Neuvěřitelný život rockera Coxe

• USA Walk Hard: The Dewey Cox Story (více)
Komedie / Drama / Hudební
USA, 2007, 92 min (Director's Cut: 120 min)

Kdyby Dewey Cox skutečně žil, prošlo by jeho ložem přes čtyři stovky dívek a paní, zplodil by přes třicet dětí a třikrát by ochutnal vlastní svatební koláče. A nejen to. Kdyby Dewey Cox žil, zcela jistě by se stal jednou z největších rock'n'rollových a vůbec hudebních hvězd, co kdy chodily po planetě, a klaněl by se mu celý svět. Dokonce by měl i vlastní hudební show, do níž by za ním klidně zašel třeba Elvis Presley nebo The Beatles. A protože by Dewey Cox byl opravdový drsňák, nepochybně by ochutnal veškerý alkohol a všechny drogy, které se dají sehnat. Kdyby tedy skutečně žil. Jenže on nežil... Ve výborné parodii na populární hudební životopisy, jako jsou Walk the Line nebo Ray, se kromě známého Johna C. Reillyho v úloze sekáče Coxe ve vedlejších rolích objeví také Jack Black či Patrick „Bobby Ewing“ Duffy. Scenáristou hudební komedie je Judd Apatow, autor briskních komedií Zbouchnutá a 40 let panic, režie se chopil Jake Kasdan. (oficiální text distributora)

Bigwave

Ani bych nevěřil, že se dá i slušně parodovat filmy. Celý film je poskladáný ze scén z různých hudebních filmů, převážně Walk the line. Mile mne to překvapilo, neurazilo, pobavilo. Svůj záměr ten film splnil. ()

uodevr

"Je mi zima!" "Potřebujeme více přikrývek!!" ... "Je mi vedro!" "Myslím, že má až moc přikrývek!" ... "Je mi vedro a zároveň mi je zima!!" "Myslím, že potřebuje více přikrývek, a potřebuje méně přikrývek!!" "Obávám se, že máte pravdu, sestro." Poctivá magořina, která se nebere vážně, a tak se ani s ničím moc nesere. Ve výsledku pak člověku ani nevadí, že Elvise v tom ztvárňuje nějaký neschopný pšouk, že býtlsáka Paula ztvárňuje Jack Black, a že druhá půlka oproti té první je jaksi taksi méně vtipná a více vážná (jo, je to vážnost stále pokrytá nadsázkou a vtipem, ale furt je to vážnost). THE WRONG KID DIED! ()

Lyriq

Chvíli po začátku jsem opravdu váhal, jestli se dívat dál. Je to strašná pí*ovina. Ale dokoukal jsem to, dokonce si tim nepřijdu poznamenán. Cítil jsem ty fóry, ale na mě nezabraly. Na někoho jinýho by třeba mohly. :) ()

Nathaniell

"Ty jseš tu za tichýho, takže drž hubu." "Napsal jsem píseň o chobotnici." "Běž s ní do prdele, buď rád, že tě pustíme k bicím." A nebo taky: "Zemřel nesprávnej..." A legendární - "A nezapomeň, Dewey. Nikdy to nedokážeš." Asi jsem na tenhle film nebyl dost zralý, když jsem ho viděl poprvé, protože poprvé mě zklamal. John C. Reilly mi není sympatický a nikdy jsem jeho prasečí obličej nemusel. Ale tady se to hodí, jelikož je mi jedno, jestli trpí nebo ne. :-D Možná že v posledních dvaceti minutách lze hovořit o nějaké té ztrátě tempa, ale to jsem taky uvítal. Tenhle film je přehnaně přehnaný. Prostě Jako bejk. 4* ()

Miloško

Nie je paródia ako paródia.Poznáme paródie typu Scary Movie,Epic Movie,a podobné,ktoré sú určené skor ako komerčná jednohubka,a poznáme paródie ako napr. Walk Hard,ktoré asi nemajú veľké zárobky,ale chvalabohu,že sa ešte natáčajú.John C.Reilly potvrdzuje komediálny talent aj v tomto filme,ktorý ironicky napodobňuje J.Casha vo filme Walk The Line.Odporúčam aj kvoli super scéne,keď Beatles(Paul McCartney v podaní Jacka Blacka) navštívili Indiu,ale aj postupné objavovanie drog,ktoré ukončí liek na potenciu.. :-)(DVD,07.09.2008) ()

