Mrakodrap, který má stopětatřicet poschodí a před sebou slavnostní uvedení do provozu, postavil stavební magnát Jim Duncan podle návrhu architekta Douga Robertse, který využil nejen všech svých znalostí a zkušeností, ale také nejmodernějšího vybavení a poznatků v oblasti bezpečnosti. Ani jeden z nich však netuší, že Duncanův zeť Roger do stavebních prací nejednou zasáhl a v rámci pochybných úspor udělal z mrakodrapu smrtící past. Zatímco se na slavnostní otevření sjíždějí významné osobnosti, vznikne v jednom z malých skladišť pro údržbu k malému požáru. Nikdo netuší, že polovina supermoderního bezpečnostního systému nefunguje a požár se pomalu šíří. Následuje selhání elektrického systému, a když se oheň setká s plynem, dojde k explozi, která promění mrakodrap v planoucí pochodeň a odřízne hosty od možnosti uniknout smrtícímu žáru. Do boje s živlem se pouští nejen zoufalí lidé uvěznění v nebezpečné pasti, ale také hasiči pod vedením chladnokrevného a odvážného Michaela O'Hallorhana. Je to závod s časem, závod, v němž padají masky a na povrch vyplouvá pravá a často nečekaná tvář jednotlivých postav. O poslední odvážný kousek se pokusí Doug s Michaelem, kteří chtějí odpálit obrovský rezervoár na střeše mrakodrapu, obsahující téměř dva miliony galonů vody. (TV Nova)

TominoLa

Už uplynulo mnoho let kdy jsem viděl Skleněné peklo poprvé. Dne 27.1. 2011 jsem měl možnost vidět ho znovu a těžko bych za tu dobu vybral lepší katastrofická film. ()

Vědma

Skleněné peklo by podle mě mohlo trvat celou noc a nepřestalo by mě bavit. Možná přeháním, ale už jsem ho viděla několikrát a stejně jako Dobrodružství Poseidonu je napínavé pořád. Možná je to nostalgie, ale možná jsou to opravdu dobré filmy. Souboj o to, kdo má modřejší oči mezi Stevem a Paulem nemá vítěze a oba jsou chlapi jak má být. Dnes už asi nikdo takový katastrofák nenatočí, protože se točí jenom blbá béčka nebo překombinované a přeefektní spektákly. ()

Petroff

Po tomhle jsem za mlada měl pěkných pár týdnů neklidné spaní. Pustím si to rád kdykoli. Newman, McQueen, Astaire. Hvězdná sestava předvádí parádní podívanou a jednoznačně nejlepší katastrofický film všech dob a zároveň jeden z filmových klenotů obecně. ()

stuntmanMIKE

Neviem cim to, ale sem tam dostanem chut na nieco starsie... nie je to sice take pruzne...neudrzuje to take tempo... prednosti, ktore boli pred 30timi rokmi nieco extra su dnes osumtele... ale ruku na gule... sem tam tieto starsie rocniky dokazu pekne prekvapit... hlavne tym, ze vedia co chcu... nech sa nikto nehneva, ale toto castokrat tie mlade rocniky nevedia... Ako sa hovori...na starej pi...teda filme, sa najlepsie cvici. Ono ked clovek prezije to uvodne curakovanie po baraku... ynteligentne kecy... milostne trojuholniky a vsetky ostatne domeny kinematografie rokov minulych... a na scene sa zjavi Stefan "Mac" Kralovna a Palo Novymuz, tak to zacne celkom odsejpat... cloveku casom uz ani nevadi, ze ten ohen hori jak prijebany... Uzival som si tu atmosferu, ktora za to stala... Chamberlainovi som prial nech uz mu konecne to trnie rozpicha vtaka... a celkovo som si to prijemne uzil... Ked zapocitam amortizaciu a inflaciu pocas tych rokov, tak to na krasne styri staci... ()

maverick10

skvele galapredstaveni cele plejadu vynikajicich hercu v cele se Stevem a Paulem. Na tehdejsi dobu uplna bomba. Ja jen tleskam. Tento film ani chvilku nenudi a oslovuje divaka i v dnesni dobe. ()

