landsman

Bylo hloupé si při čtení recenze připouštět, že by Prázdniny mohly být podobné Deníku Bridget Jonesové, který byl na mě už fakt silné kafe. Kate Winslet, kterou si prostě vždy spojím s Titanicem, ale i zde odvedla skvělý výkon. Kráska Cameron Diaz, vypadá z počátku jako „barbie“ zhýčkaná penězi. Možná podivný nápad vyměnit své domy vyřeší jejich dlouhé problémy s muži a zažijí hezké svátky. Film je prostě taková idylka, kterou jistě zvládneme vstřebat i my chlapi :) Čtyři hvězdy za dobré zpracování a děj. ()

Alice02

Nevidím důvod, proč nedat 5 hvězdiček. Miluju Kate Winslet i Jacka Blacka (který mě v "normální" roli velmi zaujal), a můžu Cameron Diaz i Jude Lawa. Prázdniny mi vykouzlily úsměv na tváři, a ke konci dokonce dojaly šťastnou atmosférou. ()

PavelZava

Zdá se mi, že jde o slušný film se zajímavým hereckým obsazením , romantika, u které se pěkně relaxuje ... V domě Amandy bych musel žít minimálně s Klabzubovou jedenáctkou a jejich rodinami, abych si nepřipadal opuštěný :-) Hudba : Hans Zimmer ()

Torgal

Maximálne presladená romantika navyše s prestrelenou stopážou. Zápletka je dosť pritiahnutá za vlasy a tým pádom pre mňa neuveriteľná. Herecké obsadenie je síce parádne, ale postava Jacka Blacka pôsobí veľmi nepatrične (jednoducho som mu toho milého chlapíka ani na sekundu neveril). Niektoré línie sú do filmu napchané veľmi silene (starý scenárista). Aspoň že story Cameron Diaz a Juda Lawa má niečo do seba. 6-/10 ()

..Anya

Urgh..jedinej zajímavej nápad na tomhle filmu byl samotnej nápad si s někým vyměnit bydlení. Mmnt...píšu si do listu služeb, poskytovaných mojí budoucí zážitkovou agenturou. Zbytek filmu je ....hm .... nejsem si úplně jistá protože mě to tak v první třetině přestalo zajímat. ()

Pingu

Už dlouho, ale opravdu dlouho jsem neviděl tak krásnej film :)) Tři roky se mně válí v šuplíku, abych ho nakonec viděl v TV :DDD ()

chrispe

Na první shlédnutí jsem byla okouzlena a unesena (ach, to krásné zákoutí s vanou!). Příběh výměny dvou domů a tak trochu i životů - naprosto odlišných. Trochu slabším článkem se mi zdá Cameron Diaz, ale možná je to dáno prostě tím, že ji moc nemám ráda. Při druhém shlédnutí se nadšení už nedostavilo a navíc jsem až moc často šilhala po hodinkách. (Že by špatná konstelace hvězd? No... příště uvidíme.) ()

dakarin

Uvěřit Cameron a Kate jejich "romantické" role není vůbec lehké. Jinak obecně nadstandardní casting plně utopen v celkově umělém dojmu - tedy opět jistý pokus poslepovat film z osvědčených motivů, někdy to stačí a někdy to vyznívá do prázdna, snad i falešně... Zde mi přílišná předvídatelnost a lacinost vadí (jinde třeba vůbec) - většina mých spřízněných duší ovšem dílo přijala jako "lehký" film, co neurazí ;-) ()

loleknos

Přišlo mi to celé docela příšerně zpracované, některé scény sem přeskakoval, protože sem skoro prakticky věděl co v nich bude a bylo mi až trapné dívat se na to s předstíraným zájmem. Čtyři hvězdičky si film dle mého názoru zasloužil jen za standardně skvělý výkon Jude Law, který patří mezi mé velké oblíbence. Jinak nic moc. Zasloužilo by si to hodnocení tři a půl hvězdičky. Očekávání velká, zklamání o to větší :-/ ()

Biopler

Cameron Diaz by sa už nemala objavovať v žiadnom romantickom filme - proste sa tam nehodí! Veľmi som trpel jej teatrálne výstupy. A film je umelý a až je mi ľúto keď na tú umelosť zneužili krásny anglický domček. ()

PEZ

Mierne neobvykla romantika so znacne uletenym nametom a dost velkym rozpoctom (85 mil. USD) - predpokladam, ze najviac penazi slo na zaplatenie hereckych hviezd. Zostava je to pekna, ale casting by mohol byt v podstate aj skromnejsi. Najviac mi sadol Jack Black - konecne si zahral trosku normalnejsiu postavu. Napriek dost dlhym dialogom bol film pozeratelny, no na druhu stranu neprisiel mi nicim vynimocny. Akurat potesila pocta Elimu Wallachovi a Ennio Morriconemu a este tri skvele camea, ktore mali Dustin Hoffman, James Franco a Lindsay Lohan. Upozornujem, ze sa rozhodne nejedna o komediu, je to cista romantika. ()

shereen

Příjemná, trochu afektovaná romantická komedie. Má oblíbená Kate Winslet byla trochu dětinštější než bylo nutně potřeba, ale i tak je vysledný dojem pozitivní. ()

Harry_

Výborně obsazeno, základní nápad dobrý, ale nějak nevyužitý, takže zbývá plytké, zdlouhavé až trapné vyprávění. Možná ale tak romantické filmy musí vypadat, co já vím. ()

ozeki

Čas od času je taky potřeba zabrnkat na romantickou strunku a s hlavou v oblacích se nechat unášet letem světem (třeba Londýn nebo LA). Ústřední čtveřice dává tušit, že i nemilovníci romantiky by si zde mohli už jen díky herectví přijít na své. Když se stylizuju do role tvůrce, vymyslet příběh nebyla asi žádná makačka.... Co takhle vzít totálně vyčichlou ženskou (vášnivou fanynku Padesáti odstínů šedi) z nějaký vesnický chajdy v Anglii, který se zhrouzil svět, protože Geňa Genzer si chce vzít někoho jinýho. Přesunout ji do luxusní rezidence v LA, kde se zakouká do nateklýho koblížka s pěkně načesanou pěšinkou a uvědomí si, že ji ten Geňa celou dobu vlastně jen využíval. A k tomuhle zjištění by ji mohl dokopat holywoodský scénárista v důchodu, přece jen vztah starýho valacha a titanicový kopretinky ty lidi zase dojme o trochu víc. No a do tý chajdy v Anglii hodíme blonďatou princeznu s jokerovským úsměvem z tý rezidence, co se chvíli před tím rozejde se svým týpkem, kterej občas chodil vrkat bokem. V Anglii pak potká starýho mládence (bráchu od vyčichliny, aby k sobě měli všichni hezky blízko), ze kterýho se ale vyklube pěknej Ubrousek. Výborně - na problémy je zaděláno, to už nějak dopadne. Jo a ještě to umístíme do období Vánoc, to jsme to dobře vymysleli.... Musím říct, že jsem nečekal nic, ale dostal mnoho. Bylo to vážně příjemný pokoukání. Pro milovníky romantických komedií jasná volba. Pro ty, pro který je láska, jen když něco v něčem mlaská, vy si radši pusťte něco jinýho :) ()

Plechpetr

Za mě jeden z tech míň zdařilých Vánočních filmů. Nebyl jsem nijak unesenej hlavně výběrem herců. Cameronka i Kate by se ještě dali překousnout, ale Jack Black a Jude Law byli podle mě střeli vedle. Děj mě taky nenadchl, zejména svým zpracováním. Není divu, že jsem chvíli podřimoval. ()

tranquill

"Celý život hledám ten dobrý kýč..." Ano, možná je to i kýč, možná je tam moc allenovsko-neurotického filosofování...ale takhle mi romantická komedie naprosto vyhovuje. Skvělý film s výbornými herci! ()

anitae

Pro mě to byla zapomenutelná, dlouhá a celkem i nesympatická romantika, navíc jsem si půlku filmu pletla bratra a milence:) 2,5* ()

Kingjiri

Plusem je sympatickej casting a režijní vedení zkušený Nancy Meyers. Překvapivě nezaujala hudba od Hanse Zimmera a nepřekvapivě nezaujal příběh. Ten je řádně přeslazenym ztělesněnim žánrovejch klišé. Prostě film hlavně pro ženský, kdy hlavní hrdinnky předváděj typický názorový veletoče (utikám před chlapem někam, kde chlapi nejsou, abych se hned do prvního chlapa zabouchla). Druhá silná hvězda za filmařinu a cameo Dustina Hoffmana. ()