vikino1

Nebýt ultraspravňáckého Jude Lawa a jeho v d o v e c s odbočkou na jeho fakany mohla z toho být i pětihvězda. Američani si prostě musí za každou cenu hrát na rodinné hodnoty family nade vše. Z toho je mi poslední dobou dost na blití. Mě osobně se víc líbila linka s Kate Winslet, o které si na starý kolena začínám myslet, že Rous z Titanicu byla její nejhorší role a její hraní na starý kolena začíná docela gradovat. Samozřejmě je potřeba si uvědomit, že je to jenom film a podobné nápady v reálu tak štastně jak tady nekončí... ()

Likan7

Nancy Meyers romantické komedie prostě umí. Nikdy to není událost jako Láska nebeská, ale naprosto chápu proč její filmy mají diváci rádi. A Prázdniny je přesně takový film. Být film pouze o Cameron Diaz a jejím vztahu s Jude Law, šel bych možná na 4. Cameron je totiž nádherná, nesmírně sympatická a s tady nezvykle sympatickým Lawem jim to sekne. Na druhou stranu u linky Kate Winstlet to zase zachraňuje nenucený a boží Jack Black (tady to skoro vypadá, že umí hrát) a Eli Wallach. Je to sice trochu delší než je zdrávo, ale zase se tu musí rozehrát a dát prostor dvěma dějům, které musí vypadat alespoň trochu důvěryhodně a nezrychleně. Na můj vkus tu chybí víc komedie, občasné blbnutí Diaz bylo málo, ale jako vánoční film budou Prázdniny fungovat dokonale. Přítelkyně byla opět spokojená :D ()

Moly

Je mi líto, ale ne. Po letech (patnácti!?) jsem se zkusila k Prázdninám vrátit, ale prostě "to" tam pro mě není. Papírově to zní skvěle - Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude Law, Rufus Sewell, cameo Dustina Hofmanna, hudba Hanse Zimmera, skladby Imogen Heap, malebné Surrey, luxusní Los Angeles - je tam přece všechno, nebo ne? No, není. Tohle všechno totiž nedává dohromady hit, ale produkt bez jiskry. Přehrávající herci tomu moc nepomáhají, z výsledku na mě ale působí, že na vině je především režisérka - což je obzvlášť škoda, protože si dovedu představit, že zatímco scénář mohl působit solidně, nutně potřebovala někoho, kdo se na něj podívá čerstvýma očima a vnese do něj trochu života. Zároveň je ale potřeba říct, že ačkoliv žánr romantické komedie nemusí - a vlastně asi ani nemůže - neustále přicházet s něčím novým, tady toho opisování (a dost nepozorného, chce se mi dodat) bylo opravdu hodně. Iris je totiž taková Bridget, Amanda vlastně jakákoliv workoholička z americké komedie a jediné, co dělá Prázdniny Prázdninami je skákání mezi dvěma liniemi, což vlastně často působí protivně. A opravdu nerozumím tomu, že někdo volá po pokračování. ()

mira.l

No, skoro se až trochu divímm zdejšímu hodnocení. Cameron Diaz dobrý, Kate Winslet taky, podívat se na to dalo, ale že bych měl nutkavou potřebu vidět to znou, to zase ne. ()

Theplak

Klasicka romanticka komedie, ve ktere se shodou nekolika nahod potkaji lide kteri se do sebe zamiluji, jak proste, jak ohrane ale prijemne koukatelne a diky Jacku Blackovi uz vubec ne nudne. (Dustin Hoffman me dostal do kolen -> hvezda navic ;)) ()

Tamdydam

Uff... Tak nějak nevím, co si o tom myslet. Je dost těžké to nesrovnávat s Láskou Nebeskou, protože inspirace tímto filmem se tu nedá přehlédnout. Respektive jeho vykrádání. Ale budiž, dejme tomu, že jsem to přehledl... Přišlo mi to vcelku lidsky milé, vtipné a pravdivé, ale až příliž často taky zdlouhavé, předvídatelné a hlavně nesnesitelně přeslazené. Takže to vidim na čistý střed. Což pro mě zpravidla zahrnuje kategorii filmů, kterou už znovu s největší pravděpodobností neshlédnu ()

JamesLeon

Skvěle napsaný i natočený film. Navíc se zajímavými herci. Cameron sice moc nemusím, ale až na úvodní hádku mi přišla v pohodě. Kate mám naopak hodně rád a zde mě znovu přesvědčila o svém hereckém umění. Jude Law byl taky přesvědčivý a myslím, že se k sobě s Cameron opravdu hodili. Ale nejpřirozenější mi přišel Jack Black. Super byla ta scéna v půjčovně (hlavně ten vtip s Absolventem).. Jinak výborný hudební doprovod, který ještě dokresloval ty četné dojemné chvíle. Přesně tak, jak to mám rád. ()