/Pablo

Katastrofické filmy nemám zrovna v oblibě, myslel jsem, že Skleněné peklo s takovýmto hodnocením bude vyjímkou. Bohužel. Příliš rozvleklý a utahaný začátek vynahradí dobrá střední a především závěrečná pasáž. Plytké rozhovory to ale řádně degradují. Zůstanu u třech hvězdiček. ()

Martin741

Vyborny katastroficky film, presne to je Towering Ynferno od rezisera Johna Guillermina. Scenar je vyborny, najprv iba rozjazd hlavnych hercov a naslednej party vo vysokych poschodiach mrakodrapu. Nastastie v druhej tretine sa pritvrdi, vznikne poziar, a dej dostava nasledne vyborny spad a vyborne odsypa. Stretli sa tu ackovi herci : skvely Steve Mek Kralovna /jo, jo, viem - McQueen/ a Palo Novomuz /Cold Hand Luke, tuto osobu moc nemusim, ale uznavam, ze hrat rozhodne vedel/. Chvalim kvalitnu pracu rezisera Guillermina, ackove herecke vykony a slusne sceny boja so zivlom /ohen/. Miestami sa dokonca pritvrdi a dojde k par efektivnym umrtiam ...... Jeden z najlepsich katastrofickych filmov a vdaka Towering Ynferno som si zacal vsimat aj tento filmovy zaner ..... 100 % ()

rakovnik

V době před dávnými lety, kdy jsem viděl tento film poprvé, poté podruhé, působil jako bomba. I když je dnes možná až příliš zdlouhavý a mnohé z filmařského umění zastaralé, nechybí dramatické okamžiky, napětí, ani akce. Prostě takový legendární pradědek katastrofických filmů, skvěle obsazený a zahraný. ()

Figu

Netřeba moc komentovat! Legenda mezi žánry katastrofický, plná nádechu let minulých, kdy se nemuselo hrát na hrdiny, protože mezi námi takový velikáni byli!!! Steve McQueen a Paul Newman mají můj obrovskej obdiv! Smekám a klaním se!!! 85% ()

bogomira

Někdy začátkem osmdesátých let jsem tenhle film viděl poprvé v Berlíně v malým kině v němčině, což je jazyk, kterej neovládám. Od tý doby jsem viděl kus filmu až dneska a překvapilo mě, že si pamatuju celý úseky, což u mě není obvyklý. Film, kterej se vám takhle vryje do paměti, nemůže mít jiný hodnocení než 5*. ()

Rocky88

Tohle musí bejt docela lahůdka pro pyromany. Takhle dobře ztvárněné peklo jsem snad ještě neviděl. Hlavními tahouny filmu jsou pánové McQueen a Newman, kteří ve svých rolích odvádí přesně ten výkon, jaký se od nich v takovémto filmu očekává. Jediné, co mi zde trochu chybělo, byla aspoň trochu klaustrofobická atmosféra. Za to může samozřejmě Guillermin, který je po většinu své kariéry obyčejným rutinérem a dokazuje to i zde. Jinak se ale jedná o jednoho z těch nejlepších zástupců žánrů, od kterého se opisuje jako na běžícím pásu. ()

Rodriguez

Stačilo tak málo ošidit na stavbě největšího mrakodrapu a velké problémy na sebe nedaly dlouho čekat. Když v 87. patře vypukne požár je to problém pro všechny, včetně hasičů a téměř 300 lidí v nejvyšším 135. patře na firemním večírku. ()

