Reklama

Reklama

Dvojnásobná držitelka Oscara Hilary Swank hraje v tomto poutavém příběhu o dětech ulice vychovaných v pouličních přestřelkách a s drsným postojem k životu – učitelku, která jim chce dát, co potřebují nejvíce: jejich vlastní hlas. Odehrává se na chráněné půdě školy ohrožené násilím a rasovým napětím, učitelka Erin Gruwell musí bojovat s předsudky autorit, jestliže jí záleží na těchto studentech. Děti vypráví vlastní příběhy a poslouchají příběhy ostatních, skupina pravděpodobně "nevzdělatelných" teenagerů objeví sílu snášenlivosti, znovu získají své zničené životy a změní svůj svět. S elektrizujícími výkony hvězdného obsazení, včetně držitele Zlatého glóbu Patrick Dempsey (Grey´s Anatomy) a zpěváka Maria, film Mezi řádky je založený na uznávaném bestselleru, "The Freedom Writers Diary". (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (258)

choze 

všechny recenze uživatele

Obvyklé schéma části učitelských filmů "nadšený učitel a problematická třída", které není tak sexy jako starší Nebezpečné myšlenky (které hodně připomene), ale zase je vyztuženo skutečným příběhem. Od začátku to vtáhne, background studentů je drsný, hrdinka dostane zabrat a její vítězství je hořkosladké... ale konec mi přišel málo pohrocený. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Hillary Swank je pohledná a kvalitní herečka, která své role ztvárňuje přesvědčivě a bez výkyvů. Je to zároveň jediný skutečně pozitivní bod tohoto snímku, který potápí nepřesvědčivý scénář. Ono je sice hezké, že příběh vychází ze skutečné události, jenže celou problematiku scénář příliš idealizuje a uspěchává. Proměna ukázkových sígrů, členů gangů a příslušníků pouličních komunit ve vzorné čtenáře klasické literatury a výrobce emotivních esejů je prostě příliš zkratkovitá a ve svém důsledku směšná. Takhle jednoduše to totiž v reálném světě nechodí. Charaktery jsou černobílé a celý film je ve výsledku spíš aktivistický produkt než film ze skutečného života. A to píšu s plným vědomím, že cíle snímku ukázat, že nikdo není předem na odpis, jsou mi vlastně hodně blízké. Celkový dojem: 45 %. ()

Reklama

Lynn 

všechny recenze uživatele

"Nebezpečné myšlenky" s Michelle Pfeiffer - to je to první, co se člověku vybaví ihned po přečtení synopse tohoto, jen o pár let mladšího, snímku. Ne že by "Mezi řádky" byl špatný film, ale zkrátka dojíždí na to, že tohle téma už tady jednou bylo. Navíc mu úplně chybí snaha přinést k dané tématice cokoli nového. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Mark Isham: 1. Dream - will.i.am ,2. Listen!!! - Talib Kweli ,3. It's R Time - Jeannie Ortega ,4. When the Ship Goes Down - Cypress Hill ,5. Hip Hop Hooray - Naughty by Nature ,6. Keep Ya Head Up - 2Pac ,7. Code of the Streets - Gang Starr ,8. Rebirth of Slick (Cool Like Dat) - Digable Planets ,9. Officer - The Pharcyde ,10. This Is How We Do It - Montell Jordan ,11. Colors - will.i.am ,12. Bus Ride - will.i.am ,13. Riots - Miri Ben-Ari ,14. Eva's Theme - Mark Isham ,15. Anne Frank - Miri Ben-Ari/Mark Isham , ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $21miliónovTržby USA $36,605,602Tržby Celosvetovo $43,090,741Tržby za predaj DVD v USA $20,344,826 //počet predaných kusov 1,086,316║ Koncepčne dobrý príbeh, ktorý má niekoľko dobrých do hĺbky sa rozvíjajúcich momentiek ale v konečnom výsledku až tak silno nezasiahnú ako by mohli, slušný priemer. /60%/ ()

Galerie (60)

Zajímavosti (5)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v kalifornskom meste Los Angeles a Long Beach. Scény zo školy sa natáčali na Hamilton High School. (MikaelSVK)
  • Všetci pozostalí v múzeu holokaustu boli skutočnými preživšími. (Karush)
  • Alternatívnym názvom filmu bolo aj označenie Freedom Writers. (MikaelSVK)

Související novinky

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech

25.05.2006

Dvojnásobná držitelka Oscara za herecký výkon ve filmech Kluci nepláčou a Million Dollar Baby, Hillary Swank, opět spojí své síly s režisérem Richardem LaGravenesem v snímku P.S. I LOVE YOU. Adaptace…

Reklama

Reklama