Eddie Kasalivich pracuje ve vědeckém týmu, jemuž se podaří vynalézt způsob jak vyrábět velice levně energii. Brzy nato je však zavražděn šéf týmu a dokumentace vynálezu ukradena. Eddie ještě spolu s fyzičkou Lily Sinclairovou jsou z vraždy a krádeže křivě obviněni. Aby si zachránili život, uprchnou. V patách je jim FBI, CIA a další složky zainteresované na případu, a tak jim nezbývá než se pokusit odhalit pravého viníka – nebo viníky – na vlastní pěst... (TV Prima)

merigieren

čistá energie, velký bratr, pohlední vědci na útěku nakonec zničí velkého bratra, nastane obří detonace a svět dostane nevyčerpatelné zdroje. Ale zábavné to bylo. ()

maaan

Vzhledem k tomu, že na podobné thrillery moc nekoukám, tak mi to rozhodně ohrané nepřišlo :-) Ale na druhou stranu filmy o vědcích (nebo seriály) mám docela rád. Obsazení bylo také kvalitní. 75%, tedy 4****. ()

Torgal

Davis si nevšimol, že už netočí Utečenca a narval sem toľko útekov pred políciou/zabijakmi, až sa divím ako je možné aby Keanu nemal problém s dychom. A tak hoci naháňačky sú spracované na úrovni a všetky sa odohrávajú v originálnych kulisách (dvíhajúci sa most, model lietadla, zamrznuté jazero...) tak dej na ich pozadí nestojí za starú belu. Čachre Freemana s Coxom sú skrátka zívačka, čo sa v ničom nevymykajú thrillerovej rutine. Reevesovi navyše chýba zdatný protivník, akým bol Fordovi Tommy Lee Jones. Film tak napokon môže byť rád aj za priemernú známku. 5+/10 ()

sanikope odpad!

Či sa to zdalo iba mne alebo som v tom sám??? Keanu pôsobí sťa neviditeľná persóna vo filme plnom dier ktorý sa snažia scenáristi ako tak zaplátať dejom len aby to malo akú takú minutáž. Po 5 dňoch bez filmov a TV som sa ocitol doma pred televízorom a mal som chuť pozerať čokoľvek a práve začal tento film prvých asi 5 minút som bral vážne ale po asi 10 minútach som si uvedomil že takáto pakáreň sa len tak nevidí stočil som si jointa brnkol do chladničky pre pivo a užil som si parádnu jazdu. Keanu v roli Supermana, Batmana, Zora pomstiteľa ale hlavne Forresta Gumpa tzn. stále na úteku a celá mafia, FBI&co. všetci pôsobia ako úplní hlupáci neschopní činu za čo ich vláda platí. Rachel ako vždy nevýrazná dokonca ešte viac ako vždy. A thriller s Morganom sa už stal asi signifikantným pre prepadákové filmy (na čestnú výnimku 7edem ). No i tak nemôžem tvorcom tohto veľdielka odprieť že ma skutočne pobavili a išiel som spať s kľudom na dušy a vysmiaty od ucha k uchu. Ak toto bol zámer.... ouuuupppsss v kolóne sa dodáva Akčný / Thriller / Dráma tak asi nič. Asi len že to im moc nevyšlo.... Nevadí Andrew Davis od vtedy stihol natočiť ďalších pár kúskov tak dúfam že sú minimálne tak zábavné.... aj keď netuším či sa odvážim a ak kedy??? ()

Deftie

Príbeh nič originálne, ale za toho Keanu Reevesa jednoducho musím pridať hviezdičky, aj keby som nechcela. Osobne si ale myslím, že na rozmery problému si filmári nabrali príliš veľké sústo, než aby ho mohli uniesť. S opomenutím daného sa ale jedná o klasický thriller, ktorý ani neunudí, ani neohúri a ako rýchlo ho pozriete, tak rýchlo aj zabudnete, že ste niečo sledovali. ()

Streamline

Voda ako pohonná látka pre vozidlá, výrobu elektriny pre domácnosti a zároveň aj hlavná tekutina potrebná pre život živých organizmov? Aj to by sa v budúcnosti mohlo stať realitou, len dúfam, že to nedopadne tak, ako v tomto filme, kedy opäť všetko prekazila nenažranosť najmocnejších, ktorí by bez toho, aby z vedeckého nápadu nevytrieskali neskutočné peniaze pre svoju osobnú potrebu, nemohli existovať. Film veľmi pekne ukázal, o čom je dnešný svet - o peniazoch a moci...a bez nich ani tie najlepšie nápady, ktoré by dokázali dokonca spasiť celé ľudstvo, nemajú šancu. Jednotlivec zatiaľ vždy víťazí nad skupinou...smutné. Inak veľmi svižne natočený thriller so slušne hrajúcim trojlístkom Reeves - Freeman - Weisz. 70%! ()

Ceberus

Davis se možná snažil natočit třetího Uprchlíka, bohužel se mu to nepovedlo tak jako s Harrisonem Fordem. Na to, jakou hvězdnou sestavu dostal k dispozici, tak se pánové a dáma moc nepředvedli a jejich party by zahrál kdokoli jiný. Každá herecká osobnost holt nemůže hrát jen a pouze v kvalitních snímcích, z něčeho žít musejí. Toto je ukázkový příklad slabšího kusu pro všechny zúčastněné. ()