MrPierc

My lidé jsme neponaučitelní. Na vše máme tabulky, vše prochází desítkami kontrol, vše je pevně stanoveno a pak stačí jen velkolepá akce, ukázka Babylonské věže či snad prezenatce mužského ega a vše je pryč - najednou se nad vším mávne rukou. Toto se stává po celém světě a snad v každém oboru, ale zrovna v případě výškových budov je to katastrofa. Film mne držel a ještě teď drží v neklidu a napětí, najednou si člověk uvědomí, jak lehce může přijít o život v takové havárii a když se oheň rozhoří, jen tak uhasit nelze. A to si také uvědomí městská šlechta v horní části, která oslavuje uspěch svých podvodů a politických machinací. Najednou vám je k ničemu oblek či šperky - je to jen věc a to nejcenější je váš život. Zajímavý je pohled hlavně z úhlu provozu v takovém mrakodrapu - elektřina, zařízení, šachty atd. Paul Newman jako průvodce a architekt mrakodrapu + Steve McQueen, který všechny s přehledem přehrává !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nevděčná a nebezpečná práce velitele ale i ostatních je vidět na každém kroku. Film je reálný až na kost, proto se na konci moc velký happy end nekoná.Poslední rozhovor S.McQueena a P. Newmana na konci filmu dokazuje, že možná alespoň tito dva lidé se chtějí poučit ! Výborná hudba ! ()

Petoss1

Tento film tiahnu herecké legendy McQueen a Newman. Príbeh je na moje pomery až príliš rozťahaný, prvých 40 minut je plných nudy, prakticky sa nič nedeje. Obyvatelia mrakodrapu si z požiaru ťažkú hlavu nerobia až kým im nezačnú horieť zadky. Pozerá sa na to dobre i keď roky už to má a je to na tom niekedy vidieť. 165 minút je pre tento film priveľa. 65% ()

joker.george

Film, který patří ke špičce žánru a ukázal mi, že existují opravdu kvalitní katastrofické filmy, které však nemám příliš v oblibě. Snímek jsem si užil hlavně díky sympatickému obsazení v čele s McQueenem a Newmanem. Úvod vás pečlivě seznamu je s děním a postavami, nic není uspěchané, ale také nic nepůsobí nudně. Problém zprvu působí banálně, ale díky nepozornosti se změní v něco strašného, potom už jde všechno ráz na ráz. Atmosféře dodává, že nikdo nemá jisté, že přežije. Scény šplhání na zábradlí a přenášení výtahu patří k těm nejnapínavějším částem. ()

BarryLyndon

Strašně jsem se toho bál, letitý tříhodinový katastrofický film nezní moc dobřeč. Bál jsem se zbytečně, celou dobu jsem měl oči přilepené na obrazovce. Neskutečný obsazení v čele s Newmanem a McQueenem. Zvláštní, že i při té šablonovitosti jsem byl celou dobu napnutý jako lano s visícím výtahem. A vůbec jsem si nevšímal žádných přestárlých efektů, dokonce bych řekl, že devadesátkové katastrofárny zestárly více. A proboha snad tohle nikoho nenapadne remakeovat jako Poseidon. I když v hlavních rolích takový Pitt a Cruise, to bych si asi nechal líbit. :) Vůbec jsem netušil, že to vzniklo spojením dvou velkých Hollywoodských projektů a McQueenova i Newmanova postava měly být hlavní. Poměrně mne překvapila i rivalita obou herců, kterou si přenesli i na plátno. Jestli se opravdu hádali o to, aby měli stejný počet replik a kdo bude první v titulcích a samozřejmostí byl na chlup stejný plat, to bych do obou sympatických pánů neřekl. A z dnešního pohledu 14 let starých událostí neskutečně mrazí z poslední Mcqueenovy repliky "Máme štěstí, není tu ani 200 obětí... Ale jednoho dne takováhle past usmrtí tisíce lidí a my budeme polykat kouř a vynášet mrtvoly, dokud se nás jednou nezeptáte, jak stavět." 10/10 ()

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson