Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

bettyragy

Jeden pro mě z nejoblíbenějších. Výborné herecké výkony. I když má bohužel tento film smutný konec a je celkem dlouhý, je strhující od začátku až do konce. Viděla jsem ho již několikrát a pokaždé mě znovu a znovu upoutá. ()

zemon

Ako je asi človeku, ktorý kráča po tých posledných štyridsiatich yardoch k elektrickému kreslu s vedomím, že ho tam čaká smrť. A ako sa asi cíti ten, ktorý odsúdenca priväzuje... alebo stláča vypínač? Kto sa vôbec na takú prácu dá? ()

josefkam

Můj vůbec nejoblíbenější film... Film nacpaný emocemi až k prasknutí, všemi emocemi, co vůbec existují, které se derou ven v nepřetržitém sledu po celé dlouhé tři hodiny (ani člověk netuší, že jsou 3 hodiny pryč). Film, který na mě působí tak, že stačí vidět jen jeho trailer a jde mi mráz po zádech. Film, který donutí člověka (který se tomu ze strachu nebrání), přemýšlet i sám o sobě... Nádherné dojemné drama podle úžasného románu Stephena Kinga se pod rukama režiséra a scénaristy Franka Darabonta, jenž svůj druhý pokus o adaptaci Kingova románu přetvořil v jeden z nejúžasnějších snímků všech dob (Vykoupení z věznice Shawshank je též dokonalé), stalo legendou a jeho tvůrce filmovým "bohem"... Dokonalé herecké výkony Toma Hankse a Michaela Duncana, úžasná hudba a nádherný příběh vykolejí diváka tak, že na konci nezůstane jediné oko suché... A komu ano, měl by se zamyslet, zda není náhodou bezcitný, respektive kdo hodnotí míň jak 5 hvězd, film nepochopil... Celkové hodnocení: 10/10 (kdyby to šlo, dal bych víc - 5*)... ()

annacfd

Nemůžu se vyhnout porovnání s knihou, která je prostě o tolik moc lepší! Kdybych ji neznala, nejspíš bych se nebránila většímu hodnocení, ale takhle nemůžu jinak. ()

dread5

Film je dlhý, perfektne natočený, vykresľuje príbehy skoro všetkých postáv a konfrontácia medzi nimi je úžasná. Ten pocit, ako keď väzni idú "zelenou míľou" je neopísateľný a ten, kto sa vie vcítiť do postáv, čo je v tomto filme jednoduché, prežíva film ako nikdy predtým. Film, ktorý by si mal pozrieť každý. ()

phoenix9

Krásné a dojimavé . Naozaj neviem ktorý z dvoch režiserových filmov o väzení je lepší, a že obe sú v top 5 , hovorí samo o sebe. Famozné dielo. ()

Mountain

Výborné zpracování velmi dobře balancuje na hranici mezi city, nadpřirozenem a dramatem. Velkou oporou filmu jsou typově dobře vybraní herci, kteří se naopak mohou opřít o dobrý scénář a rozehrát se naplno. Jedinou vadou na kráse může být délka filmu více než 2 a půl hodiny. Přestože film nemá výrazně slabší místa, délka je opravdu unavující. Pokud však nikam nespěcháte, nebo si film můžete na chvilku stopnout a udělat si pauzičku, nic vám nebrání v nerušeném pokoukání na řemeslně i umělecky velmi slušnou prací. ()

turanpat

Stručne, krátko, výstižne: Zelená míľa je jednoducho klasika, ktorú si musí pozrieť jednoducho každý. Snáď ani jedno oko neostane suché po prezretí tak veľkolepého filmu. ()

vampvegetar

Ak treba niečo k tomu napísať tak len to, že to je nutné vidieť. A to platí pre všetky typy a okruhy divákov. Ako aj Vykúpenie z väznice Shawshank, ďalšia 100%-ná Kingovka v kine. Trošku nadprirodzena, ale čo na tom, keď príbeh zlomí aj tvrdohlavcov a ľudí bez akejkoľvek predstavivosti. Ako toto nezískalo žiadne nominácie Oscarov či Glóbusy ? To sa mi ťažko verí. Duncan , Hanks a Morse skvelí a do toho ten šialenec. Nádhera. ()

DavidAAAA

Opět Darabont, opět King, znovu vězení - a opět nádherný zážitek. Objevení netušených emocí a překvapivé nekonečnosti slzných kanálků. 99% ()

Dazzy

Dlouhou dobu jsem otálela, než jsem se odhodlala ke zhlédnutí Zelené míle. Musím se přiznat, že v jeden moment jsem se musela přemlouvat, abych se na film dodívala až do konce, protože jsem byla otřesená detailními ukázkami trestů smrti na elektrickém křesle. Zelená míle právem patří k nejlépe hodnoceným filmům, je to hodně dobrý film, ale zároveň je strašný! Přiznám se, že ještě několik dní poté, co jsem film viděla, jsem nad ním musela přemýšlet... ()

Kokotek230mm

Shawshank mě zasáhl mnohem více. Tohle je také dost silný film, ale to jak Andy Duferson vyjebal na konci se všemi mě dostalo více, než závěr Zelené míle. Ale i tak jasných 5* a ukazuje, že Darabont je mistr v režii ()

