Smrtelný virus vyhladí stovky tisíc životů ve Velké Británii. Aby britská vláda zabránila dalším smrtím, rozhodne se postavit zeď, která zadrží nakažené v zemi vzniku epidemie, Skotsku. Ten, kdo se pokusí o útěk, zemře. Sama zeď je tak masivní bariérou, že se nikomu nepodaří dostat ven. Ani dovnitř! Skotsko bylo zavřeno před zbytkem světa – navždy… Za 25 let je virus jménem „Sekáč (Žnací stroj, Žnečka)“ úplně zapomenut. Jenže teď začal v Londýně znovu vylézat na povrch. Vláda nemá na výběr a musí za bariéru poslat elitní jednotku, jejíž úkolem je objevit práci doktora Kana, který byl už jen kousek od objevení léku na „Sekáče“. To, co je čeká za zdí je záhadou, pekelným prostředím ruin. Co objeví, však přesahuje nejdivočejší představy kohokoliv z nás. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

adams89

Filmy s postapokalyptickou tématikou mi jsou hodně blízké, proto se i Soudný den dostal do mého hledáčku těch očekávaných. Příběh zcela podle mých not, ale jaké se pak dostavilo nemilé vystřízlivění u toho traileru! Po shlédnutí jeho druhé poloviny jsem nic víc než podprůměrnou tuctovku od filmu nečekal... Soudný den ale nakonec ve všech směrech předčil má očekávání a stal se jedním z nejmilejších překvapení letošního roku! První půlhodina, při pohledu na zpustošené Skotsko, jistě kdekoho zamrazí a přinutí k tomu zamyšlení. Zbytek filmu už je ale jen nahuštěná adrenalinová jízda, plná perfektně sestřihané akce, charismatické hlavní hrdinky v podání Rhony Mitry (ta rajda se mi vážně začíná líbit) a hlavně toho nebrzdícího tempa vyprávění, které utnou až závěrečné titulky, doprovázené jak jinak než pořádným rockovým nářezem. Zábavy si užijete až až, to platí zejména v závěrečné automobilové honičce, u které si nostalgicky zavzpomínáte na takové klasiky, jako byl třeba Šílený Max. Soudný den je sice kované béčko, pravda ale je, že tak náramně jsem se u filmu už dlouho nebavil.70% ()

A.L.E.S.

Ještě než jsem napsal tyhle řádky, přečetl jsem si letmo pár komentářů od kolegů. S některými tradičně souhlasím i nesouhlasím, ovšem Shadwellův text je... nechápu. Jak může film přirovnávat pouťovému varieté? Jak ví, že Marshall tímto snímkem poctil béčka? Je mi absolutně jedno, v jakém pořadí abecedy tenhle snímek je. Bez skrupulí se tam lidi mlátí hlava nehlava, film má pointu i celkem logický děj. Akorát tu jednu hvězdu bych strhnul za někdy nesmyslné chyby, které jsem zahlédl. ()

arbitr

Tak tohle bylo vážně slabé. Ani jsem se na to nedodíval. Stokrát viděná klišé, ani zombie, ani katastrofický, ani akčnák, spousta nelogičností, o hereckých výkonech ani nemluvě. Už pád do tmy byl pro mne vztyčeným ukazováčkem, ale tomuhle ukazuji pane režisére prostředníček. Doufám, že Centurion bude jiná kategorie.. ()

Mrkvič

Začínám mít dojem, že Pád do tmy byl u Marshalla světlou vyjímkou. Zase mu nejde upřít obrovská míra kvalit při navození do příběhu nebo při zobrazení silných scén. Ty jsem ostatně nejvíce chválil i v Centurionovi. Jenže celý film je každá akční scéna tak chaoticky nasnímaná a hlavně!!! sestříhaná. Někdy bych to tipoval i na desítku střihů za vteřinu. I přes to jsem byl ale první půlhodinou filmu nadšený. Jenže potom se objevili uřvaní pankáči, kteří asi měli představovat nevychovanou britskou mládež, a já začal u filmu trpět. Že se střídají hitec zbraně s mečovačkama mi nevadí, ale vršení výbuchů a bizardností díky asi nevyčerpatelnému rozpočtu, už bylo hodně přes čáru. Méně peněz se u Marshalla rovná lepší atmosféře. ()

Qitek

Béčko bez onoho "pověstného" vynikající... Tohle je přesně ten typ béčka, který se bere tak vážně, až to začne být nuda k onomu "pověstnému" posrání. ()

Ryuuhei

Jedině pošahané ČSFD může něčemu takovému nafařit 60 %. Film se sem tam tvářil jako parodie, bohužel všechno v něm bylo myšleno naprosto vážně. Nejdřív by to byli kanibalští fetišisti, pak zase rádoby středověká komunita, a do toho skupina absolutně necharismatických hrdinů, kterému vévodila všehoschopná, drsná mařka, jež se dokázala s prakticky holými pěstmi postavit třeba i obrněnému rytíři. Celkovou zápletku zahrnující ujetou a přehnaně brutální, byť smysl-postrádající cestu za ničím, zakončil výtečný otevřený konec, po kterém jsem nevěřil vlastním očím, jakou hovadinu jsem to právě viděl. Ano, krása! Učiněný nadprůměr a majstrštyk pro zdejší mastily, kterých hodnocení začíná na 3 hvězdách. ()

Jazzzz

No tak na tenhle film jsem se celkem těšil... Tato tematika se mi libí - postapokalypsa a td... Film začíná celkem dobře a vtáhne do děje... Děj je i celkem smysluplný až na drobné hlouposti... Například úplný závěr jsem moc nepobíral... Každopádně nedá mi to a musím dát pouhých 50 procent... U filmu jsem se bavil, ale občas byli vtípky až přehnané a s tím kontrastovalo přehnané množství krve. Myslím že bez tolika rozstřílených a rozsekaných a uřezaných hlav a bez zbytečných brutalit by byl film mnohem lepší... Měli si spíše pohrát s kamerou a Skotsko v izolaci mohlo být lépe vykreslené. A co mě na filmu dá se říct přímo odrazovalo byla hudba - ne že by byla zas tak příšerná, ale prostě v tu chvíli kdy hrála hrát neměla - naprosto nesedí k ději až z něj člověka vytrhává. ()

lennyd

Milióny lidí ve Velké Británii zemřou po napadení smrtícím virem. Aby se podařilo zachránit alespoň část země, je celý sever ohraničen velkou zdí se spoustou automatických zbraní a nechán viru napospas. Po 30 letech se ale virus objevuje i na jihu země, ale ze sledování opuštěného území je jisté, že někteří lidé zde přežili - a tudíž na virus musí existovat nějaká vakcína. Na sever země je vyslána major Sinclairová (Rhona Mitra) se svým týmem, a má jeden jediný úkol - najít vakcínu a dopravit ji do Londýna. Ale úkol nebude tak jednoduchý, na severu země mezi sebou bojují dva velké klany přeživších (jedni si hrajou na anarchisty a druzí na středověké rytíře) a Sinclairová je mezi nimi jako mezi mlýnskými kameny ...Neil Marshall již má s podobnými filmy své zkušenosti, ale tady to kapku přehnal. Základní myšlenka (i když již několikrát zpracovaná) je docela fajn, ale ty středověké klany asi nepřekousnu. Dokážu pochopit myšlenkový návrat lidí ke středověku (i hloub), ale pochybuju, že to zvládnou během 30 let. A posledních 20 minut se ale vůbec nepovedlo - silniční honička luxusního fára s několika vraky anarchistů .. fakt ujetý. V hlavní roli Rhona Mitra, která si zapůjčila účes, oblek i akční chování od upírky Selene z Underworldu, ale určitě se na ni dobře kouká. Takže - suma sumárum - slabší průměr... ()

MiCM

I přes zjevné chyby jako například rozbité přední sklo, v dalším záběrů vše v pořádku, "to samé" zrcátka a přes trošku zvláštní konec celkem zábavný film. Neměl jsem pocit že by něco kopíroval, spíše z inspirací z mnoha filmů podobného žánru vyšla nějaká taková kombinace.. ()

marvan

Ukázkové béčko, které neurazí ani nenadchne. Apokalyptická sci-fi se oprostila od jakékoli snahy o originalitu a vykresluje neradostnou budoucnost jako punkovou anarchii nebo regresi do středověku. Ani jedno nepůsobí věrohodně natolik, abych to dokázal akceptovat. ()

Beky

Strašná, ale opravdu strašná nuda!!! Ať jsem film sledoval snad ze všech možných úhlů, nenašel jsem na něm nic, co by stálo za pochvalu...vlastně jo, jedna věc mi utkvěla v hlavě, nástup toho zmrda blonďatýho na scénu před publikem a do toho skvělá hudba a úchylnej tanec:)))!! Tomu říkám, nebrat se vážně!! Zbytek filmu je ubohá nízkorozpočtová slátanina, místní hodnocení je opět záhadou!! Jednou větou: Tak co, nechcete kousek svýho kamaráda???...a Neil Marshall byl sežrán divákama na premiéře v Glasgow!! ()

Bobik9

Tak doufám, že tento film nemyslel nikdo, kdo se na něm podílel vážně. Nápad je tuctovej, herci nudní, příběh příšerně blbý, nechutný až úchylný. Jediné dva plusy jsou asi hudba a slušné po-apokaliptické město, jinak vážně se mi jen těžko hledá. Rhona Mitra je jen slabým odvarem Milly Jovovich a ostatní co kolem ní pobíhali s bizardním účesem nebo obrovkým kulometem byli vyloženě trapní. Podle mě se to může líbit jen skutečně malé skupince lidí, o to víc mě zaráží průměrné hodnocení tady. ()

noriaki

Na tomhle filmu jsou zajímavé akorát dvě věci. Námět, a to jak se inspiruje historií. Civilizovaná (římská) Británie je ohrožována nebezpečím z keltského území. Proto je postavena zeď (Hadriánův val), aby bylo možné ochránit její obyvatele. Když pominu tohle, tak zbývá akorát vizuální složka, která není vůbec špatná. Neil Marshall penězi nešetřil a jeho trash si nezadá s áčkovou produkcí. Pochopitelně jen výpravou, protože všechno ostatní je o třídu, či dvě horší. Scénář a kamera by si zasloužili vlastní odstavec plný sžíravé kritiky a veřejného zostouzení. V porovnání s touhle bídou působí i herci docela solidně. Režisér naštěstí ideu zrecykloval ve svém dalším snímku, zasazeném tentokrát opravdu do minulosti a ten dopadl přece jenom trochu lépe. ()

JohnSmith

Tyhlety apokalyptický srandičky mám docela v oblibě.Musím říct,že Soudný den je smíchanina Útěku z N.Y.,Mad Maxe a 28 dní (týdnů) poté.Ale kupodivu to není taková slátanina a hlavně je to zajímavě a nenudně natočený.Pozitivum je i Rhona, která krom toho,že je fakt krásná,tak i vypadá na to co hraje.Na rozdíl od Jovovichový.Ano,byla věc,která mi opravdu nesedla a to přenesení do středověku,ale naštěstí to netrvalo moc dlouho ()

Diego

Mohl to být dobry blockbuster, jen kdyby se toho ujal někdo jiný, někdo, kdo víckrat řekne NE, takhle by to nešlo. ()

demented

Wow, wow a ešte raz wow. Pokiaľ sa nič neposere a Marshall nezmení dráhu svojej kariéry o 180 stupňov (čo chvala bohu vzhľadom na jeho ďaší ohlásený projekt nehrozí), tak tu máme nového Johna Carpentera a to je kurva BOMBA!!! Doomsday je od začiatku až po záverečné titulky jedna nepretržitá adrenalínová jazda, ktorá ašpiruje na akčňák desaťročia. Rhona "Mám síce len jedno oko, ale pásku nenosím :)" Mitra je skrátka neuveriteľná (asi som sa zamiloval :) a milovníci Snakea Plisskena musia zaručene uroniť slzu dojatia. ()

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Další maso od Marshalla

Další maso od Marshalla

29.01.2009

V ultimátním béčku Soudný den se skotský hrdlořez Neil Marshall podíval do nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve svém novém filmu nazvaném Centurion se naopak vydá do hodně vzdálené minulosti. Konkrétně… (více)

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (více)