Komentář jsem nakonec upravil a krapet zjednodušil. Film je naprosto o ničem, ale fanoušek bude spokojenej, a to ani nemusí číst knížku. Stačí, že tam uvidí Hermionu, Rona, Harryho a Bradavice plný jinejch lidí plus Lenku Láskorádovou, která je skutečně k zulíbání, ale jinak je ten film fakt o hovně, a to se upřít nemůže. Ale stejnak si budu stát za tím, že za to nemůže film nebo tvůrci, ale že si to Rowlingová udělala sama tím, že chtěla svojí ságu připravit na závěrečnou pouť za Lordem Voldemortem.(19.7.2009)

Pro mě určitě jeden z těch slabších dílů a nemůže za to tak úplně sám Yates jako obsah knihy samotné. Half-Blood Prince mě sice vyloženě nenudil a to ani přes úctyhodných 153 min, ale že bych byl ze šestého dílu této už skoro dospělé fantasy zrovna nadšen, to se říct opravdu nedá. Ono sledovat 2h romantickou komedii a pak si "vychutnat" těch posledních 30 minut nedramatického a vlastně i krátkého vyvrcholení, není žádná lahůdka. Možná tedy je, ale snad jen pro hardcore fans, kterým ke spokojenosti stačí jen pobíhající Daniel Radcliffe po chodbách Hogwarts School, ale tím já rozhodně nejsem a to i přesto, že se mi předchozí díly více méně líbily. Na jednu stranu sice chápu, že se to tak děje, na druhou stranu s tím prostě nesouhlasím a vůbec bych si nestěžoval, kdyby tento díl ani nepřišel na svět a výraznější část snímku v podobě epilogu se mohla v klidu přesunout do Deathly Hallows, kde by byl alespoň pro někoho pěkně "šokujícím" začátkem dvoudílného vyvrcholení této ságy. Potěšila mě však jedna věc, a tou je celkové již dospělejší ladění tohoto dílu, herci se už tolik nechovají jako malé děti a postavy si začínají uvědomovat svou podstatu a roli v této válce dobra se zlem. Na druhou stranu mě ale vůbec nezaujala Hooperova většinou nevýrazná hudba, v předchozích dílech jsem rozhodně slyšel lepší. Co mi v HP6 chybělo, bylo rozhodně napětí a více zajímavých scén. Když se totiž na plátně rolovaly poslední titulky, cítil jsem se kupodivu dost prázdně a to se mi při předešlých dílech ještě nikdy nestalo. Samozřejmě nemusím ani dodávat, že jsem film viděl v originálním znění za doprovodu spousty náctiletých lolitek v sále, dabovanou verzi bybych pravděpodobně nepřežil a její hodnocení by asi dopadlo ještě více negativně. (6/10)(16.7.2009)

Těma třema hvězdama novému Potterovi trochu křivdím, ale co naplat, když se na to dívám kolem a kolem, jde o nejslabší díl série. Jako obvykle jde o vizuální pamlsek, ochucený o účiný humor a opírající se o kvalitní literární předlohu a nadupadné herecké obsazení (absenci Oldmana velice uspokojivě nahradil vynikající Jim Broadbent). Docela dost jsem se těšil na ohlášené Yatesovo zaměření na studentské vztahy v Bradavicích a právě tady to nový Potter asi nejvíc projíždí. Herečka Ginny, Bonnie Wright, bohužel ve velké míře naplnila mé obavy stran herecké dřevěnosti a její románek s Harrym postrádá jakoukoli chemii. Když k tomu uvážíme, že kromě závěrečných scén v Bradavicích ve filmu chybí akce (akční vsuvky útoku na Londýn a Doupě, vybočující z tradice věrnosti knižní předloze - osobně nic nenamítám - v tomto směru příliš nezachrání), znamená to poměrně špatné zprávy pro dynamiku vyprávění. I když hodnotím "jenom třema" (=relativně dobrý film), nezdráhám se vás na film poslat do kina. Pořád má co nabídnout. 60%(3.8.2009)

Pokud jste četli knihu, tak pro vás nebude komentář spoiler. Uplynulo přesně 1154 filmů a je tu nový Potter. (Rozuměj, pátý díl byl můj tisící film.) A je mnohem jiný, než ti ostatní. Začnu nejdříve zápory. Mnoho zbytečného humoru, který pochopíte v tu chvíli, když vedle vás sedí dva malí kluci. Nevím, jestli to je jen můj pocit, ale minulý Potterové to uměli skloubit tak, že to bylo tak akorát (dramatické scény x komediální scény). A tenhle, bohužel, má v sobě dost dětského humoru. Pak tu máme celkem zbytečnou romantickou linii, která se táhne celým filmem. Jasně, postavy se vyvíjejí, ale i přesto, mohlo toho tam být méně. A pak mě naštvali s tím, jak vynechali některé scény (Brumbálův pohřeb, Rufuse Brouska) a jak některé scény upravili (když se Harry napije lektvaru štěstí, tak se chová, jako zfetovaný!) Nicméně má to i klady. Dost mě potěšilo, že Yates konečně pochopil, že chceme alespoň trochu famfrpálu, takže si ho můžeme užít (byť jenom 5 minut). Další klad je zobrazení Draca jako toho zlého parchanta, který čeká na svou ránu, ale není to „ta“ chladná bestie, na kterou jsme byli zvyklí. Tímhle mě Yates příjemně překvapil. No a nakonec "hůlková scéna", při které byli v kině všichni (dokonce i ti dva malí kluci, kteří neustále šustili s pytlíkem brambůrků) naprosto zticha. To byla fakt silná scéna. Takže suma sumárum: Nový Potter je dobrý a rozhodně se na něj vyplatí jít do kina. Je to však jiný Potter, než ten, na jakého jsme zvyklí. Pro někoho to je klad, pro mě mírný zápor. Mimochodem: Už se těším na závěrečný dvojdíl a doufám, že dají dostatečný prostor bitvě o Bradavice, jinak se vážně naštvu!(10.8.2009)

Ozajstná vata v Yatesově rozjeté trilogii... Epizoda, které nic nikam neposouvá. Odrostlí teenageři, kteří se vyjadřují pořád stejně jako když to byli malí prvňáci, jen s tím rozdílem, že kolem nich všichni umírají. Občas se objeví nějaký ten zlý mrak, což má být hlavní záporák. Jak mě pětka nadchla, tak nyní jsem zase tvrdě vrátil na zem. ... Alespoň ten Jim Broadbent za něco stál...(16.7.2009)

• - Rupert Grint si počas natáčania "zo srandy" kúpil zmrzlinárske auto, no zmrzlinu napokon nepredával - vraj jej príprava trvá až príliš dlho. (dxrayko)

• - Režisér David Yates si dával opravdu velký pozor na to, aby nemrtví nevypadali jako zombie. Tvůrci se hodně zaměřili na jejich pohyb - nepohybují se rychle, ale zároveň ani ne extra pomalu nebo s nějakým sténáním, dosáhli tak velmi reálného stylu. Nemrtví jsou také hubenější než zombie a jsou našedlí. Tvůrci také studovali fotografie mrtvých těl, která byla pod vodou, aby zjistili, jak to ovlivní kůži. Dvě minuty dlouhá scéna zabrala šesti lidem z týmu speciálních efektů 45 týdnů práce. (HappySmile)

• - Spoiler: Když stojí Brumbál (Michael Gambon) před svou smrtí na astronomické věži, je ve výklenku za ním vidět zábradlí. Když Brumbál padá dolů, zábradlí zmizí. V dalším záběru se ale opět objeví. (Geriel)