FvP

Každý by měl hrát hlavní roli aspoň ve vlastním životě... Celý život hledám ten správný kýč... Nehynoucí hlášky, neotřelé "setkávačky", dokonale prázdninová atmosféra. Příběh každého z hrdinů promlouvá tak živě, že pláčete a smějete se stejně s postavami a rozumíte jim lépe než sobě. A nakonec jste i schopni uvěřit ladnému sprintu Cameron Diaz v závěru. ()

yerdua

po tomhle filmu se už asi nikdy nezamiluju, každopádně měl perfektní děj a herecké obsazení, každé vánoce si ho uřčitě pustím ()

Alojs

Tak předně - není to komedie, ale pouze čirá romantika s několika klišoidními záblesky. Prázdniny jsou takovou tyčinkou Twix. Obsahuje dva souběžně plynoucí příběhy, ale to je samo o sobě to jediné, co lze vnímat jako "trošku origoš". Jinak máme co do činění s žánrovou klasikou. Dva se potkaji, dva se zamilují, ke konci trošku zaváhají a pak... však víte. Jen se u toho tentokrát moc kecá. 128 minut je stopáž na cosi EPIC, na historický velkofilm, adaptaci knihy, ale na důvěrně známou story o lásce je to až příliš. Co se týče hereckých výkonů, jsou uspokojující. Jen mám pocit, že se mi Jude Law v podobných rolích již jaksi přejídá. ()

iKosser

Miluju Kate Winslet, je to asi nejzajímavější herečka své generace. Zbožňuju Jacka Blacka, je to skvělý muzikant i herec v jedné osobě. Líbí se mi Cameron Diaz, je to tak trochu můj sexsymbol, protože každým svým pohybem vyzařuje tuny energie. A Jude Law je asi sexsymbol zase pro ženský, takže sem tak patří. K tomu je tenhle film strašná pohoda, vším čím je je to strašná pohodička bez nějakýho zápornýho hrdiny či tak něco, prostě pohoda...Měl jsem na to zrovna náladu a trefilo mě to docela naplno, málem jsem běžel pro kapesník...úplně malilinkatá výtka je, že vztah Cameron a Juda je podlě mě moc otevřený, na happyend by se hodilo nějaký přestěhování nebo tak něco, pro klid fanouška, že je a bude všecko OK. Jinak paráda! ()

štíple

Je před vánocemi a já se na Prázdniny s chutí podívala znova. Zatím to bylo podruhé. Lásku nebeskou už jsem viděla nejmíň desetkrát. Ta nemá chybu. Ale na druhou stranu - nehraje tam Jude Law! ()

danielK

Mám moc rád Juda Lawa, Kate Winslet a Cameron Diaz. Jack Black mi od King Konga taky nevadí. A možná i kvůli téhle herecké plejádě umím tenhle film skoro nazpaměť. Humor je civilní, postavy lehko uvěřitelné, dějová linka kouzelná, protiklad anglického venkova a USA je --navíc v čase předvánočním-- trefa do černého. Jude Law zahrál zase jednou skvělého "miláčka", Kate Winslet je tak strašně pohodová, že bych si ji i domů nastěhoval (pro mě je to poslední film, kde vypadá svěží a mladě), Cameron Diaz je živel, hraje dobře a je sympatická a Jack Black je správnej ňouma. Skvělá práce. 89% ()

e(l)a

Tenhle film je mezi romatickými komediemi jasný nadprůměr! Téma Vánoc strávených "all by myself" se ve filmové branži evidentně ujalo, neboť rozhodně není originální, ale co - přece jen se nejednalo o tisící romantickou komedii přes kopírák. Kdo podobné pocity o Vánocích, a nejen o nich, zažil, ten v tom přece jen nalezne vic než jen romantiku. A nutno podotknout, že dialogy a myšlenky hlavních postav občas až příliš odpovídaly realitě, žádné vykonstruované fráze. Takže - proč ne :-) Navíc - herecké výkony perfektní! Skoro bych dala 5 hvězd, ale i když se mi film hodně líbil, něco jako by mi tam chybělo... Nebo přebývalo...? :-? A co to tak mohlo být...? ()

Izz

Strašně sympatické herecké obsazení do značné míry zachraňuje banální story o dvou lehce propojených setkáních.Nekoná se žádný žánrový přelom,jen velmi příjemná zábava,která neurazí a jako taková je pořád lehce nad průměrem.Což rozhodně počítám jako úspěch,protože nadprůměrných romanťáren není nikdy dost. ()