Božský Evan

• USA Evan Almighty (více)

Evan, bývalý televizní moderátor, je zvolen kongresmanem. Okamžitě bere rodinu a stěhuje se z rodného Buffala do Virginie. Zde vydá prohlášení, že jeho cílem a také volebním slibem je změnit svět. Poprosí Boha, aby mu s tím pomohl. Bůh ho vyslyší a nařídí mu, aby postavil archu. Evan je z toho v šoku, odmítá uvěřit, že se setkal se skutečným Bohem. Všude se mu ale objevuje číslo 614 jako odkaz k příslušné části Bible, vousy a vlasy mu začínají příšerně rychle růst. Evan je jako v kleštích, na jedné straně práce, na straně druhé archa. K tomu všemu se za ním začínají stahovat zvířata v párech. Začíná pomalu věřit, že stavba archy je tím jediným možným řešením... (TV Nova)

rikitiki

Bože, co to bylo? Steve Carell v roli velebného patriarchy s hluboce moudrými a pokornými pohledy. Jakoby se zalekli tématu - z biblických příběhů si přece nemůžou dělat legraci, takže najednou to byl doslovně trapný příběh rádoby Noa, protože neměl ani vtip, ani hloubku a vršil klišé na klišé. Do toho hudba přímo obtěžkaná náboženskou těžkopádností a to nikoliv osvobozující, milující a umožňující třeba i více výkladů. Ne, tohle je drtivý epos polopatické a jediné správné víry - recyklovat, modlit se, poslouchat zákony, trávit čas s rodinou uprostřed přírody a usmívat se na sebe dokonale vybělenými zuby. ____ Jedna hvězdička za zvířata. /7. 5. 11./ ()

jonyyy

Proč tak nízké hodnocení? Byla to sranda. Třeba když oznámil manželce, že jde stavět archu :D akorát bych vynechal scény, kdy ptáci se*ou na saka. 65% ()

ARI50

Evan musel přijít zachránit svět jinak by to nešlo a tak je to celkem dost dobrá zábava jen mě mrzí finální konec ale pětku si to i tak zaslouží. ()

Bauer

Bože, co to zase bylo tohle?! Tohle, že je pokračování zábavné komedie Božský Bruce?! Těžko tomu uvěřit. Jediné co to má společného s Brucem, tak je režisér a Morgan Freeman, což mně přivádí k otázce, jak může herec takových kvalit hrát v něčem takto idiotském! Nalijme si čistého vína, že Steve Carrel není Jim Carrey a bohužel se snaží na něj hrát a to se mu vůbec nedaří, ba naopak je velice trapný, až rádoby vtipný. Ještě, že tam byla Lauren Graham. Alespoň se bylo na co dívat. Jinak je to neuvěřitelná nuda. Komedie bez špetky jakéhokoliv humoru. Ani jednou jsem se nezasmál, protože nebylo čemu. A ještě taková menší záhada je, kam se poděl ten rozpočet? Asi do nebe, nebo já nevím. Vyloženě hrozný film. ()

matestlust

Docela příjemná komedie,ikdyž ne tak vtipná,jako k níž přiřazovaný Božský Bruce(převážně díky Jimu Carreymu).Steve Carell není ten správný typ na takovouto roli... ()

MáŠa

Upřímně řečeno sem čekal větší katastrou, a ono to docela šlo. Jedno velké podvědomé mínus je už v tom, že tohle má být jakási dvojka k filmu Božský Bruce, jenomže společný je tu Bůh, a to je tak všechno. Pak je tu ještě bývalý reportér v podání Steve Carella, ale to je zde naprosto odlišná osoba než v prvním díle. A i další věci jsou úplně jiné. A to hlavně určitá poetika celého filmu. Božský Bruce byl o úplně něčem jiném. Tady se na to snaží autoři navázat, ale nechtěli, aby to bylo úplně to samé, a tak si vymyslí něco, co působí docela absurdně. Zatímco po prvním dílu nikdo kromě Brucea nemohl s jistotou vědět, že Bůh existuje, zde si to na konci musí myslet snad naprosto každý. Zatímco v prvním díle byl divák baven srandou, která vznikala díky sledování toho, co všechno je člověk schopný udělat, když má moc, zde tuto moc nikdo nemá. Jen je tu jakýsi biblický příběh a kouzlí jenom Bůh. Atd. To by bylo asi tak k rozdílům. Jinak se to celkem dalo. ()

Morholt

Oproti předešlému dílu se mi nápad s archou líbil víc. Ale to je tak všechno. Další z komedií, u které jsem se ani neusmál. 10% ()

Lucasion

Já nečekal vůbec nic. Bylo mi jasné, že Božskému Brucovi to nesáhne ani po kotníky. Ale přesto 95 minut tohodle? Vážně? I když se mi Morgan Freeman jako bůh líbí, tak přesto nevidím jediný důvod proč nazývat tento film komedií. Vždyť to není vůbec vtipný! Bruce měl herce, postavy, nápad. Evan nemá z toho vůbec nic. Je to jak zírat do stropu a myslet si, že se ten strop změní. Ale ani za tu hodinu a půl se to nezmění. Chudáci krásná zvířata, která se producírují ve filmu. Pár bodíčků za ně. Nevzpomínám, kdy jsem viděl tolik hezkých zvířat ve filmu. Je to jako nádherná procházka filmovým Zoo. Nic víc tento film fakt nenabídne. Jen další bezduché pokračování, co se svezlo na úspěchu jedničky. (15 %) ()

BoPo odpad!

