Mrakodrap, který má stopětatřicet poschodí a před sebou slavnostní uvedení do provozu, postavil stavební magnát Jim Duncan podle návrhu architekta Douga Robertse, který využil nejen všech svých znalostí a zkušeností, ale také nejmodernějšího vybavení a poznatků v oblasti bezpečnosti. Ani jeden z nich však netuší, že Duncanův zeť Roger do stavebních prací nejednou zasáhl a v rámci pochybných úspor udělal z mrakodrapu smrtící past. Zatímco se na slavnostní otevření sjíždějí významné osobnosti, vznikne v jednom z malých skladišť pro údržbu k malému požáru. Nikdo netuší, že polovina supermoderního bezpečnostního systému nefunguje a požár se pomalu šíří. Následuje selhání elektrického systému, a když se oheň setká s plynem, dojde k explozi, která promění mrakodrap v planoucí pochodeň a odřízne hosty od možnosti uniknout smrtícímu žáru. Do boje s živlem se pouští nejen zoufalí lidé uvěznění v nebezpečné pasti, ale také hasiči pod vedením chladnokrevného a odvážného Michaela O'Hallorhana. Je to závod s časem, závod, v němž padají masky a na povrch vyplouvá pravá a často nečekaná tvář jednotlivých postav. O poslední odvážný kousek se pokusí Doug s Michaelem, kteří chtějí odpálit obrovský rezervoár na střeše mrakodrapu, obsahující téměř dva miliony galonů vody. (TV Nova)

babuca

...pozerať sa na tento film ako na akčný dnešnej doby.....to sa nedá.....ale ako dráma a akcia vtedajšej doby je to skvelé. Proste filmová klasika ()

Čáslav

Praotec všem katastrofických spektáklů, od kterého drtivá většina jeho potomků příliš mnoho nezdědila. Bohužel ()

funesfilm

Výborne zvládnutý film, na ktorý sa dá pozerať stále. Mnohé z dôb, kedy vznikol, sa bohužiaľ už dnes len ťažko hľadá. Katastrofické diela len výnimočne dosahujú kvalitu, akú má práve Sklenené peklo. ()

JARDAHONDA

Musím uznat, že Skleněné peklo se opravdu moc povedlo - na 70. léta to byl troufám si říct jeden z nejlepších katastrofických filmů.. Napětí, které se ve filmu neustále stupňuje uvádí diváka do určitého varu a to doslova :) Opravdu zasloužený úspěch .. ()

Mordechai

Žánrová jednička.Podobně chválím už jen zamětřesení.Ale tohle je kus filmařiny . Jsou tam ohraná slovní spojení,ale se ohrála až když je začali poožívati v jiných filmech. Je to 165 min. krásne zábavy a napětí... ()

JaninaM

Když začne boj o holý život, je jedno kolik máte na bankovním účtu nebo čím jste! .Můj první katastrofický film a hned ten nejlepší ! Skvělí herci, akce a napětí po celý film. SKVOST!!! ()

Rayers

Je poznat, že tenhle film je na světě dvakrát tak dlouho, co já. Ale to nikdy nehodnotím. Přišlo mi to roztahané, většina dialogů naprosto zbytečná a hlavně jsem se už od počátku vůbec nevyznal v tom, kde vlastně ten oheň hoří a kam se šíří... A promiňte, ale výtah visící na ocelovým lanku pod vrtulníkem... Heh. ()

Lonelybiker

Výborný film, který nepostrádá spoustu napětí a já osobně jsem se u něj nenudil ani minutu, přestože je celkem dost dlouhý. Steve McQueen zahrál hasičského šéfa naprosto skvěle. Nejslabší stránkou snínku je určitě malinko nedotažený scénář. Sice nejsem odborník na stavby mrakodrapů, ale k čemu že byly pod střechou ty obří nádrže s vodou ? Tak proto si dovolím hvězdu ubrat. ()

SuperKarel

Filmový zážitek díky skvělému tempu, napětí a bezchybným hereckým výkonům, kterým vévodí Steve McQueeen a Paul Newman. Překvapilo mě, jak mě 30let starý film vtáhl. Jednoznačně mistrovské dílo a špička žánru. ()

tomuleee

Skleněné peklo, Dobrodružství Poseidonu a Letiště mistrovská díla v katastrofickém žánru a dodnes nepřekonaná. Skleněné peklo je úžasné do nejmenších detailů. Od herců počínaje až po umirájící lidi konče. Film který se musí vidět na jeden zátah. 100% ()

Steevee81

Prvně jsem byl unešen ze Skleněného pekla cca v 10-ti letech..po dalších dvaceti mám stejné pocity. Plejáda na tu dobu vynikajicích herců dalo světové kinematografií perlu katastrofického žánru. BRAVO..u mě TOP10 ()

MayB2

Jak to šlo pěkně uvěřitelně natočit i bez digitálních triků! Skvělá parta herců, úžasní Newman a McQueen. Jediné, co mi chybí k úplné nadčasovosti – nebo spíš přebývá – je děsivě legrační oblečení zúčastněných a jediný normálně oblečený Newman prý navrhl ten ohavně kýčovitý barák! Jinak si nejsem jistá, jestli moje zlé sny o schodištích a výtazích nejsou reminiscencí na pradávné shlédnutí tohoto kousku. ()

Elanornegra

Nahodou som nato prepol, popozeral som asi hodku, par veci dobrych, na ten rok to ani nevyzeralo zle.. ale prost 40 rokov.. je velmi vela nato aby takyto typ filmu mohol zaujat... koniec no nic moc.. :D 60% ()

andydufrsn

Naprostá klasika katastrofického žánru. I když je filmu už přes 40 let tak se na boj u ohněm pořád skvěle koukáa drží paslce, a i když lze najít několik za vlasy přitažených scén (snesení výtahu vrtulníkem, rozbíjení tvrzených oken židlí, atd) tak přítomnost Paula se Stevem a jejich skvělé výkony vše vynahrazují! ()

Whiterose

No páni, je to už tak starý kousek, ale z hlediska žánru nemá konkurenci. Pověsti nejlepšího katastrofického filmu všech dob dostal na 100%. Z některých scén mě mrazí v zádech ještě teď. Tolik napětí, akce a hrdinství. Nejslavnější modré oči na plátně pěkně pospolu, i když víme, že v reálu si šli chlapci po krku. Oceňuji zejména herecký výkon Steva McQueena. Jeho postava je bezmála superman, ale díky Stevově chlapáckému cool herectví působí lidsky a uvěřitelně. Tři hodiny napětí utekly jako nic, ale skvělý filmový zážitek zůstává. ()

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson