Smrtelný virus vyhladí stovky tisíc životů ve Velké Británii. Aby britská vláda zabránila dalším smrtím, rozhodne se postavit zeď, která zadrží nakažené v zemi vzniku epidemie, Skotsku. Ten, kdo se pokusí o útěk, zemře. Sama zeď je tak masivní bariérou, že se nikomu nepodaří dostat ven. Ani dovnitř! Skotsko bylo zavřeno před zbytkem světa – navždy… Za 25 let je virus jménem „Sekáč (Žnací stroj, Žnečka)“ úplně zapomenut. Jenže teď začal v Londýně znovu vylézat na povrch. Vláda nemá na výběr a musí za bariéru poslat elitní jednotku, jejíž úkolem je objevit práci doktora Kana, který byl už jen kousek od objevení léku na „Sekáče“. To, co je čeká za zdí je záhadou, pekelným prostředím ruin. Co objeví, však přesahuje nejdivočejší představy kohokoliv z nás. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Kalidor_

Nějak mi to přišlo nevyrovnané a některé pasáže by se dobře vyjímaly ve filmech typu Stroj času, ale tady jsem nad nimi akorát kroutil hlavou - obzvlášť postapokalyptické město s madmaxovskou atmosférou i sebrankou vs. o kus dál středověký hrad se středověkou sebrankou. A hlavní záporák za Zdí byl svým vzezřením mimina, co čmajzlo mamce šminky, spíše k smíchu ať se snažil dělat ze sebe drsoně sebevíc. ()

Molir

No jo, takovehle filmy se uz dneska netoci - cistokrevne Bcko ala 80. leta, ktere se nesnazi o nejake psychologicke rozbory motivaci postav a podobne - pokud na tohle divak pristoupi, tak se bude bavit vic nez dobre :-) ()

prasacimor

Videl som to v príšernej zvukovej kvalite, k tomu ešte nefungovali titulky, takže som mal s tou britskou a neskôr škótskou angličtinou dosť problém a podaktoré možnože aj dôležité veci mi ušli, no vravel som si, že pri taktomto filme to ani nevadí. Nečakal som nič prevratné a dostalo sa mi pohodovej nenáročnej zábavy na čele s mega-sexy-drsnou Rhonou Mitra. Až na tú finálnu naháňačku, ktorá sa tu neviem z akých dôvodov tak ospevuje to bolo v rámci možností a žánru v pohode. ()

Borat

Asi jsem tenhle film dost dobře nepochopil. Nedřív jsem ho bral vážně, potom nevážně. Akce dobrá. Jsem zmatenej! Prostě béčko jak má bejt! Plusy+: Pankáči, akce Mínusy-: pelmel Hodnocení:|65%| ()

deckardx

No jako musim rict, ze me to strasne bavilo.. Necekal sem od toho vubec nic, ale filmy na tenhle zpusob mam proste rad... Strasne drsna vojanda, docela cool padouchove a Skotsko izolovany od sveta... Vybornej napad, i kdyz to zpracovani nekdy pokulhavalo a taky ty nelogicnosti, to byla hruza.. Celkove ale dobra prace, to sem opravdu necekal... ()

Ludivitto

Zábavné béčko se super sexy Rhonou. Vykrádačka všeho možného, ale čert to vem, když je to tak správně oldschoolový, krvavý a tak vůbec. ()

manonfire

Lara Croft, 28 dní po té, 28 týdnů po té, Úsvit mrtvých, Mad Max I.,II., III., Potomci lidí, Příběh rytíře, Vesnice....Pobaví to a má to odvahu sešrotovat všechno nemožné dohromady..... Nic nového to nepřináší a tísnivou atmosféru to nemá..... V hlavní roli akčňáku ženská, pěkná ale ženská, takže se nedá věřit jedinému úderu. 40% ()

Ironfood

Béčková záležitost, která bezostyšně kopíruje řadu jiných filmů (zejména Útěky z NY a LA a Mad Maxe 2), takže kdyby byla vtipná, tak by se dala považovat za parodii. Bohužel to není ani vtipné, ani napínavé, není tu žádná zajímává postava a akční scény jsou v nejlepším případě průměrné... ()

