Úkol: Zavraždit ďábelského vraha Obergruppeführera Reinharda Heydricha. Místo: Praha. Název operace: Operace „DAYBREAK”. Režisér Lewis Gilbert (Agent, který mě miloval, Moonraker) natáčí film na místech, kde se odehrály i skutečné události. Válečný příběh statečných Čechů, kteří se postavili na odpor nacistické Říši v misi provedené v roce 1942, která vdechla novou naději Spojencům. Budete svědky šílených odvetných akcí nacistů, včetně vyhlazení Lidic. Spatříte poslední statečný odpor sedmi vlastenců. Obyčejných lidí podle běžných měřítek, ale hrdinů podle všech ostatních. (Warner Home Video CZ)

Scott67 odpad!

Když se podívám na Sequensův Atentát z roku 64 a pak na tohle, nemůžu se ubránit otázce: Proč má americká produkce potřebu vyrábět takovéhle zpatlaniny? Možná, když se to předloží divákovi za mořem, ten to zhltne a nebudou mu vadit takové detaily, jako mě. Plno naprosto nedobových věcí. Různé zastávky tramvaje ze sedmdesátých let, Trafika s chabě zakrytým nápisem PNS, pytle hozené přes dopravní značky, český nápis Praha hlavní nádraží atd..V tomto filmu je toho opravdu moc. Vrcholem všeho je ovšem v klidu projíždějící autobus pražské MHD typ ŠM 11 na pozadí dobývání kostela. 38letého Heydricha hraje 57letý herec. Byť typově trochu blízký. Je to prostě odfláknuté !!!!!! Původně jsem dal hvězdu, ale patří to jednoznačně do odpadu. Je to asi, jako by se nějaký náš režisér rozhodl točit v Dallasu atentát na JFK.....(kdoví, jestli by to nedopadlo lépe...) ()

Sissi15 odpad!

Viděla jsem již hodně filmů, dokumentů a seriálů nejen o samotném atentátu, ale i o Reinhardu Heydrichovi. Tenhle se mi zdál ale nejhorší. Historická fakta se v 40% neshodují, mohla bych tady udělat seznam! Atentát na Heydrich nebyl u nábřeží v obytné zóně. Stal se uprostřed Prahy v Libni v ostré zatáčce, ve které se kříží ulice V Holešovičkách a Zenklova. Gabčík se nevrhnul před černý Mercedes, ale stál u obrubníku. Parašutisté nemluvili mezi sebou anglicky, byli to Češi. Reinhard Heydrich měl v té době dva syny a tříletou dceru. Ve filmu byla jenom dcera, které navíc bylo asi sedm let. Nechápu, proč se operace jsmenuje Daybreak, když v reálu to byl Anthropoid (jmého skupiny, výsadku ale i samotné operace). Reinhard Heydrich měl v hodnost SS-Obergruppenführera a ne "jenom" SS-Gruppenführera a navíc mu nebylo okolo šedesáti, ale 38. Říkejte si, co chcete, ale když znáte dějiny dobře a někdo vám pustí tohle, nevydržíte se dlouho dívat. V některých komentářích jsem četla, že je to "zmoderňování" Atentátu, ale podle mě by se historická fakta měnit neměla. Ano nějakému laikovi se to může líbit, to nezavrhuji, ale znalci nadávají. Ale tohle už je prostě vrchol, Američani, by měli tvořit AMERICKÉ filmy a Češi ČESKÉ filmy. Pochopím, když toto téma točí Němci, ale v podání USA je to katastrofa. ()

mil@n

Kdyby atentát na Heydricha provedli Amíci, tak by vznikl film, který by pod vedením skvělého, nejlépe amerického režiséra, dostal spoustu Oscarů. Tohle není ten případ! ()