Lev Alex, zebra Marty, žirafí samec Melman a hrošice Glorie se chtějí po nějakém čase stráveném na ostrově Madagaskar vrátit do newyorské zoo, odkud pocházejí. Tučňákům se podařilo zprovoznit ztroskotané letadlo a tak nic nebrání startu. Na cestu se je rozhodne doprovodit i král všech lemurů Jelimán, spolu se svým oddaným společníkem Morisem. Letadlo ovšem ztroskotá v Africe a bude trvat několik měsíců, než se podaří znovu zažehnout motory. Nerozlučná čtveřice přátel se tak vydá objevovat nádhernou krajinu rezervace, kde postupně všichni nachází svůj původ. Nejvíc doma je tu však Alex, který zde najde své pravé rodiče. Jako malé lvíče ho totiž unesli lovci, kterým vypadl v krabici z auta a přes oceán doplul až do New Yorku, kde se stal hvězdou číslo jedna v tamní zoologické zahradě. Alexův otec, vůdce smečky Zuba je štěstím bez sebe, ale radost se mu rozhodne překazit zlý lví samec Makunga, který věčně se Zubou soupeří. Upozorní, že Alex musí projít rituálem proměny, zkouškou dospělosti, ve které musí vyhrát souboj s jiným lvem ze smečky. Nic netušící Alex se domnívá, že souboj bude taneční a Makunga mu navíc doporučí, ať si vybere nejsilnějšího lva široko daleko, což důvěřivý Alex učiní. Dojde samozřejmě k nejhoršímu, Alex je ostudně poražen a Zuba ho musí vyhnat ze smečky. Rozhodne se ale, že raději opustí smečku také, protože nedokáže Alexe vyhostit. Nicméně synovi pěkně vyčiní a velmi se dotkne jeho citů. Alex se chce vypovídat Martymu, jenže v obrovském stádu zeber, které pobíhá po zdejší krajině, vypadají všichni stejně. I Marty si všimne, že jeho dosavadní schopnosti nejsou jedinečné a ačkoliv vždycky chtěl být členem stáda, je trochu smutný. Když si ho jeho nejlepší kamarád splete s jinou zebrou, je velmi zklamán a po hádce s Alexem odchází pryč. Žirafí samec Melman se užírá láskou k hrošici Glorii, která o jeho citech nic netuší. Ta si proto užívá přízně zdejšího hrošího samce jménem Moto Moto a souhlasí s jeho žádostí o schůzku. Melman zatím léčí poraněná zvířata, protože jako celoživotní hypochondr má s léčením čehokoli bohaté zkušenosti. Ostatní žirafy mu však namluví, že má šamanskou nemoc a zbývají mu poslední dva dny života. Odebere se proto do jámy, kde v osamění trpí. Najde ho tu samozvaný král Jelimán a dodá mu odvahu, aby Glorii řekl o svých citech, když je stejně v situaci, kdy nemá co ztratit. Moto Moto a Glorie mají rande, na které však vtrhne Melman a řekne hrošímu samci, aby nosil Glorii na rukou, protože ona je ta nejlepší samice na světě. Nepřímo tím vyzná Glorii lásku a ta je z celé situace v šoku. Přichází další komplikace, napajedlo totiž vyschlo. Nový vůdce smečky Makunga však není dobrý panovník a tak chce situaci vyřešit bojem o vodu. To by Zuba nikdy nedopustil. Alex se rozhodne, že se vydá mimo rezervaci, zjistí, co se s vodou stalo a problém vyřeší. Po dojemném usmíření s Martym, kterého jeho věrný kamarád konečně spolehlivě rozezná od ostatních zeber, dvojice mimo rezervaci narazí na hráz, kterou je třeba rozbourat. K jejich velké smůle je Alex chycen do pasti turisty, kteří byli okradeni tučňáky a uvízli ve zdejší divoké krajině. Ti mají bohužel hlad. Marty rychle utíká pro pomoc... (TV Prima)

mahler

Ta jedna hvězdička je za to že to bylo barevné a hýbalo se to. Už sem se v kině dlouho tak nenudil jednička byla aspoň o tři vlasy lepší. A některé děti se na mě dívali s podivným vražedným výrazem. ()

iHyik

Z nudné a nehumorné jedničky se buď někdo poučil anebo dostal chřipku. Dvojka je vtipná, svižná, má lepší děj. Jsou tam tučňáci (!) Oslovilo mě to hned, zdráhal jsem se na to ale podívat - po tom, co předvedla jednička. Hodnotím velice kladně ()

(mOnkey)

Slušný animák s někdy více a někdy zase méně podařenými gagy. Ústřední zvířecí čtveřice je správně trhlá a tam, kde jí dochází dech, s chutí asistují střelení tučňáci. Pro mě o chlup lepší než první díl. 70% ()

