dnešní poměry opravdu lehčí "komedie", kde jsem se opravdu nenuceně bavil. Nikoliv jako v některých rádoby pohodářských filmech (distributory proklamovaný), kde je vše těžce přitažené za vlasy a člověk se spíše "vzteká", že je něco absolutní nesmysl.(25.3.2010)

7/10 Nenudil jsem se, ale žánrová roztříštěnost na mě působila značně rušivě (v nejdramatičtějších momentech příběhu jsem nevěděl, zda se mám bát o Scarlett, nebo se smát Woodymu). Celkově je to lehce nadprůměrný film, ale prizmatem mistrovy kinematografie spíše podprůměr.(2.7.2010)

3.75(27.12.2010)

V jednoduchosti je krása. Aj napriek pomerne jednoduchej zápletke, veľmi príjemný film, ktorého devízu sú najmä herecké výkony Woodyho a Scarlett. Takisto ani Hugh nezaostáva. / 80%(24.4.2011)

• nickymilka

Upovídaný, předvídatelný a ne příliš vtipný film. Scarlett si zas olizuje rty v každém druhém záběru a špatně hraje jako vždycky. Ze sexy symbolu se díky zlatým brýlím stává nesebevědomá novinářka - ach jak laciné...... Woody jako milý, avšak dost nemastný neslaný kouzelný dědeček. Jediný důvod, proč jsem to po 40ti minutách nudy nevypnula, byl urostlý Hugh Jackman, na kterého se prostě hezky kouká. Oproti Match pointu nebo Lásce a Smrti je tohle prostě propadák.(2.1.2013)

//60%//(19.3.2013)

Woodyho okúzlenie Scarlett Johansson (kto by sa mu čudoval) išlo tak ďaleko, že jej ušil rolu na telo a je to príjemná zmena oproti femme fatale, ktoré jej tiež idú skvele. Príbeh sa odohráva v takom zvláštnom finančnom bezčasí, kde sa nerieši ekonomická otázka ako v Match Point, ale o to viac sa Woody hrá. Aj napriek vážnej téme a hrozbe smrti je to veľmi príjemný "feel good" movie, aké nakoniec on točiť vie veľmi dobre (Manhattan murder mystery). "And what is your persuasion?" - "Do you mean my religion?" - "Yeah, your persuasion." - "I'm a Christian. What are you?" - "Me, I was born into the Hebrew persuasion, but, when I got older, I converted to narcissism."(21.3.2017)

Jak nemám Moodyho Jelena rád, v tomto filmu je docela zábavnej. Zmatený dědula a promiskuitní mladá reportérka („Dosáhla jsi v pátrání něčeho, kromě toho, že jsi možná otěhotněla?“) na stopě vraždícímu anglickému pracháčovi. Film má docela drajv a příjemnou délku. Londýn super jako vždycky. O Solókaprovi jsem se dozvěděl v podstatě náhodou od jedné slečny během rande, film příjemný, ale určitě na něj nebudu vzpomínat nijak dlouho. Podobně jako na to rande.(13.6.2017)

• bemygirl

Filmy Woodyho Allena mě kdysi velmi přitahovaly. Když v nich Woody hrál a když byl sám podstatně mladší. Teď už se mi nelíbí ani jako herec ani jako režisér. Vcelku zbytečný film. Pro mě ztráta času.(17.4.2007)

• ondrab

Tvorbu Woodyho Allena moc neznám, tudíž nemohu říct, že by vykrádal sám sebe jak zde mnoho uživatelů uvádí, nicméně už jsem viděl daleko povedenější filmy z jeho tvorby než toto. Celý film se mi táhl jak nudle z polévky a těšil jsem se až bude konec.(30.8.2009)

Prostě komedie.... Laskavý, milý, bohatý muž a poblázněná mladá začínající reportérka, do toho Woody Allen, co by kouzelník a navíc duch zemřelého novináře, nemá chybu. Až vlastně na jednu malinkou, občas zatoužíte použít tlačítko na zrychlení děje :D.(1.5.2011)

Dějová linka sice nadhazuje pár zajímavých témat jako investigativní novinář, kterýmu ve článku nezabrání ani smrt, nebo vidět svět, jak ho chci vidět, ale všechno tohle zapadne v desítkách vtipných situací. Scarlett je v roli novinářské puťky otravná i roztomilá zároveň a rozpustilý taťka Woody spíš udržuje úsměv na tváři, než aby vyloženě bavil. Ale udrží ho po celou délku filmu a to se (bohužel) povede jen málokteré komedii.(29.9.2011)

• tulen

Přiznám se, že jsem W.Allenovi nikdy nepřišel na chuť a i u tohotp filmu jsem až příliš často používal tlačítko posunu vpřed ... S.Johansson je půvabná, ale herecky to v tomto případě taky moc nevytrhne. I z poměrně slabého námětu se dalo vytěžit víc, na mně to působilo jakoby všichni rutinně odehráli co se po nich chtělo a nepřidali tam nic navíc ... Je to takový odpočinkový film, ale dost průměrný ...(8.11.2011)

Woody Allen miestami neznesiteľný - miestami úplne geniálny. Na jednej strane obdivujem Allenove filmy, že všetko do seba pasuje, avšak toto proste nebolo to pravé orechové. Na jednej strane skvelé a vtipné dialógy, no trošku mi vadil námet a Scarlett Johanson v okuliaroch, ktoré jej vôbec nesedeli. Napriek všetkému silné 3*. Za všetky vtipné scénky musím spomenúť Woodyho, ako šoféruje po anglických cestách a smrť mu z očí len tak srší.(12.7.2012)

Scarlett Johansson i Woody Allen jsou výborní amatérští deketivové i výborní herci. Zápletka je sice klasicky Allanoská, ale výborně zpracovaná se špičkovými dialogy. Na Woodyho kritiky, jako že se vykrádá, mám jednom jedno - běž tam , dělej rok co rok film a udrž se tam 5 desetiletí. Jedna z nejlepších komedií Woodyho Allena.(18.9.2013)

Tento film mi spôsobil sklamanie, z toho dôvodu, že vyšiel po kvalitnom Match-pointe , a tak som mal vyššie očakávania možno . 55 %(18.1.2015)

• Oxytocin

Líbí se někomu to věčné tlachání W.Allena, které není vůbec vtipné? ... "Neplavu, protože by mi uplavaly brýle", "...nechci žádné vzrušení. Moje vzrušení je, že když se najím a nepálí mi žáhá." ..." a takhle to pořád pokračuje až vás ten dědek jenom naštve... Duch zavražděného novináře se vrátí mezi živé, aby pověděl, kdo je pravděpodobný sériový vrah... Musím si tleskat, že jsem vydržel koukat dále.(12.3.2016)

Okouzlující komedie. Ozdoba své rasy. Konverze k narcisismu.:-)(5.5.2016)

trochu thrilller, trochu komedie, hodně Woody Allen(24.9.2016)

3 hvězdy za Scarlett Johansson :-*(19.12.2016)

Z pohledu scénáře nijak převratné, vlastně místy až fádní, ale taky velmi milé a humor opravdu na výši(19.2.2019)