Smrtelný virus vyhladí stovky tisíc životů ve Velké Británii. Aby britská vláda zabránila dalším smrtím, rozhodne se postavit zeď, která zadrží nakažené v zemi vzniku epidemie, Skotsku. Ten, kdo se pokusí o útěk, zemře. Sama zeď je tak masivní bariérou, že se nikomu nepodaří dostat ven. Ani dovnitř! Skotsko bylo zavřeno před zbytkem světa – navždy… Za 25 let je virus jménem „Sekáč (Žnací stroj, Žnečka)“ úplně zapomenut. Jenže teď začal v Londýně znovu vylézat na povrch. Vláda nemá na výběr a musí za bariéru poslat elitní jednotku, jejíž úkolem je objevit práci doktora Kana, který byl už jen kousek od objevení léku na „Sekáče“. To, co je čeká za zdí je záhadou, pekelným prostředím ruin. Co objeví, však přesahuje nejdivočejší představy kohokoliv z nás. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

c.tucker

Tenhle styl můžu. Povedené béčko, které se trochu podobá Escape from N.Y., ale s nový a daleko lepším kabátem. Rhona Mitra je pěkná a k tomu dává pořádně na frak těm zlejm hochům. Všude je dost krve i orgánů. Jidiné co bych vytknul (jak už je zde v několika komentářích poznamenáno) je ten rychlej střich v některých pasážích, ale nebylo to až zese tak hrozný jako u některech jinech filmů. ()

Maty85

Tak todle je teda neuvěřitelnej mix všeho možnýho. Pokuď člověk má rád hodně drsný akce a brutální scény kde je vidět naprosto všechno, tak si přijde rozhodně na své. Vypnul sem mozek a nádherně sem se bavil prostou akcí od začátku do konce. 4* ()

fars

No teda kamaraade, tohle byla docela solidni jizda. Postapokalypticka rezba ala Sileny Max, jen misto Maxe tu mame kocicku v cernem. Koukejte na to trochu s nadsazkou a celych tech 105 minut vam krasne utece :-) ()

emo

Dementná béčková kravina, ktora sa do kín dostala asi len omylom. Tí Briti sú fakt divní... Miestami mi to pripadalo ako niektorá haluznejšia epizóda Herkula... ()

V_erus_h

Mělo to všechno.. Pěknou hlavní hrdinku, rychlý auta a honičky v nich, slizounský pohlaváry, akční přestřelky, rytíře na koních, fajn zříceninu, pěknou skotskou scenérii, Davida O´Haru.. I přesto všechno to byla kravina na entou.. :D ()

okkac

Prozatím nejzábavnější zážitek v kině, co jsem kdy měl. Marshall vykrádá tolik žánrově rozdílných filmů jako 28 Weeks Later, Mad Max 2, Escape From New York a Excalibur a vše upatlal do velmi zábavného celku, který se očividně nebere vážně. A ti, kteří to nevidí ať jdou někam. Nebýt trochu nepřehledného střihu při osobních soubojích a trochu slabší části, kdy se ocitáme ve "středověkém" filmu s Malcolmem McDowellem dal bych absolutní hodnocení. Takového talentovaného béčkaře jako je Neil Marschall je potřeba, a já s radostí vyhlížím jeho další filmy. ()

Aquarius

Až na pár momentov (králik, koncert spojený s občerstvením, záverečná "honička") ma to nudilo. Nechce sa mi veriť, že režisér, ktorý natočil jeden z najstrašidelnejších hororov poslednej doby (Descent), nedokázal dostať do tej jedinej napínavej scény (príchod do mesta a prieskum nemocnice) ani trošku napätia. Celých úvodných 40 minút je neznesiteľných a tých niekoľko veľmi pekných záberov počas celého filmu kurví neprehľadný bli(n)kavý strih. ()

Radiq

Škoda, že to bylo tak přeplácaný, jak nástěnka s plagátama. Začátek aneb postkatastrofická budoucnost měla šťávu, temnost i atmo. Pak se do toho namotala skupinka kanibalských pankáčů s vylízanou dutinou vnitřní. Korunu tomu nasadili jacísi rycíři na hradě s lukama a v brnění a na koních (ti tomu zas nasadili podkovy). Konec pak už hodně kreténskej, jenom předváděčka jednoho auta... Rhona Mitra mě ale celkem uchvátila a vydělávací orgány jsou fajn. Chválím dost kvalitní rozjebávky těl, hlav a údů, chrstance krve a takovýhle tyhle efekty (největší bavič filmu - hlava té borky). Akorát ten králíček to schytal tak nevinně... :-( (a když už jsme u toho, tak moc digitálně) ()

