Lev Alex, zebra Marty, žirafí samec Melman a hrošice Glorie se chtějí po nějakém čase stráveném na ostrově Madagaskar vrátit do newyorské zoo, odkud pocházejí. Tučňákům se podařilo zprovoznit ztroskotané letadlo a tak nic nebrání startu. Na cestu se je rozhodne doprovodit i král všech lemurů Jelimán, spolu se svým oddaným společníkem Morisem. Letadlo ovšem ztroskotá v Africe a bude trvat několik měsíců, než se podaří znovu zažehnout motory. Nerozlučná čtveřice přátel se tak vydá objevovat nádhernou krajinu rezervace, kde postupně všichni nachází svůj původ. Nejvíc doma je tu však Alex, který zde najde své pravé rodiče. Jako malé lvíče ho totiž unesli lovci, kterým vypadl v krabici z auta a přes oceán doplul až do New Yorku, kde se stal hvězdou číslo jedna v tamní zoologické zahradě. Alexův otec, vůdce smečky Zuba je štěstím bez sebe, ale radost se mu rozhodne překazit zlý lví samec Makunga, který věčně se Zubou soupeří. Upozorní, že Alex musí projít rituálem proměny, zkouškou dospělosti, ve které musí vyhrát souboj s jiným lvem ze smečky. Nic netušící Alex se domnívá, že souboj bude taneční a Makunga mu navíc doporučí, ať si vybere nejsilnějšího lva široko daleko, což důvěřivý Alex učiní. Dojde samozřejmě k nejhoršímu, Alex je ostudně poražen a Zuba ho musí vyhnat ze smečky. Rozhodne se ale, že raději opustí smečku také, protože nedokáže Alexe vyhostit. Nicméně synovi pěkně vyčiní a velmi se dotkne jeho citů. Alex se chce vypovídat Martymu, jenže v obrovském stádu zeber, které pobíhá po zdejší krajině, vypadají všichni stejně. I Marty si všimne, že jeho dosavadní schopnosti nejsou jedinečné a ačkoliv vždycky chtěl být členem stáda, je trochu smutný. Když si ho jeho nejlepší kamarád splete s jinou zebrou, je velmi zklamán a po hádce s Alexem odchází pryč. Žirafí samec Melman se užírá láskou k hrošici Glorii, která o jeho citech nic netuší. Ta si proto užívá přízně zdejšího hrošího samce jménem Moto Moto a souhlasí s jeho žádostí o schůzku. Melman zatím léčí poraněná zvířata, protože jako celoživotní hypochondr má s léčením čehokoli bohaté zkušenosti. Ostatní žirafy mu však namluví, že má šamanskou nemoc a zbývají mu poslední dva dny života. Odebere se proto do jámy, kde v osamění trpí. Najde ho tu samozvaný král Jelimán a dodá mu odvahu, aby Glorii řekl o svých citech, když je stejně v situaci, kdy nemá co ztratit. Moto Moto a Glorie mají rande, na které však vtrhne Melman a řekne hrošímu samci, aby nosil Glorii na rukou, protože ona je ta nejlepší samice na světě. Nepřímo tím vyzná Glorii lásku a ta je z celé situace v šoku. Přichází další komplikace, napajedlo totiž vyschlo. Nový vůdce smečky Makunga však není dobrý panovník a tak chce situaci vyřešit bojem o vodu. To by Zuba nikdy nedopustil. Alex se rozhodne, že se vydá mimo rezervaci, zjistí, co se s vodou stalo a problém vyřeší. Po dojemném usmíření s Martym, kterého jeho věrný kamarád konečně spolehlivě rozezná od ostatních zeber, dvojice mimo rezervaci narazí na hráz, kterou je třeba rozbourat. K jejich velké smůle je Alex chycen do pasti turisty, kteří byli okradeni tučňáky a uvízli ve zdejší divoké krajině. Ti mají bohužel hlad. Marty rychle utíká pro pomoc... (TV Prima)

Master19

Opakování je možná matka moudrosti, ale určitě ne recept na dobré pokračování filmu. Párkrát jsem se pousmál, ale trapnost bohužel převládala. Škoda, u mě docela zklamání, nezachrání to ani tučňáci a šimpanzi (nikoliv opice! :-) ). ()

hroubek

Protože se mě první díl líbil byl jsem zvědav jak to bude s dvojkou.Zklamání na plné čáře a to ze začatku to nebylo vůbec zlí ale tvurcům se rozpadl film přímo pod rukama.Animace horší než u Kung-fu pandy.Pro mě jednoznačně nejhorší animofaný film od Dreamworks. ps:Tučnáci jsou pořad výborný. ()

fefee

Taký priemer, ani sklamanie ani nič prevratné som v tom nenašiel. Oproti jednotke si dokonca myslím nudnejšie, ale pre decká... Inak tá babka mi liezla na nervy dosť trápne a umelé akože to malo byť vtipné? to som sa viac nasmial na tých opiciach. No čo, ďalší priemerný animák. ()

sskrblik

Mě ta ukřičená čtveřice hlavních hrdinů lezla krkem ještě víc než kdy předtím. Jako klistýr to jde, ale jako film který má mít hodnotu nikolivě. ()

lykan9

V první polovině je to stále ještě vtipné. Aspoň dokud se tam objevují tučňáci. Poté je Madagaskar 2 nudný a tuctový. Chápu, že přívalem animáků se toho už moc vymyslet nedá, ale toto je přece jen málo. Jinak ale část v letadle je skvělá. ()

VanTom

Míra rozpustilých hyperaktivních zvířátek, která neustále zpívají a tančí („I like to move it move it…“), jančí, ječí a pošťuchují se, zakopávají a padají, dosahuje pro dospěláka až kritické úrovně. Trošku se možná sebere v akčním závěru (kdy se konečně kniplu znovu chytnou tučňáci), ale jinak infantilní trampoty hlavní čtyřky (plus přidružených komických figurek) v Africe velké terno nedělají. [Předtím za 3*] ()

svobik

Nuevěřitelná haluz. Dějově stejně ploché jako první díl, těch několik naprosto ujetých momentů ale stojí za to. Animace sice zůstala někde před pěti lety, ale komu to vadí. 6/10 a lepší než jednička. ()

R´Hell

Madagaskar 2 je lepší než jednička. Píše se o tom všude a je to pravda. Je zábavnější a akčnější. I když v záplavě akce ani nevím, jestli někomu vůbec záleží na ději. Sama čtveřice zvířátek se příliš nezměnila, všichni mají své obvyklé vlastnosti, včetně věčně nemocné žirafy. O to více ale baví tučňáci. Film na nich nestojí, ale kdyby tam nebyli, Madagaskar by zapadl do obvyklé vlny roztomilých animovaných filmů pro děti. Ale právě oni ho dělají dospělejším. Povedené občas trochu politické vtipy děti fakt nezajímají. ()

blackJag

Nudil jsem se o nějaké procento víc než u prvního dílu a smál se jen decentně a nemnoho. Podle obecně platného klíče, že druhý díl bývá horší něž první (čest budiž výjimkám potvrzujícím toto pravidlo), jsem byl dostatečně připraven a tedy hodnotím jako průměr. Animace se mi líbila, tučňáků mohlo být víc, lvo-zebřího vzlykání o přátelství zase méně. Co mne ale vyloženě potěšilo, že písničkové intermezza jsou vždy jen nadnesena a zavčasu utnutá v rozletu, protože jestli něco nenávidím, tak zpívánky v animácích. 60% ()

Bagr_007

Lepší než první díl, který ztratil po příjezdu na Madagascar, vše ze svého vtipu. Zde se naštěstí toho otravného ostrova z názvu hodně rychle zbavíme a můžeme v klidu sledovat postavy ve vtipnějších situacích než tomu bylo minule. Některé dějové linky jsou sice pořád otravné, ale co bych si stěžoval, když tučňáci jsou zatím ve své nejlepší formě. ()

Guzo

Poslední dobou se snad nudné úvody stávají pravidlem.. A pak se to buď rozjede nebo zůstane v úvodním duchu. Naštěstí je ale Madagaskar 2 opravdovým následníkem svého předchůzce, jsou tu opět skvělé scénky, skvělé vtipy, ale "výplň" mezi tím mi přijde znovu ne úplně zajímavá a místama zbytečně zdlouhavá a o ničem. Rozhodně ale nelituju utracených peněz v kině, jak se to občas stává, když se z filmu vyklube kravina. Naprosto neuvěřitelný dabing Morise, který sice nemá moc prostoru ale když už něco řekne, tak to fakt stojí za to, zvedá film ještě o stupínek výš. "Je to tak padesát na padesát.." :-D ()

Kurikmoon

Rozprávka na oddych. Ale samotný príbeh nijak zaujímavý. . Ja osobne som takmer ubral hviezdičku, pretože som mal pocit, že mnoho dialogov a scénok bolo vykradnutých z kadiaľ sa len dalo. Mimo tučiakov, ktorým sekundovali opice, tam moc originality nebolo. Ale negatívam asi hodne pomohol dabing.... Snaha byť IN, COOL a BOREC mi fakt liezla na city. ()

BuryGol

Takže asi takhle:Jednčku jsem neviděl, na tohle jsem šel pod nátlakem a jen proto, že kino má akci za 50. A abych to shrnul:vtipný, dobře animovaný, relativné zábavný, leč dětský. Pro děcka je to pecka, pro mě spíš průměrnej animák. ()

NDroo

Snaha o zvazneni ze zacatku dobra, posleze se ztraci v nenavratnu a film se propada do infantility...obcas se vynori dobry moment (obvykle zasluhou tucnaku;)...do vekove hranice 10-12 asi skvele a rozhodne lepsi, nez spousta podobnych ptakovin, ale nekoho starsiho to asi nema cim oslovit. 2*(+* za tucnaky) ()

Philoun1

No děj byl poněkud řidší než v případě jedničky a v celku se ve filmu nic zajímavého neděje, ale i tak sem se dobře pobavil, hlavně král Julian v podání Borata měl skvělý hlášky. ()

BloodMax

No jednička bylo o něco lepší, ale ani dvojka není špatná. Je to slušný průměr, který měl pár prvků převzatých z jiných animáčů.....hlášky se opakují a nového tolik nepřibylo.... Konec filmu opět naznačuje, že by mohl následovat i třetí díl, tak uvidíme.... :-) 55 % ()