Protektor

Miloslav Holman

Hudba:

Midi Lidi

Novik

Konečně se někdo chytil skvělého námětu. Opravdu povedené, jak píše POMO je to vlastně malý zázrak na český film. Nenudil jsem se a to se mi u českých filmů stává málokdy. :) Viděno v kině. ()

rusel

Tak to asi s Českým filmem nebude tak zlé, když vznikají fimy jako Protektor. Nad výkonem Marka Daniela jsem se notnou chvíli zamýšlel,připadal mi totiž místy takový "dřevní",nakonec ale beru zpět, po druhém zhlédnutí mě nadchl podobně jako Jana Plodková.Vyjímečný film, jak už zde bylo poznamenáno světových parametrů. Tleskám ()

Calvus77

Musím přiznat, že jsem čekal, že to bude lepší a tedy konstatuji, že Musíme si pomáhat nám dává "lepší" obrázek o Protektorátu. Zkrátka mi v Protektorovi něco chybí a nebo bych ten příběh vyprávěl jinak, nevim. Ale jsou tam i velmi silné a sugestivní momenty, které hovoří za vše, např. ty z gestapa. Výborný byl Jiří Ornest! Tak malá role a tak přesvědčivě zahraná. ()

Dart

film je dobrý, zapůsobí na člověka tak jak má, ale v podstatě hraje na naši strunu tím, že ukazuje ty ošklivé nacisty, jaký to byli svině. Tyhle filmy vždycky zapůsobí nejdřív tématem a potom teprve tím, jestli vůbec byli dobře zpracované ()

Dodge-I

Byl jsem zvedavy na film podle ukazek i zajimaveho plakatu a mile prekvapen hereckym obsazenim a take kamerou. A kdyz jsem videl a hlavne slysel ty sceny z rozhlasu - klobouk dolu... ()

Hungrycats

Velmi slušný film z období 2. svět. války, škoda jen, že Českého lva nezískal Marek Daniel, byl vynikající (upřímně řečeno lepší, než Jana Plodková, který Českého lva získala). ()

mfanta

80% - Dalsi zajimava studie, jak se lide chovaji ve stretu s totalitou a v nebezpeci zivota pro sebe a sve blizke. Velmi prijemnym objevem pro me je Plodkova, nicmene i Daniel ve sve velke roli zari. ()

Honey007

v žánru českých válečných filmů si tento snímek říká o přední příčky. neotřelé zpracování, výborná režie i skvělé herecké výkony. Konečně někdo sebral odvahu a natočil opravdu nápadité dílko - i když má scénář svá slabá místa, scéna s atentátem na Heydricha a bicyklem má nečekaně velkou emotivní hloubku i bez zbytečných klišé a vyumělkovaných gest. Velmi mě bavily vybroušené dialogy (Co budeme dělat? - Nic. Rozešla jsem se s ním - komu není rady, s tím nespím!), krásná barevně stylizovaná výprava, která není kýčovitá, ale prostě jakoby k té době neodmyslitelně patřila. Navíc výkon Marka Daniela vás určitě překvapí, více než mile překvapí. Po dlouhé době opět origináln český snímek, kterému se člověk nebojí dá plný počet. ()

IzzyH

Podle mě Protektor patří mezi nejlepší české filmy posledních let. Výborný děj a postavy, originální zpracování. Jen ta Sandra Nováková. Ona sice občas ukáže prsa, ale to její hraní je neuvěřitelně statické... ()

Pavlisxx

Asi je to moje chyba, ale prostě jsem od filmu očekával historické nahlédnutí pod pokličku atentátu na Heydricha. Místo toho jsem se musel celý film dívat na příběh nezajímavého, nesympatického a prkenného Marka Daniela. Historických událostí se film dotkne jen tak z rychlíku, kdy si ten pitomec akorát ukradne blbý kolo. To jako vážně? Ještě, že je tu úžasná Jana Plodková, jejíž vývoj od filmové hvězdy, přez znuděnou ženu omezovanou jejím židovským původem až takřka úplné destrukci je zajímavý a aspoň chvílemi odráží ducha a atmosféru doby. Ale jinak..... ()

MrOgilwy

Jak jsem viděl vizuální stránku filmu a prolínačky s kolem, v duchu jsem zatleskal, srdce zaplesalo a zároveň se mi vybavil vtip z té doby: Neu-rad/Neurath - ... nass-rad. /Díky dědečku za historky a za to, že jsi to přežil/ Skvělí herci, nadstandartní výkon zejména hlavního dua. Báječná a krásná je Jana Plodková, potěšilo mě obsazení Jiřího Ornesta a Martina Myšičky. Ale hlavně jsem neočekával něco takového od Marka Daniela. Marek Najbrt umí... ()

Nevesta

Asi tady budu za kazisvětku, ale zas taková světabornost to teda není.....film je zajímavej díky tomu černobílému provedení a spíš příběhu samotnému, který ale není podle mě tak dobře vykreslen a až moc se soutředí na křivky Jany Plodkové......hodně mi to po všech stránkách připomínalo Tři sezony v pekle, ty jsem viděla dřív, takže mi přišly lepší...jinak ale provedením, náladou a "uměleckostí" jak přes kopírák...škoda, že v českým filmu chybí víc originality... ()

Lazy87

Na naše poměry zajímavý film především svým ztvárněním. Co se týče děje, tak zklamán taky rozhodně nesem. ()

andy60

První polovina filmu mně připadala příliš rozvláčná, nic se v podstatě nedělo. Asi jsem očekával příliš, protože po skončení jsem byl v rozpoložení, které mělo mnohem blíž ke zklamání, než k nadšení. ()

TheSabca1995

Cesky clovek je cyklista - Nahore se hrbí, ale dole slape. - Adolf Hitler. Timto film zacíná a naprosto vse se tomu v prubehu prizpusobuje. ()

Lonelybiker

Film předčil moje očekávání. Silný a uvěřitelný příběh (dvě třetiny filmu jsem chápal chování Emila) a výborný herecký výkon Jany Plodkové (poslední scéna, kdy se dívá v židovském "pochodu" na svého manžela nejdřív naštvaně a pak s pocitem, že vlastně oba všechno prohráli, je nezapomenutelná) zaslouží obdiv. ()

RADX1

Co mne nejvíce zaujalo se těžko popisuje. Je to jakési moderní vyvážené artové pojetí starých a temných dob. Výraznou artovou stránku doplňuje zajímavý příběh. Leckdo řekne, že příběh nic výjimečného, ale to mi přijde jako pravda jen když se zapomene na to, že zde nebylo nic hned jasné a to platí i samém konci, který byl svým způsobem surový avšak ne lacině brutální. ()

andy_TP

Vygradovaný film, u kterého se přelévá ze strany na stranu koho si odvedou, společně s parádní atmosférou, hudbou a perfektní ukázkou vlivu doby, zajišťuje českou kvalitu... ()