„Často sa rozprávam sám so sebou. Je to mimoriadne užitočné.“ Napriek mimoriadne silnému "skutočnému" pozadiu postavy Snapea (čo z neho robí pravdepodobne najprepracovanejšiu postavu celej ságy) musím dať iba 60%. Už predchádzajúci Fénixov rád bol rozpoltený medzi 60 a 80% a tu je to ešte výraznejšie. Pritom technická stránka je bravúrna; mnohé obrázky som si doma na prehrávači zastavil a obdivoval ich krásu, povedal by som, že tento film nekameroval kameraman, ale maliar. Takisto vyjadrovať sa negatívne na margo hercov, ako sú Michael Gambon či Alan Rickman, by zaváňalo blbosťou. Prečo teda len 60%? Lebo ma to nudilo. Lebo to nemalo dej. Lebo dostali miniatúrny priestor David Thewlis, Robbie Coltrane a Maggie Smith. Lebo sa mi nepáčila Helena Bonham Carter. Najviac ma ale zaskočila slabá nová postava. Po Kennethovi Branaghovi, Davidovi Thewlisovi a Brendanovi Gleesonovi som čakal, akú bombu Jim Broadbent predvedie, ale nebolo to ono. Zhrnul by som to asi takto: kvalitný začiatok, skvelý koniec, ale tá hodina a pol medzitým ... Záporne na mňa pôsobila aj občasná nezrozumiteľnosť ohľadom pravidiel čarovania, kedy nie je problém pár švihnutiami prútikom urobiť zo zničeného domu krásny a ako nový, ale oheň prekvapivo nikto uhasiť nevie. Viac v mojej recenzii.(23.2.2010)

Prince dvojí krve táhne dolů akorát fakt, že je už předloha pouhým přemostěním mezi pětkou a sedmičkou, a Klovesovo oblíbené "nacpu tam i tohle a tamto a je mi jedno, že to pochopí jen čtenáři knihy". Jinak si totiž Yates všechno pohlídal a je to pecka, přesně jak jsem čekal. Těším se na originální znění, dabing tentokrát zabil až moc hlášek a pár postav (hlavně Ginny).(10.7.2009)

Tak a mám za sebou další díl, už ani nevim kolikátej to je, ale pořád nic moc, nevim jestli jsem proti tomu fakt tak zaujatej nebo co, ale prostě mi to nepřijde vůbec dobrý. Sice to má pěknou vizuální stránku, to rozhodně, ale ten zbytek? 2 a půl hodiny nudnejch keců, nic víc, teda vlastně jo, ještě tam Harry Potter pobíhal a dělal, že řeší hrozně důležitý věci, sice furt nic neumí, ale stejně je to nejdůležitější postava na světě a vedle toho se odehrávaj nějaký prapodivný první lásky. Jinak Radcliffe tradiční prkno a čim je starší tim vypadá hůř, Rupert Grint už taky moc vtipnej neni a Emma Watson tam pomalu ale jistě začíná být na nic, když k tomu ještě připočtu několikero trapných scén, tak bych nejradši šel pod 3*, ale vzhledem k tomu, že minulej díl byl, co se týče stupidit, horší, tak přimhouřim oko.(16.10.2009)

Kvalita potteroviek má od štvrtej časti tendenciu zostupu, každá o päť päť percent môjho hodnotenia. Nerád by som bol, keby sa posledná časť musela dostať na tri hviezdičky, a teda tam, kde u mňa začala, pretože som si týchto čaro-máro-hrdinov začal pomaly obľubovať. Z doposiaľ šiestich filmových dobrodružstiev mal každý príbeh čo povedať a divákovi ponúkol nadmieru zaujímavé nápady, klišé by som spomenul málokedy. Takisto herci sa počas dlhých rokov so svojimi postavami nabetón stotožnili a na ich výkone je to cítiť. Hlavne Grint a nakoniec aj Radcliffe mi už vôbec neprídu tak kŕčovití ako v úvodných filmoch. Jediné, čo ma mrzí, že s filmami sa nestotožnili režiséri, ktorí priniesli do tejto série najväčšie osvieženie a zároveň istotu, ktorá z ich filmov doslova sršala. Najmä Alfonso Cuarón odviedol skvelú prácu, Mike Newell skvelo sekundoval. Som síce rád, že po minulom filme režisér Yates zostal na svojej stoličke, pretože som sa aspoň nemusel obávať úplnej frašky a nepochopenia náročnej látky, akou príbehy o mladom čarodejníkovi určite sú. Po tomto zhliadnutí ale zároveň vyjadrujem obavu zo zvládnutia dvojdielneho zavŕšenia tejto úspešnej megasérie. Pokiaľ sa ale bude režisér vyvarovať takých chýb, akými boli úplná rozpoltenosť žánrovej kompatibility, kde romantická línia bola prerývaná vtipnými hláškami (všetko príliš detské a miestami infantilné), z ktorej chcel réžo v závere spraviť nervy-trhajúci napinák so smutným dramatickým záverom, tak to možno dopadne dobre. S malou dušičkou si naň počkám, veľké nádeje nevkladám, no do kina sa na film určite vychystám. Dovtedy by si mohol Yates naliať trošku elixíru šťastia aby boli diváci trošku spokojnejší. 75%.(19.7.2009)

Harry Potter a Princ dvojí krve je po všech předchozích dílech velmi ponurým, temným a depresivním dílem, který se ve velké části zaměřuje na stále silněji se vyvíjející vztah Rona a Hermiony. Po událostech z Fénixova řádu, kdy Harry ztratil toho nejdůležitějšího člověka, mi tento film přišel, jakoby z Bradavic vyprchala veškerá radost a světlo. Oproti ostatním dílům, které byly spíše ještě oddechové, humorné, plné života, vyzní tento kontrast ještě silněji. Samozřejmě vše tak působí díky barevnému ladění, ze kterého vyzařuje chlad. Už se téměř nesetkáme s ostatními studenty. Draco Malfoy se začíná přiklánět k "Temné straně síly" a závěr filmu již dává hrozivou předzvěst velkolepému finále, které zakončilo tuto ságu o čarodějnickém učni.(29.10.2012)

• - Podivná tekutina v Brumbálově myslánce je celá udělaná počítačově. (HappySmile)

• - V úvodní scéně je opravdu vidět 378 metrů dlouhý závěsný most Millenium Bridge, nicméně pro scénu s jeho zborcením musela být vytvořena jeho počítačová podoba. Studio pracovalo s architekty tohoto mostu a obdrželo jeho plány, aby byl virtuální model co nejpřesnější. Tým 20 lidí strávil několik měsíců jeho tvorbou a texturováním. Tvůrci také strávili mnoho času sledováním nahrávek skutečných pádů mostů jako např. pád washingtonského Tacoma Narrows Bridge v roce 1940. Ukázalo jim to, jak by se mohl ocelový most překroutit a valit jako sinusoida vytvořená vibrací, kterou Millenium Bridge utrpěl, když byl poprvé otevřen. (HappySmile)

• - Režisér David Yates si dával opravdu velký pozor na to, aby nemrtví nevypadali jako zombie. Tvůrci se hodně zaměřili na jejich pohyb - nepohybují se rychle, ale zároveň ani ne extra pomalu nebo s nějakým sténáním, dosáhli tak velmi reálného stylu. Nemrtví jsou také hubenější než zombie a jsou našedlí. Tvůrci také studovali fotografie mrtvých těl, která byla pod vodou, aby zjistili, jak to ovlivní kůži. Dvě minuty dlouhá scéna zabrala šesti lidem z týmu speciálních efektů 45 týdnů práce. (HappySmile)