Kingjiri

Keanu Reeves se svojí hřívou dodává spolu s hláškama a přímočarym příběhem snímku ten správnej punc oldschoolu. Morgan Freeman si zase užívá svojí roli inteligenttního a tajemnýho chlápka. Jinak se objeví i nějaká lepší akce (mohlo by jí však být víc). Jen mi teda přišlo až zarážející, jak Kasalivichovi všechno, co si naplánoval, do puntiku vyšlo. To už je sice neodmyslitelnym koloritem danýho žánru, ale v tomhle případě už byly náhody a hromady štěstíčka až neuvěřitelný. Průměrná, ale nakonec i vcelku fajn žánrová podivaná. PS: Je trochu úsměvný, že jde s takovymhle námětem o hollywoodskou produkci. Jsem totiž přesvědčenej, že už Amíkům pár dobře zaplacenejch přelomovejch patentů na výrobu energie nebo náhradu nafty leží v šuplíku. ()

Likan7

Jak to na začátku bouchlo, film ztratil veškeré moje sympatie, protože si až do zániku světa pamatovat jen ten výbuch a Reevese, který ujíždí na motorce seč mu stroj stačí. Řetězová reakce je jinak naprosto průměrný, ničím nezajímavý film se solidním trojlístkem Reeves, Freeman, Weisz. Je okolo nich ale postavený tak nudný a klišoidní příběh čisté béčkařiny, že i těch 100 minut mi připadalo hlavně ve druhé polovině nepříjemně dlouhých. ()

Acrobat

Ziskavam pocit ze inokedy dobry Davis teraz tocil v chripke. Vsetko je to tak lacne bez vyzivy a dochodcovske. Beh akcia strelba, ciny a priam smiesne laboratorium. Trademarky s pochybujucou policiou o vine utecenca Reevesa tentokrat nefunguju tak napato. Freeman tomu nepomohol ani za mak lebo jeho postava sa snazi spapkat svoj vlastny chvost. Skor ako o akcnom thrillery sa bavme o thrillery, ktory vsak napatie buduje len ako splet nahod, ktore Reevesovi a Rachel praju ako Vsetci svati. (videne 10.11.2019, Jojplus archiv) ()

rublik05

Lehce nenápadný thriller, který má zajímavé obsazení, přesto mě nedokázal nijak zvlášť zaujmout, neoslovila mě ani hlavní myšlenka celého filmu, ostatně ani zpracování není kdovíjak valné. Námět v některých momentech silně kopíruje legendárního Uprchlíka, není prakticky ničím originální, celý film zachraňují hlavně herci a také docela dobře natočená akce. Snímek není vyloženě špatný, zasloužil by si však mnohem propracovanější scénář a lepší zpracování. 5/10. ()

Nix

No tohle mne moc nebavilo. Taková variace na uprchlíka s ne moc velkou akcí. Ona ta akce je rozprostřená do celého filmu a spíš sledujete jak Keanu se schovává a vymýšlí co dál. Akorát ne úplně zábavnou formou. Celkově měl film hluchý pasáže, ale při honičkách aspoň jsem se nenudil. Ale ani herecký výkony nebyly to co by film pozvedlo. Keanu se snaží, ale Morgan mi přišel hrozně prkenný a bez emocí a ty jeho proslovy mne nudily. Bejvá to lepší, bohužel ani ten průměr nedám. ()

aa12

Tenhle film neoplývá originalitou protože zápletka je otřepaná, ale všichni tři hlavní hrdinové figurují mezi mými oblíbenci takže už jen kvůli tomu nemůžu hodnotit špatně a navíc když jsem se na film dodíval tak jsem zjistil že ty skoro dvě hodiny jsem strávil u filmu u, kterého se člověk nenudí což si myslím že je dost důležité. ()

RedRose

Napsal bych úplně to stejné, co napsal POMO, takže zkráceně: Je to sice světový propadák, ale nemůžu si pomoct, mám ten film rád... ;-) 84% ()

papadoce

Jeden z naj nedocenenejších filmov histórie. Nezaslúžený prepadák vo svete aj na csfd. Musím ale povedať, že videl som ho vtedy ako novinku, pozrel som si ho teraz znova po 25 rokoch a rozhodne to nie je tuctový thriller. Slušná atmosféra, dobrá zápletka, na tú dobu masívny parádny výbuch vodíkovej bomby, krásna Ráchel, sympatický Kjenu. Má to všetko, čo srillerík z rokov deväťdesiatych má mať, tak čo potom chcete. Že to chce dávku, možno dve, fantázie? A ktorý thriller nepotrebuje. Čo sa zápletky týka, ja myslím, že takýto objav by reálne potopil väčšinu bohatých na celom svete, obzvlášť tých, ktorí majú prsty v energetickom priemysle. Takže verím, žeby takáto “nehoda” s vodíkovým bum bum nebola úplne nereálna. Dobre, pár vecí tam bolo riadne pritiahnutých za vlasy ako napríklad, že študent civil zložil v osobnom súboji 4 na 1 všetkých profíkov alebo, že za 20 sekúnd sa zorientoval v počítači policajného auta a vyhľadal potrebné info a tak. Hej to trochu rating filmu znižuje, ale nie zas tak moc. Podporujem štvorkou. Plných 70%. ()

Brooks

Dynamicky zrežírovaná a zostrihaná akčná rutina. Davis tu aplikuje postupy, ktoré sa mu osvedčili už u Utečenca, ale tentokrát nedisponuje tak vybrúseným scenárom (je to len miestami hlúpe klišé), ani tak výraznými postavami. Reeves a Weisz sú sympaťáci, ale tu ešte nie sú ťahúňmi, FBI dvojka zabieha do nechcenej karikatúry a tak najviac zaujme nejednoznačný záporák Freeman (podobná rola ako v Povodni). ()