Honzus

Konečně pořádná parodie, dalo by se říct. Tvůrci dokázali skvěle vystihnout a zesměšnit snad všechna klišé životopisných filmů a do filmu dostat obrovské množství absurdního, ale vesměs inteligentního humoru. John C. Reilly jako Dewey Cox je absolutně přesvědčivý a neskutečně vtipný, zároveň však jeho postava působí realisticky a místy má člověk pocit, že se dívá na skutečný životopisný film a s hlavním hrdinou soucítí, fandí mu nebo ho lituje a když na konci Dewey přebírá cenu za celoživotní dílo, hrozně mu to přeje. Škoda těch pár nevýrazných pasáží (kapitola ze 70. let se moc nepovedla), jinak bych se nebál dát plné hodnocení, i tak ale tento film vysoce převýšil má očekávání. ()

meisje

Doctor: "This was a particularly bad case of somebody being cut in half. I was not able to reattach the top half of his body to the bottom half of his body." Father: "Speak english, doc, we ain't scientists!" Doctor: "I'm sorry, he's gone." Mother: [hysterically crying] Možná je to často za hranicí dobrého vkusu, ale já jsem se bavila, napodruhé snad ještě víc, takže si ten svůj špatný vkus asi nějak budu muset odpustit a dávám čtyry hvězdy jak vyšité :-D Mimochodem, to je ale tlama ten Reilly :-D ()

david666

Viděl jsem 2 hodinovou verzi a přiznám se, že jsem měl co dělat abych to dokoukal. Hlavně 1. polovina, která si hraje na komedii, je dost slabá. Nezasmál jsem se téměř vůbec, drtivá většina gagů je trapná. V 2. půlce to trošku zlepší díky tomu, že děj zvážní. Tvůrcům dávám jednu * za celkem slušný hudební doprovod, se kterým asi měli dost práce a nedopadlo to zas tak nejhůř. I když můj šálek čaje to není. ()

sAreOn

Musím říct, že je to velmi odvážná parodie na filmy Walk the line a Ray. Opravdu hodně odvážná... Je zde několik vtipných momentů, která jsou bohužel velmi často shazováný lacinými a poměrně trapnými vtípky. Celkově však film pobaví a to byl hlavní záměr (tedy pobaví, pokud máte alespoň malou představu o filmech, co paroduje). ()

jopal

Kedze som o filme nic vopred nevedel, zarazil ma "14" rocny Coxo a jeho "12" rocna partnerka. A potom som si povedal zeby parodia? A uz som sa len skvele bavil... ()

brasek

Nevtieravá parádia, čo sa mi páči a dokonca niektoré gagy sú podľa môjho vkusu, bohužiaľ viac je tých ktoré nie sú pre mňa nejako zaujímavé. Kto má rád komédie nech si pridá o jednu hviezdu naviac. ()

kokesh

Tak nevím. První půlka filmu byla dost nuda, druhá už byla lepší (ale o tak málo, že už bych tohle něchtěl vidět ani za nic). Celkový dojem z filmu mám následující: dost nuda, trapné vtipy, občacné narážky na Walk the Line a tradičně trapný Reilly. Hvězdička, možná odpad. Propadák roku. ()

lada32

Výtečna parodie na dekadenci rockerského života,která nejen pobaví,ale hlavně také slouží jako procházka dějinami moderní hudby.Ale co se mi líbilo nejvíc to byli situace zahrávané až přes míru absurdity.Třeba přehnané reakce publika,nehoda s mačetou,tančící židé ve studiu atd.A pak taky jemné balancování mezi příběhem a parodii.Na moc tak dobrých hudebních komedii si nevzpomínám. ()

apolite

Videl som Director's Cut. a je to viac dlhé než dobré. Ktovie, možno klasická verzia je viac dobrá ako dlhá. "Smell that shit, baby!" - "I smelt it." ()

Kletus

Po shlédnutí podobných "hitů" jako například Disaster movie, Epic Movie nebo Superhero nemohu nic než tento titul vynášet do nebe. Herecké obsazení bylo uspokojující, hudba byla chytlavá. Tato parodie se nesnaží o nic víc než vytvořit parodii bez obsurdních skeču a ono to funguje. Nejlepší parodie za poslední léta. 8.5/10 ()