BAFTA Awards - 2 nominacie: Vyprava / Vizualne efekty ________ Pri premiere filmu som bol sklamany z tohto filmu, avsak som si povedal, ze mu dam este jednu sancu a mozno prehodnotim nazor. A presne tak sa aj stalo. 20.08.2011 po tom, ako som videl uplnu zaverecnu cast v kine, z ktorej som bol uplne nadseny, som si pozrel este raz aj tuto siestu cast, aby som zistil, ci je naozaj az taka slaba, ale mylil som sa a hodnotenie som teda prehodnotil a zvysil na 4 hviezdicky. V case premiery bola moja nespokojnost na mieste, ale teraz, ked som videl tuto cast znovu, ma bavila o nieco viac, aj ked stale uznavam, ze niektore dialogy su pridlhe a su tam chvilky, ked sa tam dlho nic nestalo. Ale to len preto mi to trosku vadilo, lebo som bol zvyknuty pri predchadzajucich castiach na omnoho väcsie dobrodruzstva, kuziel, humoru a napätia. Avsak zaverecna polhodinka bola skutocne napinava a omnoho viac emocionalna, ako pri predchadzajucich castiach, takze kludne 80%. _________ Daniel Radcliffe - (Harry Potter) +++ Emma Watson - (Hermione Granger) +++ Rupert Grint - (Ron Weasley) +++ Tom Felton - (Draco Malfoy) +++ Alan Rickman - (Profesor Severus Snape) +++ Helena Bonham Carter - (Bellatrix Lestrange) +++ Michael Gambon - (Profesor Albus Dumbledore) +++ Jim Broadbent - (Profesor Horace Slughorn) +++ Robbie Coltrane - (Rubeus Hagrid) +++ Maggie Smith - (Profesorka Minerva McGonagallová) +++ (Videl v kine 11.08.2009 a 20.08.2011) +++(21.8.2011)

Výtečné i přes Klovesův kostrbatý scénář, jenž s sebou ochotně táhne všechno zlé i dobré z předlohy, jejímž největším problémem je dějová prázdnota a snaha o provázání předchozí části s velkým finále, kde do sobě vše konečně zaklapne. Jenže Yates není Mike Newell a stejně jako minule spoléhá především na postavy a jejich pocity. Minule si užil do sytosti pouze Harry, tentokrát se ocitají ve středu dění i jeho kamarádi, do nichž se systematicky zabodávají Amorovy šípy. Yatesovi se s nebývalou lehkostí daří pracovat s atmosférou, scény, které mají vyděsit, vyděsí, ty, jež si berou na paškál romantiku a emoce, vyvolávají záplavu v slzných kanálcích i jistý pocit nostalgického zadostiučinění, a ani absence velkolepého finálního střetu vlastně v té hromadě dobrých nápadů nevadí (byť si logika bere v závěru hodně dlouhou dovolenou). Závěrečná kapitola je v dobrých rukách... P.S.: Vojta Kotek sucks. P.P.S: Po prvních Relikviích smrti přihazuju pátou hvězdu. Ne proto, že by první část "velkého finále" svého předchůdce zpětně vylepšovala, ale zkrátka kvůli tomu, že vedle uzívaného výletování v přírodě je temný rok v Bradavicích o několik tříd jinde.(9.7.2009)

Harry Potter a Princ dvojí krve je po všech předchozích dílech velmi ponurým, temným a depresivním dílem, který se ve velké části zaměřuje na stále silněji se vyvíjející vztah Rona a Hermiony. Po událostech z Fénixova řádu, kdy Harry ztratil toho nejdůležitějšího člověka, mi tento film přišel, jakoby z Bradavic vyprchala veškerá radost a světlo. Oproti ostatním dílům, které byly spíše ještě oddechové, humorné, plné života, vyzní tento kontrast ještě silněji. Samozřejmě vše tak působí díky barevnému ladění, ze kterého vyzařuje chlad. Už se téměř nesetkáme s ostatními studenty. Draco Malfoy se začíná přiklánět k "Temné straně síly" a závěr filmu již dává hrozivou předzvěst velkolepému finále, které zakončilo tuto ságu o čarodějnickém učni.(29.10.2012)

Hviezdna ,,potterománia" mnou mávala hodne dlhý čas a na potterovské príbehy sa aj teraz dívam okom pozorovateľky milujúcej všetky tie obsahové detaily, čary, podmanivé magické dobrodružstvá, súboje medzi dobrom a zlom, metaforické doplnky... David Yates sa pokúsil vsadiť na komornosť a pri inom type filmu by som to hravo ocenila. Chvíľami neskutočne mĺkve pasáže nemohli zachrániť ani poletujúce iskry romantiky medzi hlavnými hrdinami, film sa drží na depresívnej rovine - čo je plus, má krásny vizuál, ale často mnou lomcovala otázka: ,,Dívam sa naozaj na môjho milovaného Pottera?" A odpoveď bola akási neurčitá. Záver podfarbený emocionálnou hudbou ma dostal, ale toto nie je Potter, vďaka ktorému som hltala knižky aj filmy ako divá....(28.11.2009)

Škoda, že se zase vrací ta konverzační nota ze života teenagerů. Na poddimenzovaný příběh jsem si už zvykl, ale rozněžnělé blábolení malých kouzelníků mě prostě nebere. Ještě že ve druhé půli to Yates zase slušně nakopne. Po slibné pětce se mi zase potvrdilo, že filmový Potter je precizně ošetřený produkt, ale žádná velká magie – odchodem Oldmana a přívalem hormonů se kouzlo vytratilo. Fanoušky potěší, bezvěrce neurazí... pobaví a neuškodí. Mdloby na vás... tak to ani náhodou. [65%](13.7.2009)

• - Toto je první potterovský film, ve kterém se neobjevuje Obrana proti černé magii, ať už přímo (druhý až pátý film) nebo nepřímo (první film). Jediná zmínka o tomto předmětu je, když Brumbál oznámí, že byl Snape obsazen do této volné učitelské pozice. (HappySmile)

• - Pěna, kterou má Ron v jedné scéně u úst, je vyrobená z bílku. (HappySmile)

• - Spoiler: Režisér a skladatel se několik měsíců společně pokoušeli vytvořit specifickou "Fénixovu píseň" pro scénu, kde Fawkes opouští Bradavice tak, aby to bylo věrné knize. Složili několik verzí a otestovali je, až to nakonec vzdali a dohodli se, že na konci filmu použijí základní téma Harryho Pottera. (HappySmile)