Hry bez hranic

(pořad)
  • Francie Jeux sans frontieres (více)
Soutěžní / Rodinný / Sportovní
Francie / Československo / Nizozemsko / Velká Británie / Malta / Maďarsko / Česko / Portugalsko / Španělsko / Belgie / Švýcarsko / Západní Německo / Itálie / Řecko / Jugoslávie / San Marino / Tunisko / Lichtenštejnsko, 1965, 69-81 min

Zábavné soutěžní klání družstev Itálie, Portugalska, Malty, Švýcarska, Řecka, Maďarska, Slovinska, Anglie a České republiky ve známé mezinárodní hře. (oficiální text distributora)

SallyZen

Stará klasika, která mě bude bavit vždycky. Akorát je škoda, že se netočí nové díly, protože už vím, jak to vždy dopadne. Ty nový pořady jsou oproti tomuhle k smíchu. 100% ()

cariada

Nejlepší televizní soutěž, které se učastnili státy Evropy a Tuniska my jsme měli oranžovou bravu. Svého času byla i zimní verze. Kde jsou ty doby. ()

Nach

Jako malý jsem to miloval a fandil naší zemi, ať to bylo Československo, Československá federativní republika, nebo už Česká republika. Dneska, když už mi dětství odešlo kamsi do dávných vzpomínek, jsou pro mě hry bez hranic často monotématickým pořadem s nevyváženými epizodami. Některé soutěže byly skvělé, jiné státy to s organizací měly velmi pofiderní. Přesto si ty tři slunce zaslouží. Alespoň z nostalgie. 65% ()

Crawler-D

Kromě otázky, co tohle dělá na stránkách o filmech a seriálech, musím říct, že se mi to své doby taky docela líbilo. Češi do toho! Jen škoda, že se naše republika neúčastní obnovení. Možná dobře. ()

DruidKarel

677. hodnocený film: Kdo by neznal Hry bez hranic, jako by nebyl. Vynikající soutěže a přiblížení kultur Čechoslovákům, kteří znali jenom Balaton a maximálně Rumunsko z pohlednice od bohaté tety (k sakru, na Rumunsko mi nesahejte!). Vynikající, škoda jen, že už to dnes není možné na České televizi vidět. 5* už jenom za tu vzpomínku. 5* ()

Trainspotter

Pokud se řeknou televizní devedesátky (v kladném slova smyslu), ihned se mi vybaví tato naprosto fascinující zálažitost. Do teď nemůžu z toho, jak nádherně ultramoderně to působilo a jak perfektní zábava to byla. Prostě jednoznačná srdcovka mého dětství. ()

C0r0ner

Týmová Drtivá porážka, kde hrají země Evropy proti sobě v co nejšílenějších a nejdementnějších disciplínách. Je sranda nejenom pozorovat snažení soutěžících v nemožných kostýmech, ale především fandit českému "nároďáku", protože prostě člověk chce porazit ty Portugalce, Angličany a tak. Stupidní paráda. 95% ()

U_S_O

Z detstva som si to pamätal, že som niečo také pozeral ale nepamätal som si názov, nič, iba také útržky, že to bolo farebné :) a teraz ako dávajú reprízy na ČT tak som si na to všetko spomenul ako som sa pri tom vždy bavil a pozerám to aj teraz. Bol to zaujímavý, zábavný projekt, taký európsky predchodca ázijského Takeshiho hradu :) Škoda, že niečo také s multinárodnou účasťou neexistuje aj teraz. (80%) ()

MarekT

Na první dojem tento coubertinovský soutěžní pořad působil spíše infantilně, k čemuž ve velké míře přispívá i někdy obtížně snesitelný český voice-over, s přibývající zvyklostí ale tento formát zaujal i mě a i když jednotlivé disciplíny nijak zvlášť neprožívám, v momentu, kdy reprezentanti Československa se, třeba jen na chvíli, dostali do popředí celého klání, jsem přistihl své koutky úst, jak se cukají. Souhlasím s bergem.12, že tato soutěž podobně jako různá sportovní střetnutí podstatně více dokáží pozvednout národní hrdost a tzv. zmenšit svět, než kdejaké v zásadě nic neřešící oficiální summity. (Viděny pouze starší díly v rámci letní reprízy na ČT.) ()

kvasiva

Nostalgických 5*. Tento pořad byl skvělý, zábavný, jedinečný... prostě samá superlativa bych musel vyjmenovat. Sledoval jsem jej jako malý a rád se podívám i dnes na reprízy v tv. Dnes (13.7.2011) jsem viděl zrovna reprízu dílu s Třebíčí a i dnes to mělo spád. I když jsem věděl, jak to dopadne, tak jsem se bavil. Dokonalost ()

pufina

Neznám lepší soutěžní pořad. Běží to tolik let a stejně je to pořád skvělé. Koukala jsem na to s chutí před deseti lety, teď a za deset let to určitě nebude jiné. ()

Hermione

Nepřekonatelná soutěž. Když jsem byla na prázdninách v Řecku(2006), tak jsem na to každé ráno koukala v televizi. A doufám, že to budou u nás zase dávat... ()

Šimpy

Samozřejmě, že je trochu zvláštní hodnotit soutěže, ale tohle jsem ve své době miloval. Tedy nehodnotím výkony tvůrců, pouze svou nostalgii. ()

Ice123

Když jsem byl malý, tak jsem tyhle hry dosoval hltal a fandil před televizí jak kdyby to byl hokejový zápas :D Je škoda, že dnes se již takovéhle soutěže u nás nepořádají.... V USA mají WipeOut a v Číně Ninja Warrior, ale my nic.... ()

Darabont a King opět spolu

Darabont a King opět spolu