Jeden z nejúspěšnějších televizních seriálů se dočkal i celovečerního filmového zpracování. Populární rodinka Simpsonových ze Springfieldu tentokrát čelí globálním výzvám a Homer provede nejhorší věc svého života... Homer totiž do jezera vypustí jímku s exkrementy svého oblíbeného pašíka. Pro springfieldské jezero, které už takhle slouží jako oblíbená skládka občanů a dosahuje maximálního stupně znečištění, je to poslední kapka. A je to i poslední kapka v poháru trpelivosti prezidenta. Ten se proto rozhodne nepohodlné město zcela izolovat pod speciálním skleněným poklopem a oficiálně ho vymazat ze všech map. Jenže s tím se Homer smířit nehodlá… (TV Prima)

Stíba

Myslím, že hodně lidí netrpělivě očekávalo filmovou verzi seriálových Simpsonů a ve výsledku byl asi málokdo zklamán. "Spajdrvepř" se vryl nezapomenutelně do myslí diváků. ()

Luisis

Pro fanoušky tohohle kultovního seriálu srdce zaplesá.Trojrozměrné rolující pozadí vypadá výborně.Na plátně v kině dobrá podívaná.Je to sranda.Jsou to Simpsni, ale něco tomu chybí, proto jen 4 hvězdy.Jsem fanoušek, nemůžu jinak - 85% ()

Dimo

Je to nečekaně zábavné dílo, zcela bez hluchých míst. A to jsem čekal nastavenou seriálovou kaši. ()

AxelWers

Ak si dobre pamätám, tak film bol postavený najmenej na jednej epizóde zo seriálu, ktorú som videl už dávnejšie pred filmom, len vo filme tá epizóda bola trochu viac rozšírená o ďalšie skeče. Mám zlý pocit z toho, že tento film bol skôr len komerčnou záležitosťou a celkový dojem bol taký, že som bol mierne sklamaný. Preto jedna * dole. ()

ex.it

Žlutou rodinku coby seriál opravdu miluju, možná proto, i když jsem se u filmu smála celou dobu, si stejně nemůžu odpustit komentář: MOHLO TO BÝT LEPŠÍ. Sice maličko, ale mohlo. :) Každopádně se těším na to, až se tvůrci rozhodnou přesunout Simpsonovi na plátno podruhé. ()

PlutisMovie

na Simpsonovi ve filmu jsem se TAK moc těšil a měl od toho velké očekávání. Čekal jsem snímek u kterého se bude řezat smíchy, jako u těch lepších dílů každou minutu. Bohužel, dopadlo to, tak jak to dopadnout nemělo. Na mě z toho všeho udělali až příliš velké drama a zápletka byla až přehnaně, nereálná a složitá. Zřejmě nejde natáhnout jeden díl seriálu (20 minut) na 83 minut dlouhý film, aniž by kvalita poklesla. I přes zklamání tu bylo pořád dost scének, které se mi líbily, ale jak říkám, už to nebylo ono! 65% ()

cm hardy

Tohle ani jinak dopadnout nemohlo, podle mě jeden z nejlepších animovaných filmů všech dob. Nesmrtelné hlášky Homera a Barta Simpsona a nikdy nemluvící Maggie tomuto filmu dodali mé výborné hodnocení. ()

Kadas97

Toto je film, ktorým mal skončit slávny seriál. Ak by to skončilo pri filme, tak by Simpsonovci skončili na vrchole a nešlo by to už dole vodou. 8 z 10. ()

Hartigan

O něco horší, než všichni čekali, ale i tak jsem odcházel z kina spokojený. Příště až zase budu mít na rodinku ze Springfieldu chuť, tak si ale stejně raději zapnu 4 odlišné epizody za sebou. Ke kvalitám druhé půlky mám spustu výhrad, ztrácel se v ní postupně dech i humor, prostě to mohlo být ještě lepší. ()

gazogazo

Vidím to takhle, jak už tady jeden přítel Jarina psal: je nemožné aby si něco udrželo kvalitu tak dlouho... ovšem podle mě je tento film spíše vrcholem takové druhé mízy seriálu, která zacla někde v 9-10 sérii ( extremisti pokladaj za konec původních simpsonu prakticky už 7 sérii viz. Deadhomersociety.com) a je typická změnou humoru a satiry a ztrátou jakési uveritelnosti činu, či zakotvenosti v karikatuře rodiny. Homer se prostě chová extremneji a jeho rekce jsou min lidské a přirozeně. ,i když cti základní charakter. Tento posun však přinesl mnoho super dílů a celých sérii (14-15 ) s jiným, "konkurenceschopnejsim" přístupem k parodovani reality. ... ale tato míza končí s attakem 20. Série (přičemž třeba 23 je fiasko.) tam proběhl další posun, pofilmových simpsonu, se kterými film v porovnání značně vyhrává a převyšuje je. Můžeme doufat v ještě jeden kolem 30 série, kde prorokuji opětovné zlepšení kvality po pár povedených dílech kolem 26. Série :D ()

FeriusParfax

Celkem se to dalo. Je to přesně ten film, který si pustíte a u toho děláte další zajímavé věci. Já například u podobných filmů vařím svá úžasná jídla, peču, umývám nádobí, uklízím, jak truhlík po tisící koupelnu a drhnu záchod. Humoru je spíš pomálu. ()

loveless

Simpsonovi i na velkém plátně válejí... co se mi ovšem zase tak moc nelíbilo, bylo přílišné přátelství Barta s Flandersem a romantické scény Homera a Marge, při kterých se mi chce ale zvracet obvykle, takže dobrý :) ()

Chauncey

Základní story o tom, jak si musí Homer získat přízeň své rodiny, už tady byla. Škoda, že si tvůrci nevymysleli košatější příběh. Na druhou stranu je těžké vyčítat něco filmu, který nabízí nejvtipnější zábavu široko daleko. Satirické šlehy na americkou společnost, vypointované dialogy na druhou, hlášky oblíbených postav,... - to vše tam najdete. Akorát se Simpsonovi cítí přece jen nejlépe v seriálovém formátu. ()

PolluxGem

Tak na tenhle film jsem se těšil už hodně dlouho. Bál jsem se ale propadáku, který by mi zkazil pohled na výtečný seriál. Naštěstí se nic takového nekonalo. Nejvíc se mi zaryl do paměti Spider pig, doopravdy nejvydařenější scénky filmu. První slova Maggie jsou překvapivá a doufám že odpověď na její otázku bude ANO! ()

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány

13.12.2007

Český pirát Simpsonových byl dopaden

Český pirát Simpsonových byl dopaden

22.08.2007

Už je tomu skoro měsíc, co na internet unikla exkluzivní pirátská nahrávka snímku Simpsonovi ve filmu s českým dabingem. Což není ostatně nic neobvyklého, takových kinoripů (ilegální kopie filmu… (více)

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!