• Bluntman

Nejhorší filmový (a údajně i knižní) díl Harryho Pottera a nebýt ANDĚLŮ A DÉMONŮ, i letošní nejhorší letní blockbuster (pravda, zbývá ještě Sommers). Nefunguje to jako vyprávění, protože není o čem vyprávět a informace jsou redundantní a špatně rozdistribuované. Nefunguje to jako přehlídka atrakcí, protože ty jsou zde jaksi navíc. A co je nejhorší - hlavní trojice je naprosto nesnesitelná, chovají se jako arogantní, emocemi zmítaní idioti, kteří nejsou schopni normálního úsudku. A přitom se ten film svým stylem snaží působit, jako že se vypráví o něčem důležitém, že tu jde o něco velkého... nejde, ale spoustu lidí díky stylu tomu nesmírně hloupému filmu podlehne. Z bonusů na DVD minulých částí - interaktivních prohlídek a různých znalostních kvízů - se stal jeden "velký", 153minutový. 5/10(16.7.2009)

Po druhém shlédnutí (relativně krátce - cca 2 měsíce - po několikátém přečtení knihy), tentokrát s titulkami, takže konečně mě nerušil ten příšerný český dabing, musím říct, že největší a téměř jedinou slabinou filmu je bezesporu scénář. Z Rona dělá naprostého blbce a kromě Harryho a Křiklana vlastně žádná postava nedostává moc prostoru a o nějakém vývoji nebo snad charakteru se tu nedá vůbec mluvit. Každý se tam jen mihne, aby se ukázal, spousta věcí se jen nakousne a hned je střih někam úplně jinam, všechno je takové nedotažené, místy i dost samoúčelné (zničení Milennium Bridge apod.). Přitom oproti knize přibylo pár naprosto zbytečných scén na efekt (místo nesmyslné honičky v polích a zničení Doupěte by možná nebylo od věci natočit závěrečnou bitku v Bradavicích, která zde ve filmu prakticky chybí). Přesto si tenhle díl dokázal udržet některá pozitiva, která David Yates přinesl už do minulého - hutnou a značně temnou atmosféru, působivou kameru a definitivní přeměnu pohádky pro děti na poctivé fantasy, které kvalitativně stále přes všechny moje výtky ke scénáři převyšuje většinu konkurenční žánrové tvorby. Takže dávám s hodně přivřenýma očima 4* a budu doufat, že se závěrečný dvojdíl povede o hodně líp.(2.2.2010)

Knižní i filmovou sérii Jindry Hrnčíře mám rád, ale tenhle díl mi napoprvé moc nesedl, napodruhé už lépe. Bylo zde dost málo akce (hlavně v knize skvělá závěrečná bitva tak nějak zmizela - a já si zaplatil slušné vstupné, abych viděl ve filmu o kouzelníkovi taky nějaká kouzla), zato bylo maximum zamilovaných pohledů a dost skromně opravdové filmařiny na takový velkofilm. A tak největším zážitkem paradoxně bylo, když nám zabili Brumbála a několik dětí v narvaném kinosále začalo nahlas usedavě a dlouho plakat.(22.7.2009)

Yates jede vicemene ve stejnejch kolejich jako v minulym dilu, to znamena spousta dialogu na ukor akce. S tim rozdilem, ze zatimco minule se spis resily vztahy hozeny vic do dramatu, ted se resi spis vztahy vic romanticky, tudiz vztahy mezi hlavnima postavama a popravde uz to misty trochu prehani a co ze zacatku pusobi vtipne, zacne bejt po chvilce otravny, navic nektery ty vztahy pusobi stylem "Kdy k tomuhle doslo?", coz je asi zase dany osekanim knihy, kterou jsem samozrejme necet. Navic postavy se misty chovaj, jak kdyby se nic nedelo a zadnej temnej pan neprichazel a proste si jen uzivali pohodicku. Kdyz uz se konecne k nejaky akci film dokope, tak ji neni vicemene trikove ani vizualne co vytknout, ale ty akce tu je fakt minimum a navic pravdepodobne vrchol filmu, tj. Brumbal v jeskyni pusobi spis usmevne ve stylu starecek nechce jist polivku. Po skouknuti filmu jsem si na internetu precet, ze tu jde hlavne o to, kdo ze to je princ dvoji krve, coz me uprimne receno bylo vcelku fuk a vysledny odhaleni do deje zadnej zvrat neprinasi. Celkove slabsi nez minulej dil, ale porad si to jeste udrzuje urcitou zabavnost a nenudi, coz se u skoro 150 minut dlouhyho filmu musi pochvalit. Slabsi 4*.(1.1.2012)

• TheDarKnig

Já nevím, co na to říct. Yates rozhodně není žádný béčkový režisér a točit umí, ale tohle se mu až tak úplně nepovedlo. Celkový dojem z filmu je, že byl hodně nudný, až na začátek skoro žádná akce, jen samé rozhovory, romantika, atd. Ne že by to bylo nějak blbě natočené, nebo že by to bylo úplně nudné, ale čekal jsem víc a nedočkal se. Ale beru to jako pěkné doplnění příběhu a spojku mezi 5. A 7. dílem. Takže kvůli tomu dávám 4. Doufám, že do obou Relikvií dá Yates všechno a já pak budu jen nadšeně aplaudovat. PS: Emma Watson je skvělá, jak vidím ten rozdíl, jak se s malé holčičky vyklubala taková talentovaná slečna, je mi dobře. U Bonham Carter klasika... :-) Průměrné hodnocení (74%) tentokrát souhlasí s mým.(20.7.2009)

• - Přestože se v knižní předloze vyskytují Harryho příbuzní Dursleyovi, ve filmu se neobjeví. Je to už podruhé, co byla tato rodinka vypuštěna, poprvé to bylo v Harrym Potterovi a ohnivém poháru. (HappySmile)

• - IMAX vysílá v 3D formátu pouze 12 minut filmu. (HappySmile)

• - Délka 35 mm filmu, na který je snímek natočen, je 4 194 metrů. (HappySmile)