Soweek

Tak tohle opravdu nene. Ukrást prvních deset minut z Resident Evila a smíchat postapokalyptický svět pankáčů se středověkými rytíři je trošičku moc i na mě. Dvě hvězdy si to zaslouží jenom za perfektní kostýmy. Takhle to dopadá, když dáte hodně pěněz ucházejícímu režisérovi. ()

3 AM Code

Akcni B-cko jakozto pocta Mad Maxovi/Uteku z LA/NY proc ne. Bohuzel sem se nebavil tak jak sem doufal, kamera a strih opravdu kurvi akcni sceny + je tam nekolik pomerne dlouhych&nudnych pasazi. Cela epizoda se stredovekym hradem (a cestou tam a zpet) trva snad 20 minut, pricemz to jediny kvuli cemu se odehrala - souboj s oplechovanym rytirem - trva asi 3 minuty. Tomu rikam neefektivita. Rozhodne to neni horsi nez Mad Max&spol, ale taky o nic lepsi i pres to, ze si reziser mohl dovolit mnohem drazsi hracicky. ()

ZkuKol

Neil Marshall mi sedí. Perfektní řemeslo, dobrý výběr herců, skvělý hudební vkus, zbytečně nekomplikuje příběh a má drzost a chuť bavit. Tu a tam to ještě místy vrže, místy brzdí, ale jede to tak rychle, že si toho skoro nevšimnete. Doufám, že se nenechá žánrově uvěznit a dočkáme se od něj i scénáriosticky náročnějších počinů, aniž by se vzdal své silného tahu na branku (důrazu na jasný a přehledný příhěh). "Vaše hovna jsou náš chléb i máslo!" ()

Looser

Byl by to průměrný apokalyptický film, kdyby hrdinové filmu jednali logicky, akční scény vypadaly přirozeně a konec filmu nebyl reklama na Bentley. ()

karry

Tak na tohle nemám slov. Odvaz a akce,(přímo dokonalá akce) od první do poslední minuty + dokonalá hudba pasují tuhle ujetost jednoznačně na první flek za letošní rok v žánru akčních béček! Must see! ()

sedm.1

Né 100%,ale 1000% ultra nářez!!!Extrémní jízda!!!!Spolu s 300:Bitva u Thermopyl nejbombastičtější náhul filmových dějin!!!Tak a už by to stačilo,trochu jsem se nechal unést,ale takovej námrd (pardón,já vím že by se zde neměli používat vulgární výrazy,ale znáte to) se stal pro mě prostě parádním zážitkem a nevidí se každý den.Neil Marshall už mě totálně rozsekal Pádem do tmy a tak jsem netrpělivě čekal,jak si poradí s větší produkcí a vlastně i s jiným žánrem a rozsekal mě na "entou".Mé obavy se rozplynuly téměř okamžitě,od prvních vteřin se na mě valila nezadržitelná megakrvavá akční jízda,která se skutečně s ničím a nikým nesere.Nenudil jsem se ani vteřinu,režisér naservýroval pořádně krvavý bifteček bez jediného kazíku,herci jsou neokoukaný a cool,kulervoucí děj šlape jak hodinky,a to že už jsme všichni všechno už ze Soudného dne viděli někde jinde absolutně nevadí,neboť Neil Marshall namíchal všechny použité ingredience naprosto úžasně!TOTÁLNÍ BOMBA a zápis do mé TOP 10!!! ()

fabuloz

Opravdu kardinální blbost s hroznou hudbou. Nelogické jednání hrdinů a nechutné scény s psychopatickýma pankáčema mě orpavdu nebrali. 1* dávám za masky a sexy zadek Rhony Mitry. ()

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Další maso od Marshalla

Další maso od Marshalla

29.01.2009

V ultimátním béčku Soudný den se skotský hrdlořez Neil Marshall podíval do nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve svém novém filmu nazvaném Centurion se naopak vydá do hodně vzdálené minulosti. Konkrétně… (více)

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (více)