Sadova302b50

Tak knihu o nějakých 350 stránkách jsem přelouskala prakticky za chvilku, což u mě nebývá zvykem, stejně tak u filmu jsem si neuvědomovala jeho délku. Já nevím, co tomu vytknout. Jak říkám, Darabont má neskutečný cit pro Kingovy předlohy. Pochválit tu lze všechno, mluvit o hereckých výkonech je snad nošením dříví do lesa... tak snad hudbu, ta byla naprosto báječná. ()

Rorschach_SK

Po 5 rokoch sa Daranbot vracia do väzenského prostredia a zároveň k ďalšej adaptácii Stephena Kinga. Po poviedke Vykúpenie z väznice Shawshank, to je tentokrát zľahka mysteriózny román Zelená míľa. Nádherný dojemný snímok, ktorý ženie emócie diváka až na hranu. Príbeh plný protikladov. Ukážkový kus filmového umenia. Okrem výborného Daranbotovho prevedenia románu na strieborné plátno (scenár a réžia), film stojí najmä na bravúrnych hereckých výkonoch. Okrem hercov ako Hanks, Morse, Rockwell, Jeter či Hutchison, to je predovšetkým životná úloha Michaela Clarka Duncana alias Johna Coffey, kde sa na plno ukázalo, že táto hora svalov je aj výborný herec, schopný precítiť svoju úlohu do najmenších detailov, škoda len, že počas jeho života, nedostal viac podobných príležitostí. Michael Clarke Duncan = Oskar + Zlatý glóbus, najlepší herec vo vedľajšej úlohe. ()

sophianne

Nepamatuju se, kdy naposledy jsem u filmu chtěla mít kouzelné tlačítko, kterým bych mohla zasáhnout do děje. Padouchy zabít tím nejkrutějším způsobem - ovšem, mám na mysli toho šíleného vražedného hajzlíka i toho sadistického slabošského dozorce. Ale hlavně bych chtěla přinést přímo andělskou spásu do rukou muže obří postavy a nevinnosti v srdci s božským nadáním, který je mu prokletím. A je mi to prd platné. Stejně jako Paul ve fenomenálním ztvárnění Tomem Hanksem, i vy musíte dát volný průchod světské spravedlnosti, která není bez chyb. A stejně jako on, i vy doufáte, že po tom všem je nějaké lepší místo, kam jít, že tohle nemůže být vše. Aspoň na chvíli v to doufáte. Jaký by byl jinak smysl toho všeho, o co se tu upachtěně snažíme? Silný, velmi silný zážitek přetrvá, jedno kolikrát si ten film pustíte. ()

SatchS

Scenár: Viem Čítať .. Ako nádejný literát som mienil napísať jednu extenzívno-napuchrenú kritiku dehonestujúcu tento film a jeho priaznivcov, lež neučiním tak. Nie je to samozrejme preto, že by som nevedel vytvoriť kvalitne čačaný komentár, som predsa nejaký Zadek69. Dôvod je ten, že všetko, čo som hodlal povedať, povedané už bolo. Je to prízemné, ba až podprahové emocionálne vydieranie žien a psychicky labilných mužov, čo je spolu asi 90% populácie. Citát na koniec: "Kocky sú jebnuté." /147%/ ()

GeorginaAnne

Opět se tu setkáváme s brilantním hereckým výkonem Toma Hankse, zdá se, že tomu nemůže být ani jinak. Také je povinností zmínit skvělý výkon Michaela Clarka Duncana v roli Johna Coffeyho, který pronesl pro mne legendární větu: "Jako to kafe paní, ale psaný jinak." vysvětlující jeho příjmení a kterou mám s ním velmi úzce spjatou. Jinak konec filmu je velmi smutný, takže u něj budu brečet pořád dokola a je jedno jestli ho vidím poprvé nebo podvacáté. Ale i navzdory tomu se k tomuto filmu budu vždy ráda vracet. ()

Kwax

Zelený šrot má kunrát i nad volím okem. Blahoslavský mindž ohryzen je nepochybně sofitikován nadlidským ohařem, který bezpochybně nemilosrdným tempem odrovnává xicht diváka. Nejen že rozdmýmá balvany oken, které mimochodem napnuli všemohoucí berdž klobouku, se nakonec převisle usmáli nadpřirozeným jevům okolních much. Bibilický příběh junáše ochvalného nejenže naservíroval komando vetřelců v sukních, ale i rozdmýchal pohrabaný hnůj i tam, kde by neměl být. nakonec i ochmylná ukázka prastarých much je velmi přirovnatelná k systematickým molekulám kvadranu zarostlého. ()

Veronika.Sl1

Zelená míľa je môj prvý film ktorý ma donútil až k slzám. Najviac sa mi veľmi páči rozprávanie príbehu starým pánom, ktoré je podobné ako vo filmoch titanic alebo the notebook. Ďalšie vydarené filmové spracovanie Stephena Kinga, ktoré sa určite oplatí pozrieť. Hodnotenie je 96%/100% ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem