Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

latvar

Tahle fantasy pohádka mě hodně překvapila a ohromila. Tristan slíbil Viktorii, že jí do týden přivede padlou hvězdu a jestli se mu to povede, tak se vezmou. Osud tomu chtěl však jinak a při cestě domů se Tristan do hvězdy zamiluje. Nemám tomuto dílu, co vytknout a ta závěrečná píseň je taky hodně poslouchatelná, ale k pěti * mě ještě kousek chyběl. 85% ()

DeathTheKid

Okouzlující fantasy pohádka. Všechno skvěle klape díky hercům, místy opravdu dech beroucí hudbou, velmi originálním příběhem a vše pod taktovkou Vaughna. 2 hodiny? Kdeže....s tím co jsem vypsal Stardust subjektivně trval jen hodinku. Škoda, protože i kdyby byla výprava větší a děj na 3 hodiny, hltal bych to pořád stejně. Co mě trochu mrzí jsou efekty, které jsou, jaké jsou. Vaughn opět boduje (stejně jako u Kick-Ass) "A moc tu děvku neutahej!" ()

Luksa

Výborná pohádka, napínavá, romantická a se spoustou fungujícího humoru. Matthew Vaughn si s žánrem poradil nad očekávání dobře, tato adaptace určitě nedělá ostudu kouzelné knižní předloze Neila Gaimana. Film malého rozpočtu, ale velkého srdce. ()

Looser

Žádná fantasy, ale super pohádka na Štědrý den:-). Všechno namícháno do rychle ubíhajícího koktejlu, který je chvílemi trochu temnější (ok menší děti by asi neměli vidět kuchání zvířátek) a jindy naopak až moc rozverný - gay kapitán wtf ?:-). Ale celkově jsem se cítil po filmu lépe než předtím a celé to záření Claire Danes ve mně zanechalo pozitivní náladu. ()

Smileface

Skvělá a svým pojetím dost netradiční fantasy.Nevím jestli je to ideální pohádka pro vaše děti, vy se ovšem budete královsky bavit. ()

cyberhawk

Celou dobu jsem premyslel, co mi na filmu vadi, a nemohl jsem na nic prijit. Sice vas nicim vylozene neohromi, ale ani na chvilku nenudi, a urcite se na nej v budoucnu podivate znovu, a radi. 90% ()

ArdathBay

Romantická pohádka i pro dospělé s výborným humorem (DeNiro jako baletka je nezapomenutelný stejně jako Al Capone). Pfeiffer je až pohádkově sexy :) Jsem naprosto okouzlen a velmi štasten, že z Emeričky přišel tak nádherný film natočený ještě k tomu HERCEM. Bravo, bravo, bravo. ()

fruitbueno

Na Stardust si jenom vzpomenu a chlámu se jak malá! Nechybí pohádkový půdorys, nechybí vtip, ironie, odkazy na xy věcí, nechybí láska jako trám, úžasně zrůdná čarodějnice, obrácení hrdiny, a to nemluvím o vzájemně se napadajících a vraždících potomcích zesnulého krále! No úžasnost nad úžasnosti, vážení! ()

made1

Zprvu to vypadalo na slátaninu Harry Pottera (to kvůli podivným jménům) a bůhví čeho ještě, ale nakonec se z toho vyklubala docela hezká podívaná s celkem vtipnými vsuvkami. Pravda, de Nira coby šantánovou tanečnici už asi nepřekoná nikdo. Dala bych tři a půl, leč... ()

skinnee

Ja som toto zabudol ohodnotit?! Do kina sme sli na to, ze "...no co, nie je co robit, uvidime hadam sa aspon ako tak zabavime." Proste uplne naslepo len nejake precitanie obsahu. Ale prijemne prekvapenie, ktoreho sa mi dostalo bolo velmi velke. Proste z kina som odchadzal spokojny a s prijemnym pocitom. ()