Sabrewulf

Tak do půlky to byla i přes velmi špatné střihy a vykrádání všeho možného ještě zábavná debilita, která se pohybovala kolem ***, ale od chvíle, kdy přišel na řadu středověk (WTF????), zůstala jen ta debilita. Jakoby si tvůrci pořádně šlehli a druhou polovinu filmu tvořili se slámou v hlavě. ()

tom88

Priemerný film, ktorý nemá čo ponúknuť okrem prestreliek a krvavých momentov pre šialených fanúšikov. Herecky veľmi nevýrazné, dejovo priamočiare, chvíľami neprehľadné a kŕčovité. Kamera je roztrasená a tým pádom neprehľadná akcia, inak vizuál veľmi pekný a navyše zopár veľmi efektných miest, kde bolo konečne vidieť tých 33 miliónov. Na jeden nudný večer film celkom ujde, ale opätovné pozeranie zrejme nehrozí. 60% ()

reky

Kravina na n-tou a ztráta času, slátanina všeho možnýho. Divák se dočká vyvražďovačky a la Resident Evil, zápasu v "aréně" a la Gladiátor, kanibalské diskotéky, rozdrcených prstů, uříznutých končetin atd. Film taky zdobí neuvěřitelně blbej střih. První půle ještě ujde, ale pak se to řítí strmě dolu. Vrcholná hovadina? Něco na způsob trabanta úspěšně dohánějící Bentley Continental GT (560k). 30% ()

dr.fish

Neila Marshalla jsem si oblíbil Pádem to tmy, Judgment Day mne utvrdil v tom, že tenhle chlap umí. A nebojí se do toho fakt šlápnout. Vykročí napříč žánry, šlápne na plyn transportéru, aby přistál v Mad Maxovi, z kterého pak prchne do středověku hledat asi Svatý grál (?). Rhona Mitra jako nejtvrdší kost v tričku a elasťákách by bojovýma schopnostma položila i guvernéra Schwarzenegera. Ta míra nadsázky jen potěší a máme tu kultovní film! A určitě bych si nenechal ujít ani Marshallova Centuriona! Soudný den hodnotím velmi přísně...přesto 85% P.S. Po třetí projekci už na blu rayi hodnotím ještě lépe, neboť skvělý obraz i zvuk zvedají film mé nejoblíbenější akčňáky... ()

SeanLSD

Tento Marshallov biják sa mohol rovno volať ÚTEK ZO ŠKÓTSKA pretože je rovnako nepriznaným remakom ÚTEKU Z NEW YORKU ( aj L. A.) ako priznaným kopírovaním ŠIALENÉHO MAXA okorenených všetkým, čo sa mu kedy páčilo na ktoromkoľvek post-apokalyptickom filme. A je to fajn, pre autora už pomaly charakteristická príznačná nekompromisnosť, brutálne zábavná a krvavá ultrabéčková zlátanina natočená s chuťou a umom, aké sa zas tak často nevidia. ()

Cedr

Velmi koukatelný trash nad kterým nesmíte moc (resp. vůbec) přemýšlet a jen si tu šílenou jízdu pořádně užívat. Bohužel to nejlepší z filmu je prakticky celé vidět v traileru, takže nabídnout ještě o něco víc, tak je to za plný počet. Takhle "to" přeci jen v závěru působí trochu... prázdně... a celé se "to" jakoby rozpadá. ()

Doudis19

Nic proti akčním sci-fi béčkům, ale tohle vyprávění o smrtícím viru, který kosí obyvatelé Velké Británie, je celkem slabé. zpočátku mě pobavil několika odkazy na legendární Útěk z New Yorku, když se ale komando vedené rádobyhláškující drsňačkou vidá do Skotska obehnaného coby centrum nákazy zdmi, ztrácí děj dech a ke konci už jen nudí. 50% ()

Gonzi

Rytíři na koni, kdy jeden z nich má brnění a druhý tankovou helmu :-D:-D:-D K tomu hradní nápisy jako "emergency exit", pankáči v policejním autě, motorka s otrokem, mrtvá buchta záporáka sešitá dohromady jen proto, aby dostala šípem do hlavy... Míra ujetostí je "of the charts" To všechno za účasti rhony mitry - nejvíc sexy ženské, co jsem kdy viděl? ten pohled, ten sestřih... to chci pod stromeček :-D ()

Honzíno

Velká zábava, která sama o sobě postrádá ducha, ale také si na nic nehraje. Docela hodně slušná porce krve nám během filmu jen tak mimochodem proteče, zatímco jí přehlušuje perfektní hudební doprovod. Děj a vyústění jsou již od začátku perfektně čitelné, to však nijak neubírá na oné inkriminované zábavnosti. Samozřejmý, lehce stupidní, pokus o velké finále vytahuje démonický Malcolm McDowell, jenž bohužel nedostal tolik prostoru, kolik si zaslouží. Slabší střih jsem výrazně postřehl jen snad v jedné scéně.. prostě asi kdyby občas maestro střihač nepoužíval tolik nůžky, mohl být kompletní výsledek lepší. Ale pořád je to veliká legrace, sranda a zábava a navíc z Británie! Stojí za odhodlání vidět v kině! 60-70% ()

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Další maso od Marshalla

Další maso od Marshalla

29.01.2009

V ultimátním béčku Soudný den se skotský hrdlořez Neil Marshall podíval do nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve svém novém filmu nazvaném Centurion se naopak vydá do hodně vzdálené minulosti. Konkrétně… (více)

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (více)