SallyZen

Možná jsem mohl zvýšit své hodnocení, ale viděl jsem to v kině a tam jsem z toho moc neměl. Řekněme, že tam bylo příliš malých dětí, kteří pořád něčím šustili, otravovali své rodiče či prarodiče s požadavky zakoupení dalšího a dalšího jídla a neustálého kecání do filmu. Vážně jsem si to neužil a pak mě to ani moc nebavilo. Přesto některé scénky velice povedené, ale myslím, že to shlédnu ještě jednou v klidu domova a s originál namluvenými hlasy. 60% ()

rakovnik

Příběh lva je čistě účelový a to mu jako divák nežeru. Kromě tučňáků, kteří alespoň vyvinou úsilí k roztažené našich rtů do úsměvu, nestojí toto komerční pokračování už za opakovanou pozornost. Oceňuji alespoň těch několik vtipných scén a krásnou animaci. ()

Martin741

Podstatne dementnejsia, hlupejsia a trapnejsia zabava skor pre deti ako pre dospele publikum. A ako sa lev, kral zvierat strapnoval roznymi skecmi ........ LOL 38 % ()

Vojťas

Až se mi chce u jedničky (hodnoceno 4*) srazit hvězdičku dolů. Zde už totiž není neustálé hádání se mezi sebou a žirafí hypochondrie, ale konečně příběh, který si 4* bezpodmínečně zaslouží. ... Film mi utekl neuvěřitelně rychle, děj se mi líbil, recyklování scén z jiných snímků mi nevadilo, hudební doprovod byl přijatelný a animace neurazila. Jen ta babka mi opravdu vadila - dát jí pryč a dopřát více prostoru tučňákům by bylo ideální! .... No ale celkově jsem prostě překvapen, protože v úspěch tohohle animáku jsem opravdu nevěřil! ... THUMBS UP! ;-) ()

Rocky88

Nevím, co komu připadá vtipného na mlácení a kopání do důchodců, mezidruhovým sexem nebo na gay tanečcích, ale mně teda nic. Scénář je neskutečně klišovitý, čerpá ze sto let starého mustru a ještě ke všemu to není vůbec vtipné. Jedinou pochvalu si zaslouží tučňáci. ()

shyster

První díl vydělal obrovskou sumu a byl i docela vtipný. Samozřejmě, že druhá podmínka na hollywoodské producenty až tak neplatí, tak proč nenatočit další díl. Jen ať se peníze točí. To, že to bude zklamání a film jen pro děti (možná ještě nenarozené), se dalo očekávat. Ale, že částečně zklamou i tučnáci? Kam ten svět spěje. Aspoň že se scénaristický vtip probudí při stávce opic.... ()

Petoss1

Ha! Pohodička, skvelá animácia (jedna z najlepších akú v poslednú dobu videl) a podarená komédia. V takom duchu ako skončil Madagaskar 1 pokračuje úspešne dvojka. Niektoré scény sú fakt extratrieda najmä keď sa objavia tučniaci a kráľ lemurov. Moja spokojnosť s pokračovaním je úplná. 80% ()

Attta

Pro mě osobně je dvojka stejně dobrá jako jednička a byť to vykrádá Lívho krále a po filmařské stránce je o něco slabší, tak jsem se u toho bavil možná ještě o chloupek víc než u jedničky. Nicméně tak jako u jedničky ale musím říct, že to je jeden z filmu u kterého vím, že se na něj už znovu nepodívám. ()

Streeper

Za mě rozhodně nejslabší díl z celé trilogie Madagaskaru. Jednička byla skvělá, vtipná, originální a i když jsme se ve druhém díle dozvěděli něco o minulosti Alexe, tak to nebylo tak dokonalé, jako první díl a ničím mě to nezaujalo, spíše jsem se nudila. Ale láska mezi Melmenem a Glorií docela potěšila! ()

JohnRambo

Oproti jednotke má trochu navrch. A určite tomu pomohlo že som to pozeral v originálnom znení ktoré je skvelé! Hlavne tam bol celkom zaujímavý príbeh. A opäť brutálna hudba. Krása! ()

Zbyisek

Výborně jsem se pobavil a skoro po celou dobu filmu jsem se nepřestal smát (nebo aspoň usmívat). Úvod byl tak svižný a dynamický, že mě vtáhnul do děje jedna dvě. Prakticky po celou dobu se děla nějaká akce. Byla to úžasně vtipná podívaná. Rozhodně tomu i dodává výborný český dabing a věřím, že právě díky němu vtipy vyniknou mnohem lépe a jsou lépe podané - zkrátka dimenzované pro české diváky. ()

C0r0ner

Bohužel jsem vysolil prachy (rodičů), abych vzal ségru do kina a celou dobu jsem toho hodně moc litoval. Vadí mi, když se pokračování točí jenom pro peníze díky úspěchu jedničky a tohle je přesně ten případ. Scénář, který jsem už viděl desetkrát jinde a ještě k tomu tak nevtipný, to se jen tak nepovede. 1 * za tučňáky. 20% ()