Už predchádzajúca komédia tohto režiséra Božský Bruce bola sklamaním. Božský Evan ide svojou kvalitou ešte nižšie. A že je to najdrahšia komédia v histórii? Tak to je prúser sám o sebe. Odpad za príbeh, odpad za mrhanie financiami, odpad za znižovanie už tak nízkej kvality snímkov tohto "umelca". Vyhnite sa veľkým oblúkom všetkému so značkou TOM SHADYAC. ()

MoiJe

Nie je to tak zle. Niektore drobne vtipky/hlasky su naozaj podarene, komedia kolisa skor na gagoch. Carell je druh komika aky je, tvorci s tymto vysledkom jeho herectva urcite pocitali, len nepocitali s nasou reakciou. Iba som chvilami uvazovala, za co utratili tych 175 mil. usd, z clankov, ktore som o rozpocte citala, som teda cakala posobivejsie sceny... ()

moviesfan

Bruce je Bruce. Evan je o několik tříd dole. Snahy o vtipy tentokrát nevyšly. Zažil jsem docela velkou nudu. film nezachrání ani Morgan freeman. ()

JohnCZ

Rozhodně ne tak špatné, jak by se z hodnocení mohlo jevit. Evan narozdíl od Bruce cíli převážně na celou rodinu, což bývá často docela nevděčné. Díky tomu je film často dost infantilní, nelogický, ale na druhou stranu místy docela vtipný, jenže vtipy se drží v hodně slušné lajně tak, aby byli spokojení všichni. Překvapily mě zejména efekty, které byly na komedii hodně áčkové a film díky tomu v několika momentech působil docela epicky. Avšak zbytek filmu zas tak slavně nedopadl. Prostě další z řady komedií, u kterých se pobavíte, ale brzy na ně zapomenete. Rozhodně to však nebylo tak špatné. ()

Marek1991 odpad!

Ďalšia paródia na Bibliu a úplne podobná hlúposť ako film pod názvom Evan, Všemohúci. Ďalšia slabá pretrpená komédia. Niekedy sa mi to už ani nechce hodnotiť a pri takýchto filmoch začínam chápať kamaráta, čo vraví, že niektoré filmy odmieta hodnotiť. Na druhej strane je to kandidát na vysielanie do našich televízii, ktoré vysielajú prevažne najväčší americký odpad. Otrasné! ()

Torision

No doprdele.Tak jsem viděl asi nejdražší oddychovej film historie. Kurvavole ! Jim Carrey nám ukázal, že při jistých okolnostejch je prostě nepostradatelnej a v pokračování Ólmajťáků je to hodně znát. Steve Carrel se může snažit jak chce,ale jeho grimasy se Jimovi ani nepřiblíží.Navíc filmu chybí potřebný spád. A tak se musím zeptat sám sebe. Kolik stejně dobrých - ba i lepších - komedií by se dalo vytvořit za 200 milionů? Mno,asi by se jich pár našlo. A celkový ortel? Je to horší než Božský Bruce,ale lepší než Dr.Doolitle. 55% ()

corpsy

Steve nieje taký turbulentný komik, ako Jim. Tu sa išlo rozhodne na istotu kvôli značke ( pre to ten prepálený rozpočet, ktorý občas ani nevidno. Diváci ucítili mierny zápach čistokrvného konzumu a dopadlo to v kinách, ako dopadlo. Zábavka na nudné ( skôr upršané, pre atmosféru ) poobedie. ()

sidzej

"Čo si myslíš že to je? Udeľovanie oscarov? Nie si Whoopi" :-))))) pri niektorých scénach som umieral od smiechu....tých zopár vydarených vtipov a charizmatický Morgan Freeman mi na tie 3* stačili...okrem toho americké heroické scény s podmanivou hudbou sú mojou dlhoročnou úchylkou ()

Remake Nedotknutelných našel režiséra

Remake Nedotknutelných našel režiséra

02.03.2013

Předloňský francouzský zázrak o ochrnutém aristokratovi, který najde nejen pečovatele, ale i přítele v zdánlivě asociálním černochovi, utržil ve světových kinech famózních 416 milionů dolarů. Avšak… (více)