Mrakodrap, který má stopětatřicet poschodí a před sebou slavnostní uvedení do provozu, postavil stavební magnát Jim Duncan podle návrhu architekta Douga Robertse, který využil nejen všech svých znalostí a zkušeností, ale také nejmodernějšího vybavení a poznatků v oblasti bezpečnosti. Ani jeden z nich však netuší, že Duncanův zeť Roger do stavebních prací nejednou zasáhl a v rámci pochybných úspor udělal z mrakodrapu smrtící past. Zatímco se na slavnostní otevření sjíždějí významné osobnosti, vznikne v jednom z malých skladišť pro údržbu k malému požáru. Nikdo netuší, že polovina supermoderního bezpečnostního systému nefunguje a požár se pomalu šíří. Následuje selhání elektrického systému, a když se oheň setká s plynem, dojde k explozi, která promění mrakodrap v planoucí pochodeň a odřízne hosty od možnosti uniknout smrtícímu žáru. Do boje s živlem se pouští nejen zoufalí lidé uvěznění v nebezpečné pasti, ale také hasiči pod vedením chladnokrevného a odvážného Michaela O'Hallorhana. Je to závod s časem, závod, v němž padají masky a na povrch vyplouvá pravá a často nečekaná tvář jednotlivých postav. O poslední odvážný kousek se pokusí Doug s Michaelem, kteří chtějí odpálit obrovský rezervoár na střeše mrakodrapu, obsahující téměř dva miliony galonů vody. (TV Nova)

hyde1987

Absolutní herecká špička v ,podle mně, nejlepším katastorfickém filmu, jaký jsem viděl. Kniží předloha taktéž vydařená. A hlavně - má oblíbenkyně Faye Dunaway:-)) jasných 100% ()

jonnybe

Klasika a vrchol katastrofického žánru. Film ve kterém je ohromná koncentrace hvězd. Ať už je to McQueen a nebo Newman. Kdybych řekl ti ostatní pak by to nebylo fér. A to bez nějaké adorace. Prostě 5. Nevim co tam dál vymýšlet. ()

komando20

Tak tento film ma doslova prikoval k obrzovke, uplne som sa v žil do situacie a každu sekundu som prežil s ludmi v budove.Môj tep bol ozaj vysoky, je to film ktorý nenechá asi nikoho chladným, ozaj dlho som nevidel tak skvelý fim. Plinie z neho ponaučenie ako na konci povedal Steve (velitel hasičov) Paulovi (architekt) , máme štastie mrtvých nie je ani 200 ale pride den a taktato pasca zabije tisice ludi a my budeme dychat dym a vynašať mrtvých, dokial sa nás nespýtate ako stavať. ()

iveta234

No a to je ta moderní doba....vymoženosti,ale na druhou stranu nedokonale vybudované...a to je přesně případ tohoto snímku. Herci úžasně ztvárnili svoje role a naprosto přesvědčivě vše zahráli. Hodnocení pět je myslím oprávněné..fakt bomba ()

Filatov

Po druhém shlédnutí jsem se odvážil napsat komentář. Towering Inferno je předně věnováno hasičům, kteří umírají pro záchranu druhých, což oceňuji a celý snímek se nese v tom duchu a závěrečnej rozhovor mezi Newmanem a McQueenem dal celé té myšlence korunu a to jakým stylem to udělal je obdivuhodné. Zároveň film ukazuje, kam až může dosáhnout lidská touha po zisku a jak se šidí ve stavitelství, což je současný fenomén. Je jasné, že tyhle dva herci jsou ústředníma postavama filmu a oba jsou sympaťáci jak má být. Do akce se i přes takovou stopáž jde prakticky hned a film nepolevuje a ani si nevšimnete, že tři hodiny jsou pryč a co se týče efektů mi film vůbec zastaralý nepřipadá. Závěr a nápad jak "skleňák" uhasit je jako zatáhnout za šňůru u záchodu nebo jako když zhasne svíčka, tak mi to přišlo. :-) 80%. P.S. "Měli jsme štěstí. Mrtvých není ani dvě stě. Ale příjde den a v takové pasti zahynou tisíce lidí. A my bude polykat kouř a vynášet mrtvé, dokud se nás nezeptáte, jak stavět." ()

Agnostik

Jedna z největších katastrofických filmových pecek stříbrného plátna.Napínavé a strhující od začátku do konce kde si vzájemně mistrovsky sekundují dva mistři hereckého umění par excellence!Co dodat nádhera.. ()

vratik7

Tak tento film hltám už od mala. Viděl jsem tak 68x a znám z něj každou scénu, každou větu, každého požárníka a přesto se na něj opět rád podívám. ()

ankkk

Myslím, že předlouhou jsou dva podobné romány. Již zmiňované Skleněné peklo. Druhou předlohou byla kniha Richarda Martina Sterna Věž. I originální název filmu v sobě obsahuje obě knihy. ()

fanda_filmu

Co ted s Tím? Možná bychom to měli nechat jak to je... jako pomník lidské chamtivosti.... Měli jsme štěstí. Mrtvých není ani dvě stě.... Ale přijde den... a taková past zabije tisíce lidí... A my budeme polykat kouř a vynášet mrtvé, dokud se nezeptáte: Jak... stavět? Dobře... já přijdu! Víte kde mne hledat, "pane architekte"... ()

Pythonator

Klasika katastrofického filmu a zároveň jeden ze základních kamenů žánru podle kterého se řídí všechny ostatní filmy podobného typu. Dá se říct, že vykrádání Skleněného pekla je v Hollywoodu dost časté. Steve McQueen a Paul Newman v jednom filmu, to je prostě síla. Dejte si dohromady dva největší frajery té doby a strčte je do hořícího mrakodrapu. Úspěšný výsledek více než zaručen. ()

Bohdy67

Nemá cenu nic dodávat...Ani po čtyřiceti letech nepřekonaný klasika, jak hereckým obsazením, tak ztvárněním. Scéna kdy O.J.Simpson předává tu kočku Fredu Astairemu, který tak pochopí, že jeho láska je opravdu pryč, je možná nejlepší z celého filmu, ikdyž na výběr, jich je tolik, že je to těžké posoudit... 96% ()

naytsirk

Smutné, že jsem tento snímek poprvé viděl v roce 2014. Dobrý zpráva je, že i po těch čtyřiceti letech to má atmosféru a člověk je napjatej jak struna, od začátku až do konce.... ()

tulakfelix

Jestli tohle je 298. nejlepší film, tak co dělá těch 260 braků před ním? Dokonalý scénář, dokonalí herci, bombová atmosféra. ()

Konopilka

Po dnešku nechápu, co mě před lety vedlo ke čtyřem hvězdám.... Je zvláštní, jak ty opravdu dobré filmy zrají jako víno ()

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson