peto580

príjemne, milé, predvianočné so skutočne sympatickými herečkami a vznešenou britskou angličtinou. Ak by som hovoril že to nie je presladené klamal by som, najmä čo sa týka behu Cameron Diaz na konci a jej nekonečné návraty. To sa ale filmu dá odpustiť, takže za mňa 4* bez hamby :) ()

fredisek

Holiday je asi tak důvěryhodný jako obličej Cameron Diaz. Film, u kterého se dá vydržet jenom kvůli Jude Lawovi. Chtěl jsem se dostat do vánoční nálady, ale uvědomil jsem si, že takový (navíc nedomyšlený) kýč pod stromeček nechci. Vrátím se na zem, k Bridget Jones. ()

kritiklon

Pohodová a svěží romantická komedie s dobrými herci a jednoduchou zápletkou mi dala přesně to, co jsem od ní očekával. Výborný film pro odreagování i pobavení, řekl bych vhodný jak pro ženy tak i muže. Nikoho neurazí a zábava je 100% zaručena především díky scénáři který není tuctový a již zmíněnému obsazení hlavních rolí. 4* za 78% ()

filipvrbik

Milý film se sympatickými herci...ale to je asi tak vše...příběz prosťoučký, bez zápletky, tempo nudnější, stopáž dlouhá. ZachraŇuje to romantika (zejména Jude Law), zasmál jsem se snad jedině u Dustina Hoffmana-komedie to moc není....60% ()

čenda

Dal jsem si Prázdniny dnes znovu, hlavně kvůli scénám s Eli Wallachem, ty byly skvělé. A změnil jsem názor na Cameron Diaz, doposud jsem ji považoval za mizernou herečku, navíc nijak pěknou. V tomhle filmu se mi moc líbila. A jako vždy vynikající a nádherná Kate Winslet. Jen ten Black se mi k ní moc nehodil. Solidní film. ()

mosnak

Prázdniny jsou pro nás něco jako pro všechny ostatní Láska Nebeská. Každý rok na tuto romantiku koukáme a pořád je to skvělá. Cameron je úžasná. 80% ()

Milky.

Opět film u kterého jsem na konci řekl "To stopero režírovala ženská!" a zase jsem se trefil. Průměrný romantický film pro ženské, kde si hlavní postavy mluví v prázdné místnosti pro sebe, logické díry jsou občas o velikosti výtluků na českých cestách a kde má film tak unylé tempo, že by to uspalo i dítě s ADHD. Dokonce i ty emocionálně napjaté scény byly tak nějak....slabé a nijak nezvedly člověka ze židle. Přehnaná více jak dvouhodinová stopáž tomu vůbec nepomohla, vystříhat by tady šlo minimálně pětinu filmu. Co se týče hudby: ač mám rád Imogen Heap tak mi tady její hudba přišla vložená strašně násilně a k filmu mi vůbec neseděla. Jiné hudby jsem si ve filmu vlastně nevšiml, takže buď jsem ji ignoroval nebo byla velmi nenápadná. Což u filmu, kde jedna z hlavních postav skládá hudbu mi přijde docela mínus. Stejně jako když film, kde se hlavní postava živí tvorbou a stříháním filmových trailerů, má trailer, který převypráví prakticky celý film a vyspojluje většinu věcí. Ale už jsem si zvyknul, že to je u těchhle "ženských" filmů tak nějak standard. Buď se díváte dvě hodiny nebo dvě minuty, tak jako tak to hlavní uvidíte. Věřím, že se najde spousta fanoušků, já už to asi vidět nepotřebuju. Plus bylo, že se na Diazku i Windletku dívalo docela dobře, ikdyž to přehrávání si občas mohly odpustit. A nikdo mi nenakecá, že Cameron Diaz píchá s podprsenkou!!! ()

Oralfabet

Romantické komedie sice nejsou mým nejsledovanějším žánrem, ale mám je (navzdory naprosté absenci vlastních romantických zkušeností) docela v oblibě, některé dokonce absolutně zbožňuji. Tahle mě ale znechutila víceméně každým svým aspektem. Prázdniny mají celkem solidní premisu, ale to je tak všechno. Postavy jsou totálně umělé, neexistuje tady žádný konflikt, všechno je prostě dokonalé a bezchybné. Sice vám obě protagonistky na začátku neustále opakují, jak jsou nemožné a jak strašné jsou jejich životy, ale ani na vteřinu jsem jim to nevěřil. Kate Winslet je sice ze své neopětované lásky tak nešťastná, že se v jednu chvíli málem pokusí o sebevraždu otravou plynem ze sporáku, ale to je jenom takový vtípek, o chvíli později už je v LA, kde může potkat dokonale okouzlujícího Jacka Blacka. Oni jsou tady prostě všichni dokonale okouzlující, jaký to okouzlující rozkošný filmeček! Jsem tak dojatý, protože hudba, co hraje v téhle scéně mi říká, že mám být dojatý! Ale ne, Jude Law má dvě dcery, o kterých Cameron Diaz neřekl?! To bude asi velký problém! Ne? Okamžitě si ji zamilují a Jude jí naprosto racionálně vysvětlí, proč jí o nich neřekl, a všechno je v pohodě, vlastně je teď ještě mnohem sympatičtější? No nic, romantika na mě teda nezabrala, ale určitě to bylo aspoň vtipný, že? Ehm... Je tady asi jedna celkem úsměvná scéna no. Pokud prostě chcete sledovat pár atraktivních herců, jak jsou atraktivní, a nepotřebujete zajímavý příběh, skutečný konflikt nebo postavy s nějakou osobností či hloubkou, je tohle film pro vás. Pro mě to bylo víceméně jako poslouchat skřípání nehtů po tabuli. A proč je to proboha stejně dlouhý, jako Vykoupení z věznice Shawshank?! 2/10 ()

Oxymoron

Ten film má hodně trumfů: Pro mužské pohlaví Cameron Diaz, pro ženské pohlaví Jude Law, pro bezpohlavní skvělá hudba Hanse Zimmera a vůbec pěkně a zábavně natočená romantika. Krásně se hodí na dlouhé zimní (a vánoční speciálně) večery, ale přece jen by mu trochu kratší stopáž neuškodila, musí taky zbýt nějaký čas na rozbalování dárků, no ne :) ()

Gore

Tomuhle filmu hodně uškodilo obsazení Cameron Diaz a její kreace blbý blondýny z Hollywoodu, proto taky z dvojice příběhů vyhrává na celé čáře příběh okolo Kate Winslet, a nejen proto, že je lepší herečkou. Mohl to být velmi pozoruhodný snímek, kdyby tvůrci tolik netlačili na pilu a v každým druhým záběru nám neukazovali jak jsou obě hrdinky v nezvladatelné depresi a tolik nešťastné. I kratší stopáž by filmu prospěla. Na druhou stranu musím vyzdvihnout 90-ti letého Eli Wallacha, který tomu filmu dodává největší grády a tu správnou atmosféru. Je jediný, který film zachraňuje a z části i Jack Black, který prostě hraje sám sebe. ()

Tomyš

Na první zhlédnutí bych dal asi "jen" 4 *, ale viděl jsem to podruhé a musím prostě smeknout. Nejspíš budu v menšině, ale prostě tenhle film je mega... Možná o to silnější, oč víc alkoholu v sobě mám, ale to k tomu nejspíš patří. Člověk, který to psal, přesně ví co chce a já tohle přání pochopil a naprosto jej beru. Výborný. Naivní, ale dokonalé. 5 * ()

Pavelos

Celkem dobrá romantická komedie s dobrým hereckým obsazením.. Sice tam mohlo být o něco více vtipnějších situací, ale i tak to nebylo špatné.. Říkám si jestli se takováto výměna domu, auta a všeho co k tomu patří stává naprosto běžně v reálném světě, nebo je to pouze filmová hříčka.. Ale v Americe je vlastně možné úplně všechno, tak proč ne.. Kdybych si měl vyměnit bejvák třeba s Cameron, tak bych do toho šel hned, ale kdyby to bylo naopak, no tak to teda nevím:-) ()

Illy

Příjemné překvapení na poli romantických komedií. Láska nebeská sice není překonána, vřele však tento milý film doporučuji.. ()

Standic1

Když se řekne romantika, žádný chlap z toho neni odvázaný a právě pokud patříte mezi takové, co jsou moc velký chlapáci na to, aby se dívali na nějakou romantiku... Tak právě pro vás je tehle film... Chcete udělat přítelkyni radost? Koukněte s ní na prázdniny, protože ani vy se u nich nebudete nudit:) Úžasná oddychovka... vřele doporučuji! ()

Kratoc

Jak už tady od někoho zaznělo, tak podobnost s Láskou nebeskou není asi náhodná. Kromě toho, že jde také o takový milý příběh, který má za úkol vytáhnout prachy z našich peněženek, tak je pojí hlavně časové období, ve kterém se celý film odehrává tj. čas Vánoc. A samozřejmě celkové zaměření filmu - romantická komedie. Co si budeme namlouvat, tak kvalit Lásky nebeské to rozhodně nedosahuje, na druhou stranu při srovnání s jinou komediální romantikou jsou Prázdniny dalece vpředu. A to nejenom díky opravdu dobrému herectví ústřední čtveřice Winslet, Law, Black a Diaz (kterou snad poprvé vidím hrát někoho, kdo se nechová jako uječená dvacítka, ale kde hraje ženu hodnou svého věku), ale i díky poměrně vtipným a nevtíravým dialogům. I když film končí happy endem (čekal někdo něco jiného?), tak příběh není úplně prostince pitomoučký, jak je mnohdy u podobných filmů zvykem, ale dá se na to koukat i když zrovna člověk není masírován prostředím Vánoční pohody. Rozhodně vysoký nadprůměr ve své kategorii. ()

dosig

Obě britské polovičky úžasné, americké polovičky příšerné. Sice je vidět, že to psala ženská, ale když si vzpomenu na jiné americké komedie, tak tahle je o něco lepší. Horší než Láska nebeská, přesto 4*. ()

embecka

Je mrazivo zvláštne, ako niekedy film sadne, do nálady, do rozpoloženia, do pochopenia, do sĺz, do smiechu... Možno to niekoho nebude zaujímať, ale aj tak vám to poviem. Na Prázdniny som sa chystala už dávno. Presne dnes mi ich pripomenul odkaz v článku v časopise o žene a lá Iris. Presne dva týždne si vychutnávam speváčku Imogen Heap, ktorá si v tomto filme prenádherne spieva. Presne päť rokov žijem úplne ako Kate/Iris a až po pozretí TOHTO si uvedomím, aké je hlúpe tak žiť. Všetky tieto moje náhody spravili z "nájs romentik múví" - "máj story". Update 2020: viete čo? Aj keď to možno nie je najlepší film sveta, keď ho pozerám už skoro 10 rokov každé Vianoce, smejem sa pri ňom a plačem, ďakujem istým momentom, že mi pred rokmi pomohli zmeniť život, tak si tých mojich 5 hviezdičiek zaslúži právom. ()

Pawlisman

Bohužel, průměrný ultrasweet romanťák. To pro mě fakt neni a navíc tento mi přišel špatný. Hodnocení tedy podprůměrné. A nelíbilo se mi obsazení herců stejně jako jejich umělé výkony. Doporučení 4,5/10. ()