sedm.1

Tak v první řadě co mě při vyslovení názvu Hvězdný prach napadá je neskutečný počet mrtvých.Na to,že jde o pohádku je zde fakt velký počet mordů.Ono celkově mi to přišlo dost na hranici s pohádkou.Nevystupují tam jednak vůbec žádní dětští hrdinové,základní motiv sice pohádkový je,ale cesta za šťastným koncem je poměrně dospělácky trnitá,děj se nevyhýbá ani doslova erotickým avantýrám většiny hrdinů,atd.Nejedná se však ani o nějakou megafantasy podívanou,efektních triků a pohádkových výjevů je pomálu,autoři se zaměřili spíše na dějovou stránku,a zde vidím asi největší problém,neboť dynamika příběhu je opravdu hodně kolísavá.Střídání opravdu napínavých a strhujících momentů po vyloženě utahané a protivné je velmi časté a rušivé.Nepřišlo mi to ani dost vyvážené po herecké stránce,hlavní hrdina Charlie Cox moc charisma nepobral a Claire Danes je doslova odpudivá a nesnesytelná.Naopak,vedlejší postavy v podobě hvězd Roberta De Nira a (chvílemi :-)) krásné Michelle Pfeiffer jsou neskutečně zábavné a drží celý film nad vodou.Celé mi to zkrátka přijde spíš jako romantické melodrama s pohádkovými motivy,ovšem pro koho je Hvězdný prach určen přímo,nedokážu říct.Ale za shlédnutí to stojí určitě,už jen právě pro excelujícího De Nira a Pfeifferovou. ()

Maynard.

Po obrovské senzaci jménem Kick-Ass, kde mě Matthew na celé čáře přesvědčil, že je nejoriginálnější rejža, jsem opět (podruhé) zkusil Stardust. Až na pár maličkostí jsem zcela unešen. Ale i přes to nedám plný počet. Co mi ve filmu vůbec nesedělo, tak De Niro, sice dodal filmu komediální nádech, ale na mě to prakticky vůbec nezabralo. Naopak Michelle je zde naprosto dokonalá a při spolknutí hvězdy absolutně sexy, asi nejvíc sexy čarodějnice, která kdy v pohádce plodila zlo :o). Též Mark Strong, který si po sérii úspěchů jasně říká o přízvisko "největší" záporák, páč v káždém filmu ze své postavy dokáže vyždímat úplné maximum. A jeho "milovaní" bratři zde také vyloženě perlí. Místama se nedá nepovšimnout podobnosti s Pánem prstenů, a Big Fish, ale to vůbec nevadí. Matthew si opět vybral nádhernou muziku, která pravda nemá takové "koule" jako u Kick-Ass(páč to je téměř nedostižné), ale srdíčko filmového labužníka rozhodně pohladí... ()

Cejny

Tak tahle fantasy pohádka se mi opravdu moc líbila. Něco takového se jen tak nevidí, skvělá hudba, nadhérní herci a dobrý příběh. Ode mě dostává rozhodně plný počet a už se moc těším na další zhlédnutí tohoto dílka. :-) 10/10 ()

mohamedsfinger

Nejsem zrovna velkým fanouškem fantasy, ale tak nějak jsem očekával, že z rukou Matthew Vaughna nevyjde jen tak obyčejný kousek. I přes trochu pomalejší rozjezd (cca prvních 25 minut) mě celý film opravdu bavil, a to hlavně díky obrovskému nadhledu a jakési nevykalkulovanosti. Herci byli vybráni opravdu výborně- vcelku sympatický Charlie Cox, krásná Claire Danes. Ale daleko větší podíl na celém zážitku měla Michelle Pfeiffer a hlavně Robert De Niro, jehož kapitán Shakespeare mi dlouho pod podvazkem podsouval plné hodnocení;-) ()

BMAJTZ

Jedno z nejlepších fantasy jaké jsem kdy viděl. Matthew Vaughn je borec, že se mu podařilo natočit něco tak příjemného a chytrého jako je právě Sturdust. Příběh je velice milý a napěchovaný skvělými momenty. Neskutečné množství nových a neokoukaných nápadů, z této fantasy dělá za dlouhou dobu jedno z nejoriginálnějších děl. A vůbec stylizace do fantasy/dobrodružné akce se špetkou humoru a nadsázky je jednoznačně skvělá. K tomu příjemné herecké osazenstvo a na světě je skvost který bude zářit stejně jako hvězda na nebi. ()

Sdoom

Pěkná pohádka spíš pro dospělé (nevím jak by malé děti rozdýchávaly kuchání zvířátek a hrabání se ve střevech :-) ), které ale chybí od všeho kousek, aby byla perfektní. Mezi fantasy a dobrodružnými filmy určitě nadprůměr. ()

OughJay

Tahle pohádka, jestli se tomu tak dá říct, pro mě byla fakt velký překvapení. Podle mě tenhle žánr v posledních letech dost upadal, vlastně se mi horkotěžko vybavuje nějaká fascinující pohádka, která vznikla v novym tisíciletí. A pak jsem v kině viděl Hvězdný prach... Ačkoliv byly některý triky malinko lacinější, ten příběh byl tak dokonalej a tak rychle uplynul, že v kombinaci se skvělejma hercema to na mě zanechalo fakt hlubokej dojem. Kdybych dal míň jak 5*, lhal bych sám sobě, protože mě se to fakt líbilo. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora